PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] Iwonka



Bradley22
22-10-2007, 18:14
Witam wszystkich,
jest to mój pierwszy post w tym dziale. Kilka dni zeszło mi na zebraniu się żeby wrzucić zdjęcie - pewnie z obawy przed krytyką, która ( jeśli chodzi o początkujących ) nie jest zbyt miła. Jest to jedno z pierwszych zdjęć, które uważam za udane jeśli chodzi o obróbkę w programie graficznym, bo posunąłem się ciut dalej niż opcje "dostrajania" zdjęcia :)
Przeszkadzać w zdjęciu może brak symetrii, że zabudowa z tyłu się przechyla, ale stwierdziłem, że tak zdjęcie wygląda żywiej, że współgra to z winietowaniem i kątem zdjęcia :)
Niestety nie udało mi się "ładnie" usunąć zmarszczek mimicznych przy oku dlatego zostały :) No i cienie na twarzy jakie rzucają okulary... powinny zostać bo są naturalne, czy lepiej je zlikwidować?
Oczywiście czekam na komentarze, które czegoś mnie nauczą :)

Miłego odbioru :)
Paweł



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://www.2and2.net/files/471cca4d9a286.jpg]źródło ([URL=http://www.2and2.net)[/URL]

david555
22-10-2007, 18:23
Matko Buzka, coś Ty najlepszego tej Pani uczynił?;) Przede wszystkim kup sobie 85, albo przynajmniej 50. I z dystansem większym do modelki.:)

Bradley22
22-10-2007, 18:34
Matko Buzka, coś Ty najlepszego tej Pani uczynił?;) Przede wszystkim kup sobie 85, albo przynajmniej 50. I z dystansem większym do modelki.:)


Cholera... :) a mi się tak podoba :) Zdjęcie zrobione kitem... ale 50tkę już nabyłem drogą kupna więc kolejne będą "inne". A to zdjęcie wygrzebane z szuflady ale pod kątem zabawy w PS.
Myślisz, że aż tak bardzo dystans i kąt zaszkodziły Iwonce?? Mówi mi, że jej też się podoba - zwłaszcza przez kąt :)
No ale dzięki za zwrócenie uwagi i czekam co będzie dalej ;)

Pozdrowionka!
Paweł

kobyll
22-10-2007, 18:39
IMHO nie perspektywa jest tytaj największym mankamentem ale przede wszystkim kolor skóry oraz nieudolna winieta.

ekonet
22-10-2007, 18:40
Kitem to szyby wklejają w oknach...
Muszę przyznać, że podoba mi się to zdjęcie. Nie przeszkadza mi przerysowanie detali twarzy, a nawet ciekawie to współgra ze zdecydowaną urodą dziewczyny.

Afrati
22-10-2007, 18:42
Efekt zdeformowania twarzy, jeśli był zamierzony - dodaje pozytywnego zabarwienia zdjęciu ;)

Co do zmarszczek i cieni od okularów - nie usuwaj tego, tak jest naturalniej...

Kolorystyka zapewne zamierzona, ale nie do końca mi odpowiada...

kubalmar
22-10-2007, 18:42
Uwielbiam takie przerysowania i kolorystyka taka jaką lubie. Jedyne co bym poprawił to szminkę położył idealnie i jaskrawiej, a teraz krawędzie są poszarpane. Bardzo mi sie podoba lubie odważne foto

harb
22-10-2007, 18:53
Uwielbiam takie przerysowania i kolorystyka taka jaką lubie. Jedyne co bym poprawił to szminkę położył idealnie i jaskrawiej, a teraz krawędzie są poszarpane. Bardzo mi sie podoba lubie odważne foto

jezeli fotka ma pelnić rolę karykatury ,to mnie rowniez bardzo sie podoba !

david555
22-10-2007, 18:59
jezeli fotka ma pelnić rolę karykatury ,to mnie rowniez bardzo sie podoba !

Harb, strzeliłeś w samo sedno.:)

sil
22-10-2007, 19:23
Bardzo sympatyczne w odbiorze. Kategoria foto-żart by pasowała :)

Gemini
22-10-2007, 20:00
A mnie ta fotka bawi... tak serio ... pozytywne w odbiorze, może to przez przekorę antyportretowego ujęcia... na pewno nie pozostaje obojętna... dać fajne BW i weselej w albumie :)

david555
22-10-2007, 20:05
...i weselej w albumie...

Byle album dobrze ukryć i wyciągać tylko do poprawienia nastroju.:)

baku127
22-10-2007, 20:05
Bo to taki inny portret,ale do mnie nie przemawia.
Gratuluje pomysłu.

harb
22-10-2007, 20:11
Harb, strzeliłeś w samo sedno.:)

Davidzie ale autentycznie podoba mi sie -oczywiscie we wspomnianej kategorii ,fajnie zrobione przerysowanie i ciekawa obrobka ,i to tlo jak pisze autor watku celowo nie poprawiane ,wszystko to nadaje temu zdjeciu specyficzny klimat

segl
22-10-2007, 22:31
świetne zdjęcie, radosne, podobają mi się kolory i perspektywa, uważam że bardzo udana fota

david555
22-10-2007, 22:49
Davidzie ale autentyczni e podoba mi sie -oczywiscie we wspomnianej kategorii ,fajnie zrobione przerysowanie i ciekawa obrobka ,i to tlo jak pisze autor watku celowo nie porawiane ,wszystko to nadaje temu zdjeciu specyficzny klimat

Ale portretem tego 'dzieła' nawet przy najlepszych chęciach bym nie nazwał. Kanon, to kanon, a to jest raczej karykatura.;)

Amadeusz
22-10-2007, 22:59
Super zabawna fota! wygląda jak Jim Carrey z " Maski" :mrgreen:

Bradley22
23-10-2007, 00:58
A ja tylko do kina wyszedłem a tu się takie rzeczy porobiły :) Hehe Cieszę się, bo generalnie odbiór jest pozytywny i to jest dla mnie zadowalające :) Spór czy jest to zdjęcie w kanonie czy poza nim, może podlega dyskusji ale nie jestem na tyle silnym przeciwnikiem żeby się spierać, choć jeśli ktoś z moderatorów tak uważa to niech je przenosi :p ;)
Co do "poprawienia" koloru ust.... chciałem to zrobić. Chciałem aby usta były czerwone zarówno jak oprawka okularów ale niestety nie potrafię tego :(
Kąt, perspektywa, kolory, winietowanie i cała masa różnych składowych fotografii...... Uffff.... pewnie nie jednemu "mastah" ciężko czasami połączyć te wszystkie składniki ;) Ja raczkuję, chcę się uczyć i liczę w tym na waszą pomoc i rady.

Dzięki za: "fotożarty", "karykatury" i zdjęcie w albumie który się wyciąga dla poprawy nastroju :):) Cieszę się, że moje zdjęcie wywołało na czyjejś twarzy uśmiech :) Cóż więcej chcieć....? ;)

Pozdrawiam!
Paweł

grzegorzant
23-10-2007, 17:22
Dzięki za: "fotożarty", "karykatury" i zdjęcie w albumie który się wyciąga dla poprawy nastroju :):) Cieszę się, że moje zdjęcie wywołało na czyjejś twarzy uśmiech :) Cóż więcej chcieć....? ;)
I pracując nad sobą, Tak Trzymaj ! ;)
pozdrawiam

jacoslavgth
23-10-2007, 17:32
pomimo ze zdjécie mi sie mega nie podoba to jednak stane w obronie :)
ostatnio uzylem 10 mm do zrobienia portretu, wyszlo mega przerysowane ale bylo zrobione przypadkiem.
co do zdjécia powyzej ani obrobka ani kadr nie nalézá do ciekawych :(
moja fota, sorki ze podpinam siedo tematu


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img158.imageshack.us/img158/3466/kachacm5.png)

ekonet
23-10-2007, 17:38
No i to zdjęcie też mi się podoba, może nawet bardziej od "Iwonki" (z całym szacunkiem dla Iwonki)...
Odważnie i do przodu (albo "Alleluja i do przodu", jak kto woli).

jacoslavgth
23-10-2007, 17:46
no to mial byc tylko przyklad a nie konkurencja, w takim razie wrzuce to do osobnego wátku :)

jery
23-10-2007, 22:23
Chrzanić kanony. Zdjęcie budzi pozytywne emocje i już.
Bradley22 - idź tą ścieżką!!!!

Bradley22
24-10-2007, 09:55
pomimo ze zdjécie mi sie mega nie podoba to jednak stane w obronie :)

A to ciekawe... Trochę takie "masło maślane". Dziwne sformułowanie ale ok )


ostatnio uzylem 10 mm do zrobienia portretu, wyszlo mega przerysowane ale bylo zrobione przypadkiem.

Mi natomiast twoje zdjęcie się podoba. Może właśnie dlatego, że jest przerysowane, może właśnie dlatego, że jest poza kanonem... Ja poprostu lubię takie "portrety" :) To jest mój klimat :) Także szacun ;)


co do zdjécia powyzej ani obrobka ani kadr nie nalézá do ciekawych :(

To bronisz czy nie?? Zdecyduj się ;)


Pozdrawiam!
Paweł

Bradley22
24-10-2007, 09:56
No i to zdjęcie też mi się podoba, może nawet bardziej od "Iwonki" (z całym szacunkiem dla Iwonki)...
Odważnie i do przodu (albo "Alleluja i do przodu", jak kto woli).

Mi też to zdjęcie się podoba :) Pewnie jak bym miał 10mm to bym was zamęczył wykrzywionymi portretami :) Ale nie mam ;p więc tylko 18mm :)


Pozdrawiam!
Paweł

jacoslavgth
24-10-2007, 12:18
bronie konwencji i wyjscia poza ramy tradycyjnego portretu :)
mam pomysl na serie takich zdjéc, powiedzmy autoportretu - coming soon :)

jacoslavgth
24-10-2007, 12:20
Odważnie i do przodu (albo "Alleluja i do przodu", jak kto woli).

albo: kokodzambo i do przodu (zagadka: skád ten cytat :) )

alexkoz
24-10-2007, 12:38
moim zdaniem zdjęcie jest bardzo dobre: dynamiczne, wesołe, generalnie dobrze obrobione, choć trochę przegiąłeś z wyostrzaniem. Nie zaliczyłbym tego do portretu tzn. nie ta konwencja, ale z drugiej strony hmmm... chrzanić konwencję, budzi u mnie same pozytywne emocje.
pozdrawiam
a.

jacoslavgth
24-10-2007, 13:07
no wlansie - bo kto powiedzial ze portret trzeba focic 50 albo 85mm, jezeli na zdjéciu znajduje sie twarz to jest to portret i tyle, niewazne czy 10 czy 100mm :)
wiécej takich

Bradley22
24-10-2007, 16:37
albo: kokodzambo i do przodu (zagadka: skád ten cytat :) )


"Chłopaki nie płaczą" :) "Czarnuchu.... " ;)


Pozdrawiam!
Paweł

biker karlos
25-10-2007, 09:47
bardzo sympatyczne, wesole nawet rzeklbym smieszne ..... ale jesli to ma byc portret pokazywany innym to nie chcialbym miec tak duzych zebow na swoim foto :)

jacoslavgth
25-10-2007, 17:43
bardzo sympatyczne, wesole nawet rzeklbym smieszne ..... ale jesli to ma byc portret pokazywany innym to nie chcialbym miec tak duzych zebow na swoim foto :)

hahaha - za dwa tygodnie konczy sie nasz pojedynek na tego rodzaju portret :) mam nadzieje ze poziom bedzie wysoki :) szczegolnie ze jest nas juz czterech :):):):)

swiatlo
25-10-2007, 18:32
Fajne i kreatywne. I dobrze że pokazałeś.
Zgadzam się że czasami niesprawiedliwe opinie początkujących mogą mocno dotknąć. Ale na tym polega nasza działalność - ciągły ekshibicjonizm, ciągle się wystawiamy pod ocenę, i to nie zawsze sprawiedliwą i nie zawsze fachową i nie zawsze słuszną.
Czasami jest tak że ocenianiający nawet sobie nie zadaje trudu aby daną pracę zrozumieć, po prostu rzuca okiem, jeszcze szybciej rzuca przypadkowe zdanie i jeszcze szybciej odchodzi. No taki nasz los!
Ciekawe zdjęcie. Inne niż teoretycznie poprawne nudy. Mój instruktor czasami nawet nam każe robić zdjęcia wbrew regułom. Po prostu dla radości tworzenia, dla samego faktu aby robić przeciwko regułom... :)

ekonet
25-10-2007, 18:38
Napisałeś bardzo niejednoznacznie. No bo:

niesprawiedliwe opinie początkujących mogą mocno dotknąć
czy może:

niesprawiedliwe opinie początkujących mogą mocno dotknąć
?

swiatlo
25-10-2007, 18:43
Napisałeś bardzo niejednoznacznie.

Chodziło mi o to że opinie wydane przez początkujących pod kierunkiem bardziej kreatywnych fotografów mogą tych fotografów dotknąć. Dlatego bo są niesłuszne i nie wykazują się zrozumieniem.

saygon
25-10-2007, 18:47
mi się podoba, nie jest sztampowa i wydaje mi sie, że oddaje charakter osoby, a to bardzo trudne i rzadko spotykane w zdjęciach portretowych.

ekonet
25-10-2007, 18:48
Cieszę się, że myślimy podobnie.
A co do wspomnianej w pierwszym poście symetrii - przytoczę tu znów słowa mojego przyjaciela, malarza - symetria jest dla idiotów... ;) Podoba mi się w tym przypadku kadrowanie pod kątem - spoziomowane byłoby nudne.