PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka karta pamięci do D70s?



Ritter
07-01-2006, 14:20
Witam wszystkich po raz pierwszy na forum. Jestem waszym stałym czytelnikiem już od kilku miesięcym a teraz przyszła pora odezwać się po raz pierwszy. W związku z tym, że moje możliwości finansowe wreszcie pozwalają mi pomyśleć o zakupie cyfrowej lustrzanki mam do Was - szanowni forumowicze pytanie. O ile co do korpusa i szkła jestem już raczej zdecydowany - D70s + 18-70 to mam wątpliwość co do karty CF. Jaką firmę moglibyście mi polecić. Dodam, że jeśli chodzi o pojemność to na więcej niż 1GB niestety nie będę mógł sobie pozwolić.

gregoire7
07-01-2006, 14:30
dobrym wyjściem będzie Sandisk, jeżeli zależy Ci na szybkości bo często trzaskasz długie serie to ULTRA, ULTRA II itp., jeżeli natomiast trybu seryjnego używasz rzadko to nawet standardowy Sandisk Ci wystarczy, a może wtedy wystarczy Ci na kartę 2GB

szymony
07-01-2006, 16:03
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=10664

krzysztof jot
07-01-2006, 16:06
Witam wszystkich po raz pierwszy na forum. Jestem waszym stałym czytelnikiem już od kilku miesięcym
witaj....
no, nie mów że stałym - jak w ostatnim tygodniu pięć razy odpowiadałem na tematy
zwiazane z kartami CF. Jest taka opcja "szukaj" - bo naprawdę sensu nie widzę, aby
ponawiac wszystkie za i przeciw po raz enty....

stollo
07-01-2006, 22:40
Mam Kingstona Elite Pro 50x 1GB i Preteca Cheetah 80x 1GB - chwalę sobie Preteca.

Przemysław
26-02-2006, 15:43
Ja mam do d70s 2 sztuki kingtone'a, jednego pomarańczowego i jednego pro. Na początku (1sze kilka odpaleń aparatu) kilka razy pojawiła się komenda o braku możliwości pracy z kartą (pomarańczowy) ale od tamtej pory to się nie powtórzyło. W instrukcji aparatu masz tabelę z wykazem kart, które wg. nikona są w pełni "kompatybilne" z aparatem. Ja trzymam się kingstone'a pro. Do zastosowań amatorskich nie potrzebujesz więcej niż 1 GB, z czasem dokup jeszcze jedną i będzie ok.