PDA

Zobacz pełną wersję : jaki odbłyśnik, gdzie i za ile?



@nia
27-10-2004, 15:24
zamierzam kupić odbłyśnik do lampy SB-800 - przede wszystkim potrzebny jest mi do fotografii ślubnej....
szukałam gdzie można kupić taki odbłyśnik i największy wybór znalazłam na www.raysfoto.pl ale najtańszy kosztuje ok.120 zł ;-(
Czy warto w taki zainwestować - np. ProMax Pocket Bouncer?
Czy może znajdę coś podobnego w niższej cenie na giełdzie w Stodole?

vuki
27-10-2004, 21:35
Przeciez SB 800 ma rozpraszacz! A jak nie to zaginasz kawalek kartki z papieru kredowego, przypinasz gumka i odblysnik gotowy. Mozesz kilka dziurek wyciac bedzie ladniej wygladal :D Tak jak ten na www.raysfoto.pl
Wydaje mi sie ze nie ma sensu kupowac. Mam SB 28 na razie i tam jest odblysnik w postaci malego wysuwanego plasticzku. Lepiej na pewno spelnia ta funkcje kartka kredowego papieru odpowiednio uformowana.

szymony
27-10-2004, 21:47
Przeciez SB 800 ma rozpraszacz! A jak nie to zaginasz kawalek kartki z papieru kredowego, przypinasz gumka i odblysnik gotowy. Mozesz kilka dziurek wyciac bedzie ladniej wygladal :D Tak jak ten na www.raysfoto.pl
Wydaje mi sie ze nie ma sensu kupowac. Mam SB 28 na razie i tam jest odblysnik w postaci malego wysuwanego plasticzku. Lepiej na pewno spelnia ta funkcje kartka kredowego papieru odpowiednio uformowana.
To co piszesz to sycko prawda jest, ale jest małe ale. Sprawdza to sie doskonale gdy można odbic światło od sufitu najlepiej białego. W kościele może być z tym problem.

szymony
27-10-2004, 21:58
zamierzam kupić odbłyśnik do lampy SB-800 - przede wszystkim potrzebny jest mi do fotografii ślubnej....
szukałam gdzie można kupić taki odbłyśnik i największy wybór znalazłam na www.raysfoto.pl ale najtańszy kosztuje ok.120 zł ;-(
Czy warto w taki zainwestować - np. ProMax Pocket Bouncer?
Czy może znajdę coś podobnego w niższej cenie na giełdzie w Stodole?

By stosować ProMax Pocket Bouncer trzeba unieść palnik lampy do góry.
Nie wiem czy iTTL nie ma jakiś ograniczeń w takim położenu palnika.
Ja mam ProMax UltraSoft i przy analogu nie działa wtedy 3 D Matrix Fill in Flash. Różnica pomiędzy ProMax Bouncer, a ProMax UltraSoft jest taka że ten drugi posiada jeszcze matowy rozpraszacz od frontu co daje jeszcze bardziej rozproszone światło (przynajmniej teoretycznie), ale strata światła jest wieksza.

Bogdan
27-10-2004, 22:04
[zeby nie zgubic] ciekawe rzeczy piszecie, to usiąde z boku i poslucham

Gamling
27-10-2004, 22:12
Po co kupowac jesli mozna sobie zrobic samemu. Tutaj macie instrukcje i szablon:
http://www.fotoamator.szm.sk/Warsztat/warsztat-modulatoes.htm

szymony
27-10-2004, 22:15
Po co kupowac jesli mozna sobie zrobic samemu. Tutaj macie instrukcje i szablon:
http://www.fotoamator.szm.sk/Warsztat/warsztat-modulatoes.htm
E nie no jasne że można. Problem w tym że nie każdy ma tak zwane zdolności manualne by to zrobić. Oczywiście nie posądzam nikogo o ślamazarstwo.

@nia
28-10-2004, 11:35
Przeciez SB 800 ma rozpraszacz! A jak nie to zaginasz kawalek kartki z papieru kredowego, przypinasz gumka i odblysnik gotowy. Mozesz kilka dziurek wyciac bedzie ladniej wygladal :D Tak jak ten na www.raysfoto.pl
Wydaje mi sie ze nie ma sensu kupowac. Mam SB 28 na razie i tam jest odblysnik w postaci malego wysuwanego plasticzku. Lepiej na pewno spelnia ta funkcje kartka kredowego papieru odpowiednio uformowana.
To co piszesz to sycko prawda jest, ale jest małe ale. Sprawdza to sie doskonale gdy można odbic światło od sufitu najlepiej białego. W kościele może być z tym problem.

odbłyśnik potrzebuję nie tylko do kościoła ale również na wesele... co do rozpraszacza SB-800 owszem ma ale mi chodzi raczej o skupienie światła w konkretnym kierunku - np. aby zrobić zdjęcia kilku osób tak aby wszystkie były w miarę równo doświetlone...

Mateusz
28-10-2004, 11:39
To polecam SOFTBOX z raysfoto.pl . Tylko drogi jest. Daje rozproszone i ukierunkowane światło.

@nia
28-10-2004, 12:04
no właśnie - drogi jest....
może polecicie jakąś tańszą firmę któa robi odbłyśniki? Czy ktoś widział używane w sprzedaży na giełdzie foto?

artdomino91
19-08-2010, 10:02
a ja polecam po prostu biały dyfuzor na lampe błyskową, świetnie sprawdza mi się z 430 ex II w kościele jak i przyjęciach weselnych.

Sotowiec84
03-09-2011, 11:12
Nikoniarze tutaj macie taki ładny szablon odbłyśnika
http://www.pieroway.com/reflectornikon.pdf