PDA

Zobacz pełną wersję : Alternatywa systemu kreatywnego oświetlenia...



slawek007
06-01-2006, 15:31
Witam!

Jakiś czas temu odkryłem tanią alternatywę kreatywnego systemu oświetlenia. Są to lampy błyskowe czeskiej firmy FOMEI. Mowa tu o modelach 328 DF i 828 DF. Obie lampy mają zabudowane fotocele, obie mają zoomowane głowice 3D, liczaba przewodnia to 28 (ISO 100, 50mm). Ceny z allegro: 199 i 289 PLN (cena sporo niższa od SB!!!). Oczywiście nie traktuję tego jako główny flesz (brak TTL-a, brak wspomagania AF itp...) ale być może warto się nad nimi zastanowić jako lampy dodatkowe. Acha - lampy posiadają przełącznik, dzięki któremu można synchronizować błysk flesza na pierwszy lub drugi błysk lampy zabudowanej w aparacie. Co o tym sądzicie??? Czy ktoś już coś takiego ma???

Pzdr - slawek007

pooley
06-01-2006, 16:33
no w sumie... ta 828 jest chyba calkiem calkiem... wazne ze ma regulacje blysku :) ciekawe jak by sie taki zestaw sprawdzal :)

rabijki
06-01-2006, 17:32
a ta alternatywa CLS to chyba troche przegiales. doczytaj co moga lampy z clsem i na czym to polega. te ktore opisujesz raczej alternatywa byc nie moga i nie sa. a to ze sa fajne w swojej klasie to inna sprawa

slawek007
07-01-2006, 02:01
OK. Alternatywa to faktycznie troszkę za dużo powiedziane... CLS faktycznie jest fajny ale cholernie drogi. Myślę że przy dobrych chęciach i wielu próbach niekiedy można uzyskać profi efekt na tych Fomeiach... Pzdr...

Kundzior
08-01-2006, 03:47
Musze was zmartwić z CLSem to to nic wspólnego nie ma i mieć nei bedzie to raz, a dwa ze posiadam Fomeia DS 328 DF jako lampke do Canona ps a95, i moje wrażenia sa takie:

- budowa jest tandetna materiały również;
- napisy na niej ścierają sie palcem (to świadczy o jakości na 1st rzut oka);
- Lampa z fotocelą błyska jak chce, raz mocniej raz słabiej, jak popadnie, coprawda po zasłonięciu czujnika mocniej ale ale błysk błyskowi nei równy;
- stopka tylko z jednym pinem, i mimo wyzwalania ze stopki (tu sie powtórze) błyska jak chce :).

Pozdrawiam.

ALF
08-01-2006, 03:56
OK. Alternatywa to faktycznie troszkę za dużo powiedziane... CLS faktycznie jest fajny ale cholernie drogi. Myślę że przy dobrych chęciach i wielu próbach niekiedy można uzyskać profi efekt na tych Fomeiach... Pzdr...

fomei to raczej nie, ale ze starszych lamp metza to można niezły systemik zbudować :D