PDA

Zobacz pełną wersję : jakich papierów foto używacie ?



ziuteczny
13-10-2007, 13:47
witam,

jakich używacie papierów foto (ewentulanie także tuszy zamienników) dla drukarek Canona ?

ja korzystam z Pixmy IP4300 i muszę powiedzieć, że ostatnio drukując wakacyjne foty znad morza Egejskiego (ach ten kolor wody) rozmiarów 10x15 oraz A4 jestem wniebowzięty. Tym bardziej, że korzystam z tuszy zamiennych Skyhorse. Posiadają one także dodatkowo osobną ramkę i wkłady, także nie muszę przekładać płytki z procesorem za każdym razem.
W każdym razie fantastyczne rezultaty (jak dla mnie) osiągam na oryginalnym papierze Canona :((( Photo Plus Semi-gloss (wspaniała satyna). Próbowałem coś ekonomicznie na Glossy everyday use ale to różnica klasy w dół.
Ten satynowy natomiast daje rezultaty lepsze moim zdaniem niż Glossy Pro.

Tym niemniej ekonomika całego przedsięwzięcia jest średnia - 20 kartek Plus Semi-gloss 10x15 kupuję za 13zł no i wkłady także kosztują 14zł każdy choć wystarczają na długo (nie rachowałem jak długo ale satysfakcjonująco sporo fotek).
Tyle, że obserwując ceny odbitek w jakichś labach osatnio widzę, że jednak wychodzi to kiepsko (poza tym, że w domu no i można upiększać i ekspreymentować do woli)

Teraz widzę, że rewelacyjne ceny mają tusze Dulin ? Korzystał ktoś może ? A może ktoś korzysta z jakiegoś systemy podawania tuszy z butli ? No i papiery ? Czy może jakieś tanie Epsony albo inne cudaki podejdą do tej Pixmy ? (równie ładnie jak canonowska satyna)

marbed
13-10-2007, 17:27
Jeśli idzie o tusze to po zaschnięciu i wymianie głowicy nikt nie namówi mnie na zamienniki. Papier zawsze kupuję o gramaturze minimum 240g niezależnie od formatu. Zwykle jest to Epson lub nawet Emtec. Mam starszą już drukarkę IP3000 ale jestem zadowolony z zamienników papieru.

manio
13-10-2007, 22:39
Jeśli idzie o tusze to po zaschnięciu i wymianie głowicy nikt nie namówi mnie na zamienniki. Papier zawsze kupuję o gramaturze minimum 240g niezależnie od formatu. Zwykle jest to Epson lub nawet Emtec. Mam starszą już drukarkę IP3000 ale jestem zadowolony z zamienników papieru.
W cwanonach jest inaczej - kupujesz cale tusze i wymienia sie na nich tylko chip, do kolegi z pierwszego postu - tez papier cwanona drukarka pixma 5200

MARJAN
13-10-2007, 23:23
Ja używam zestawu epsona; drukarka stylus photo r2400, tusze UltraChrome K3 oraz papieru semigloss lub matt. Pracowanie na orginalnych tuszach i nośnikach zapewnia optymalne przeniesienie kolorów i kontrastów, warunkiem też jest oczywiście dobrze skalibrowany monitor.
Nie używam zamienników z dwóch przyczyn, po pierwsze to profile barwne które są już przez producenta ustawione dla każdego rodzaju papieru z osobna oraz druk monochromatyczny jest bez żadnych przebarwień i brunatnych czy innych odcieni, i po drugie to trwałość takiego zestawienia jest nieporównywalnie dłuższa.
Mam podłączony system stałego zasilania w tusz, dzięki czemu nie muszę dokupować drogich, jednorazowych kartridży.
Jeżeli kogoś głębiej interesuje ten temat to proponuję zajżeć na bardziej fachowe pod tym względem forum gdzie doświadczone osoby odpowiedzą na różnego typu pytania związane z drukiem cyfrowym.
http://forum.inks.pl/index.php

www.baskurzynski.com

marbed
14-10-2007, 08:22
W cwanonach jest inaczej - kupujesz cale tusze i wymienia sie na nich tylko chip...
W nowszych tak. Ja mam starszą bezcipową :mrgreen:

Dominiq
19-10-2007, 16:45
głównie Epsona, chociaż ostatnio dużo podrukowałem na Innobelli czy jakoś tak i moge powiedzieć , że jak ma to byc taki wydruk testowy lub dla rodzinki to moge śmiało polecić, no ale to zdanie amatora ;)

D_Z_I_A_D_E_K
19-10-2007, 17:07
Papier Canon'a Photo Paper Pro PR-101.
Nie miałem lepszego

piwkoo
19-10-2007, 20:31
Ja ostatnio zakupiłem papier Kodaka A4-50szt za 26zł o gramaturze 230g. Drukuje na C IP4300 i mogę z pełną świadomością polecić ten papier. Kolorki są bardzo ładnie nasycone, nie płowieją (jak na razie ;) ) i bardzo ładnie zasycha na nim tusz. Póki co na zamiennikach nie drukuje ale to jest tylko kwestia czasu ponieważ jak mi się skończą oryginały to w szufladzie czekają już zamienniki firmy PrintLab.
Jeśli chodzi natomiast o papier AGAMY czy jakoś tak, to nie polecam. Zakupiłem w MM 200szt za 25zł formatu 10x15 i niestety to co widać na ekranie monitora i to co na tym papierze to jakieś nieporozumienie. Lepiej dopłacić jednak do lepszego papieru chociażby np: HP co na allegro kosztuje 19,99zł/100szt. Jeśli ktoś jednak potrzebuje papier tani na zdjęcia które są powiedzmy robione "u cioci na imieninach" gdzie nie zależy nam na dobrej jakości to w ostateczności mogą być
Pozdrawiam

paraki
21-10-2007, 11:32
Pozwolę sobie podpiąć się pod wątek, mam nadzieję że do tematu nie odbiegam ;)
Papier DuPont Cromalin Contract Proof A3 + Epson R1800, próbował ktoś? Bo przez przypadek papier taki w łapki mi wpadł, tylko nie jestem pewien czy on będzie gadał z drukarką. I ile za taki papier się zwyczajowo płaci?