PDA

Zobacz pełną wersję : SERWIS NIKON PL TO PERFEKCJA !!!



rabijki
01-01-2006, 22:23
Dosc czesto czytam na forum opinie o serwisie Nikon PL.
Zwykle sa to opinie wyraznie negatywne. Roi sie od okreslen pracujacych tam ludzi, ktorych nie przytocze. Ktos pisal ze oszczednosci Nikona doprowadzily do tego ze pracuja tam niezbyt wykwalifikowani pracownicy.
Nie mozecie sie dodzwonic i wieki czekacie na aprat ktory w rezultacie jest zle naprawiony. tyle w skrocie. Poczytalem, a ze mam doswiadczenia inne wiec spiesze przekazac:

Korzystalem z serwisu Nikona 3x.
pierwszy raz gdy moj coolpix 5400 mial plame na matrycy i odklejala sie guma na rekojesci. Otrzymalem identycznego Nikona na podmianke i nie poczulem ze mam aparat w naprawie.
drugi raz - sierpien 2005 - na matowce d 70 pojawia sie jakies zaolejenie w rogach. dzwonie do serwisu, umawiam sie, jade i mam usunieta usterke w 1 godzine

obie naprawy oczywiscie lacznie z kurierami darmo!

Jednak do napisania tego tematu zmusilo mnie to co mnie spotkalo miedzy Bozym Narodzeniem i Sylwestrem ( czytaj kilka dni temu w okresie martwym). Siadl mi nowiutki d70s. Err - czyli wszyscy wiedza co to znaczy. Zdechl w czasie waznej sesji.
Aparat padl we wtorek poznym popoludniem. W srode rano poprosilem serwis o pomoc, okolo 14 wyslalem na ich koszt aparat. w czwartek serwis otrzymal aparat, a o godzinie 16 mialem telefon z serwisu ze aparat odsylaja bo jest naprawiony - wymieniona cala elektronika! w piatek o 14. 30 kurier przyniosl paczke z idealnie naprawionym aparatem!

Ja wiem ze jestem pro i serwis przydzielil nam szybsze naprawy, ale czytalem wypowiedzi przerazonych pro ktorzy nie potrafia sobie poradzic z serwisem. Nie jestem RollingStonesem:-) wiec serwis nie mial zadnego powodu by traktowac mnie wyjatkowo!

Jak to sie wiec dzieje ze ilekroc czytam wasze przeklinania na serwis mysle ze mowimy o dwoch roznych serwisach!

Z mojej strony nigdy nie spotkalem sie z takim profesjonalizmem jak w serwisie Nikon PL.
Dziekuje chlopaki ! dzieki wam moge myslec o robieniu zdjec a nie martwic sie o sprzet
Najlepszego w Nowym Roku!

Andy_O
01-01-2006, 22:37
Jesli masz legitymację prasową to jesteś traktowany poza kolejnością. Jeśli zarabiasz na utrzumanie rodziny "fotografując wesela" - czekasz na naprawę 2 miesiące. Taka polityka.
Pewnie Horowitz też musiałby odczekać swoje ;-)

MzMarcin
01-01-2006, 22:38
Dobra bo jeszcze ukamienują... co po niektórzy...

rabijki
01-01-2006, 22:49
no wlasnie

Andy_O
01-01-2006, 22:57
Chodziło mi oczywiście o dziwaczne kryteria stosowane przez serwis. Pisałem już o tym w innych wątkach - "artystyczni" są inaczej traktowani niż "reportażowi", a po miesiącu oczekiwania na naprawę człowiek zaczyna się nad tym zastanawiać. Po kolejnym - jest po prostu zły.
Tekstu Mz o zwierzętach nie bardzo rozumiem, prawdopodobnie dlatego, że nie rozumiem mowy zwierząt.

rabijki
01-01-2006, 23:03
nie ma zamiary sie klocic co do kryteriow serwisu bo ich po prostu nie znam. wiem natomiast ze na stronie pisza o fotografach pro a nie o wymaganiu legity. nikt ode mnie nie chcial ksera legity, a czasem rzeczywiscie jest to wymagane. nie wiem, moze masz racje, ja po prostu jestem serwisem zachwycony.

co do mowy zwierzat to po prostu pewnie zart (kiepskie bo kiepski ale zawsze), tyle ze niektorzy na tym forum sa rzeczywiscie przeczuleni i kamieniuja za byle co.

Andy_O
01-01-2006, 23:15
To dobrze, że w serwisie mają jakieś zasady (ode mnie wymagali legity, może nieciekawie wyglądam ;-) ) ale zawsze robienie więcej niz jednej kolejki budzi kontrowersje. Z drugiej strony wprowadzenie podobnych zasad dla "artystycznych" (czyli "dorywczych" oraz "chauturowych") byłoby trudne, bo co - wymagać dokumentu o prowadzeniu działalności gospodarczej?
Cieszę się, że szybko załatwili Twoją sprawę. Ja miałem podobne doświadczenie w czasie walk z BF - ustawili to w ciągu godziny.
Być może sprawa "Err" po prostu przerosła możliwości serwisu i "alternatywne kolejki" stały się bardziej zauważalne.

[shadow=red:0a4dcff430]Sprawnego serwisu życzę wszystkim w nowym, 2006 roku.[/shadow:0a4dcff430]

templar
17-01-2007, 16:21
ja tez jestem pozytywnie zaskoczony serwisem :D moj d50 zdechl w sobote wieczor przed wigilia, nie wlaczal sie. w serwisie lezal niecale 2 tyg (w liscie jaki dostalem od nikona byla napsiana przewidywana data naprawy na 24 stycznia - 27 grudnia dostali aparat - czyli miesiac). wszystko jak narazie dziala, ladnie zaklejony, na fakturze napisali ze wymienili elektronike. a teraz musze odeslac drugi do serwisu :/ d70s + 18-70 - chodzi o BF :/ ale mam pecha :/

Gamling
17-01-2007, 18:43
NO to ja juz nic nie wiem. Od 1,5 miesiaca czekam na naprawe SB-600 zeby bylo smieszniej nie mojej prywatnej tylko lampy naszego klienta ktora naprawe wzieslismy na siebie jako dystrybutor bo ponoc mialo byc szybciej.

Mirosław Kozioł
17-01-2007, 22:08
Ja też muszę pochwalić serwis, w ciągu 10 dni od wysyłki aparat wrócil w pełni sprawny.

Franek911
31-01-2007, 01:09
Czy gwarancja międzynarodowa tzn. Europejska jest chonorowana w naszych serwisach nikona z dowodem zakupu np. niemiec.Chce kupić aparat na allegro D80 z iemiec wszystko cacy tylko gwarancja 2lata europejska,czy miał ktoś u nas problemy w serwisie z taką gwarancją innymi słowy czy warto kupić aparacik nikona z taką gwarancją?