PDA

Zobacz pełną wersję : Rzeźba z kamienia



Red
11-10-2007, 13:32
Witam

Chodziłem dziś sobie po parku i cyknąłem taką fotkę. Proszę o komentarze.

http://i41.photobucket.com/albums/e284/Marimba00/sculp.jpg

lechupe
11-10-2007, 13:38
A tobie sie podoba ? Jestes z tej fotki dumny ? Jest to najlepsze zdjęcie, jakie zrobiłes w ostatnim miesiącu/roku/stuleciu...?

Red
11-10-2007, 14:25
no dobra małe sprostowanie, swoją przygodę z fotografią zacząłęm zupełnie nie dawno stąd pytanie o komentarze,

poza tym zamieszczam jeszcze wersje w kolorze, na histogramie wszystko jest ok czyli górka na środku a jak pozbyć

się tego prześwietlonego nieba przy następnej próbie?

http://i41.photobucket.com/albums/e284/Marimba00/sculp2.jpg

jacoslavgth
11-10-2007, 16:59
histogram to nie wszystko :) zaufaj swoim oczom jesli masz.
przepalenia mozna sie pozbyc za pomoca wielokrotnej expozycji z roznym skokiem ev, zrob 2 zdjécia np. -2 ev, 0ex, a nastepnie w programie graficznym zmien obszary przepalone ze zdjécia 0 ev, na niebo zd zdjécia -2 ev.
i jusz :) akurat w takim przypadku gdzie na pierwszym planie jest pomnik nie uzyjesz polowki, chyba ze jest sfabrykowana do okreslonego kadru, acha jak robisz wielokrotná expozycje, uzywaj statywu, wézyka i wstépnego podniesienia lustra - przeciwdziala to wszelkim poruszeniom, oba zdjécia powinny idealnie sie na siebie nakladac.
IDEALNIE :)

jacoslavgth
11-10-2007, 17:03
A tobie sie podoba ? Jestes z tej fotki dumny ? Jest to najlepsze zdjęcie, jakie zrobiłes w ostatnim miesiącu/roku/stuleciu...?

lechupe - daruj sobie takie komentarze, zapomnialo bydle jak cieléciem bylo ? odpusc sobie, ktos zaczál przygode z fotografiá a ty chcesz go do tego zniechécic przez takie komenty ?

lechupe
11-10-2007, 18:23
lechupe - daruj sobie takie komentarze, zapomnialo bydle jak cieléciem bylo ? odpusc sobie, ktos zaczál przygode z fotografiá a ty chcesz go do tego zniechécic przez takie komenty ?

Mysle, ze nie zastanowiles sie glebiej nad tym co napisalem. Nikogo nie mam zamiaru zniechęcac, ale tez nie kazdy musi byc fotografikiem.

Wielu z piszących umieszcza rózne fotografie do publicznej oceny, bez zadnej, nawet NAJMNIEJSZEJ autooceny (czyt. weryfikacji). A jest to niestety warunek sine qua non bardziej artystycznego postrzegania fotografii.

Jezeli autor tego wątku (czy jakikolwiek inny zaczynający) - bez emocji - odpowie sobie na te pytania negatywnie, to znaczy ze zaczyna rozumiec proces dochodzenia do osiągania rezultatów. Bo nikt sie (ew. bardzo niewielu) nie urodził jeszcze ani z wiedzą techniczną, ani tez z absulotnym wyczuciem kompozycji, nastroju, klimatu, piękna, itp.

Jezeli zaś, co jest rownież ważne, autor odpowie sobie - tak, uważam, ze jestem dumny z tego zdjęcia i faktycznie chcę je zaprezentować publiczności - to wtedy, nawet jezeli nie bedzie to dobre zdjecie, to przynajmniej jego publikacja bedzie procesem przemyślanym i świadomym.

ps. a zacytowane przez ciebie przysłowie w oryginale brzmi: zapomniał wół jak cielęciem był, co bardziej wrażliwi odebrali by twoją interpretację jako obraźliwą...

jacoslavgth
11-10-2007, 19:11
oki co do przyslowia sie zgadzam :)
wiesz, kazdy ma inne oczucie piekna, kazdy moze by dumny z czegos innego, nie chce sie sprzeczac o malo interesujące zdjęcie, jezeli bylo by to kolejne zdjęcie tego samego autora i kolejny nic nie wnoszący gniot to bym sie z tobą zgodzil, najlepiej bylo by stworzyc wątek 'slabe tylko do poprawek' ale tak nie jest, czasami tez sie wkurzam jak w dziale architektura widze totalne gnioty ( nie mowie ze moje foty są boskie, chociaz są :) ) a autorzy po raz kolejny popelniają te same blędy i dziwią sie ze jest zle i moze sie nie podobac.
zdjęcie powyzej jest slabe, ale moze konstruktywny komentarz pozwoli skorygowac pewne blędy.
btw. Twoj komentarz tez trącil ironią :):):)
p.s. ja pierdacze, taka wtopa z przyslowiem, spalam sie ze wstydu, albo moge mowic ze na pomorzu tak wlasnie sie mowi :):):)
pozdrawiam

Efexor
11-10-2007, 19:54
Zdjęcie - a no takie se.
A zgadzam się z lechupe. Jak brzmi przysłowie(albo ktoś tak mądrze powiedział): najpierw myśl potem rób. Przed dodaniem fotki starajmy się wszyscy subiektywnie ocenić swoje zdjęcie. Czy jest dobre? Popatrzeć się na nie trzeźwo, na kadr, obróbkę to co chcemy pokazać w zdjęciach. Nie wrzucajmy zdjęć "a nuż komuś się spodoba"
Pozdr

Red
11-10-2007, 21:30
Tu autor zdjęcia... otóż nie wystawiłem go żeby się czymkolwiek chwalić, daleko mi od tego , wiem że jest na tym forum jest taki trend że niektórzy wystawiają wszystko co cykną i czekają aż ktoś ich pogłaska, dla mnie to forum to przedewszystkim szkoła i wymiana konstruktywnych uwag co jest źle i co z tym zrobić. A co do gustu no coż fakt to sprawa subiektywna, czasem dla zółtodzioba cięzko jest osiągnąc to co miał w zamyśle, i błądzi po omacku i stąd to zdjęcie. Pozdrawiam