PDA

Zobacz pełną wersję : EXAKTA 650-1300mm - co o tym sądzicie?



Bladyrunner
26-10-2004, 23:28
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.olbrycht.pl/exakta/exstr/obiektyw/mega.jpg)

http://www.olbrycht.pl/exakta/exstr/obiektyw.htm

Czy ktoś miał z tym kontakt?

Brzmi ciekawie - z telekonwerterem to juz prawie teleskop astronomiczny :D

Bogdan
26-10-2004, 23:30
mysle, ze zakup tego, to wyrzucone pieniadze

Gamling
26-10-2004, 23:30
Trzeba sobie zadac takie pytanie: a na co Ci to??????? Bo ja jakos sobie nie wyobrazam zastosowania. Wez pod uwage ile toto wazy i jakie jest wielkie. A i robienie zdjec ksiezyca w koncu Cie znudzi.

sqbany
26-10-2004, 23:32
Nie miialem i nie zamierzam :wink: Z multiplikatorem daje 2600 mm :shock: :D i otwor 40 Slonce mozna bez filtra pstrykac :wink:

Bladyrunner
26-10-2004, 23:37
Na razie jestem daleki od kupowania "tego".
Kłopot czasem sprawia mi juz wymiana moich dwóch krótkich szkiełek w locie ;)
Jedyne zastosowanie jakie widzę to zwierzyna, ptaki, łowy z pontonu - które lubie ale nie mam nigdy na nie czasu ale jak mnie to bardziej wkręci to może wtedy pomyslę - tyle, że tu też... stabilność pontonu raczej nie pozwala na tak ciemny obiektyw o tak długiej ogniskowej.
Właśnie przychodzi mi jeszcze do głowy tylko astrofotografia.

lenek
26-10-2004, 23:40
Trzeba jeszcze zwrócić uwagę czy będzie chodził z cyfrą - jego światło zaczyna się od f8 ;)

maroo
26-10-2004, 23:42
Żeby taką ogniskową utrzymać to statyw powinien ważyć ze sto kilo.
Powala też ilość soczewek.
Na allegro gnije to chyba od roku.

Bogdan
26-10-2004, 23:43
Na razie jestem daleki od kupowania "tego".
Kłopot czasem sprawia mi juz wymiana moich dwóch krótkich szkiełek w locie ;)
Jedyne zastosowanie jakie widzę to zwierzyna, ptaki, łowy z pontonu - które lubie ale nie mam nigdy na nie czasu ale jak mnie to bardziej wkręci to może wtedy pomyslę - tyle, że tu też... stabilność pontonu raczej nie pozwala na tak ciemny obiektyw o tak długiej ogniskowej.
Właśnie przychodzi mi jeszcze do głowy tylko astrofotografia.

z tymi parametrami i - jak sie spodziewam - jakoscia, jedyne zastosowanie to balast w jachcie albo bagazniku auta

sqbany
26-10-2004, 23:44
Za ta cene musisz sobie uzmyslowic jakosc /zadna/ szkiel i w brew pozorom do astrofotografii tez potrzebne sa jasne obiektywy a w wielu przypadkach jest to podstawowy parametr.dla przykladu VLT ma 10 metrow(!) srednicy 8) :wink:

Bladyrunner
26-10-2004, 23:46
Na razie jestem daleki od kupowania "tego".
Kłopot czasem sprawia mi juz wymiana moich dwóch krótkich szkiełek w locie ;)
Jedyne zastosowanie jakie widzę to zwierzyna, ptaki, łowy z pontonu - które lubie ale nie mam nigdy na nie czasu ale jak mnie to bardziej wkręci to może wtedy pomyslę - tyle, że tu też... stabilność pontonu raczej nie pozwala na tak ciemny obiektyw o tak długiej ogniskowej.
Właśnie przychodzi mi jeszcze do głowy tylko astrofotografia.

z tymi parametrami i - jak sie spodziewam - jakoscia, jedyne zastosowanie to balast w jachcie albo bagazniku auta

No własnie - a jak się sprawuje Twój MTO - 1000 ? ;)

Jarek
28-10-2004, 23:45
Zdecydowanie odradzam za te pieniądze lepszą jakość będzie miał zoom 70-300mm z telekonwerterem x1,4 lub x2,0 wyrzucone pieniądze w błoto i z tego co wiem korekcja szkieł i warstwy antyodblaskowe przystosowane tylko do foto b&w

Bogdan
29-10-2004, 08:24
No własnie - a jak się sprawuje Twój MTO - 1000 ? ;)

rzadko uzywam, niewygodny, raczej ciekawostka przyrodnicza niz prawdziwy obiektyw, lezy i odpoczywa

do dalekich obiektow wole czasem zastosowac 80-200 z konwerterem 2x