PDA

Zobacz pełną wersję : Druga Kurtyna



andrzejp
02-01-2006, 23:39
Cześć, Mam prośbę,bo szukałem ale nie znalazłem ,nt. wykorzystania drugiej kurtyny.
Myślę,że w tudnych warunkach można śmiało to wykorzystać. I tu mam pytania do
praktyków co już sami wytestowali, jakie efekty, na co zwracać uwagę jaki najdłuższy
czas itp. Ewentualnie proszę o linki. Wiem,wiem,będę testował ale zawsze jakieś rady
to mniej błędów. Aaa,czy doświetlać lampą wbudowaną czy jednak dodatkową.
Z góry dzięki za wszelkie info.
Andrzej.

Władca Pixeli
03-01-2006, 00:02
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=65427&highlight=#65427
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=172219&highlight=#172219
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=132029&highlight=#132029

andrzejp
04-01-2006, 17:29
Wielkie dzięki za linki. Widzę ,że praktycznie można stosować bez ograniczeń
w trudnniejszych warunkach. Łapanie światła zastanego w głębi kadru to jest to.
Ponadto fakt ,iż instrukcje aparatów nie do końca przedstawiają wartość tej funkcji.
Jeszcze raz dzięki. Jeśli ktoś ma ciekawe doswiadczenia związane z tym trybem
to sądzę,że nie tylko ja z ciekawością przeczytamy o swoich uwagach.