PDA

Zobacz pełną wersję : Minolta Spotmeter F



sjm
05-01-2006, 00:29
Warto się w coś Takiego (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80066445) pakować ? Jak to się sprawdza w praktyce i ile można za to dać żeby nie przepłacic ?

marcin_G
05-01-2006, 09:37
Za cenę na poziomie 500-600 zł na pewno tak. Praca światłomierzem punktowym to mnustwo frajdy, ale trzeba się dobrze orientować.
Moje rady:
- jeśli chcesz używać tego światłomierza tylko do światła ciągłego, a twój korpus i tak ma spota, to nie warto :?
- jeśli nie masz spota w korpusie, lub chcesz mierzyć punktowo również odbite światło błyskowe (a to trudna sztuka...) to warto kupić
- jak cię budżet nie ogranicza, to poszukaj takiego modelu Seconica, który mierzy i spot (w kącie od 1 do 4 stopni) ORAZ kopułką światło padające

sjm
06-01-2006, 00:35
Mam D70 a tej flaszmiarki chciałem użyć podczas nocnego focenia :oops:

marcin_G
07-01-2006, 19:54
Nocne focenie, czyli rozumiem światło zastane + aparatura na statywie. Tu musisz kierować się dolnym progiem czułości EV tego światłomierza. Sądzę, że pomiar światła w posiadanym przez Ciebie korpusie jest równie czuły, więc odpuść sobię tę minoltę, a zamiast jej poszukaj Noct-Nikkora 58 mm f/1,2 :lol: Wiem, wiem; żartowniś ze mnie :wink: