PDA

Zobacz pełną wersję : Lexar - ktoś ma ta karte ??



MarcinJ
04-01-2006, 19:18
Lexar - 1 GB Professional Series 80X CompactFlash Memory Card w/WA
Czy ktos ma ta karte w D70??? Jakie są wasze opinie na temat tej karty ???

groseb
04-01-2006, 20:27
Karta według mnie godna polecenia.
Ale wykorzystasz tą prędkość jedynie na Rawach , przy JPG. nie zauważysz różnicy.
Na nowej karcie jest wgrany soft do odzyskiwania skasowanych plików, skopiuj go nim zrobisz format na karcie.

MarcinJ
04-01-2006, 20:32
Dzięki serdeczne

Fodo
04-01-2006, 22:14
mam takie dwie, śmigają bez problemów w aparacie a z kompem gadają via czytnik. mają tylko trochę inne naklejki na frontach niż te które można znaleźć u nas - mam dokładnie takie grafiki jak na stronie lexara (http://store.lexar.com/index.cfm?category=21&subcategory=1&productid=CF1GB-80-380&bhcp=1)
reszta jest identyczna. Faktycznie mają wgrany soft.

Krzysztof
06-01-2006, 00:25
@MarcinJ
Biorąc pod uwagę to, co jest napisane na stronach Nikona:
"Note the D70/D70s do not support Lexar's WA (Write Acceleration) Technology"
to bym sobie je odpuścił. Wygląda na to, że i tak nie wykorzystasz w pełni ich możliwości.
Postaw na SanDiska lub PQi.

W.K.
06-01-2006, 01:53
Mam taka karte i juz jakies 8 miesiecy na niej pstrykam i zero problemow, natomiast jakiegos znaczacego wzrostu predkosci nie odnotowalem :)

krzysztof jot
06-01-2006, 11:57
że i tak nie wykorzystasz w pełni ich możliwości.

jakiegos znaczacego wzrostu predkosci nie odnotowalem

-predkosc wykorzysta - te x80 jest gwarantowane :) a WriteAccelerator (WA) dodaje
jeszcze kolejne około 20% , zwłaszcza przy duzych plikach TIFF RAW.
- bo D70 nie ma wspomagania WA dlatego. Jak podaałem linki do testów, to wychodzi
iz z kart X80 Lexar jest najwolniejszy, potem np Pretec a SanDisk zwkły jest sporo
od nich szybszy, a Extreme II tylko nieznacznie od zwyklego... :) tak wyszło.