PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończenie studia..



shaddixx
25-10-2007, 11:17
Nawiązując do wątku sprzed paru dni :http://nikon.org.pl/showthread.php?t=37616 , mam pare pytań jak wykończyć studio. Sprawa wygląda tak: jest to stare pomieszczenie z wylaną podłogą i pomalowanymi scianami, farba ta zchodzi z ścian i ogólnie wygląda to mało przyjemnie, zeby to pomalować musiałbym zdzierac farbe z całego powmieszczenia a to mi sie nie uśmiecha tym bardziej ze to nie jest moje i kasy ładowac w to nie chce. Myślałem zeby zasłonić to jakimś czarnym suknem, materiałem, czymś co nie odije światła od ścian...
Z podłogą sobie już połowicznie poradziłem ale nie mam pomysłu na ściany. Zamiar jest taki zeby zabrać wszystko co kupie jak skończe studia a nie remontować komuś piwnicy za free. A i kolejny warunek, zebym ja nie zbankrutował...Jakieś pomysły?

madburn
29-10-2007, 03:45
agrowloknina czarna z castoramy :P
jak bedzie przeswitywac to zlozyc na 2x
chyba 3 czy 5 zl za mb z 160cm rolki

sufit mozesz ......okopcic swieczka hehehehe

Madziulek
29-10-2007, 12:48
troszkę dziwne podejście .... co do remontu ,
ale ktoś za free udostępnił Ci pomieszczenie ?
10 L farby w Castoramie kupiłam za około 26 zl najtańsza jaka była o ile dobrze pamiętam ale na pewno nie więcej niż 30 zł plus barwniki około 15 zł
opłaca ci się więc kupować coś na zakrycie ścian ?
dla przykładu w moim pomieszczeniu znajdują się duże drzwi , zakryłam je szarym materiałem - jako zasłona - który kupiłam w hurtowni 11mb za 60 zł bo tyle potrzebowałam szerokość 1,4 o ile dobrze pamiętam

zrywanie farby nic cię nie kosztuje

shaddixx
29-10-2007, 13:21
To troche inaczej. Pomieszczenie dostałem za darmo w zamian za robienie zdjęć na jakiś wydarzeniach na uczelni. Boje sie ze administartor budyku mi nie pozwoli wymalować tych ścian. Dzisiaj z nim pogadam .
Kolejna rzecz ze sciany sa wilgotne i widać pleść. Samo pomalowanie na niewiele sie da, tak mi sie wydaje. Nie znam sie renowacji pomieszczeń;)

Madziulek
29-10-2007, 13:28
hehe ja też się nie znam :)
porozglądaj się więc za takimi tkaninami w hurtowniach, to co kupiłam jest grube i nawet ładnie wygląda :)
jak masz małe pomieszczenie to może dużo Cię to nie wyniesie
pamiętaj że ty i modelki tez musicie się czuć tam w miarę komfortowo

bo innego pomysłu nie mam , może ktoś coś podpowie :)

shaddixx
30-10-2007, 18:29
dobra, moge malować. Jaki kolor radzicie? Biore sie za skrobanie.

D_Z_I_A_D_E_K
30-10-2007, 18:37
dobra, moge malować. Jaki kolor radzicie? Biore sie za skrobanie.
jak to jaki? CZARNY :)

shaddixx
30-10-2007, 19:20
No nie różowy... ;) Czaarny czy ciemny szary wystarczy..

Dyziek
30-10-2007, 19:53
Wal na czarno!

Sever
30-10-2007, 19:59
spytaj sie wczesniej wlasciciela budynku o pozwolenie na pomalowanie scian na czarno ;)
Bo potem moze byc baaaaardzo zdziwiony ;)

shaddixx
31-10-2007, 12:20
Dostałem pełną dowolność;)

Madziulek
01-11-2007, 13:29
a po co na czarno...?

szary..ciemny szary wystarczy

jakiej wielkości masz pomieszczenie ?

D_Z_I_A_D_E_K
01-11-2007, 13:46
a po co na czarno...?

szary..ciemny szary wystarczy

jakiej wielkości masz pomieszczenie ?
eeee tam,czarny jest ładniejszy ;)
wal na czarno :)

shaddixx
01-11-2007, 14:28
a po co na czarno...?

szary..ciemny szary wystarczy

jakiej wielkości masz pomieszczenie ?


Jakies 3.5 m x 3 m x 6 -7 m.

beachcomber
02-11-2007, 23:03
ja bym tez raczej kombinowal z szarym, zamiast czarnego - po co pokój przesluchań robić? ;) aaa i jeszcze istotna wskazowka - daruj sobie farbe typu 10l za 26 zl - bo zamiast jedenj warstwy, bedziesz musial polozyc 3, zeby uzyskac ten sam efekt. wiem, bo kiedys probowalem zamalowac czarna sciane, mozesz to zrobic albo jedna warstwa (dobrej farby) albo trzema warstwami (kiepskiej farby)

shaddixx
03-11-2007, 11:08
Tak wpadłem na pomysł ze pokój jest długi więc połowe zrobie na czarno a połewe pierdykne na szachownice... a co;)

Madziulek
03-11-2007, 15:40
(...) aaa i jeszcze istotna wskazowka - daruj sobie farbe typu 10l za 26 zl - bo zamiast jedenj warstwy, bedziesz musial polozyc 3, zeby uzyskac ten sam efekt. wiem, bo kiedys probowalem zamalowac czarna sciane, mozesz to zrobic albo jedna warstwa (dobrej farby) albo trzema warstwami (kiepskiej farby)

tu się akurat zgodzę :-P
maluj na szaro daj sobie spokój z czarnym

Hedonista00
03-11-2007, 17:03
A przed malowaniem a po skrobaniu dobrze by było przemyć ściany wodą z szarym mydłem, pisałeś coś o pleśni, jest specjalny środek na pleśnie spryskasz nim ściany to farba nie będzie Ci odpadać, jeżeli grzybek jest tylko w kilku małych miejscach po usunięciu spryskaj lakierem do włosów po wyschnięciu zamaluj na jakieś 8 miesięcy starcz potem grzyb wyjdzie z powrotem. Usunięcie na stałe to droga impreza i kosztowna. Maluj najlepiej wałkiem ale jeżeli w miejscach zagrzybionych będzie się ślizgał użyj pędzla, nałóż farbę raz i pozostaw do wyschnięcia może to potrwać i ze 2 dni. Jak byś miał jakieś problemy techniczne to pytaj na PM kiedyś zajmowałem się remontami może coś poradzę. Pozdrawiam i powodzenia.

grzegorzant
03-11-2007, 19:59
Jakies 3.5 m x 3 m x 6 -7 m.
czy te wymiary to szer x dł x wys ?!

vasco5
03-11-2007, 23:14
no i przed malowaniem zagruntuj ściany... bo długo się nie nacieszysz kolorem na ścianach bo poprostu odejdzie farba...
pisałeś, że jest pleśń = jest wilgoć...
więc nawet jeśli położysz farby Caparol'a po 300zł za niewielką puszkę to i tak odejdzie jak nie będzie podkładu...

no i chyba czarny kolor odpada...
bo chcesz zrobić to niewielkim kosztem...
a niestety dobra czarna farba, która będzie matowa na ścianie i nie będzie prześwitywać no to swoje kosztuje...
i kilka stówek pojdzie na pomalowanie takiego pmieszczenia...

kronos28
04-11-2007, 14:48
1. zedrzeć starą farbę - czyli szpachla i do boju :)
2. Zagruntować jakimś tam unigruntem - tu ci sprzedam patent - jak nie chcesz się długo z tym gruntowaniem babrać i usyfić samego siebie (większośc ludzi robi to pędzlem blleeee), pożycz opryskiwacz wlej do niego unigrunt i opryskaj ściany i sufit :) Takie gruntowanie "maszynowe" - czas trwania - 5 minut, schnie 2 godziny :)
3. Tam gdzie grzyb wyłazi umyj i daj środek przeciw grzybowi (jest w każdym sklepie z farbami - taki w spryskiwaczu jak do szyb), możesz też potem przemalować farbą na zacieki - byle nie Śnieżki bo to gó#^o - jak zdobyć farbę? Proste - pożycz :)
4. Pomalować
5. Zrobić parapetówę :D

El grande finito

shaddixx
04-11-2007, 18:50
OKOK dzieki za rady, jestem na etapie zdzierania farby. Zamysł jest taki ze to wiecej jak 1.5 roku nie bedzie działać bo w sumie mi tyle zostało do końca studiów.

Parapetówa bedzie;) mozecie wpadac...