PDA

Zobacz pełną wersję : Firefox



ALF
09-10-2007, 23:12
wrrr...od 2 dni mam jakiś problem z firefoxem...każdy ruch na przeglądanej stronie lub otwarcie nowej karty skutkuje kilkunastosekundowym zawieszeniem przeglądarki...na IE tego nie ma...odinstalowałem, wywaliłem z rejestru...po ponownej instalacji to samo...instalacja starszej wersji też nic nie dała :(

moshica
09-10-2007, 23:20
ALF spróbowałeś z Javą coś zrobić ?
Idź tym tropem, miałem podobnie...

Pozdrawiam
Moshica

ALF
09-10-2007, 23:26
nic z javą nie robiłem...system jest świeży, programy też dopiero co poinstalowane...

david555
09-10-2007, 23:35
Na FIREFOX-ie trzeba instalować wtyczki typu: Adblock, NoScript, Firebug, aby mieć świadomość co dzieje się na przeglądanych stronach, a dzieje się dużo, aż za dużo.;)

tompsl
09-10-2007, 23:38
...spróbowałeś z Javą coś zrobić ?
Idź tym tropem, miałem podobnie...

-u mnie też podobny przypadek; razem ze stroną banku [aplety Java] przestało sprawnie działać menu firefox'a... oczekiwanie z reguły kilka-kilkanaście sekund. nowy system pomógł:twisted:

edit
-no wtyczki to 'oczywista oczywistość' ;)

kabu
10-10-2007, 05:46
Wykonaj Standardową diagnostykę (http://mozillapl.org/wiki/Standardowa_Diagnostyka:_Firefox) ze polskiej strony mozilli.

ALF
10-10-2007, 19:05
ALF spróbowałeś z Javą coś zrobić ?
Idź tym tropem, miałem podobnie...

Pozdrawiam
Moshica

po kilku próbach doszedłem do wniosku, że problemem jest javascript...tylko co z tym zrobić bo bez javy trudno żyć :)

pebees
10-10-2007, 19:50
po kilku próbach doszedłem do wniosku, że problemem jest javascript...tylko co z tym zrobić bo bez javy trudno żyć :)
To w końcu java czy javascript?

ALF
10-10-2007, 20:52
oj...czepiasz się...przeca napisałem co jest problemem :)

Beson
17-12-2011, 00:55
Jest w firefoxie jakiś speeddial zbliżony funkcjonalnością i przejrzystością do speeddiala z opery?

Inkognito
17-12-2011, 14:06
Jest - oczywiście :)
Używam od bardzo dawna - zero problemów - bogata konfiguracja, prostota obsługi :)

http://speeddial.uworks.net/
(strona samej wtyczki - wtyczka dostępna na stronach FF :) )

Tom01
17-12-2011, 14:24
wrrr...od 2 dni mam jakiś problem z firefoxem...każdy ruch na przeglądanej stronie lub otwarcie nowej karty skutkuje kilkunastosekundowym zawieszeniem przeglądarki...na IE tego nie ma...odinstalowałem, wywaliłem z rejestru...po ponownej instalacji to samo...instalacja starszej wersji też nic nie dała :(

Wiem, że niewiele pomogę, ale miałem kilkukrotnie coś takiego. Kręci się kursor i nic. Kłopot w tym, że samo przyszło, parę brutalnych zamknięć programu, kiedy mnie to zirytowało i samo przeszło. Java zainstalowana. Zielonego pojęcia co może być przyczyną.

Aha, zastosowałem niedawno "myk" stąd: http://www.chip.pl/artykuly/porady/2011/04/jak-ponad-2-krotnie-przyspieszyc-firefoksa-4-0 i objaw póki co się nie powtórzył.

Beson
17-12-2011, 14:48
Jest - oczywiście :)
Używam od bardzo dawna - zero problemów - bogata konfiguracja, prostota obsługi :)

http://speeddial.uworks.net/
(strona samej wtyczki - wtyczka dostępna na stronach FF :) )

A widzisz, problem w tym, że jakoś mi to nie działa. :)

Inkognito
17-12-2011, 14:51
A widzisz, problem w tym, że jakoś mi to nie działa. :)

Łoo, jak to? :)
Nie podoba Ci się działanie, czy zupełnie nie współpracuje? :P
To dziwne - u mnie działa ;)

Beson
17-12-2011, 14:58
Wczoraj to instalowałem i przed chwilą jeszcze raz aby sprawdzić ponownie.
Nie ma nic oprócz białej karty. ;)

Inkognito
17-12-2011, 16:02
Wczoraj to instalowałem i przed chwilą jeszcze raz aby sprawdzić ponownie.
Nie ma nic oprócz białej karty. ;)

A próbowałeś coś w opcjach pozmieniać? Ja mam standardowo po instalacji kartę (owszem białą) z 9cioma polami do przypisania. Ale oczywiście wszystko to można konfigurować...

Wersja FF - 8.0 :)

Beson
17-12-2011, 16:11
A próbowałeś coś w opcjach pozmieniać? Ja mam standardowo po instalacji kartę (owszem białą) z 9cioma polami do przypisania. Ale oczywiście wszystko to można konfigurować...

Wersja FF - 8.0 :)

Ja mam najnowszą 8.0.1.

Konfiguruje na wszystkie możliwe sposoby i ciągle wyskakuje mi ta sama biała karta.
Właśnie usiłuje przejść z Opery na firefoxa bo nie ukrywam że ten nowy FF jakoś mi się zaczął podobać.

Ale brak speeddiala może spowodować, że wrócę do Opery a powiem szczerze, że nie chciałbym tego robić... :P

Inkognito
17-12-2011, 16:21
Chyba wiem w czym problem ;)
W menu głównym ustawień zaznacz-> otwieraj w nowych kartach :)
Powinno pomóc ;)

Beson
17-12-2011, 16:40
Chyba wiem w czym problem ;)
W menu głównym ustawień zaznacz-> otwieraj w nowych kartach :)
Powinno pomóc ;)

Jestem w szoku! Działa!

W sumie nie wiem co ja wcześniej robiłem, że mi to nie chodziło no ale nie ważne, wielkie dzięki! :D

Inkognito
17-12-2011, 17:16
Jestem w szoku! Działa!

W sumie nie wiem co ja wcześniej robiłem, że mi to nie chodziło no ale nie ważne, wielkie dzięki! :D

Nie ma za co - dopiero po ostatnim poście zrozumiałem o jaką funkcjonalność Ci chodzi (używałem Opery tylko przez jeden dzień - stąd tyle zajęło mi skminienie w czym rzecz) ;)

Beson
17-12-2011, 17:33
Szkoda tylko, że przy odpaleniu nowej karty wszystkie miniaturki ponownie się ładują/migają (nie chodzi mi o odświeżanie bo to mam odhaczone).
No i szkoda, że są tak słabo wyraźne no ale zrobić i tak jest ok. :)

piotrpl
17-12-2011, 18:51
u mnie niedawno firefox lapal zwisy na kilkanascie sekund nic nie mozna bylo robic polecam instalke tej wtyczki... u mnie pomoglo w 100% http://blog.bonardo.net/2011/09/30/is-your-firefor-freezing-at-regular-intervals

ALF
17-12-2011, 23:23
Wiem, że niewiele pomogę, ale miałem kilkukrotnie coś takiego. Kręci się kursor i nic. Kłopot w tym, że samo przyszło, parę brutalnych zamknięć programu, kiedy mnie to zirytowało i samo przeszło. Java zainstalowana. Zielonego pojęcia co może być przyczyną.

Aha, zastosowałem niedawno "myk" stąd: http://www.chip.pl/artykuly/porady/2011/04/jak-ponad-2-krotnie-przyspieszyc-firefoksa-4-0 i objaw póki co się nie powtórzył.

Mam już siódemkę i problem zniknął, a do tego chodzi szybciej :)
Ten myk dotyczy też wyższych numerów niż 4?

Psychotrop
17-12-2011, 23:58
Mam już siódemkę...

przeca już jest Firefox 8 i to nie w wersji beta.
posiadam i sobie chwalę.
spora część wtyczek nie działała, ale ręcznie zmodyfikowałem, tak żeby działay.
wystarczy zmienić wartość pomiędzy >< na większą niż obecna wersja Firefoxa
<em:maxVersion>9.*</em:maxVersion>
w katalogu z każdą wtyczką jest plik install.rdf - otworzyć go za pomocą notatnika i wyszukać <em:maxVersion>
potem pozmieniać i działają wszystkie wtyczki.
przeważnie większość wtyczek działa poprawnie na nowych wersjach FF.

ALF
18-12-2011, 01:57
Mam zasadę, że na nową wersję przechodzę po wprowadzeniu kolejnej po następnej ;)

adolfik9501
18-12-2011, 12:47
przeca już jest Firefox 8 i to nie w wersji beta.
posiadam i sobie chwalę.
spora część wtyczek nie działała, ale ręcznie zmodyfikowałem, tak żeby działay.
wystarczy zmienić wartość pomiędzy >< na większą niż obecna wersja Firefoxa
<em:maxVersion>9.*</em:maxVersion>
w katalogu z każdą wtyczką jest plik install.rdf - otworzyć go za pomocą notatnika i wyszukać <em:maxVersion>
potem pozmieniać i działają wszystkie wtyczki.
przeważnie większość wtyczek działa poprawnie na nowych wersjach FF.

Można sobie zainstalować add-on-compatibility-reporter (https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/add-on-compatibility-reporter/?src=api) i wszystkie wtyczki mimo braku kompatybilności są dostępne, nie trzeba nigdzie szperać.

Michaelg
18-12-2011, 13:28
Już niedługo powinny być wszystkie wspierane przez FF 8

T&T
21-12-2011, 22:12
No to mamy 9.0.

nowart
21-12-2011, 23:05
Już kolejny raz przy ponownym uruchomieniu giną mi wszystkie karty z poprzedniej sesji. Korzystam z funkcji odzyskiwania sesji Tab Mix Plusa co do tej pory działało perfekcyjnie. W ciągu 2 tygodni już 4 razy się wysypał a jako, że mam w ciągłym użyciu ok 30 kart to taki bug jest strasznie wkurzający. Przeszedłem na 9.0 i wczoraj to samo.
Jakieś pomysły?

sidek
21-12-2011, 23:55
Już kolejny raz przy ponownym uruchomieniu giną mi wszystkie karty z poprzedniej sesji. Korzystam z funkcji odzyskiwania sesji Tab Mix Plusa co do tej pory działało perfekcyjnie. W ciągu 2 tygodni już 4 razy się wysypał a jako, że mam w ciągłym użyciu ok 30 kart to taki bug jest strasznie wkurzający. Przeszedłem na 9.0 i wczoraj to samo.
Jakieś pomysły?

polecam dodatek: Session Manager. Używam już od dawna (pewnie od kilku lat) i często z niego korzystam. Jeden z moich podstawowych dodatków do FF.

Tom01
22-12-2011, 13:24
Już kolejny raz przy ponownym uruchomieniu giną mi wszystkie karty z poprzedniej sesji. Korzystam z funkcji odzyskiwania sesji Tab Mix Plusa co do tej pory działało perfekcyjnie. W ciągu 2 tygodni już 4 razy się wysypał a jako, że mam w ciągłym użyciu ok 30 kart to taki bug jest strasznie wkurzający. Przeszedłem na 9.0 i wczoraj to samo.
Jakieś pomysły?

Zauważyłem, że przy normalnym zamknięciu FF tak się właśnie dzieje. Przy zamknięciu wymuszonym przez system natomiast działa pierwsza klasa. Od wielu miesięcy jeśli muszę zamknąć FF robię to "brutalnie" i zawsze wszystkie karty wracają. Dokładnie tak samo to działa się na Win i OSX.

PS. Kart mam w tej chwili 140 na dwóch oknach FF, więc można się domyślić jak mi zależy na zachowaniu "stanu zastanego". :)

nowart
22-12-2011, 15:27
Dokładnie - zawsze mam problem przy normalnym zamknięciu aplikacji przed zamknięciem systemu. Kiedy zamykam system z aktywną przeglądarką i sam go ubija to problemu nie ma, dziwne...
Póki co zainstalowałem Session Managera - dzięki sidek - zobaczymy co się będzie działo, jednak już teraz widzę, że działa znacznie sprawniej i szybciej ładuje sesję niż odzyskiwanie za pomocą TabMixPlusa.

Tom01
22-12-2011, 19:05
Dokładnie - zawsze mam problem przy normalnym zamknięciu aplikacji przed zamknięciem systemu. Kiedy zamykam system z aktywną przeglądarką i sam go ubija to problemu nie ma, dziwne...

Przy zamknięciu aplikacji program zamyka karty. Tak jakby zamykać je krzyżykami. Dlatego nie wracają. Ubicie procesu nie kasuje zapisów tymczasowych, dlatego działa. Winny jest mechanizm zachowywania sesji, który pomimo odpowiedniego ustawienia nie działa jak należy. Może w wersji 76 będzie poprawiony? W takim tempie "rozwoju" to może być już na wiosnę. :)

The Structorr
22-12-2011, 19:19
Póki co zainstalowałem Session Managera - dzięki sidek - zobaczymy co się będzie działo, jednak już teraz widzę, że działa znacznie sprawniej i szybciej ładuje sesję niż odzyskiwanie za pomocą TabMixPlusa.

To ja dorzucę swoje 3 grosze. Polecam zestaw: Session Manager, Tab Mix Lite i Super Start. Szybko, lekko i zawsze działa.

Psychotrop
22-12-2011, 19:27
i ew. Read It Later
klikasz przy adresie strony i wrzuca ci do pamięci.
nie musisz mieć pootwieranych 100 zakładek.
po prostu potem odpalasz taką stronę i z automatu jest wyrzucana z listy, lub robisz to ręcznie.

zaletą jest to, że jeśli pracujesz na kilku kompach, to będąc zalogowanym w "Read it Later" możesz przywołać strony z innego kompa.

nowart
23-12-2011, 14:57
To ja dorzucę swoje 3 grosze. Polecam zestaw: Session Manager, Tab Mix Lite i Super Start. Szybko, lekko i zawsze działa.

A co ma Tab Mix i SS do odzyskiwania sesji i mojego problemu? Używam Tab Mix Plusa, Speed Diala od dawna więc znam te dodatki. Przy wielu zakładkach i szerokich ekranach polecam jeszcze Vertical Tabs ;)

The Structorr
24-12-2011, 14:52
A co ma Tab Mix i SS do odzyskiwania sesji i mojego problemu? Używam Tab Mix Plusa, Speed Diala od dawna więc znam te dodatki. Przy wielu zakładkach i szerokich ekranach polecam jeszcze Vertical Tabs ;)

Jak to co? To już 4 strona, najwyższy czas zacząć off-top :twisted:

Wesołych Świąt!

darzur
29-12-2011, 12:03
Wszystkim narzekającym na wydajność FF proponuję zapoznać się z projektem Pale Moon (http://www.palemoon.org/). Rewelacji nie ma, ale trochę lepiej jest.

Strus
20-04-2013, 09:33
Po aktualizacji do wersji 20.0.1 zniknął tryb prywatny. Ktoś wie jak go "odzniknąć" ?

roofman
20-04-2013, 09:43
W FF v21, menu plik - nowe okno prywatne (lub skrót Ctrl + Shift + P)

Strus
20-04-2013, 09:45
Dzięki

Strus
01-05-2014, 11:13
Firefox 29 i 2 pytania

1 - jak przenieść karty z góry na dół czyli poniżej paska adresu i zakładek ?
2 - czy pasek z dołu przeglądarki zniknął na dobre czy da się go odzyskać ? Ten gdzie pokazuje np stan załadowania strony albo pogodę przy zainstalowanych dodatkach

Johanan
01-05-2014, 20:52
Przyłączam się do pytania Strus-ia, bo sprawa jest naprawdę irytująca.

adolfik9501
02-05-2014, 08:08
Zobaczcie te dodatki:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/classicthemerestorer/

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/australis-slimmr/

Jeszcze nie próbowałem ich, gdyż ciągle na 28 siedzę, ale zapewne już niedługo.

Johanan
02-05-2014, 17:02
Dziękuję Ci adolfik9501, Classic Theme Restorer jest całkiem OK i o to w sumie chodzi, ale ... zdążyłem się już przyzwyczaić do zmian w Fx29.

Szybka adaptacja, ale zależało mi tylko, żeby działał dodatek wyświetlający public IP i znalazłem taki, który wyświetla się w nowym układzie u góry.

zbyszekD7000
03-05-2014, 19:28
ktoś może podpowiedzieć co zrobić, jak to uwalić ?
nie wiedzieć czemu po jakiejś aktualizacji Firefoxa jestem zasypywany otwierającymi się wciąć nowymi oknami które same wskakują, najczęściej dotyczą jakiś gier onlinowych.
I jeszcze jedna upierdliwość - nie mogę się tego pozbyć - po lewej stronie wciąż rozwija mi się zakładka która ogranicza okno przeglądarki co ją zamknę to po zmianie strony znowu wskakuje, jak się tego skutecznie pozbyć ? w tej zakładce wyświetlają się jakieś informacje dotyczące drukarek, tuszu i takich tam

zdyboo
03-05-2014, 19:44
ktoś może podpowiedzieć co zrobić, jak to uwalić ?

Jesteś pewien, że to FF? Objawy, które opisałeś bardziej do świrusa jakiegoś pasują. Przeskanuj dysk czymś wiarygodnym i walcz. Do blokowania reklam oczywiście adblocker jakiś, ja na przykład używam adblock plus.

zbyszekD7000
03-05-2014, 19:48
Nie jestem pewien na 100%, ale antywir niczego nie wykrył

RobertMiernik
03-05-2014, 19:54
Poszukaj dodatków, których instalacji nie pamiętasz... (Firefox - > Dodatki)

Johanan
03-05-2014, 21:45
ktoś może podpowiedzieć co zrobić, jak to uwalić ?
nie wiedzieć czemu po jakiejś aktualizacji Firefoxa jestem zasypywany otwierającymi się wciąć nowymi oknami które same wskakują, najczęściej dotyczą jakiś gier onlinowych.
I jeszcze jedna upierdliwość - nie mogę się tego pozbyć - po lewej stronie wciąż rozwija mi się zakładka która ogranicza okno przeglądarki co ją zamknę to po zmianie strony znowu wskakuje, jak się tego skutecznie pozbyć ? w tej zakładce wyświetlają się jakieś informacje dotyczące drukarek, tuszu i takich tam

Do Fx-a trzeba doinstalowywać dwa dodatki obowiązkowe:

- Adblock Plus (obecnie w wersji 2.6.)
- NoScript (obecnie w wersji 2.6.8.20).

Adblock, trzeba ustawić po swojemu (również obowiązkowo).

zbyszekD7000
03-05-2014, 21:55
Dzięki, będę walczył dalej,
AVG PC Tune też wykrył brak tego dodatku Adblock Plus i go doinstalował, poczyścił też system ze zbędnych badziewi.
Zobaczymy na ile to pomoże :-)

Borat1979
08-05-2014, 22:07
Dzisiaj zauważyłem, że nie działa przywracanie zamkniętych kart. Czy to jakaś przypadłość wersji 29 czy może tylko ja tak mam?

Majek
09-05-2014, 20:45
U mnie działa przywracanie sesji.

adrian
09-05-2014, 22:52
U mnie też.

zbyszekD7000
11-05-2014, 17:49
ktoś mi podpowie jak się pozbyć tej białej zakładki po prawej stronie ekranu, po każdej zmianie strony przeglądarki wyskakuje ponownie i nie idzie się tego skutecznie pozbyć, a wkurza okrutnie



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://photos-2.dropbox.com/t/0/AACJzjo_LcyqxtS-NTKfeeoMO6-MMXywJx4TNoWUd2Y1wQ/12/263206109/jpeg/1024x768/2/_/0/2/firefox.jpg/IIEC0lKtkBjIDaoTRYgiaNXOqyAbbsDPyEw9ge_dtAE)

mateo912
11-05-2014, 17:55
ktoś mi podpowie jak się pozbyć tej białej zakładki po prawej stronie ekranu, po każdej zmianie strony przeglądarki wyskakuje ponownie i nie idzie się tego skutecznie pozbyć, a wkurza okrutnie



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://photos-2.dropbox.com/t/0/AACJzjo_LcyqxtS-NTKfeeoMO6-MMXywJx4TNoWUd2Y1wQ/12/263206109/jpeg/1024x768/2/_/0/2/firefox.jpg/IIEC0lKtkBjIDaoTRYgiaNXOqyAbbsDPyEw9ge_dtAE)

usuń wtyczki z przeglądarki i przejrzyj programy co ostatnio instalowałeś oraz usuń te których nie instalowałeś.

Kurtz
11-05-2014, 18:05
Sprawdź też element docelowy skrótu którym odpalasz firefoxa. To co widzisz, to nie część przeglądarki, ale syf który przez przypadek zainstalowałeś gdzieś.

zbyszekD7000
11-05-2014, 18:22
ostatnio instalowałem tylko wtyczki Adblock Plus i NoScript i raczej niczego więcej, najbardziej ten syf się uaktywnia jak się wchodzi na Allegro

dobra, a jak to posprawdzać ?


edit: wywaliłem dodatki które się dało i na razie pomogło :-) zobaczymy jak będzie dalej ;-)

Johanan
11-05-2014, 19:50
ostatnio instalowałem tylko wtyczki Adblock Plus i NoScript ...
Adblocka nie wystarczy zainstalować, trzeba go jeszcze obsługiwać na bieżąco i wstępnie skonfigurować.

Przede wszystkim MUS JEST, by wejść w ustawienia --> Ustawienia filtra i odznaczyć pole >>Zezwalaj na nienatrętne reklamy<<.
Poza tym trzeba aktualizować istniejące filtry, albo zakładać własne.
Ta wtyczka jest naprawdę skuteczna, ale samo to się nie zrobi.

zbyszekD7000
11-05-2014, 20:01
tylko że ja tego o czym piszesz nie mogę znaleźć

RobertMiernik
11-05-2014, 20:04
Tak, wyłączenie niektórych reklam na pewno ma wpływ na skuteczność adblocka - gratulacje dedukcji ;)

Johanan
11-05-2014, 20:11
Tak, wyłączenie niektórych reklam na pewno ma wpływ na skuteczność adblocka - gratulacje dedukcji ;)

Możesz jaśniej mistrzu dedukcji?