PDA

Zobacz pełną wersję : Tokina 300 2.8 i problemik.



andrzej_laskowski
28-12-2005, 23:55
Zakupiełm to szkiełko właśnie i nie do końca sprawne jest . Problem wygląda tak. Przy AF bliskich przedmiotów (od 3 do 7 m) AF się zacina i trzeba wypiąć szkło aby działał znowu.
Przy odległych natomiast równiez potrafi się zaciąć, jeżeli obiekt jest bardzo ciemny, lub AF trafi w niebo:(.
Jednym słowem popsute. Nie wiecie co może byc przyczyną? I gdzie ew ją sprawdzić? Poprzedni właściciel twierdzi że szkło działa w 100% z analogami i D200. Z drugiej strony dzwoniłem do serwisu Tokiny w Niemczech i powiedzieli mi że ten obiektyw powinien bez problemu współpracować z D70.
Pomocy bo szkło fajne rysuje, ale z MF to ptaszka nie złapię w locie w życiu.:((

darsedz
29-12-2005, 10:19
może oni (http://www.migomex.com.pl/index.html) będą coś wiedzieć

jurgen
30-12-2005, 10:59
rozumiem że to afs
jeżeli tak to stawiam na uszkodzenie motoru
pozdrawiam

[ Dodano: Pią 30 Gru, 2005 ]
tz przeniesienia napedu

qooba
30-12-2005, 14:39
Tokina nie produkuje szkieł do Nikona z AFS, więc to nie to.
Używam dwóch Tokinek (28-70 2.6-2.8 i 80-200 2.8) i z żadną nie mam najmniejszych problemów, nic się nigdy nie zacięło itd.
podejrzewam uszkodzenie mechaniczne, po jakiejś większej kraksie. Tokiny są zbyt pancerne, żeby się coś samo z siebie popsuło :-)

pozdrawiam, Kuba

andrzej_laskowski
31-12-2005, 01:03
A jak sądzicie, z jakimi kosztami powinienem sie liczyć w serwisie? Naprawa motoru to kosztowna rzecz? Na razie to nawet serwisu nie moge do niej znaleźć:(.

Gobi
31-12-2005, 01:47
Widze, że nabyłeś to szkło z Allegro, obserwowałem je bo ciekawa pozycja ale widać sprzedawca nie do końca uczciwy :( choć zaznaczył, że 1/3 ceny :wink:

życzę rychłej naprawy bo fajny obiektyw
Gobi

bradley
31-12-2005, 01:56
Zartwię Cię ale w Polsce nie ma serwisu Tokiny. Migomex (skadinąd b. porządna firma) też go nie prowadzi. Znam osoiście jednego z szefów i jeżeli chodzi o naprawę Tokin , to prywatnie radził popróbować w .....serwisie Canona. Jesta tam taki spec, który też prywatnie :) czasem jakąś Tokinę naprawi, ale jak zadzwoniłem w sprawie swojej T. to raz ze mną gadał całkiem rzeczowo, a innym razem twierdzili, że u nich tokin nikt nie naprawia . Inna opcja to Kraków Czapskich 1. Jak, akurat "dadzą radę" to naprawią wszystko, a na pewno nie zepsują :evil:

[ Dodano: Sob 31 Gru, 2005 ]
Oczywiście możesz wysłać do Niemiec ale to chyba troche upierdlwe, czasochłonne i przede wszystkim kosztowne. Ja na twoim miejscu najpierw uderzyłbym na Czapskich w Krakowie.

andrzej_laskowski
31-12-2005, 18:17
"Zartwię Cię ale w Polsce nie ma serwisu Tokiny"eee to chyba niemożliwe w końcu ją sprzedają w niejednym sklepie, to i pewnie dystrybutor oficialny jest i serwis też chyba musi być. W poniedziałek będę wydzwaniał po serwisach to sie dokładnie rozeznam. Boje sie tylko coby mi nikt jej nie popsuł bardziej, bo pewnie przeszkolonych fachowców, jak do Nikkora np, to u nas faktycznie może nie być. No i żeby części zamienne (ewentualne) były dostępne i nie kosztowały po kilkaset euro, jak to ma miejsce np z AF-S Nikkora:(. Zalezy mi na naprawie, bo dobre 300 2.8 rzadko sie spotyka w cenie akceptowalnej dla amatora. O ile kilka tysięcy za trochę szkła i metalu może byc w ogóle akceptowalne;).

bradley
31-12-2005, 21:19
Oficjalnym przedstawicielem Tokiny w polsce jest rzeczony MIGOMEX, a oni serwisu nie prowadzą. awanturowałem sie z nimi, żeby choc jakąś sensowna wysyłkę zorganizowali ale im sie po prostu nie chce. Ale w Nowym Roku życzę powodzenia. jak coś znajdziesz to się pochwal, bo sam jestem zainteresowany naprawą szkiełka.. W sumie prosta sprwa ale nigdzie nie ma części. Twojego rzeczywiście szkoda, bo bardzo zacne, a jak podiąć jeszcze konwerter
to fiu, fiu... :D .Na mój prosty rozum, jeżeli "pgólnie działa" i tyko czasem coś przycina, to moze wystarcy tylko sprawny "mechanik" - wszak to żaden AF-S ani HSM - tyko śrubokręt.
Zacznij od Czapskich 1 w Krakowie. To też jest Sigmy ale nie tylko i naprawdę umieją dużo. może wystarczy coś przeczyścić. Jak tylko na przeszkodzie nie stanie brak cześci to powinni zrobić. Tel. do tego serwisu: 012 4291028.
Pozdrawiam i życze , żeby tylko sie nie okazało, że zbyt pochopnie pozbyłes się zooma. Śledziłem obie aukcje, ale w sumie na nic się ne skusiłem :mrgreen: .
A tak na marginesie całej sprawy, to sprzedającemu należałoby sklepać maskę :P .
A teraz już iddę balować. :D

zolw_
22-11-2008, 12:15
Niestety, też słyszałem, że w Polsce brak serwisu Tokiny. A swoją drogą, jeśli kupiłeś obiektyw na Allegro, za 3500, też zastanawiałem się nad tym obiektywem. Cena wskazywała jednak na jakieś problemy. Wreszcie nie zdecydowałem się.
Na Czapskich w Krakowie leżą liczne Tokiny czekając na naprawę. Problemy są z częściami. Znajomemu padł obiektyw - zepsuł się kabelek przekazujący sygnał elektryczny. Okazało się, że orginalnego nie dostanie się.
W każdym razie życzę powodzenia w poszukiwanich naprawiacza.

ebstein
22-11-2008, 15:59
Żólwiu, przez 3 lata to się mogło coś zmienić, nie?

FHR
22-11-2008, 16:38
Niestety, też słyszałem, że w Polsce brak serwisu Tokiny.

Polski serwis Tokiny jest u pana Kadeji w Krakowie, na ulicy Czapskich 1.

darko
24-11-2008, 10:07
Zapytaj w Fotokomplex-ie w Gdyni, może coś doradzą

odie
24-11-2008, 12:52
Spróbuj w http://www.foto-service.pl/ (na Karwinach w Gdyni). Mnie ostatnio robili tam gwarancyjną naprawę mojej Sigmy 70-200/2.8. Problem objawiał się bardzo podobnie do Twojego (zacinający się AF, tylko że rozwiązaniem było poruszenie pierścieniem manualnego ostrzenia) i przyczyną był właśnie silnik. Po jego wyczyszczeniu (czy też mechaniki przeniesienia napędu) wszystko wróciło do normy. Serwis obsłużył mnie szybko, sprawnie i uprzejmie. Nie wiem niestety, czy podejmą się naprawy Tokiny... Zawsze zostaje też OK Serwis.