PDA

Zobacz pełną wersję : Przesyłanie plików.



andrzej_laskowski
24-10-2007, 14:28
Hej
Mam prośbę o pomoc.
Potrzebuję często wysyłać pliki o wielkości ok 100-400 MB.
Na niewileką odległość (o ile ma to znaczenie).
W jaki sposób to zrobić? Transfer 100kb w zupełności mnie zadowoli.
Chodzi mi tylko o wysyłanie na jeden konkretny komputer.

fIlek
24-10-2007, 14:30
najlepiej za pośrednictwem jakiegoś serwera ftp. Chyba, że masz możliwość zestawienia połączenia w sieci lokalnej. Trochę za mało informacji jak na mój gust.

Czornyj
24-10-2007, 14:34
Postaw na jednym serwer ftp (np. http://www.codeocean.com/products/oceanmailserver/index.html), z drugiego wejdź na pierwszy i sciągnij lub zależnie od fantazji wstaw plik.

andrzej_laskowski
24-10-2007, 15:28
Hmm.. sorki za lamerskie pytania, ale trochę zielony jestem.
Na ftp to sam muszę wysłać plik i dopiero mogę go odebrać.
A ja mam ok 700 GB danych które od czasu do czasu muszę przenosić.
Nigdy nie wiem które będa potrzebne, więc marzy mi się że zdalny dostęp do mojego dysku.
Jeśli to ma znaczenie to mam stałe IP.

fIlek
24-10-2007, 15:37
Tym bardziej powinieneś stworzyć na kompie ftpa i z niego pobierać interesujące Cię dane. Jeśli mają one charakter poufny, to możesz pokusić się o szyfrowanie typu scp.

Czornyj
24-10-2007, 16:23
Hmm.. sorki za lamerskie pytania, ale trochę zielony jestem.
Na ftp to sam muszę wysłać plik i dopiero mogę go odebrać.
A ja mam ok 700 GB danych które od czasu do czasu muszę przenosić.
Nigdy nie wiem które będa potrzebne, więc marzy mi się że zdalny dostęp do mojego dysku.
Jeśli to ma znaczenie to mam stałe IP.

Zdalny dostęp będziesz miał wtedy, kiedy postawisz na jednym z komputerów serwer ftp (np. ten, który ci wskazałem). W ustawieniach definiujesz, do których folderów znajdujących się na danym komputerze będziesz miał dostęp po zalogowaniu z innego, tworzysz login i hasło. Potem z drugiego komputera wchodzisz na pierwszy wpisując jego numer IP (wyświetla się po włączeniu serwera ftp) - i masz bezpośredni dostęp do zasobów, które sobie wcześniej określisz.

Bartek Witek
24-10-2007, 16:56
Podłączę się do tematu...

Czornyj... czy przy użyciu programu jaki podałeś mogę postawić FTPa na kompie ze zmiennym IP ?

Pozdrawiam!

pebees
24-10-2007, 17:06
Burner możesz. Serwer FTP możesz postawić nawet na kompie bez IP ;-)

Czornyj
24-10-2007, 17:13
Za peebesem ;) Numer IP zmienia się dość rzadko, a w praktyce prawie wogóle. Po prostu od czasu do czasu musisz tylko uwzględnić fakt, że się zmienił.

andrzej_laskowski
24-10-2007, 18:00
Zdalny dostęp będziesz miał wtedy, kiedy postawisz na jednym z komputerów serwer ftp (np. ten, który ci wskazałem). W ustawieniach definiujesz, do których folderów znajdujących się na danym komputerze będziesz miał dostęp po zalogowaniu z innego, tworzysz login i hasło. Potem z drugiego komputera wchodzisz na pierwszy wpisując jego numer IP (wyświetla się po włączeniu serwera ftp) - i masz bezpośredni dostęp do zasobów, które sobie wcześniej określisz.

Dzięki za pomoc.
Zaraz pokombinuję, ale jak znam siebie to się gdzieś zastnę przy konfiguracji i znów o coś zapytam.;)

No i już.
Ściągnąłem plik, zainstalowałem i, mimo prób, mie mogę nic zdziałać.
Możesz jakoś pomóc łopatologicznie?
Byłbym wdzięczny.

ps A z DC++ postawienie huba nie będzie łatwiejsze?

robertode
24-10-2007, 19:45
Hmm.. sorki za lamerskie pytania, ale trochę zielony jestem.
Na ftp to sam muszę wysłać plik i dopiero mogę go odebrać.
A ja mam ok 700 GB danych które od czasu do czasu muszę przenosić.
Nigdy nie wiem które będa potrzebne, więc marzy mi się że zdalny dostęp do mojego dysku.
Jeśli to ma znaczenie to mam stałe IP.

pcAnywhere lub vnc Remote Control ja wole i uzywam tego 2 idealne narzedzie. polecam.

robertode
24-10-2007, 19:50
zapomnialem dodac ze dobrze trzeba zabezpieczyć i najlepiej wersja komercyjna gdzie mozna generowac klucze.

andrzej_laskowski
24-10-2007, 21:29
No dobra udało mi sie skonfigurować ftp.
I teraz pytanie.
Odpalam program na kompie 1 a na drugim w przeglądarce piszę np: ftp://168.192.33.122, czyli IP kompa nr 1.
I co dalej?
To wszystko? Mogę wówczas przesłac plik?

Czornyj
24-10-2007, 21:39
wystarczy wpisać sam numer. Wpisz go sobie w przeglądarce, zobaczysz jaki będzie efekt ;)
Nb. - jeśli efektu nie będzie, to znaczy że coś jest nie tak. W razie problemów zwróć uwagę na firewall.

ruffio
24-10-2007, 22:03
A powiedz jeszcze jaka ta odległość jest duża? Jak mniej niż 8 km to pogadaj z monterami Tp'sy i nich złożą tobie parę telefoniczną. Na dwóch końcach stawiasz modemy SDSL i heja - transer 2 MB z dupleksem po drucie bez problemu.

andrzej_laskowski
24-10-2007, 22:42
wystarczy wpisać sam numer. Wpisz go sobie w przeglądarce, zobaczysz jaki będzie efekt ;)
Nb. - jeśli efektu nie będzie, to znaczy że coś jest nie tak. W razie problemów zwróć uwagę na firewall.

Wpisuję adres i pojawia sie okienko z takim komunikatem: "serwer nie zezwala na anonimowe logowanie, albo email nie został zaakceptowany"
Tylko że "User accounts" jest napewno poprawnie wpisany, a hasło wyłączyłem.
To co mogę miec nie tak?

xey
24-10-2007, 23:11
Jesli na obu masz windowsa to masz cos takiego jak pulpit zdalny, standartowo w xp i wyzszych jak dobrze pamietam (ja na xp tak robilem), tworzysz polaczenie, odpalasz pulpit zdalny i jestes dokladnie na pulpicie tego komputera co udostepniasz, odpalasz z tamtad programy, robisz co chcesz ;) Wiem, glupie, ale dziala ;)

LukaszWiecek
25-10-2007, 01:26
Można dużo prościej - na obu kompach instalujesz program Hamachi (http://hamachi.pl/). Na jedym z kompów (obojętnie którym) rejestrujesz w tym programie własną sieć, a w drugim kompie się do tej sieci dołączasz. Cały proces jest prosty jak budowa cepa (tym bardziej, ze program jest dostępny w polskiej wersji). I po co to wszystko? Ano po to, żeby te dwa kompy widziały się normalnie w otoczeniu sieciowym ;) Będziecie mogli sobie spokojnie udostępniać pliki i foldery tak, jakbyście byli w jednej sieci LAN (nawet grać możecie przez LANa;)

Teoretycznie program radzi sobie z firewallami, jednak z autopsji wiem, że czasami są problemy. Ale to raczej rzadkość. Generalnie program śmiga - mam w swojej "sieci" 8 osób i wszyscy bez problemu mogą sobie wszystko udostępniać. Szybszego sposobu na wymianę plików nie znam.

Bartek Witek
25-10-2007, 03:42
Pebees, Czornyj i inni - dzięki :)

pebees
25-10-2007, 07:22
Wpisuję adres i pojawia sie okienko z takim komunikatem: "serwer nie zezwala na anonimowe logowanie, albo email nie został zaakceptowany"
Tylko że "User accounts" jest napewno poprawnie wpisany, a hasło wyłączyłem.
To co mogę miec nie tak?

A co wpisujesz w miejsce użytkownika? Generalnie powinieneś mieć gdzieś katalog cośtam/ftp/pub , w nim swój pliczek do pobrania, a logować się użytkownikiem 'anonymous' i jako hasło podać dowolny adres email (cokolwiek, choćby a@o.pl). Taka jest domyślna konfiguracja serwerów ftp.