PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki ruter bezprzewodowy



Patio
21-10-2007, 21:07
Słuchajcie muszę kupić ruter bezprzewodowy do domu który głownię będzie spełniał rolę rozsyłania intenetu no i sieci
mam 2 karty standardu B sony ericssona P990i też B i w drodze laptop B,G
no i nieszczęsne NEO :)
Jakie polecicie ??
Dlink?? USrobotic??
Proszę o konkretne modele i ich przybliżone ceny :)

peecee
21-10-2007, 22:07
osobiście kupił bym dlinka - dlaczego? Otóż zabiłem transferami kilka routerów (trwało to od kilku dni do kilku tygodni) a Dlink daje radę już 2 rok !!! Pomimo tego, że jest to "nieszczęsny" model 604T (ponoć najgorszy z modeli Dlinka - miał jakieś wady fabryczne).
Gdy będziesz kupował pomyśl o zewnętrznej antenie!!! Czasami gdy padnie ci net może się przydać złapanie jakiegoś niezabezpieczonego Hot Spota - mi neta naprawiali 3 tygodnie i siedziałem w tym czasie na necie stacji benzynowej...

Patio
21-10-2007, 22:18
siedziałem w tym czasie na necie stacji benzynowej...
:D koło mnie nie ma stacji benzynowej :(
ale dzięki za pomoc :)

Sl@wcio
21-10-2007, 22:23
Mam NEO i router Encore ENDSL-A2+WIG - polecam (cena ok 160pln)

Wini
21-10-2007, 22:25
Dlink DI-624. Bardzo sobie chwalę :-D

peecee
21-10-2007, 22:26
z dobrą anteną to koło robi się około nawet 2 - 3 kilometrowe a z anteną kierunkową to nawet duuuuuuużżżżżżooooo dalej ;)
Gdybym ja dzisiaj kupował - brał bym z antenką dookulną zewnętrzną ;) poszukaj na necie info - nie pamietam kto ale pamiętam że z Leszna robi kable do anten i sprzedaje sprzęt do wifi zadzwoniłem pogadałem i wszystko mi naświetlił - jak znam życie znalazłem go przez google albo allegro ;) znajdz szpecjaliste zadzwoń i pogadaj najwyżej będzie cię to kosztowało tyle co telefon ;)

tekus
21-10-2007, 22:34
Polecam sprzęcik Linksysa, w środku to praktycznie Cisco, a tej firmy nie trzeba reklamować :)

dinox
21-10-2007, 22:39
np. Linksys WAG-200EU

Sl@wcio
21-10-2007, 22:43
Jeszcze 3 grosze.... router który mam - robi właśnie to co potrzebujesz - sieć w domku jednorodzinnym (antenka dołączona do urządzenia wystarcza). Jeśli chcesz rozprzestrzeniać net sąsiadom ;-) to owszem antena dookólna jest potrzebna. Można dokupić osobno (nie ma kompletów z anteną dookólną pow 2 dBi). Poza tym nie wierzę w D-Linki, co powie Ci każdy kto zajmuje się siecią bezprzewodową. Może i w określonych warunkach się sprawdzają ( u mnie i AP i routery psuły się nagminnie).

Patio
21-10-2007, 22:54
W domu myślę ze nie powiniem mieć problemu z zasięgiem ale co jeśli laptopa będę chciał wsiąść na dwór ??

peecee
21-10-2007, 22:56
Mój Dlink łapie 5 sąsiadów i stację bez dodatkowych gratów w postaci zewnętrznej anteny - ta dołączona wystarczy ci w zupełności - chyba że masz ranczo i hektary ziemi dookoła domu :D

Patio
21-10-2007, 23:03
mam 1.5 Hektara :D nie tak poważnie to do 100 metrów przez ściany no i ewentualnie podwórko jakieś 200 - 300 ?? co radzicie ??
Wszystkim dzięki za zabranie głosu :)

peecee
21-10-2007, 23:21
Dlink Linksys byle miało zewnętrzną antenkę - a jak ci na miedzy nie załapie to zawsze możesz oddać :P - ja jak mi zdechnie Dlink kupię Linksysa bo jeszcze nie miałem :D

mikkay
21-10-2007, 23:37
Ja mam w domu (dwupietrowy + ogród) D-Link DSL-G624T, pełny zasięg na przestrzeni jaką wymieniłem + neo. Łatwa konfiguracja, cena też ok. Polecam...

Sl@wcio
21-10-2007, 23:42
W domu myślę ze nie powiniem mieć problemu z zasięgiem ale co jeśli laptopa będę chciał wsiąść na dwór ??

To go weźmiesz na dwór i obadasz. Według mnie, antenka dołączona do urządzenia wystarczy. Jeśli nie (zależy jaką masz rozległą posiadłość) wystarczy dokupić antenę zewnętrzną i podpiąć do urządzenia (należy przy zakupie antenki uwzględnić odpowiednią końcówkę). U mnie zasięg na wskroś domu (strop betonowy + 2 ścianki działowe) pokazuje prędkość 11 mbit.

Sebastiann
22-10-2007, 08:54
Mam Linksys'a WRT54GC działa wyśmienicie, na całym mieszkaniu 70m2 sygnał rewelacyjny.

RaB
22-10-2007, 10:23
Polecam Linksys = Cisco, plus gwarancja 36 miesiecy

kronos28
22-10-2007, 12:03
np. Linksys WAG-200EU

też to mam. B dobry. Mieszkam w poniemieckim budownictwie (czytaj: ściany jak w bunkrze przeciwatomowym - zewnętrzne mają grubość metra - dyletacja, nośne też coś koło tego) i w całym domku .Łapie też i na zewnątrz tak do ok 100m od domu. Nie powiesił się ani razu (z przyczyn innych niż TP;) ) przez 6 miesięcy.

Patio
22-10-2007, 19:48
Zdecydowałem sę chyba na niego D-Link DSL-G624T
Ale czy jest jakieś urządzenie D-linka które ma równocześnie i modem ADSL i serwer czy cuś druku ??

Tom01
22-10-2007, 23:02
Będę oryginalny. 3Com z serii OfficeConnect. Zaleta: zainstalujesz i zapomnisz, że masz. Urządzenie jest tak niezawodne, że możesz zamurować w ścianie. Nie straszne mu przepięcia, wyładowania atmosferyczne itp. Nigdy nie zauważyłem zwisu. Z D-Linkami mam jak najgorsze doświadczenia. Zwisy, awarie, non stop interwencje u klientów to normalka. Najgorszy to właśnie 624. Jak nie musisz zresetować raz na kilka dni, to święto. Bywa że durnieje bez przyczyny, gubi nastawy czasem sam z siebie, czasem przy zaniku napięcia, źle współpracuje z niektórymi sieciówkami. Jedyna zaleta, odpinane anteny i możliwość łatwego podłączenia zewnętrznej. Z racji tego, że zakład w którym pracuję obracał D-Linkami, miałem i ja prywatnie. Jeden się popsuł po kilku miesiącach. Wymieniony na gwarancji męczyłem się kilka lat. W końcu piorun niedaleko załatwił sprawę. Obecnie zarówno w firmie, jak i w domu i u klientów montujemy 3Com, Bintec, Allied. Zero jakichkolwiek problemów. W wakacje w nasz budynek walnął piorun. Poszło mnóstwo urządzeń, m.in. serwer, sieciówki we wszystkich komputerach, modem DSL i wiele innych urządzeń. Router, switch i AP 3Com'a przeżyły. O czymś to świadczy.

dinox
22-10-2007, 23:04
Tych WAG`ow 200 juz u znajomych 3 szt. uruchomilem i z zadnym nie mialem problemow... osobiscie mam wrt54gl + firmware tomato ale tylko dlatego ze mam neta po lanie :)

Sl@wcio
22-10-2007, 23:09
A ile kosztuje ten 3Com ?

Tom01
22-10-2007, 23:11
A ile kosztuje ten 3Com ?

Jakieś nieduże pieniądze. Coś od 170 do 250 zł netto zależnie od wersji i wyposażenia.

Sl@wcio
22-10-2007, 23:17
Jakieś nieduże pieniądze. Coś od 170 do 250 zł netto zależnie od wersji i wyposażenia.
Jesli jest to router z ADSL (o tym tu mowimy) to kwota cirka 250 pln brutto za ruterek WiFi to naprawdę warto.

Tom01
22-10-2007, 23:22
Jesli jest to router z ADSL (o tym tu mowimy) to kwota cirka 250 pln brutto za ruterek WiFi to naprawdę warto.

Sprawdziłem dokładniej. Nie wiem jak w tanich sklepach, ale nasz zakład goni model 3CRWDR101A-75, czyli ADSL, Wi-FI w wersji 54Mbit po 300 zł brutto. Dożywotnia gwarancja. Wersja na kablówkę i DSL jest sporo tańsza 210 zł. Sugeruję poszukać też w skąpcu i podobnych.

RAQ
24-10-2007, 14:54
D-Link DI-524, ponad rok bez żadnych problemów

Ark
25-10-2007, 12:23
Polecam 3Com 3CRWDR200A-75

vertigo
25-10-2007, 13:55
Mam DI-624. Działa już ponad rok. Aczkolwiek przez ponad pół roku wieszał się niemiłosiernie. Raz nawet nie działał kilka dni - myślałem, że pójdzie na złom.
Po którejś tam aktualizacji softu nie mam już żadnych problemów.

Ogólnie panuje opinia, że DLinki to niezły acz kapryśny sprzęt.

maly5
25-10-2007, 19:46
jesli chodzi o DLinka to z doswiadczen kolegow jesli sprzet dziala w stabilnej sieci elektrycznej i nie jest wystawiony na warunki atmosferyczne to zazwyczaj nie ma zbyt wielu problemow, choc adslowe potrafia sie przywiesic. ja znajomym odpalalem kilka roboticsow na adslu i poza jednym brakiem pradu to od 2-4 lat nie slyszalem zeby ktos cos z nimi musial robic. 3comy tez polecam. ciezko to to popsuc. kumpel sie barowal dlugo z dlinkiem wrzuconym w skrzynke na dachu, teraz odpalil tam linksysa z tomatem i zapomnial o problemie.

chaos
25-12-2009, 12:22
nie chcąc zakładać nowego odkopałem jakiś stary temat i dopisuję się z pytaniem:

jaki ruter bezprzewodowy - z wyłącznikiem wifi na obudowie ? ;)
ktoś się spotkał z czymś takim ?
zależało by mi aby normalnie do niego były podłączony komputer stacjonarny na kablu oraz okazjonalnie laptop przez wifi, żeby była możliwość włączania/wyłączania wifi przyciskiem na obudowie

oem
28-12-2009, 04:26
Nie mam pojęcia po co ci taki ficzer, ale jeśli boisz się o bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej, zawsze możesz włączyć filtr mac-ów, wpisać adres swojego laptopa i blokować wszystko inne. Jeżeli natomiast chcesz karać dziecko brakiem internetu, to można powyższą metodę odwrócić i blokować konkretny komputer ;] Upewnij się tylko, że dziecko nie zna hasła do menu routera :D

chaos
28-12-2009, 08:56
nie chodzi mi ani o karanie dzieci ani o zabezpieczenie sieci
po prostu zdaję sobie sprawę ze szkodliwości fal elektromagnetycznych emitowanych przez ruter i chcę ograniczyć do minimum jej rozprzestrzenianie się, skoro laptopa używam 1-2h dziennie to po co mam emitować fale 24h ?

Patio
28-12-2009, 10:08
o jakiej szkodliwości fal ty mówisz, skoro nikt nie udowodnił jeszcze tego...
bardziej bałbym się podstępnego kineskopu niż rutera...

Tom01
28-12-2009, 10:52
po prostu zdaję sobie sprawę ze szkodliwości fal elektromagnetycznych emitowanych przez ruter

Idea chwalebna, ale beznadziejna. Wokół nas jest niezliczona ilość emisji we wszystkich częstotliwościach o rozmaitej mocy. Nie sposób tego ograniczyć, choćby dlatego że oprócz dedykowanych, praktycznie każde urządzenie elektryczne generuje jakieś promieniowanie radiowe. Inna sprawa że nie udowodniono do tej pory szkodliwości tego typu promieniowania. Gdyby było inaczej to ludzkość dawno zostałaby wytłuczona promieniowaniem występującym w obfitości w naturze. To coś jak walka z cholesterolem, który zawsze był, jest i będzie, nikomu nie szkodził póki nie zajęli się nim jacyś z Bożej łaski naukowcy.

chaos
28-12-2009, 12:37
wiedziałem że moja wypowiedź wzbudzi zainteresowanie, lecz nie podejmę się dyskusji aby nie marnować swojego czasu na pisanie i waszego na czytanie ponieważ temat nie tego dotyczy

ponowie pytanie, nie widział ktoś w sprzedaży rutera z wyłącznikiem wifi na obudowie ? ;)

coś podobnego do tego: NETGEAR DGN2000 (http://www.vobis.pl/oferta/sieci/routery_i_modemy_adsl/849952_netgear_dgn2000.aspx) tylko żeby za miast adsl miał normalny port jak sieciówka ?

Arthuros
28-12-2009, 12:44
Tylko Linksys,
używałem praktycznie wszystkiego co jest na rynku (z racji profesji jaką się trudnię) i jeśli nie chcesz się potem w***ć że zasieg gubi, że sie zawiesza, że nie współpracuje z jakimiś kartami, że jakiś laptop nie bedzie działał bo coś tam, .... (mógłbym tu wymieniać) ... to tylko Linksys(cisco) i koniec.

Tom01
28-12-2009, 12:52
Tylko Linksys, używałem praktycznie wszystkiego co jest na rynku (z racji profesji jaką się trudnię) i jeśli nie chcesz się potem w***ć że zasieg gubi, że sie zawiesza, że nie współpracuje z jakimiś kartami, że jakiś laptop nie bedzie działał bo coś tam, .... (mógłbym tu wymieniać) ... to tylko Linksys(cisco) i koniec.

A to ciekawostka... Ja również z racji profesji, zachodziłem wielokrotnie w głowę, jakim cudem taki potentat jak Cisco psuje sobie opinię zawodnym dziadostwem w postaci Linksysa. Co gorsza jakość jest wybitnie wybiórcza w różnych modelach. Są działające względnie normalnie (jak na chińszczyznę), jak i skrajne padło od którego gorszy jest tylko D-Link.

b707
28-12-2009, 15:09
Ja D-linka tez odrazdam... Miałem jednego i padł fakt że dopiero po dwóch latach... Znajememu prawie od poczatku nawalał... znam jeszcze dwie osoby którym padły po roku.

Przyczym w dwóch przypadkach siadał zasilacz... podczas wizyty na Warszawskiej Giełdzie Komputerowej słyszałem wiele opinie że w D-linkach ostatnio to dośc nagminne że zasilacze padają.

Obecie mam Netgear'a i sobie chwale. Zwłaszcza że w porównaniu do D-Linka wszystko działa zdecydowanie sprawniej. Znajomy ma Linksysa i też nie narzeka.
pzdr

5iatka
28-12-2009, 15:26
a ja mam d-link i tez nie narzekam...ale moze mi sie trafil dziwny model.
Duzo pewnie zalezy od 'rozbudowania' sieci.
pewnie wiekszosc urzadzen bedzie dobrze dzialala na 2 czy 4 komputerach w domu, ale jak sie pojawi wiecej to juz moze nie kazdy sobie poradzi ...

elanek
28-12-2009, 16:13
kupiłem 3 lata temu używanego Zyxela Prestige (660?) i zapomniałem, że mam jakieś urządzenie :)
Po prostu chodzi idealnie, tfu, odpukać.

Me_how
31-12-2009, 12:12
Od dwóch lat mam D-link`a 624. Kolejny dziwny egzemplarz bo działa bez problemu.
Jedyne co ostatnio zrobiłem, to zmieniłem antene ze standardowej na 7dB. Mieszkam w wielkiej płycie i przez 2 ściany sygnał zdychał do poziomu 1/5. Po wymianie - jak ręką odjął.

kZC_
31-12-2009, 12:37
Żadnych Dlink, błagam :P Netgear tak samo, chyba że z wyższej półki.
Proponuję Pentagram Cerberus 6331-6, nie 42! tylko 6 z zaawansowanym QoS, idealny system do podziału dobrze pasma bez lagów na lini, między komputerami.

chaos
31-12-2009, 16:49
który z nich ma wyłącznik wifi na obudowie ? ;)

kZC_
31-12-2009, 18:39
a po co ci wyłącznik wi-fi na obudowie routera? :>

chaos
31-12-2009, 20:19
a po co ci wyłącznik wi-fi na obudowie routera? :>
wyłącznik jest po to żeby wyłączać ;), zresztą pisałem wcześniej

kZC_
01-01-2010, 17:45
czytałem.
jest na obudowie.

chaos
01-01-2010, 18:29
czytałem.
jest na obudowie.
chyba jest ale to zdaje się jest to wyłącznik rutera a nie samego wifi, zresztą to adsl,

mobil12
01-01-2010, 18:48
np linksys 160nl z alternatywnym softem

kZC_
01-01-2010, 18:50
masz racje.
jest to normalny wyłącznik i router ADSL, ja wifi wyłączam po przez przeglądarke, ale robie to dość rzadko.
może Linksys WAP54G ?

chaos
03-01-2010, 11:55
dzięki za informacje, Linksys WAP54G odpada bo nie można komputera po kablu podpiąć
linksys 160 nl - przyglądnę się fajnie że ma możliwość podpięcia zewnętrznego dysku, ale nie wiem dokładnie czy przycisk: Wi-Fi Protected Setup wyłącza wifi czy tylko jakoś zabezpiecza

mobil12
03-01-2010, 17:52
na oryginalnym sofcie zabezpiecza, na openwrt ma wyłączać - jeszcze tego nie testowałem, ale jestem na dobrej drodze :)
mam drugie podejście do openwrt po zmianach, bo ma większe możliwości niż oryginał - dużo większe
a routerek jest zgrabny, dość szybki jak za tą kasę no i ma odpinane antenki co mi też się przydaje

mobil12
03-01-2010, 19:35
już mogę potwierdzić na openwrt guzik wymyślony przez linksysa do "zabezpieczenia" ma możliwość wyłączania radyjka, a diodkę od niego, da się skonfigurować do sygnalizacji radio on/off

Zink
06-01-2010, 12:56
Linksys WRT54G z alternatywnym firmwarem Tomato ma możliwość skonfigurowania przycisku na obudowie według upodobań (także jako włącznik/wyłącznik WiFi). Nawet jest możliwość ustawiania różnych akcji dla tego przycisku w zależności od czasu jego "trzymania" :).

chaos
01-03-2012, 21:13
nie chcąc zakładać nowego odkopałem jakiś stary temat i dopisuję się z pytaniem:

jaki ruter bezprzewodowy - z wyłącznikiem wifi na obudowie ? ;)
ktoś się spotkał z czymś takim ?
zależało by mi aby normalnie do niego były podłączony komputer stacjonarny na kablu oraz okazjonalnie laptop przez wifi, żeby była możliwość włączania/wyłączania wifi przyciskiem na obudowie

odświeżam, czy ktoś natknął się na coś takiego w międzyczasie ?

T&T
02-03-2012, 08:43
Ja mam ten (http://www.zyxel.pl/web/product_family_detail.php?PC1indexflag=20040520161 313&CategoryGroupNo=PDCA2009013) i jestem bardzo zadowolony. oczywiście ma wyłącznik sygnału bezprzewodowego na obudowie i wiele innych ciekawych ustawień. Przyjazna konfiguracja.

chaos
02-03-2012, 09:37
Ja mam ten (http://www.zyxel.pl/web/product_family_detail.php?PC1indexflag=20040520161 313&CategoryGroupNo=PDCA2009013) i jestem bardzo zadowolony. oczywiście ma wyłącznik sygnału bezprzewodowego na obudowie i wiele innych ciekawych ustawień. Przyjazna konfiguracja.

i normalnie podczas pracy rutera z podłączonym komputerem stacjonarnym podchodzisz, klikasz przycisk i włączasz wifi, potem jak kończysz na laptopie to wyłączasz ? i dzieje się to bez restartu rutera, po prostu jak włącz i wyłącz światło ?

Kyle
02-03-2012, 09:56
i normalnie podczas pracy rutera z podłączonym komputerem stacjonarnym podchodzisz, klikasz przycisk i włączasz wifi, potem jak kończysz na laptopie to wyłączasz ? i dzieje się to bez restartu rutera, po prostu jak włącz i wyłącz światło ?Na NETGEAR DGN2200 tak właśnie jest. Wi-Fi można też wyłączyć przez sieć lokalną, na stronie www routera.

T&T
02-03-2012, 10:06
i normalnie podczas pracy rutera z podłączonym komputerem stacjonarnym podchodzisz, klikasz przycisk i włączasz wifi, potem jak kończysz na laptopie to wyłączasz ? i dzieje się to bez restartu rutera, po prostu jak włącz i wyłącz światło ?

Dokładnie tak.

chaos
02-03-2012, 10:07
Na NETGEAR DGN2200 tak właśnie jest. Wi-Fi można też wyłączyć przez sieć lokalną, na stronie www routera.

fajny też, ale adsl, potrzebuję normalnie wlan (do kablówki), przez panel konfiguracyjny rutera wifi można wyłączyć chyba we wszystkich modelach, ale do tego trzeba skorzystać z komputera stacjonarnego, ten przycisk to fajne urządzenie dziwie się, że producenci na to wcześniej nie wpadli że ktoś nie chce się promieniować cały czas ;) i trochę prądu oszczędzić gdy nie korzysta z wifi

Kundzior
04-03-2012, 18:39
WRT54G działał mi prawie 8 lat bezawaryjnie, niedawno wyzioną ducha, od miesiąca mam jakiegoś najtańszego TP-LINKa, nie widzę różnicy. Wcześniej miałem dwa DLinki, masakra była, modeli nie pamietam, ale wieszanie się było irytujące.

chaos
21-03-2012, 20:05
Dokładnie tak.

fajny ten ruteros, dokładnie czegoś takiego szukałem,

trochę przełącznik od wyłączania jest w niewygodnym miejscu (koła jakiegoś innego przycisku wps, który nie wiem właściwie do czego może się przydać), dziwne, że tą niewątpliwą zaletę wyróżniającą go od innych ruterów nie wyeksponowano należycie w postaci ładnego, łatwo dostępnego, centralnie na środku u góry, pięknego przycisku

ale poza tym, działa dobrze, funkcje swoje spełnia należycie

wasilewk
21-03-2012, 20:08
... Wcześniej miałem dwa DLinki, masakra była, modeli nie pamietam, ale wieszanie się było irytujące.

Bo nie zmieniłeś firmware na to ze wschodu.

Miałem to samo ale zaraz następnego dnia znalazłem ten poprawiony firmware i do dziś (8 lat) jest spoko.

Pzdr.

T&T
22-03-2012, 08:15
fajny ten ruteros, dokładnie czegoś takiego szukałem,

trochę przełącznik od wyłączania jest w niewygodnym miejscu (koła jakiegoś innego przycisku wps, który nie wiem właściwie do czego może się przydać), dziwne, że tą niewątpliwą zaletę wyróżniającą go od innych ruterów nie wyeksponowano należycie w postaci ładnego, łatwo dostępnego, centralnie na środku u góry, pięknego przycisku

ale poza tym, działa dobrze, funkcje swoje spełnia należycie

Mnie jeszcze wkurza biały kolor plastiku obudowy, ale w sumie to detal. Najważniejsze, że nie potrzeba żadnego wschodniego softu do prawidłowej pracy.

ku6i
22-03-2012, 19:10
Bo nie zmieniłeś firmware na to ze wschodu.

Miałem to samo ale zaraz następnego dnia znalazłem ten poprawiony firmware i do dziś (8 lat) jest spoko.

Pzdr.

Taa... Bo ludzie nie mają co w życiu robić tylko grzebać po forach i modlić się żeby znaleźć działajacy (lub nie) firmware do routera. Po to się płaci za sprzęt żeby działał dobrze od momentu wyjęcia go z pudełka.

wasilewk
22-03-2012, 19:17
Taa... Bo ludzie nie mają co w życiu robić tylko grzebać po forach i modlić się żeby znaleźć działajacy (lub nie) firmware do routera. Po to się płaci za sprzęt żeby działał dobrze od momentu wyjęcia go z pudełka.

Jak bym brał emeryturę w $ albo w funtach - to też bym tak myślał...

ku6i
22-03-2012, 19:28
No tak, bo stabilny router żeby tylko podzielić łącze to kosztuje 3x tyle co D-Link, nie ma niczego tańszego ;)

wasilewk
22-03-2012, 22:14
Może i jest, ale D-Link to porządne urządzenie o dużych możliwościach - w zależności od obsługi. :wink:

ku6i
22-03-2012, 23:47
Uwierz, że za cenę D-Linka da się kupić router, który nawet w ręku sieroty informatycznej będzie działał bezawaryjnie i to bez doktoratu z informatyki i filologii rosyjskiej. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś nie próbuje zrobić z Cessny Air Force One.

sokrates
23-03-2012, 13:53
dziwne, mam dlinka w domu i jak go rozpakowałem z pudełka i skonfigurowałem działa od niepamiętam kiedy. Znajomym i w rodzinie jak trzeba było również kupowałem dlinki - i działają równie stabilnie.

Jacek Q
23-03-2012, 14:03
Od ponad trzech lat instaluję TP-Linki. Jakieś ... (looknąłem do bazy) 342 szt. Do tej pory wymieniłem (look) 3 sztuki! Wszystkie 3 nie działały od początku. Poza tym żadnych narzekań.
Był jeszcze jeden przypadek. Na routerek spadła paprotka i router nie działa do dzisiaj.

wasilewk
23-03-2012, 18:58
dziwne, mam dlinka w domu i jak go rozpakowałem z pudełka i skonfigurowałem działa od niepamiętam kiedy. Znajomym i w rodzinie jak trzeba było również kupowałem dlinki - i działają równie stabilnie.

Są też 'kombajny' 3w1 - nie dość, że konfigurowane przez internet, to jeszcze i router i AP i switch i Wireless i Firewall --> początkowe firmware się nie wyrabiało.

chaos
01-04-2012, 12:34
Panowie, rozmawiamy o ruterach do profesjonalnych zastosowań, czy do chałupy ? ;)

jarvik
01-04-2012, 12:40
:D wg mnie chyba najważniejsze żeby dzialał i.... nie piszczał... (ten szczyt techniki musi mieć rewelacyjne ceweczki w sobie albo... zreszta nevermind) upc przytachało mi takiego thompsona musi stać w kuchni bo nie idzie wytrzymać... nie mam ochoty dzwonić, wymieniać ale jak się miarka przeleje... to poleci przez okno :?

wasilewk
01-04-2012, 19:38
Panowie, rozmawiamy o ruterach do profesjonalnych zastosowań, czy do chałupy ? ;)

Nie, no ! Szafy 19" do chałupy nie wstawi !

Kurtz
02-04-2012, 02:34
Nie, no ! Szafy 19" do chałupy nie wstawi !
Ekhm... jak to?

Rafał_Sz
02-04-2012, 12:12
Jakby ktoś przechodził do Netii, to nie musi się bać tego czegoś co przysyłają za free, Netia Spot się to chyba nazywa. Podpiąłem to i nawet fajnie działa. Absolutnie nic nie trzeba konfigurować, wystarczy powpinać kable i już.

wasilewk
02-04-2012, 13:14
Ekhm... jak to?

W takiej szafie są montowane routery profesjonalne, np. Cisco.

Majek
02-04-2012, 16:33
No ale kapotę też można powiesić, nie? ;-)

Kurtz
02-04-2012, 16:43
W takiej szafie są montowane routery profesjonalne, np. Cisco.
Wiem, mam jedna w domu...

Majek
02-04-2012, 16:50
Można jeszcze w niej pizze podgrzewać. Jak jest wystarczająca ilość urządzeń, rzecz jasna. ;-) Akurat się pudełko mieści.

Kundzior
02-04-2012, 16:51
Można jeszcze w niej pizze podgrzewać. Jak jest wystarczająca ilość urządzeń, rzecz jasna. ;-) Akurat się pudełko mieści.

Ogrzać zmarznięte stopy :P

GeparD
02-04-2012, 17:21
Tylko Linksys,
używałem praktycznie wszystkiego co jest na rynku (z racji profesji jaką się trudnię) i jeśli nie chcesz się potem w***ć że zasieg gubi, że sie zawiesza, że nie współpracuje z jakimiś kartami, że jakiś laptop nie bedzie działał bo coś tam, .... (mógłbym tu wymieniać) ... to tylko Linksys(cisco) i koniec.

no widzisz, jak Cisco sobie chwale i zlego slowa nie powiem (nie dotyczy ceny ;) ) tak o Linksys nie chce slyszec.
Mam model WAG54GS i co ja na poczatku przez niego przeszedlem to moje. Dopiero od ktorejs wersji oprogramowania zaczal normalnie dzialac.

wasilewk
02-04-2012, 19:56
Można jeszcze w niej pizze podgrzewać. Jak jest wystarczająca ilość urządzeń, rzecz jasna. ;-) Akurat się pudełko mieści.

Niby tak, choć moja była metalowa a te nowsze mają z boku szkło - więc od oparów mogłoby się zabrudzić...:?