PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy Olo i Zuiko na dpreview



Czornyj
17-10-2007, 00:18
http://www.dpreview.com/news/0710/07101603olympuse3.asp

saygon
17-10-2007, 01:17
Jesli to ma byc topowe body w systemie 4/3 to nędza straszna.

Jacek_Z
17-10-2007, 01:36
no i po polskiemu ;-) http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6476

Kolekcjoner
17-10-2007, 01:42
Nędza może nie ale pisanie o tym, że to superhiperultraprofesjonalne ;) body to mocna przesada.
W każdym razie już widzę te tłumy reporterów z olkami w garści :mrgreen:.

saygon
17-10-2007, 01:47
olek wkopał się strasznie rezygnując z obiektywów pod FF. teraz gdy wszyscy powiększą się do FF (N, C i S) oni dalej będą siedzili przy swojej małej matycy, z których nie oszukujmy się cudów nie wyciągną..... Przejśc na FF nie zabardzo mogą bo nie mają szkieł pod FF (a jak mają to stare, wszystkie nowe określane są jako szkła cyfrowe, czy jak mniemam nie pod FF). Przy premierze nowego 1D i D3 bardzo słabo wygląda to body. Jego 5 klatek bije zarówno 40d (stary 30d też) jak i d300(analogiczne z d200), a pewnie następca d80 będzie miał koło 4.

shaolin
17-10-2007, 05:44
Moze nie mowmy ze sie wkopal, jezeli potrafia sobie z tym poradzic to niech im sie zyje jak najlepiej z cropem x2 ;) ale wracajac do samego E3 - ciekawe czy ten IS naprawde utrzyma 5ev... no i najwazniejsza rzecza w tym wszystkim co pokazali jest AF ktory ma byc najszybszy na rynku... ->




"World's fastest autofocus* for quick and precise image capture


* Among interchangeable lenses for D-SLR cameras. In combination with the new Olympus ZUIKO DIGITAL ED 12-60mm, 1:2.8-4.0 SWD and E-3, as of October 17 2007, according to survey by Olympus."

I co Wy na to?;) moze jest najszybszy tylko z tym szklem ;)

Cena 1099gbp wg dpreview i 1699usd wg imaging-resource, czyli segment miedzy 40d a d300...

-> http://www.imaging-resource.com/PRODS/E3/E3A.HTM

Do tego wszystkiego doszly bezprzewodowe lampki i inne sprzety typu 70-300 [140-600mm dla zwyklych smiertelnikow ;)]

Czornyj
17-10-2007, 09:21
Puszka nie jest taka zła, przynajmniej na papierze. AF ma ponoć być szybki i niezwykle czuły. Standard 14-35 ze światłem 2 też przemawia do wyobraźni. Zobaczymy jak to się sprawdzi w praktyce, ale do pewnych zastosowań może stanowić ciekawą propozycję. Na pewno jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o wagę i gabaryty.

Krzysiek29
17-10-2007, 09:43
i inne sprzety typu 70-300 [140-600mm dla zwyklych smiertelnikow ;)]

To 600mm działa na wyobraźnię. I pewnie będzie dość lekkie w połączeniu np z E500. :)

mariush
17-10-2007, 10:51
Porównując "papierowe" specyfikacje, D300 i E3 to niemal jednakowe aparaty (większy LCD w N - ale stabilizacja w O; itd.) - ale z punktu widzenia parametrów dla normalnego pstrykacza, nie analizującego wykresów itd. - to jednakowe aparaty.
Pytanie - co z ceną (podobno E-3 ma kosztować 1700 USD... taniocha).

shaolin
17-10-2007, 11:05
D300 ma podobno kosztowac 1799 ;) wiec roznica w cenie mala, no i nie zapominajmy o 40d ktorego cena jest sporo nizsza... ale im wieksza konkurencja w tym segmencie tym lepiej dla nas - uzytkownikow ;)

prz3mo
17-10-2007, 11:23
Mnie zastanawia inna rzecz. Dlaczego jesli jest mowa o systemie Olympusa to jest taka szyderka...
Jest nowe body w systemie, majacym swoich zwolennikow i dobrze. Pozostaje sie cieszyc, ze konkurencja tez cos robi.
Poza tym nikt nie napisal tam, ze to super hiper profesjonalna puszka, tylko ze to najbardziej profesjonalna z dotychczasowych puszek Olka. A to roznica :)

wyrwiflak
17-10-2007, 11:57
Przejśc na FF nie zabardzo mogą bo nie mają szkieł pod FF

Oni mają tylko FF - system 3/4 z założenia jest systemem FF :)

BTW, fajna pucha, ma wszystko, nawet ten niepotrzebny LiveView (piję do ankiety na photozone.de)

mariush
17-10-2007, 11:59
D300 ma podobno kosztowac 1799 ;) wiec roznica w cenie mala, no i nie zapominajmy o 40d ktorego cena jest sporo nizsza... ale im wieksza konkurencja w tym segmencie tym lepiej dla nas - uzytkownikow ;)
Oznacza to, że bitwa między producentami na ficzery, parametry, itp. chyba się kończy... po "pionierskim" okresie w historii lustrzanek cyfrowych, korpusy będą różniły się od siebie w coraz mniejszym stopniu. Konkurencja będzie musiała więc sięgnąć do innych metod (może serwis Nikona zostanie w końcu wymieniony na serwis ;-))

shaolin
17-10-2007, 17:00
Mnie na szczescie nigdy nie bylo dane spotykac sie z serwisem, ale jezeli by sie zmienil na lepsze to bym sie nie poplakal ;)

http://fourthirdsphoto.com/special/images/E-3compar.pdf tu porownanie ;)

A w takiej formie E-3 bedzie sprzedawany:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/10/olympus5_29l-1.jpg
źródło (http://dc.watch.impress.co.jp/cda/static/image/2007/10/17/olympus5_29l.jpg)

Druga czesc bedzie dostarczana poczta po odeslaniu kodu kreskowego z pudelka ;) ;) ;)

Poki co czekamy na sample ktore na oficjalnej japonskiej stronie Olka sa podpisane slowami COMING SOON...

No i podoba mi sie ten odchylany wyswietlacz - przydatna rzecz gdy ma sie LV...

p.s. Nikon moglby porobic serie DXowych prolensow w stylu Zuikowych... bo od samego patrzenia na 600tke idzie garba dostac ;)

Fenek
17-10-2007, 17:34
p.s. Nikon moglby porobic serie DXowych prolensow w stylu Zuikowych... bo od samego patrzenia na 600tke idzie garba dostac ;)

Nie wiem czy dobrze mi się wydaje ale myślę, że do dziś wielu narzeka na pójście w DX jeśli chodzi o np. 17-55/2.8.

meliszipak
18-10-2007, 00:57
Fajna puszka. Ciekawi mnie ten konwerter co to nie pogarsza jakości i światłosiły...

shaolin
18-10-2007, 09:17
Swiatosile to raczej pogarsza, ale z jakoscia moze nie bedzie tak zle ;)

A tu porownanie wizjerow jakby ktos chcial
http://www.slrclub.com/bbs/vx2.php?id=olympus_e10_forum&page=2&sn1=&sid1=&divpage=19&sn=off&sid=off&ss=on&sc=off&select_arrange=headnum&desc=asc&no=101866

[macie tez wersje tlumaczona googlami bo chyba malo kto tu zna koreanski :mrgreen: oczywiscie marne tlumaczenie bo koreanski google translator jest w wersji beta - wazne ze obrazek jest po polsku :D:D:D]:

http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.slrclub.com%2Fbbs%2Fv x2.php%3Fid%3Dolympus_e10_forum%26page%3D2%26sn1%3 D%26sid1%3D%26divpage%3D19%26sn%3Doff%26sid%3Doff% 26ss%3Don%26sc%3Doff%26select_arrange%3Dheadnum%26 desc%3Dasc%26no%3D101866&langpair=ko%7Cen&hl=en&ie=UTF8

sailor
18-10-2007, 10:11
Mnie zastanawia inna rzecz. Dlaczego jesli jest mowa o systemie Olympusa to jest taka szyderka...

Olek to bardzo dobry sprzet .. do odpowiednich zastosowan. wielkim atutem jest jego waga. sprobujcie skoczyc z samolotu z przyczepionym d2xem + 80-200 na glowie :D poza tym jest sczelniejszy od odpowiednikow canona i w kiepskich warunkach lepiej sie sprawdza.
znam pare osob ktore bardzo sie ciesza z nadejscia nowego olka .. a ich zdjecia w niczym nie sa gorsze od tych robionych nikonami .. rzeklbym ze wrecz przeciwnie :D:D:D

shaolin
18-10-2007, 10:39
Wyskoczyc to jeszcze da rade, ale gorzej z ladowaniem ;) a co do uszczelnien - to chyba byl najmocniejszy punkt w E-1... do tego uszczelniane szkla i mamy aparat stworzony do pracy gdzie trudnych warunkow jest dostatek ;) ;) jezeli sample beda dobre to Olkowicze beda mieli bardzo przyjemna maszynke [a Ci co maja E-1 beda mogli w koncu zrobic apgrejd bo to oni najdluzej czekali chyba... chociaz oczywiscie nie tylko oni ;)]

prz3mo
18-10-2007, 10:59
Olek to bardzo dobry sprzet .. do odpowiednich zastosowan. wielkim atutem jest jego waga. sprobujcie skoczyc z samolotu z przyczepionym d2xem + 80-200 na glowie :D poza tym jest sczelniejszy od odpowiednikow canona i w kiepskich warunkach lepiej sie sprawdza.
znam pare osob ktore bardzo sie ciesza z nadejscia nowego olka .. a ich zdjecia w niczym nie sa gorsze od tych robionych nikonami .. rzeklbym ze wrecz przeciwnie :D:D:D

No i bardzo dobrze. Tymbardziej nie rozumiem tych, ktorzy tak wyśmiewają ten system. Dla kazdego cos miłego i tyle.

jjj
18-10-2007, 12:35
Solidnie wygląda. Już myślałem że "olek" sobie odpuścił bardziej zaawansowane lustrzanki. Co by nie mówić ten system ma swoje plusy. Przynajmniej są konsekwentni.

shaolin
18-10-2007, 17:33
Napisali ze AF jest lepszy niz te AFy ktory mialy wszystkie dotychczasowe lustra - czyli ze jest szybszy celniejszy i niewiadomo co jeszcze od np takiego D2h i D2x, jezeli udalo im sie tego faktycznie dokonac to jestem pod wrazeniem...

Squier
18-10-2007, 17:48
Mi ostatnio coraz bardziej podobają się nowe korpusy systemu 4/3. Nowy Lumix i Oly E-3 z ruchomymi wyświetlaczamia to wymarzone narzędzie do zdjęć makro. Dodatkowy plus to większa głębia ostrości. Lubię dobre wizjery, ale jak mam sie położyć na ziemi to krew mnie zalewa.
Ode mnie brawa dla Olka!
Pozdrawiam

tymin3
18-10-2007, 18:16
Napisali ze AF jest lepszy niz te AFy ktory mialy wszystkie dotychczasowe lustra - czyli ze jest szybszy celniejszy i niewiadomo co jeszcze od np takiego D2h i D2x, jezeli udalo im sie tego faktycznie dokonac to jestem pod wrazeniem...

to wlasnie jest ciekawe niemogą mowic sobie tak poprostu ze jest szybszy bez powodow bo jak wyjdzie ze to klamstwo to sie spalą.... a dotej pory af we wszystkich puszkach olka byl tragicznie wolny (ale dokladny) na ciagłym moja e1 niepotrafila uchwycic idacej osoby

jjj
18-10-2007, 18:35
Napisali ze AF jest lepszy niz te AFy ktory mialy wszystkie dotychczasowe lustra - czyli ze jest szybszy celniejszy i niewiadomo co jeszcze od np takiego D2h i D2x, jezeli udalo im sie tego faktycznie dokonac to jestem pod wrazeniem...
Tak, ale przy tej informacji (...przynajmniej na fotopolis.pl) jest gwiazdka, tyle że bez wyjaśnienia co ona oznacza...

tymin3
18-10-2007, 18:38
Tak, ale przy tej informacji (...przynajmniej na fotopolis.pl) jest gwiazdka, tyle że bez wyjaśnienia co ona oznacza...

z pamieci to wyjasnienie brzmialo tak "stan na dzien 17 x 2007 wedlug testow firmy olympus"

jjj
18-10-2007, 19:14
z pamieci to wyjasnienie brzmialo tak "stan na dzien 17 x 2007 wedlug testow firmy olympus"
...według firmy Olympus powiadasz...? ;)

shaolin
19-10-2007, 03:47
jjj, dalem to wyjasnienie wyzej w poscie nr 6 ;) ;) :)

EDIT: Tu prawie jak sample ;) ale jakis obraz przedstawia: [test iso w E-3]
http://www.slrclub.com/bbs/vx2.php?id=olympus_e10_forum&page=1&sn1=&sid1=&divpage=19&sn=off&sid=off&ss=on&sc=off&select_arrange=headnum&desc=asc&no=101912

p.s. Musze uwazac bo na forum olka juz mnie wpisali na liste ze psiocze na nich bo napisalem to o AF w poscie nr 6:

I co Wy na to?:wink: moze jest najszybszy tylko z tym szklem ;)

p.s.#2. wysokie iso zle nie wyglada, ale wolalbym zobaczyc jakies sensowne sampelki reallife jak na Makofoto z D3/D300.

p.s.#3. tu pare strzalow ale male wersje http://www.slrclub.com/bbs/vx2.php?id=olympus_e10_forum&page=4&sn1=&sid1=&divpage=19&sn=off&sid=off&ss=on&sc=off&select_arrange=headnum&desc=asc&no=101792

p.s.#4. i test AF podobny do tego przeprowadzanego przez Roba Galbraitha gdy testowal walniete 1dmkIII
http://www.slrclub.com/bbs/vx2.php?id=olympus_e10_forum&page=4&sn1=&sid1=&divpage=19&sn=off&sid=off&ss=on&sc=off&select_arrange=headnum&desc=asc&no=101789

ale oczywiscie male szoty same...

p.s.#5. Tu jeden sampelek z ISO200 i 'testu' stabilizacji [1/6sek].
http://gallery.photographyreview.com/showphoto.php?photo=86520&size=big&cat=

p.s.#6. i kolejny preview [z tej samej strony]:
http://reviews.photographyreview.com/blog/olympus-e-3-dslr-preview/

p.s.#7. sample z olympus korea przerzucone na smugmuga bo tam cos nie dziala ;) - pewno usuneli ;)
http://marcof.smugmug.com/gallery/3669826#209731373

[moze chociaz teraz Olkowicze mnie nie pobija ;) ;) ]

A ja jade do Hefei ;)

jjj
19-10-2007, 11:11
[quote=shaolin;449527]jjj, dalem to wyjasnienie wyzej w poscie nr 6 ;) ;) :)

...przeoczyłem ;)

motoko
20-10-2007, 09:10
Jedno jest pewne: to najlepiej przyjęty Olek na forum miłośników "żółtych pasków". Z reguły jest wyśmiewanie i psioczenie a tutaj proszę, niespodzianka: rzeczowe argumenty, pochwały nawet...


No i bardzo dobrze. Tymbardziej nie rozumiem tych, ktorzy tak wyśmiewają ten system. Dla kazdego cos miłego i tyle.

Ładnie podsumowałeś, to i ja wtrącę trzy grosze: narzekają ludziska że mała matryca daje większą głębię ostrości. A co z tymi którzy tej właśnie głębi potrzebują? Dla nich to ideał. Sam po zmianie Zuiko 14-45 f3.5-5.6 na Zuiko 14-54 f2.8-3.5 łapałem się przy maksymalnie otwartych przesłonach na zbyt małej GO.

Jak uda mi się zarabiać na siebie Najkonem to pewnie kupię sobie takiego np: E-410 jako "spacerówkę".

shaolin
20-10-2007, 11:56
A co sadzicie o samplach z Oly.Korea [te ktore sa na smugmugu]? Wysokie iso nie zachwyca... [w porownaniu do 40d/d300]

p.s. Podoba mi sie ta 140-600tka dla zwyklych ludzi ;) czyli 70-300/4-5.6, z minimalna odlegloscia ostrzenia ponizej metra i cropem x2 to moze byc bardzo fajny zestaw spacerowy na kurczaki [zarowno portrety jak i przyatakowanie czegos dalej]... no i stabilizacja w puszce, naprawde niezly komplecik z tego wychodzi...

qooba
20-10-2007, 15:52
Nie spodziewałbym się cudów po tym szkle (70-300), ale za to sam jestem odrobinę zainteresowany zestawem E3 + 55-200 2.8-3.5 SWD, do którego można stosować konwerter 1,4. Znajomy się szykuje na zakup czegoś szybkiego i wodoodpornego na ptaki ;)

jjj
20-10-2007, 16:05
Nie spodziewałbym się cudów po tym szkle (70-300), ale za to sam jestem odrobinę zainteresowany zestawem E3 + 55-200 2.8-3.5 SWD, do którego można stosować konwerter 1,4. Znajomy się szykuje na zakup czegoś szybkiego i wodoodpornego na ptaki ;)
No ale z tym konwerterem wyjdzie chyba podobnie jak z 70-300 bez... Faktycznie do zwierząt (...zwłaszcza mniejszych jak ptaki) to wydaje się być dobry "sprzęcior". Ma dużo atutów.

Kolekcjoner
20-10-2007, 18:00
Wydaje się być fajny. Może jeszcze jednak trzeba poczekać na to jakie produkuje obrazki. Jaka rozpiętość, odporność na przepały - to przy fotografowaniu przyrody bardzo istotne. Po za tym przy ptakach lub innych poruszających się obiektach nieocenioną pomocą jest stabilizacja w szkłach.

jjj
20-10-2007, 18:31
Wydaje się być fajny. Może jeszcze jednak trzeba poczekać na to jakie produkuje obrazki. Jaka rozpiętość, odporność na przepały - to przy fotografowaniu przyrody bardzo istotne. Po za tym przy ptakach lub innych poruszających się obiektach nieocenioną pomocą jest stabilizacja w szkłach.
Przy odpowiedniku 600mm to raczej statyw... Ja nie mam zaufania do stabilizacji przy fotografowaniu przyrody, ...kilka razy się na niej zawiodłem.

motoko
20-10-2007, 18:57
Po za tym przy ptakach lub innych poruszających się obiektach nieocenioną pomocą jest stabilizacja w szkłach.

No ale skoro Olek daje całkiem niezłą stabilizację w body to co jest nie tak?

Kolekcjoner
20-10-2007, 19:17
No ale skoro Olek daje całkiem niezłą stabilizację w body to co jest nie tak?

To jest nie tak, że stabilizacja w szkle ułatwia celowanie i pracę AF-a.

debski
10-11-2007, 17:09
Ciekawy reportaż na optyczne.pl
Najbardziej podobał mi się fragment poświęcony uszczelnieniom :)

Mini test Olympus E-3 (http://optyczne.pl/index.php?art=73)

prz3mo
11-11-2007, 14:27
Ciekawy reportaż na optyczne.pl
Najbardziej podobał mi się fragment poświęcony uszczelnieniom :)

Mini test Olympus E-3 (http://optyczne.pl/index.php?art=73)

No..no... całkiem ciekawy ten korpus :)

debski
12-11-2007, 16:58
Kolejna relacja z tego samego spotkania w Istambule:

E3- pierwsze wrażenia na e-cyfrowe.pl (http://www.e-cyfrowe.pl/testy.php?publikacja=11)

wanczyk
15-11-2007, 19:02
Zaczynam sie zastanawaic nad tą puszką......jedyne co by mnie bolało to brak szerokiego kąta....22mm to bida lekka ale z 2 strony po podpięciu takiej sigmy 150mm f:/2,8 to mamy 300mm o świetle 2,8 ze stabilizacją.....kurde kolejne bezsenne noce mnie czekają.....sam kożystam wspolnie z ojcem z D70 i myśle o wlasnej puszce myslalem o D200 ale kurde kusi ta puszka.......czekam na testy :D

natura2008
16-11-2007, 14:43
...tak na pierwszy rzut oka to silne strony Oly to głównie crop x2 (tanie tele) i makro (lv), trochę gorzej z szerokim kątem (crop x2) i wysokim iso (wielkość matrycy).
Czyli w/g mnie sytem olyego to głównie alternatywa dla fotografujących przyrodę ożywioną.

jjj
16-11-2007, 15:00
...tak na pierwszy rzut oka to silne strony Oly to głównie crop x2 (tanie tele) i makro (lv), trochę gorzej z szerokim kątem (crop x2) i wysokim iso (wielkość matrycy).
Czyli w/g mnie sytem olyego to głównie alternatywa dla fotografujących przyrodę ożywioną.
Ale przy przyrodzie ożywionej przydaje się wysokie ISO...

CzłowiekZ
16-11-2007, 15:53
...tak na pierwszy rzut oka to silne strony Oly to głównie crop x2 (tanie tele) i makro (lv), trochę gorzej z szerokim kątem (crop x2) i wysokim iso (wielkość matrycy).
Czyli w/g mnie sytem olyego to głównie alternatywa dla fotografujących przyrodę ożywioną.

Chyba nie zagłębiłeś tematu co do szerokich obiektywów w 4/3 i szumu. Oly ma wszystko co potrzeba, a tylko kalkulacja cen może robić różnicę.

th3big
16-11-2007, 21:12
Ale przy przyrodzie ożywionej przydaje się wysokie ISO...

Widziałeś ISO1600 i ISO3200 z E-3? Proponuję poszukać sampelków. Możesz być mile zaskoczony ;-)

natura2008
17-11-2007, 00:28
Chyba nie zagłębiłeś tematu co do szerokich obiektywów w 4/3 i szumu. Oly ma wszystko co potrzeba, a tylko kalkulacja cen może robić różnicę.
troszkę się olym interesowałem i niestety w/g testów e510 oszukiwał z iso (podawał 1600 chociaż w rzeczywistości było mniej). Jeśli w e-3 to poprawili i jakościowo będzie tak samo jak u konkurencji (d3? d300?) to bardzo się cieszę (chociaż z racji wielkości matrycy 4/3 troszkę wątpię). Z szerokimi obiektywami też może być troszkę problem bo oly ma cropa x2 co ułatwia produkcję tele, ale fisheye już nie są tak łatwe w produkcji. Oly swego czasu miał też problemy z zakresem tonalnym, ale jeśli i to poprawili to faktycznie zaczyna się robić ciekawie na rynku.

CzłowiekZ
17-11-2007, 10:18
troszkę się olym interesowałem i niestety w/g testów e510 oszukiwał z iso (podawał 1600 chociaż w rzeczywistości było mniej). Jeśli w e-3 to poprawili i jakościowo będzie tak samo jak u konkurencji (d3? d300?) to bardzo się cieszę (chociaż z racji wielkości matrycy 4/3 troszkę wątpię). Z szerokimi obiektywami też może być troszkę problem bo oly ma cropa x2 co ułatwia produkcję tele, ale fisheye już nie są tak łatwe w produkcji. Oly swego czasu miał też problemy z zakresem tonalnym, ale jeśli i to poprawili to faktycznie zaczyna się robić ciekawie na rynku.

Z ISO zostało już wyjaśnione że na dpreview był wadliwy egzemplarz błąd softu. Z szerokimi kątami to jest tak że 4/3 ma najszerszy szeroki kąt dla matryc mniejszych niż FF i jest to 7-14mm, do tego w systemie jest obiektyw 11-22mm, 8mm FE i od nowego roku amatorskie szkło 8-18mm. Szumy nigdy nie będą takie same jak w D3 <wow> bo matryca jest mniejsza i cudów nie ma no chyba, że będzie to matryca 5Mpix w technologi NMOS :-)

jjj
17-11-2007, 15:32
Widziałeś ISO1600 i ISO3200 z E-3? Proponuję poszukać sampelków. Możesz być mile zaskoczony ;-)
Ależ ja nie twierdzę, że wysokie iso będzie słabe, tylko zwróciłem delikatnie uwagę na lekką sprzeczność wypowiedzi "natura2008". Z jednej strony pisze, że z wysokimi ISO będzie gorzej a z drugiej poleca ten aparat fotografującym przyrodę ożywioną, gdzie wysokie ISO jest bardzo cenne...

natura2008
17-11-2007, 18:22
Ależ ja nie twierdzę, że wysokie iso będzie słabe, tylko zwróciłem delikatnie uwagę na lekką sprzeczność wypowiedzi "natura2008". Z jednej strony pisze, że z wysokimi ISO będzie gorzej a z drugiej poleca ten aparat fotografującym przyrodę ożywioną, gdzie wysokie ISO jest bardzo cenne...nie polecałem, tylko sobie gdybałem komu jest potrzebne dłuuugie tele w olym ;-) Jeśli oly zaoferuje za rozsądne pieniądze długie tele (a przy corpie x2 będzie mu to łatwiej zrobić niż N czy C) ze stałym światłem 2.8 to faktycznie jest to ciekawa alternatywa. Ostatnio chodzę po lesie z moim 70-300VR i właśnie brakuje mi światła i (czego się nie spodziewałem) czasami jeszcze tych kilkunastu mm.
Gdyby nowy oly nie szumiał na iso800 + oferował 90-250/2.8 za niższą kasę (ew. chyba żeby zadowolić się ED 50-200 f/2.8-3.5 za 3200pln) + zakres tonalny porównywany z d80 i musiałbym się zastanawiać nad zakupami od zera (np: kradzież tfu tfu) to ..kto wie?

jjj
17-11-2007, 18:42
nie polecałem, tylko sobie gdybałem komu jest potrzebne dłuuugie tele w olym ;-) Jeśli oly zaoferuje za rozsądne pieniądze długie tele (a przy corpie x2 będzie mu to łatwiej zrobić niż N czy C) ze stałym światłem 2.8 to faktycznie jest to ciekawa alternatywa. Ostatnio chodzę po lesie z moim 70-300VR i właśnie brakuje mi światła i (czego się nie spodziewałem) czasami jeszcze tych kilkunastu mm.
Gdyby nowy oly nie szumiał na iso800 + oferował 90-250/2.8 za niższą kasę (ew. chyba żeby zadowolić się ED 50-200 f/2.8-3.5 za 3200pln) + zakres tonalny porównywany z d80 i musiałbym się zastanawiać nad zakupami od zera (np: kradzież tfu tfu) to ..kto wie?
ok ;) Na płaszczyźnie ekonomicznej to faktycznie. Długie i jasne tele za mniejszą kasę jest plusem ale wysokie iso... Faktycznie, jedno trochę rekompensuje drugie. Czas pokaże.

debski
19-11-2007, 19:00
Artykuł o fotografowaniu przyrody Olympusem E-3. RAWy do pobrania:

http://www.biofos.com/esystem/e_3ult.html

meliszipak
19-11-2007, 19:10
Ciekaw jestem sampli z nowego 50-200 z nowym konwerterem.

CzłowiekZ
20-11-2007, 21:47
Od jutra ceny E3 spadają o 500 zł

Smurf
20-11-2007, 22:14
Od jutra ceny E3 spadają o 500 zł
Jak może spadać cena czegoś, czego jeszcze nie ma w sprzedaży?

Kolekcjoner
20-11-2007, 22:28
Jak może spadać cena czegoś, czego jeszcze nie ma w sprzedaży?

U olka wszystko jest możliwe :lol:.

Smurf
20-11-2007, 23:01
A może ów E3 pojawi sie w sprzedaży dopiero kiedy jego cena wystarczająco "spadnie"?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon10.gif)

CzłowiekZ
21-11-2007, 08:36
Jak może spadać cena czegoś, czego jeszcze nie ma w sprzedaży?

Zapytaj tych co kupili 2 tygodnie temu :-P

Smurf
21-11-2007, 19:54
Zapytaj tych co kupili 2 tygodnie temu :-P
Czyli kogo?
Wirtualnych nabywców, jak dotąd jeszcze wirtualnego aparatu?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon10.gif)

CzłowiekZ
21-11-2007, 20:45
Czyli kogo?
Wirtualnych nabywców, jak dotąd jeszcze wirtualnego aparatu?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon10.gif)

Mam nieodparte wrażenie że musisz mieć uszkodzony przedni płat mózgowy :-(

Smurf
21-11-2007, 22:47
Mam nieodparte wrażenie że musisz mieć uszkodzony przedni płat mózgowy :-(
Może wobec tego pokażesz chociaż jeden sklep, w którym mozna naprawdę kupić (nie zamówić!!!) ten osławiony aparat.
Jeżeli tego nie potrafisz to zamilcz, bo zachowujesz sie jak DODA.

Kolekcjoner
22-11-2007, 11:57
Mam nieodparte wrażenie że musisz mieć uszkodzony przedni płat mózgowy :-(

A ja mam nieodparte wrażenie, że Twoja wypowiedź jest co najmniej niestosowna jeśli nie powiedzieć wprost chamska :(.

motoko
22-11-2007, 21:01
A ja mam nieodparte wrażenie, że Twoja wypowiedź jest co najmniej niestosowna jeśli nie powiedzieć wprost chamska :(.

Popieram. Nieładnie zaczyna ten topic się rozwijać. A olkowa brać zawsze na poziomie była. A tutaj taki gniocik.

Smurf
22-11-2007, 22:34
Popieram. Nieładnie zaczyna ten topic się rozwijać. A olkowa brać zawsze na poziomie była. A tutaj taki gniocik.
Niestety bylo to bardzo dawno i dzis juz mało kto to pamięta, a na pewno nie zakompleksieni , zawiedzeni i starający się na siłę dowartościować, posiadacze cyfrówek tej skąd inąd dawniej zasłużonej i cenionej firmy.

robin102
23-11-2007, 09:17
........ A olkowa brać zawsze na poziomie była. A tutaj taki gniocik.
taaaaaaaaaaaaa

jjj
23-11-2007, 11:28
...A olkowa brać zawsze na poziomie była. A tutaj taki gniocik.
no jasne... elita ;)

mariush
23-11-2007, 14:56
robin102 - ty jesteś tym samym robinem, który wyleciał z hukiem z forum olympusclub?
Pamiętasz jeszcze za co?

Browar
02-12-2007, 00:12
Panowie na luzik wrzucie