PDA

Zobacz pełną wersję : [ Glamour/Beauty ] Białogłowa - portret HK - [TomiU]



tomiu
26-10-2007, 14:06
Witam serdecznie i zapraszam do komentowania. ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/10/Snowflake_by_TomiU-1.jpg
źródło (http://fc04.deviantart.com/fs21/f/2007/299/8/c/Snowflake_by_TomiU.jpg)

Vooda
26-10-2007, 14:23
bardzo ciekawe.
Zawsze mam dylemat - jak przeprowadzić konwersję na b&w zeby uzyskac taki efekt. Moze ktos podpowie.

jacek.gold
26-10-2007, 14:29
Ładne. Lubię takie jasne barwy i to kuszące oczko pośrodku. Tylko po co to obramowanie górą i dołem?

tomiu
26-10-2007, 14:37
Vooda -> przede wszystkim światło, dopiero potem suwaki. :)
jacek.gold -> jak mawia mój przyjaciel: "a po co nie?". ;)

zapa
26-10-2007, 21:16
hmmmmm...... świetne? rewelacyjne? nieee... perfekcyjne :)

jak zawsze dobra robota Tomiu :)

kadr, światełko, b&w - super :)

pawl_s
26-10-2007, 21:23
Dla mnie bomba. A to oko Panie...

imbra
26-10-2007, 21:38
Baaaardzo na tak :)
Pozdrawiam :)

Vooda
26-10-2007, 23:17
Tomiu - ale światło tzn... ? za dużo światła ? przepały ? czy zero przepałów
?

zapa
27-10-2007, 00:18
zero przepałów.... perfekcyjne oświetlenie :) IMHO oczywiście :)

harb
27-10-2007, 09:49
Bardzo ladny high key.

swietnie zrobione -widze ze coraz wiecej tego typu fotografii pojawiasie na forum -bardzo dobre w Twoim wydaniu

jakubs
27-10-2007, 10:09
Baaaardzo ciekawe :) Jak zobaczyłem, od razu pomyslałem: zdjęcie Królowej Śniegu.
Do perfekcji, brakuje perfekcyjnych rzęs;)

Artur
27-10-2007, 18:36
Oj, bardzo mi sie podoba.

ezin
28-10-2007, 04:59
hmmmmm...... świetne? rewelacyjne? nieee... perfekcyjne :)

jak zawsze dobra robota Tomiu :)

kadr, światełko, b&w - super :)


bardzo ciekawe.
Zawsze mam dylemat - jak przeprowadzić konwersję na b&w zeby uzyskac taki efekt. Moze ktos podpowie.


Dla mnie to bardziej jest high key niz B&W :)


A co do fotki to b.ładna. Rzeczywiście można by pomyśleć nad innym wyeksponowaniem nosa chociaż myślę że w takim high keyowym wydaniu nie rzuca się to tak bardzo w oczy [przynajmniej na pierwszy rzut oka, dopiero gdy o tym przeczytałem i spojrzałem drugi raz to mi to zaświtało przed oczyma :>].

Również bardzo podoba mi się ujęcie oka. Czyżby ringflash? Jeśli nie to jak uzyskałeś taką "deformację" źrenicy na dole?

anchel
28-10-2007, 09:16
Dla mnie to bardziej jest high key niz B&W :)

A high key to nie bewu? ;]



A co do fotki to b.ładna. Rzeczywiście można by pomyśleć nad innym wyeksponowaniem nosa chociaż myślę że w takim high keyowym wydaniu nie rzuca się to tak bardzo w oczy [przynajmniej na pierwszy rzut oka, dopiero gdy o tym przeczytałem i spojrzałem drugi raz to mi to zaświtało przed oczyma :>].

Niestety troche widac. Zreszta swiatlo juz wspomnial.
Mi natomiast przeszkadzaja jakies dziwne rzeczy we wlosach, w ciemniejszej czesci. Jakies artefakty sie porobily czy cos?
Ale i tak zdjecie jest swietne. Zazdroszcze.


Również bardzo podoba mi się ujęcie oka. Czyżby ringflash? Jeśli nie to jak uzyskałeś taką "deformację" źrenicy na dole?

A gdzie ty widzisz odblaski od ringa??

piwkoo
28-10-2007, 15:44
Bardzo fajne foto. Konwersja na bardzo wysokim poziomie, zresztą można było się tego spodziewać po TomiU

ezin
28-10-2007, 16:14
A high key to nie bewu? ;]

HK to odmiana B&W. Dla mnie przynajmniej to nie to samo. Zdjęcie albo jest w HK albo w B&W. To tak samo jakby powiedzieć że szary to po części czarny [bo w końcu to taki wyblaknięty czarny], ale chyba jest różnica między szarą koszulką a czarną koszulką prawda?



A gdzie ty widzisz odblaski od ringa??


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/10/okoo-1.jpg
źródło (http://www.ezin.ncse.pl/files/okoo.jpg)

Nie wiem czy to ringflash czy jakiś inny efekt. Na pewno źrenica nie ma naturalnie takiego kształtu, dlatego się zapytałem co to.

anchel
29-10-2007, 00:01
HK to odmiana B&W. Dla mnie przynajmniej to nie to samo. Zdjęcie albo jest w HK albo w B&W. To tak samo jakby powiedzieć że szary to po części czarny [bo w końcu to taki wyblaknięty czarny], ale chyba jest różnica między szarą koszulką a czarną koszulką prawda?

Mniejsza o wiekszosc. Zaraz sie zaczniemy spierac czy HK to tylko do 15 nasycenia czarnym czy moze jeszcze 30 sie zalapie? Po za tym chodzilo to, ze zauwazyles wczesniej "Dla mnie to bardziej jest high key niz B&W". A autor watku zaznaczyl wyraznie, ze to wlasnie HK. W temacie!


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/10/okoo-1.jpg
źródło (http://www.ezin.ncse.pl/files/okoo.jpg)


Nie wiem czy to ringflash czy jakiś inny efekt. Na pewno źrenica nie ma naturalnie takiego kształtu, dlatego się zapytałem co to.

Zrenica ma ksztalt normalny. Nie jest niczym przeciez zdeformowana. Zaznaczyles tylko odbicie swiatla w nim. Efekt lampy pierscieniowej jest zupelnie inny tak na marginesie i nie trudno go rozpoznac. Np.: http://www.theflashcentre.com//images/ringflash_1.jpg
Aha. I tej lampy nie wykorzystuje sie tylko po to, zeby uzyskac takie efekty w oczach. To nie sarkazm. Widzialem takie watki nawet na tym forum ;]


Pzdr.

Marek Urbanowski
29-10-2007, 08:51
To chyba pierwsze twoje,które mi jakoś nie podeszło...może to kwestia modelki,sam nie wiem.Od strony technicznej pewnie ok.Jednak jako całośc nie w moim guście.
Co do komentarzy to bawi mnie rozbieranie zdjęcia na części pierwsze.Przeciętny oglądajacy nie poświęca na zdjęcie wiecej niż 2-5 sekund.Tyle czasu zajmuje akceptacja lub jej brak:)

anchel
29-10-2007, 09:22
Co do komentarzy to bawi mnie rozbieranie zdjęcia na części pierwsze.Przeciętny oglądajacy nie poświęca na zdjęcie wiecej niż 2-5 sekund.Tyle czasu zajmuje akceptacja lub jej brak:)

Masz racje. I w kazdym innym miejscu olal bym temat i olal zdjecie ktore mi nie podchodzi. Ale to jest forum, na ktorym publikuje sie zdjecie po to (chyba!) zeby je oceniac. I jak zdjecie ma potencjal, ale nie zaakceptowalem go w ciagu tych 2 sekund to sie zatrzymuje i zastanawiam dlaczego. Ew. co powinno byc na tym zdjeciu, czego mu brakuje by ta uwage jednak zatrzymac na dluzej. I czesto staram sie tymi przemysleniami dzielic z autorem fotografii. Wynika to z tego, ze tego samego oczekuje publikujac swoje prace. Subiektywizm nie pozwala mi zauwazac szczegolow, na ktore ktos inny od razu zwraca uwage.

Pzdr.

tomiu
29-10-2007, 11:12
Bardzo dziękuję za komentarze. :)
HK, LK wcale nie muszą być w B&W - gwoli wyjaśnienia. Ten jest. :)
Nie używałem ringa, tylko dwa softboxy. Uwagę odnośnie nosa modelki pominę stosownym milczeniem.

Pozdrawiam serdecznie! :)

anchel
29-10-2007, 11:34
Bardzo dziękuję za komentarze. :)
HK, LK wcale nie muszą być w B&W - gwoli wyjaśnienia. Ten jest. :)

No wlasnie. Choc przyjelo sie tak uwazac hehe ;]

Uwagę odnośnie nosa modelki pominę stosownym milczeniem.

A dlaczego? To nie wina modelki, ze taki ma (zreszta ja nic do niego nie mam ;]) tylko sprawa fotografa, ze go tak wyeksponowal! :mrgreen:
Ja jeszcze nie umiem robic dobrego portretu ale to wiem (zreszta ty takze widzac twoje prace), ze urode trzeba w portretach podkreslac i kadrowac jednoczesnie tak by mankamenty (bo kto ich nie ma) tuszowac. Dlatego sie nie zżymaj, ze ktos na to zwrocil uwage.

Pzdr.

Ps. A i tak jeszcze raz gratuluje zdjecia.

ezin
29-10-2007, 11:51
anchel - ze tak napisze... przestań się już podniecać. Komentujesz każdy jeden post z czasem sobie zaprzeczając. Najpierw piszesz czy HK to nie B&W a teraz piszesz że przecież tak nie jest tylko "tak się przyjęło uważać". Wyluzuj już bo widzę bardzo się nakręciłeś i rozładowujesz tą energię komentując każde jedno zdanie, w dodatku próbując używać "el0-kwentnego" języka.... x.X


Z mojej strony to koniec dyskusji i sorka z OT ale poprostu nie wytrzymałem.

anchel
29-10-2007, 12:18
anchel - ze tak napisze... przestań się już podniecać. Komentujesz każdy jeden post z czasem sobie zaprzeczając. Najpierw piszesz czy HK to nie B&W a teraz piszesz że przecież tak nie jest tylko "tak się przyjęło uważać". Wyluzuj już bo widzę bardzo się nakręciłeś i rozładowujesz tą energię komentując każde jedno zdanie, w dodatku próbując używać "el0-kwentnego" języka.... x.X

Czytaj ze zrozumieniem.
Dopiero potem komentuj to co napisalem.
Nastepnie pozwol, ze bede rozladowywal swoj nadmiar energii w sposob, ktory mi najbardziej odpowiada.
Co do jezyka - nie "probuje" tylko uzywam. Wybacz, ale nie sadzilem, ze elokwencja (choc przyznam szczerze, ze nie rozumiem do konca tego wyrazenia ktore podales w nawiasie - domyslam sie jedynie, ze nie jest pochlebne) komus przeszkadza. Z reguly takim jezykiem posluguje sie na codzien.
Choc kiedy ide na piwo z kumplami nie mam zadnych oporow by rzucac "ku***mi".


Z mojej strony to koniec dyskusji i sorka z OT ale poprostu nie wytrzymałem.

Howgh. Dla mnie tez game over. ;]

Pzdr.

tomiu
29-10-2007, 12:55
[...] urode trzeba w portretach podkreslac i kadrowac jednoczesnie tak by mankamenty (bo kto ich nie ma) tuszowac. Dlatego sie nie zżymaj, ze ktos na to zwrocil uwage.



Nie masz czasem wrażenia, że strasznie Cię podnieca to, co sam mówisz? :) Cieszą mnie każde opinie pod moimi zdjęciami, a szczególnie cenię sobie użytkowników forum Nikona. Zwróć jednak uwagę, że dzielenie się ze mną uniwersalnymi "prawdami" dotyczącymi portretowania, może spowodować na mej twarzy tylko lekki uśmiech. :) Nie dlatego, że z Ciebie drwię, czy też mam czelność wywyższać się nad kimkolwiek (jestem bardzo daleki od tego). Tutaj bardziej chodzi o próbę podpięcia subiektywnego odbioru pracy pod uniwersalizm tworzenia portretów - dla mnie to ślepy zaułek. Dlaczego subiektywnego? Wg mnie nos nie jest za bardzo wyeksponowany i podoba mi się w takiej postaci - jest bardzo charakterystyczny i dodaje Ani swoistego uroku. A teraz przekonaj mnie, że się mylę. :D Jest subiektywnie?
Cenię każdą opinię i choć - jak każdy - jestem łasy na pochwały, mam w sobie dużo pokory wobec krytyki. Nie oznacza to jednak, że z każdą się zgodzę! Według mnie po prostu troszkę się lansujesz i robisz to moim kosztem, czy też raczej kosztem nosa modelki. :) W gruncie rzeczy Twój post ma miły wydźwięk i bardzo mnie cieszy! Nie łącz jednak proszę zasad tworzenia portretu (które notabene nie zawsze się IMHO sprawdzają) z całkowicie subiektywną opinią na temat nosa. Pozdrawiam! :)

anchel
29-10-2007, 13:28
Nie masz czasem wrażenia, że strasznie Cię podnieca to, co sam mówisz? :)

Nie moge miec wrazenia, ze sie podniecam. Moge sie najwyzej podniecac. ;]
Ale zapewniam, ze mam lepsze na to sposoby niz upajanie sie tym co pisze lub mowie.


<lekki ciach>Dlaczego subiektywnego? Wg mnie nos nie jest za bardzo wyeksponowany i podoba mi się w takiej postaci - jest bardzo charakterystyczny i dodaje Ani swoistego uroku. A teraz przekonaj mnie, że się mylę. :D Jest subiektywnie?

Nie rozumiem po co mialbym cie przekonywac. A po za tym tomiu przeciez ja wyraznie zaznaczylem, ze dla mnie nie ma z tym zadnego problemu. Ani slowa krytyki pod adresem tego uroczego noska nie wypowiedzielem! Cytowalem tylko opinie z tego watku i odnioslem sie do nich.


Według mnie po prostu troszkę się lansujesz i robisz to moim kosztem, czy też raczej kosztem nosa modelki. :)

Patrz wyzej.
Ale pojechales tak czy inaczej ;] Ale chyba generalnie to za slaby jestem, zeby sie lansowac w dziedzinie fotografii na niektorych przykladach z tego forum. Twoim tez. [/QUOTE]

Pozdrawiam.

tomiu
29-10-2007, 13:44
Nie moge miec wrazenia, ze sie podniecam. Moge sie najwyzej podniecac. ;]
Ale zapewniam, ze mam lepsze na to sposoby niz upajanie sie tym co pisze lub mowie.

Dokonałem tylko próby nastawienia Cię na obiektywną ocenę samego siebie. ;)


Nie rozumiem po co mialbym cie przekonywac. A po za tym tomiu przeciez ja wyraznie zaznaczylem, ze dla mnie nie ma z tym zadnego problemu. Ani slowa krytyki pod adresem tego uroczego noska nie wypowiedzielem! Cytowalem tylko opinie z tego watku i odnioslem sie do nich.

Cholera, może tak być. ;)



Ale pojechales tak czy inaczej ;] Ale chyba generalnie to za slaby jestem, zeby sie lansowac w dziedzinie fotografii na niektorych przykladach z tego forum. Twoim tez.

Wybacz impet. :) Może to zwykła, ludzka reakcja na Twoje "zżymaj"? ;)

Pozdrawiam!

anchel
29-10-2007, 14:11
Wybacz impet. :) Może to zwykła, ludzka reakcja na Twoje "zżymaj"? ;)


Spoks. Ja sie nie nerwuje. Zeby rozwiac jakiekolwiek watpliwosci powiem tak: jesli kiedys bede w Lodzi z checia wstapie do ciebie, zeby sie nauczyc paru fajnych rzeczy.

Pzdr.

ezin
29-10-2007, 16:46
anchel - najbardziej śmieszy mnie to ze wywyższasz się jakbyś od urodzenia robił portrety i był w tym mistrzem a przeglądając twoje topici na pierwszej stronie widzę tylko reportaż, krajobrazy itp.

Nie wiem więc jakim cudem masz tak zawyżoną opinię o swoich umiejętnościach że nie publikując żadnych swoich portretów chcesz uczyć osobę którą dosyć często widzę ze swoimi pracami w dziale Ludzie.


Czyżby licznik postów był dla ciebie odzwierciedleniem umiejętności foto?


EDIT: ba! na 41 twoich wątków masz tylko 4 w dziale ludzie... śmiem więc wątpić w twoje propozycje uczenia innych którzy robią portrety często. Udowodnij że coś potrafisz a później proponuj innym naukę "paru fajnych rzeczy".

Al Bundy
29-10-2007, 16:48
fajny wysoki kluczyk ;)
dawno mnie nie było a tu takie perełki...

tomiu
29-10-2007, 18:05
Al -> ;)
swiatlo -> nie "mistrzuj" mi tu proszę, Szanowny Kolego! :) Szanuję i cenię każdą opinię i za Twoją również serdecznie dziękuję!

anchel
29-10-2007, 20:06
anchel - najbardziej śmieszy mnie to ze wywyższasz się jakbyś od urodzenia robił portrety i był w tym mistrzem a przeglądając twoje topici na pierwszej stronie widzę tylko reportaż, krajobrazy itp.

Nie wiem więc jakim cudem masz tak zawyżoną opinię o swoich umiejętnościach że nie publikując żadnych swoich portretów chcesz uczyć osobę którą dosyć często widzę ze swoimi pracami w dziale Ludzie.


Czyżby licznik postów był dla ciebie odzwierciedleniem umiejętności foto?


EDIT: ba! na 41 twoich wątków masz tylko 4 w dziale ludzie... śmiem więc wątpić w twoje propozycje uczenia innych którzy robią portrety często. Udowodnij że coś potrafisz a później proponuj innym naukę "paru fajnych rzeczy".

Człowieku. Czytaj co ja pisze w postach bo podnosisz mi ciśnienie tymi bredniami... Po za tym dyskusje z toba skonczylem bo jestes jak widac niereformowalny i masz klopoty z rozumieniem tego co jest napisane. Autor watku zrozumial i docenil.

EDIT: Ba! Na 74 twoje posty nie widze zadnego zdjecia. To tez o czyms swiadczy.

tomiu
29-10-2007, 21:41
Spokój mi tutaj! :)

tomiu
29-10-2007, 21:41
swiatlo -> wiwijam się. ;)

lukiii
30-10-2007, 15:22
A według mnie modelka wygląda prawie identycznie jak Meryl Streep :)

ezin
30-10-2007, 16:58
Zeby rozwiac jakiekolwiek watpliwosci powiem tak: jesli kiedys bede w Lodzi z checia wstapie do ciebie, zeby sie nauczyc paru fajnych rzeczy.


Dla mnei to jednoznaczne.... no chyba ze na moim monitorze w twoich postach pisze co innego niz u ciebie.

pejo
30-10-2007, 19:15
jak sie widzi takie HK to czlowiek sie zastanawia czy samemu nie sprobowac (pzyznam sie ze jeszcze w hk sie nie bawilem) ... świetna robota

loki_p
31-10-2007, 20:31
takie czeko-ladowe :)

rafalek89
06-11-2007, 18:39
Bardzo mi się podoba :)