PDA

Zobacz pełną wersję : HELP, czy istnieje serwis Sandiska?



Jogi
03-01-2006, 07:42
Mam problem z wywalczeniem wymiany karty Sandisk Ultra II 1GB kupionej na allegro, bo gostek, który ją sprzedawał pisze mi, ze on dawał 30-dniową gwarancję rozruchową, a że minęło już 50 dni to nie jego problem. (Karta robi błedy przy zapisie)

Ciekawi mnie czy spotkaliście się z jakimś autoryzowanym przedstawicielem Sandiska, w którym można by taką kartę reklamować (tu jest problem, bo nie mam nawet paragonu).
Czy macie może pomysł jak można inaczej załatwić wymianę karty, jeśli dalej nie uda mi się zmusić do tego sprzedawcy? :evil: :evil:

leszeg
03-01-2006, 10:14
Wydaje mi sie ,że w tym przypadku prawa konsumenta nie zadziałają. potraktuj to jako przygodę,wyciągnij wnioski i kup drugą z innymi warunkami gwarancji. Atrakcyjna cena nie znaczy ze kupiłeś tanio. pozdrawiam

kloseque
03-01-2006, 11:49
Jeśli sprzedawca idzie w zaparte możesz skorzystać z programu ochrony kupujących Allegro:
http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/centrum_bezp.php?page=cb_buy
(link na dole strony) ale wiąże się to z policją.
To chyba drugie i ostatnie wyjście - pierwsze już znasz - napisał o nimleszeg,

Pozdrawiam i powodzenia

leszeg
03-01-2006, 12:07
ze on dawał 30-dniową gwarancję rozruchową, a że minęło już 50 dni to nie jego problem i to jest dla mnie wszytko jasne. Nawet bym nie fatygował sie do sprzedajacego bo wiedziałem co kupowałem i na jakich warunkach. Szkoda nerwów. Na miejscu sprzedajacego tez bym sie tak bronił.

Władca Pixeli
03-01-2006, 18:58
Karta ma 5 lat gwarancji. Oficjalnie gwarancja nie może być przekazywana ale nie musisz o tym nic mówić. Karta nie jest na rynku dłużej niż 5 lat, więc firmy w takim wypadku bardzo często nie wymagają dowodu zakupu.

Wyślij email support@sandisk.com albo

https://www.customernation.com/pls/ps/ps.ps_main?p_host=304&p_supplier=5096&p_parm=PSHPP
Klikniesz na "Support Request" następnie na właściwą kartę i się zarejestrujesz.

Masz jeszcze możliwość skontaktowania się z

UK Technical Support
1(44) 207-3654-193

Germany Technical Support
1(49) 695-0072-840
(German and English support)

Może uda się wymienić.

Jogi
04-01-2006, 07:35
Dziękuję wam za bardzo rzeczowe porady, spróbuję może najpierw zarejestrować kartę albo coś wywalczyć w niemieckim serwisie, ale wciąż dziwi mnie dlaczego nie ma nic w Polsce. Ale jaki kraj taki obyczaj... i allegro :wink:

Jacek_Z
24-05-2015, 22:15
Odłamał mi się róg karty SD. Sam. Chyba była to jakaś wada materiału, bo po prostu rozpadło się to w palcach. Niestety przez to karty nie widzi mi laptop ani aparat. Za to na szczęście dałem radę ją zgrać z czytnika.
Czy jest szansa, że taką wadę uznają na gwarancji? Czy zaliczają do wymiany tylko jak padnie elektronika?

elvis185
24-05-2015, 23:52
Dobrze , że udało Ci się odzyskać zawartość. Niestety z doświadczenia wiem, że producenci odrzucają reklamacje, jak tylko jest uszkodzenie obudowy, odlalamy kawałek itp. Zawsze sprzęt wraca z adnotacją-uszkodzenie mechaniczne, gwarancja nieuznana. Spróbować można.

Jacek_Z
24-05-2015, 23:59
Bardzo dziwnie się to odłamało - poszło także pół skrajnego styku (tego miedzianego czy pozłacanego). Wzdłuż styku - teraz jest taki wąski. Równo, jak odcięte.

elvis185
25-05-2015, 08:38
Chyba wiem jak to wygląda. Pamiętam, że kiedys jakiś Sandisk też mi tak pękł. Wydaje mi się, że karty SD są dużo mniej trwałe niż CF - tak ich urok. Wysyłałem czasem pamięci USB które rozpadły się po wyjęciu z pudełka i też była zawsze odmowa. Uznane jako uszkodzenie mechaniczne. Nikt już nie wnika, czy uszkodznie nastapiło z wady produktu, przy pakowaniu, w procesie produkcyjnym. Na szczęście SD nie są takie drogie.

Jacek_Z
25-05-2015, 10:01
To było 64 GB, ponad 200 zł jednak kosztuje

TOP67
25-05-2015, 12:23
To było 64 GB, ponad 200 zł jednak kosztuje

Hmm, ja kupiłem za 5 Euro na Amazon ;)

Jacku, sprawdź czy ten kawałek nie został w slocie, bo to bardzo częste w kartach SD.

Jacek_Z
25-05-2015, 16:43
Nie. Został mi w palcach jak chwyciłem kartę za róg. Zero siły - naprawdę samo to odpadło. Pierw myślałem, że odpadło jedynie to zabezpieczenie przed zapisem. Dopiero jak laptop i aparat nie chciały widzieć karty to się przypatrzyłem co się dzieje.

Chyba tam dokleję kawałek plastiku, tak by te urządzenia widziały, że jest wsunieta karta.
Tylko karta jest chyba PP i jest mała powierzchnia styku. Jaki klej to chwyci?
jak mi się uda to włożyć w aparat tak że będzie to widział to będe musiał zgrywać zdjęcia po USB. Albo będę zapisywał na CF (jako pierwszy slot). Tylko musze kupić dużą szybką CF.

Patrzę na alle i się dziwię. CF sa tańsze od SD??? (porównuję Sandiski 64 GB te szybsze - 90 Mb/s)

clusca
25-05-2015, 17:57
Jacku, może nieczęsto, ale jednak się zdarza, że producent w ramach gestu dobrej woli oferuje wymianę uszkodzonego towaru na nowy. To wszytko zależy od jego, jak już napisałem "dobrej woli" ;) Zależy co to za karta. Jak jakiś PNY, to pewnie marne szanse. Jeśli jednak SanDisk, czy inny Kingstone, to bardzo możliwe, że zrobią ukłon w stronę klienta.
Odpowiednio motywujące pismo, z opisem usterki i historii jej powstania, oraz napomknięciem, że tak znanej i cenionej na rynku firmie "xxx" na pewno zależy na opinii klientów, że jesteś przekonany o pozytywnym rozpatrzeni twojej reklamacji, powinno pomóc ;)

Ja osobiście bym nie ryzykował użytkowania pękniętej karty. W każdej chwili może przestać działać, a jak ci pęknie do reszty w slocie i nie będziesz mógł jej wyciągnąć, to już w ogóle klapa...

pawulonxxx
25-05-2015, 23:56
Mnie stało się to samo z SD Extreme 32gb w D300s
Zawsze gdy przekładałem ją z aparatu do laptopa robiłem to delikatnie. Pękła przy styku na tym rogu ze ścięciem.
Ryska niemalże niewidoczna ale przestała przyjmować dane . Można z niej było tylko zgrać dane za pomocą czytnika.
Jeśli karty łamią się w tym samym miejscu to wina karty lub czytników które zbyt mocno obciążają jeden róg.
Ja swojej nie reklamowałem bo wątpię żeby uznali.
Kupiłem nową ale Ultra 8gb. Niby ten stary extreme miał 30mb/s a ta ultra ma 40mb/s na trybie seryjnym (jpf fine) bufor zatyka się po 30 zdjęciach z extreme nie było takiego problemu. Trzaskał do ustawionych 99klatek w serii. po tej wartości może kontynuować bez problemu z Ultrą migawka się zatrzymuje po 30 paru klatkach i w wizjerze widać że ładuje bufor ok jedno wolne miejsce na sekundę.

KaarooL
26-05-2015, 09:13
Wychodzi na to samo, co zawsze - lepiej kupować mniejsze pojemności a więcej sztuk, zwłaszcza w obecnych czasach.

Zróbcie może jakiś osobny temat/ankietę odnośnie mechanicznie uwalonych kart SD. Zawsze to jakaś statystyka.

marcool
26-05-2015, 10:24
Karty renomowanych producentów (a szczególnie SANDISK) są bardzo chętnie podrabiane. Z coraz większą dbałością o detale.
Nie twierdzę, że tak jest w tym przypadku, ale może się zdarzyć, że niestety miało się pecha...

pawulonxxx
29-05-2015, 00:49
Pierwsza nabyłem wraz z aparatem w fotojoker. Właśnie bojąc się podróbek z internetu kolejną kupiłem w saturnie. Poprzednia extreme była zapakowana w duże pudełko i papierkami, karta znajdowała się w plastikowym pudełeczku. Nazwijmy to wersją "box". Natomiast obecnie kupiona Ultra była w zwykłym blistrze z tekturką. Wyglądało to troszkę jak by producent nie dbał o klienta. Bez pudełeczka transportowego taką kartę można uszkodzić w drodze ze sklepu. Wszystkie moje stare karty Cf mają takie pudełeczka. Czyżby prawa ekonomi w dzisiejszych czasach były tak nieugięte????