PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] Marysia - moje pierwsze w tej kategorii...



copywriter2000
15-10-2007, 10:59
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img87.imageshack.us/img87/6042/mery1uf3.jpg)[IMG]

Marek Urbanowski
15-10-2007, 11:10
Niestety,jesli unikamy słońca to należałoby czymś dopalić.Jeśli nie lampa to blenda koniecznie.Mam także wrażenie,że nieostro.Ponadto jak już w tym miejscu,to chyba starałbym się wykorzystać ścianę.Ogólnie troszkę nijako to wyszło.Tym samym te lepsze przed tobą:)

copywriter2000
15-10-2007, 11:55
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img81.imageshack.us/img81/8715/mery2qg5.jpg)

Nie bijcie;] To pierwsze z Marysią i wogole. Mam nadzieje, że nie ostatnie;]

legionize
15-10-2007, 12:07
Do kadrów nie przyczepiam się bo i fajne. Jedynie co to światło i ostrość. Sam zaczynam się uczyć ile daje światełko i już zbieram:)

A pani to potencjał ma.

david555
15-10-2007, 13:06
Jeśli już to ja fotografowałbym w zupełnym cieniu, celem uniknięcia łat na twarzy, a w tle mogłyby się znaleźć rozświetlone słońcem zarośla, czy drzewa.

copywriter2000
16-10-2007, 13:20
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img171.imageshack.us/img171/5203/dsc1588aacs8.jpg)

Mam nadzieję, że ciut lepiej...

stig
16-10-2007, 13:20
Jeśli już to ja fotografowałbym w zupełnym cieniu, celem uniknięcia łat na twarzy, a w tle mogłyby się znaleźć rozświetlone słońcem zarośla, czy drzewa.Ktore w takim wypadku bylyby przajarane w piz...u. No wyobraz sobie poprawnie ustawiona ekspozycje na twarz znajdujaca sie w cieniu, i to jak wyjdzie tlo, na ktore pada slonce... :)

legionize
16-10-2007, 13:26
Ostatnie bardzo przyjemne. Nawet z tym słupem:)

malibu
16-10-2007, 15:03
Trójeczka jest zdecydowanie lepsza od dwóch poprzednich, a modelka ma wielki potencjał :)

harb
16-10-2007, 15:21
tak trojka lepsza jeszeli chodzi o twarz, ale tlo -fatalne

Marek Urbanowski
16-10-2007, 15:40
Jak widać na ostatnim potrafisz zapanować nad swiatłem w ostrym słońcu.Jednak kadr,tło zupełnie mi nie leżą..

david555
16-10-2007, 20:21
Ktore w takim wypadku bylyby przajarane w piz...u. No wyobraz sobie poprawnie ustawiona ekspozycje na twarz znajdujaca sie w cieniu, i to jak wyjdzie tlo, na ktore pada slonce... :)

No co Ty, niekoniecznie. W analogu to i owszem, ale w cyfrze już niekoniecznie. Można lekko niedoświetlić modelkę i rozjaśniać w PS-ie, albo zrobić składankę. Tak czy owak przesadzasz.:)

stig
16-10-2007, 21:45
No co Ty, niekoniecznie. W analogu to i owszem, ale w cyfrze już niekoniecznie. Można lekko niedoświetlić modelkę i rozjaśniać w PS-ie, albo zrobić składankę. Tak czy owak przesadzasz.:)Ja nie przesadzam, za to Ty sie raczej nie znasz, piszac, ze na analogu by sie nie udalo, a na cyfrze owszem. Jest zupelnie odwrotnie, a rzucajac takie rady -- po prostu rzezbisz. To nie byla propozycja na faktyczne wykonanie poprawnego zdjecia, tylko jak widac po Twoim tlumaczeniu -- zwykle beblanie. W taki sposob (wyciaganie z cieni, skladanka), mozna zrobic wszystko, ale na pewno nie dobrej jakosci portret. Wez kiedys aparat, postaw modelke tak, zeby byla w cieniu, a w tle miala drzewa, na ktore pada bezposrednie slonce. Ja nie musze tego cwiczyc, bo dokladnie wiem, jak to wyjdzie, i zadziwia mnie Twoja pewnosc proponowania takiego rozwiazania. :)

david555
16-10-2007, 21:54
stig, szkoda, że podjąłem decyzję, że nie będę publikował tutaj zdjęć, bo pokazał bym Ci przykłady z własnej praktyki, ale po co skoro Ty jesteś GURU, a my wszyscy to nędzne robaki niegodne Ci rzemyka u sandałów zawiązać. Trudno, w tej sprawie nie będę Cię przekonywał, bo widzę, że próżne moje wysiłki.:)

stig
16-10-2007, 22:09
stig, szkoda, że podjąłem decyzję, że nie będę publikował tutaj zdjęć, bo pokazał bym Ci przykłady z własnej praktyki, ale po co skoro Ty jesteś GURU, a my wszyscy to nędzne robaki niegodne Ci rzemyka u sandałów zawiązać.A po co sie spinasz? Stwierdzilem tylko, ze to nie jest dobry pomysl na wykonanie takiego zdjecia. Bedziesz mial przejarane tlo. Sadzisz inaczej -- prosze bardzo. Ja jestem pewny swojej racji. Jesli chcesz udowodnic mi, ze sie myle -- pokaz mi dobrze wykonane (bez "wyklejanek") zdjecie z cyfry wlasnie w takich warunkach jakie zaproponowales. Chcialbym tez, zeby zdjecie posiadalo odpowiedni kontrast, no i oczywiscie, zeby nie mialo przepalow.
"Szkoda, ze podjales decyzje, ze nie bedziesz publikowal tutaj zdjec", bo to wiele mogloby wyjasnic. Udzielasz sie praktycznie w kazdym watku i dyskutujesz z opiniami wszystkich. Zawsze masz cos do powiedzenia, ale rzadko kiedy cos bardzo sensownego, odkrywczego, czy bedacego wynikiem doswiadczenia. W wiekszosci jest to gdybanie, lub tak nietrafione propozycje, jak ta o ktorej teraz rozmawiamy. Gdybysmy mogli zobaczyc Twoje zdjecia, a przede wszystkim tak trudne technicznie do wykonania, jak zaproponowales stawiajacemu pierwsze kroki w tej dziedzinie, autorowi tego watku -- zapewne nie byloby tego typu "nieporozumien".

Przemysl swoja decyzje na temat sposobu istnienia na tym forum. Chodzi mi o poparcie swojej wiedzy w postaci faktycznie dobrych zdjec, ktore sa tej wiedzy efektem. W przeciwnym wypadku takie sytuacje beda sie zdarzaly coraz to czesciej.

EOT

david555
16-10-2007, 22:12
stig, co do jednego jesteśmy zgodni, że to nie jest banalne zadanie, niemniej możliwe. Zgoda, być może za wysoko podniosłem poprzeczkę opisując zdjęcie w tym wątku. Cały ja.:) Co złe nie ja. Wybacz.;)

stig
16-10-2007, 22:15
stig, co do jednego jesteśmy zgodni, że to nie jest banalne zadanie, niemniej możliwe.Mozliwe w komputerze. Nie do wykonania za pomoca jednego nieretuszowanego zdjecia aparatem cyfrowym. Nie wymagaj od poczatkujacych portrecistow, zeby na dodatek potrafili wywijac cuda na kiju w Photoshopie.

david555
16-10-2007, 22:19
Mozliwe w komputerze. Nie do wykonania za pomoca jednego nieretuszowanego zdjecia aparatem cyfrowym. Nie wymagaj od poczatkujacych portrecistow, zeby na dodatek potrafili wywijac cuda na kiju w Photoshopie.

No to przepraszam. Poważnie. Choć ze mnie jajcarz niewąski, ale tym razem poważnie.:)

copywriter2000
17-10-2007, 06:39
Zgadzam sie ze Stigiem. Jestem początkujacy... Na forum zaglądam jednak od 2 lat. Dopiero ostatnio kupiłem nikona i się zarejestrowałem... Też jestem zdania za Stigiem, że zdjęcia robi się aparatem, klejenie w PS i innych cudach to już obróbka... Wklejając foty i tworząc wątek zalezalo mi na opinii co do techniki wykonania foty. Nie znam się na portrecie a chciałbym, stąd pytania i uwagi na jakie czekałem/zawsze czekam...

grzegorzant
17-10-2007, 10:37
Też jestem zdania za Stigiem, że zdjęcia robi się aparatem, klejenie w PS i innych cudach to już obróbka... foty.
O tym czy jakieś zdjęcie jest już nim przed, czy po obróbce decyduje wizja ostatecznego efektu. Ja bym tech etapów nie rozdzielał, ale kończe bo temat wałkował sie juz nieraz.
pozdrawiam