PDA

Zobacz pełną wersję : Plecaki foto - system nośny



zdyboo
30-12-2005, 21:54
Witam!

Mam pytanie odnośnie plecaków na sprzęt. Ale takie bardziej nietypowe. Czy jakakolwiek firma oferuje plecaki na sprzęt foto z dobrym systemem nośnym. Przynajmniej na takim poziomie jaki oferuje Deuter Aircomfort. Czyli do pleców przylega tylko siatka, a sam plecak jest oddalony od niej na kilka centymetrów. Dodatkowo same paski nośne, też byłoby fajnie jakby były z siatki. Rzeczony Deuter nie ma w swojej ofercie plecaków foto, ale system z siatką na plecach można spotkac też w turystycznych Salewach, też nie mają w ofercie plecaków foto.
Ktoś, zna jakieś przykłady spełniające powyzsze parametry, prosiłbym o pomoc?

turbo
31-12-2005, 13:53
zdyboo, szczerze mowiac nie spotkalem sie z az tak zaawansowanymi systemami w plecakach foto. Zazwyczaj jest co najwyzej przestrzenna gabka. Jednak jesli na plecach wisi pare kg to nie ma bata plecy beda mokre :(


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://tamrac.com/images/5574_Hrn1_lrg.jpg)

zdyboo
01-01-2006, 12:41
szczerze mowiac nie spotkalem sie z aż tak zaawansowanymi systemami w plecakach foto.

Szkoda, dla mnie to jest dziwne. Tak jakby była jakaś umowa między producentami plecaków. :)


Zazwyczaj jest co najwyzej przestrzenna gabka. Jednak jesli na plecach wisi pare kg to nie ma bata plecy beda mokre

No niestety, jak do tej pory przetestowałem chyba z 6 różnym modeli plecaków turystycznych oraz rowerowych i dopiero ostatni nabytek Deutera chyba już u mnie zostanie. Bo plecak jest rewelacyjny pod względem systemu nośnego. Aż mnie odrzuca na myśl, że miałbym załozyć na plecy coś co koszulkę za chwilę zmieni w mokrą szmatę. :)

Tak przy okazji, ile mniej więcej waży taki plecak ze sprzętem? Powiedzmy w środku jest dSLR, dwa szkła, jakieś mniejsze duperele, na zewnątrz przymocowany statyw.
5kg? 6 kg?. Bo z moich doświadczeń wynika, że dobry plecak, jesli waży poniżej 4-4,5 kg i jest dobrze spakowany, to jest wlaściwie nieodczuwalny na plecach.

turbo
01-01-2006, 16:39
zdyboo, tu się nie wypowiem bo rzadko nosze takie ilości (4-4,5 kg). Albo malutki plecak albo wielka świnia jeśli jadę ze sprzętem wspinaczkowym i w tym 2gim przypadku nie ma bata żaden system nie pomoże (no może po za tragarzem :mrgreen: ). Obawiam się tylko ze plecaka ze sprzętem foto nie da się tak kreatywnie spakować jak plecaka turystycznego (cięższe rzeczy przy plecach itp.)

kwasik
01-01-2006, 19:27
Lowepro Orion trekker 2+d70+szkła jak w moim opisie+troche dupereli foto+cieplejsze bluza= 3,8-4 kg +ew lepszy statyw to ok 3kg i masz 7kg

ALF
01-01-2006, 22:48
hihi...mój fomei na wypadzie w góry sokole podczas plenru wiosennego ważył ponad 11kg :mrgreen:

kwasik
01-01-2006, 22:55
w tym same browary ważyły z 5 :mrgreen:

ALF
01-01-2006, 23:11
no niestety...z napojów tylko mountain dew 0,5 :D reszta to statyw, 3 puszki, 5 szkieł, lampa, cała masa dupereli, filtry...

kwasik
01-01-2006, 23:15
hihi i tak sie zdradziłeś
3 puszki :mrgreen:

ALF
02-01-2006, 01:10
z czym :shock: przeca mam je w stopce...ino wtedy zamiast D50 było Z10 :wink:

kwasik
02-01-2006, 08:36
hihi nic nic, po prostu myślałem ze foci sie aparatem a z puszek sie pije :mrgreen:

ALF
02-01-2006, 11:05
eee tam...pieje się z kufla, albo co najwyżej z butelki :wink: w puszkach to mogą być matryce...albo sardynki :mrgreen:

kwasik
02-01-2006, 11:16
eee tam...pieje się z kufla, albo co najwyżej z butelki :wink: w puszkach to mogą być matryce...albo sardynki :mrgreen:


dobra wygrałeś :mrgreen:

mlokos
09-01-2006, 21:43
A czy spotkał się ktoś z Was z plecakiem Jack Wolfskin ACS Photopack (http://people.freenet.de/Tschannerl/Fotorucksack/index.htm) ? Szukam czegoś dla siebie, mam JW Dr. Cycle z systemem ACS i jestem z niego bardzo zadowolony. System nośny ACS jest rewelacyjny. Kwestia całej reszty - jak z pojemnością, możliwością aranżacji wnętrza, itp itd.

zdyboo
10-01-2006, 20:14
A czy spotkał się ktoś z Was z plecakiem Jack Wolfskin ACS Photopack ?

Podoba mi się to. Czegoś takiego wlaśnie szukam, co prawda szelek nie ma z siatki, ale cóż, nie można mieć wszystkiego. Na stronie JW jest cena 90 ojrasów, czyli w miarę przystępnie. Po zakupy chyba najlepiej sie wybrać do jakiegoś dobrze zaopatrzonego sklepu w Rzeszy, bo u nas to pewnie tylko na specjalne życzenie Ci sprowadzą i to tylko jak zagwarantujesz, że na pewno kupisz, a i cena może być znacznie wyższa.

mlokos
10-01-2006, 20:26
Właśnie tak robie - molestuje wszystkich znajomych, którzy mają swoich znajomych w rajchu :twisted: i może ktoś go dla mnie kupi :) Ale szczerze to myślałem, że ktoś tu coś na jego temat napisze... :( Widocznie baaardzo rzadki okaz w Polsce.