PDA

Zobacz pełną wersję : Asus eee pc



xmaniekx
21-10-2007, 15:11
Asus wypuścił nowego laptopa :mrgreen:
http://gadzetomania.pl/2007/09/30/asus-eee-pc-700701-naprawde-tanie-notebooki/

Jak dla mnie wypas propozycja dla studentów oraz dla osób które chcą mieć małego nootbooka.

Cena też śmiesznie niska.. 259$

Co sądzicie o nim?

Tom01
21-10-2007, 17:14
Asus wypuścił nowego laptopa :mrgreen:
http://gadzetomania.pl/2007/09/30/asus-eee-pc-700701-naprawde-tanie-notebooki/

Jak dla mnie wypas propozycja dla studentów oraz dla osób które chcą mieć małego nootbooka.

Cena też śmiesznie niska.. 259$

Co sądzicie o nim?

Chyba żadnemu produktowi "okrojonemu" nie udał sie sukces rynkowy. Jestem sceptycznie nastawiony. Po co komu "aż" 2-4GB przestrzeni dyskowej, ekran 800x480 pkt i system nie-windowso-podobny? Przerośnięty i do tego nietypowy pocket pc? Takie coś robił jakiś czas temu Psion i już nie robi. Witać nauka poszła w las.

kronos28
22-10-2007, 13:07
Chyba żadnemu produktowi "okrojonemu" nie udał sie sukces rynkowy. Jestem sceptycznie nastawiony. Po co komu "aż" 2-4GB przestrzeni dyskowej, ekran 800x480 pkt i system nie-windowso-podobny? Przerośnięty i do tego nietypowy pocket pc? Takie coś robił jakiś czas temu Psion i już nie robi. Witać nauka poszła w las.

a ja z chęcią sobie to cudo obacze - lepiej nosić maleństwo, niż wielgachnego i cięższego notebooka. Ta wersja najbardziej wypaśna jest ciekawa - 512mb ram, 16GB dysk flash (i to chyba będzie szło powoli w tą stronę bo pozawala na większą miniaturyzację i wyeliminowanie ruchomych części, które łatwo mogą uszkodzić np dysk), WiFi - wszystko co laptop mieć powinien, w końcu obrabiać grafiki na nim się nie będzie, a do zgrania fotek, wstępnego ich przejrzenia, sprawdzenia maili i używania netu to jest w sam raz. Do tego bateria na 3h. A co do pojemności dysku - kupujemy kieszonkę 2,5" na USB wkładamy do niej dysk np 120GB i już mamy tyle ile dusza zapragnie. W końcu ma to po coś te porty USB. No i CENA - zgodnie z zapowiedziami ta najbardziej "wypaśna" wersja za niecały 1000zł...

Do grania, obróbki zdjęć i innych poważnych zadań to chyba ma się już stacjonarnego kompa z porządnym monitorem, dużą ilością RAM itd :)...

Tom01
22-10-2007, 13:18
lepiej nosić maleństwo, niż wielgachnego i cięższego notebooka.

Co za czasy nastały, już notebook jest wielki i ciężki. ;-)

Jako zabawka, ciekawa propozycja. Jako alternatywa notebooka, raczej nie. Pomiędzy wyszukiwaniem zastosowań, a sukcesem komercyjnym na rynku masowym jest duża różnica. Osobiście nie kupiłbym czegoś takiego. Za dużo ograniczeń. Już bardziej sub-notebooka, pokroju Toshiby Portege. Na rynku wtórnym za niewiele większe pieniądze.

kronos28
23-10-2007, 18:53
Już bardziej sub-notebooka, pokroju Toshiby Portege. Na rynku wtórnym za niewiele większe pieniądze.

noo wiesz ale to rynek wtórny (a jak to w naszym kraju wygląda, każdy wie) a tu masz "fulken nufken, nie śmigany" ;). Też bym chciał jakiego kurduplowatego Vaio, albo TSH Portage no aleee kasssaaa....

Zresztą zobacz do zgrania fotek, przeczytania paru maili i przeglądania stron to po kiego coś lepszego (do tego używam swojego lapa)? Dla mnie liczy się cena i rozmiar (mam już co targać ;)) a taki eeePC niecały kg i malutki - podpinam dysk przez USB i mam ile dusza zapragnie. A mój Asus - 15,4" WXGA o wadzę nie wspomnę, no ale dałem za noofke 2k, a taki Vaio co mi wagowo i rozmiarowo leżał to 2x tyle...