PDA

Zobacz pełną wersję : Skaner do negatywów



kronos28
27-12-2005, 21:26
jako że znalazłem sobie sponsora co mi takowy zakupi 8) pytam sie o zdnie ludzi bardziej obcykanych w temacie niż ja:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12515

czy to warte uwagi czy poczekać aż Nikony stanieją :) (wątpliwe)

szymony
27-12-2005, 21:43
Wybierz bramkę nr 2 :wink:

Leon13th
27-12-2005, 22:22
Zapomnij o nim,miałem taki,po kilka dniach chciałem go sprzedać jak zobaczyłem skan z nikona.PO prostu nawet do pięt nikonowi to niedorasta,cena jest kusząca ale jakość to po prostu pomyłka,lepiej zobacz czy gdzieś nie ma skanera nikona.

Czornyj
27-12-2005, 22:32
Problem polega na tym, że w takim skanerze po prostu nie ma prawa być dobrej (czyli drogiej) optyki. Rozdzielczość może być nawet 20 000 dpi przy 64 bitowej głębi koloru, a i tak w niczym to nie polepszy jakości skanu. Równie dobrze możnaby kupić DsMKII i założyć do niego jakiś syfiasty, ciemny, plastikowy zoom za 200 zł - mimo 16,7MP matrycy będzie mydło i kolory z d..y. Do Nikonów pakuje się dobre obiektywy ze szkła niskodyspersyjnego - ja np. korzystam z Coolscana 9000ED, który na papierze ma gorsze parametry od tego plusteka (rząch ma "tylko" 4000dpi i podobnie jak plustek 48 bitowy kolor). Coś jednak powoduje, że jego cena jest jakby nieco wyższa...

bradley
27-12-2005, 23:10
W podanej specyfikacji tego "wspaniałego" skanera ie napiisano, że posiada obiektyw frefocus :idea: i niby mała rzecz ale jednak - trzeba ręcznie przesstawiac klatki. Też się nad nim zastanawiałem ale po głębszym "przemyslunku" poszdłem po rozum do głowy, dołożyłem trochę kasy, kupiłem Coolscana V ED i jestem bardzo zadowolony.

mmfoto
28-12-2005, 17:37
Uważam, że każdy skaner (Coolscan) Nikona jest bardzo dobry. Wybór typu zależy już tylko od zasobności potfela.

rabijki
28-12-2005, 19:30
no niestety z ta swietna opinia o coolskanach to przesada. Przez 4 lata uzywalem najpierw lsII pozniej ls1000 a pozniej nastepcy. slajdy owszem niezle, ale tylko te rownomierne. jakikolwiek lowkey wywala sie natychmiast. duze problemy z cieniami i co najgorsze straszne przegrzewanie sie mechanizmu, ktore owocuje przy skanowaniu negatywow magentowym zafarbem w formie paskow na dluzszych brzegach kadru.
znam z 6 skanerow nikona i wszystkie tak maja.
skanujac negatywy trzeba sie bylo bardzo spieszyc by sie nie zagrzal.

w koncu przesiadlem sie na epsona i nareszcie niektore stare negatywy moge spokojnie skanowac. niby amatorski sprzet a publikuje skany jak publikowalem:-)
ja wiem ze to strona wielbicieli nikona ale nie wszystko co nikon wymysli nalezy akceptowac bez zastrzezen.

kronos28
28-12-2005, 21:29
rabijki

a jakiego epsona uzywsz bo jest ich troszke?? Epson Perfection 4990 Photo wyglada obiecujaco. Zapodaj jakies skany dla przykladu moze co??

rabijki
28-12-2005, 22:33
uzywam 3170, poprzednika 4990 ma moj bliski kolega. roznica jest niewielka, zauwazalna jesli potrzebujesz na prawde ogromnych rozmiarow. no i jeszcze mozliwosc na drozszym skanowania 4x5 cali ( ktorych nie mam) i mozliwosc skanowania 24 klatek za jednym razem a w mniejzym 12. gestosc optyczna, glebia bitowa itd sa na swietnym poziomie. restauracja kolorow tez, usuwanie rys to moim zdaniem w ogole nieporozumienie ( to moje zdanie), po doswaidczeniach z poprzednimi skanerami nie uzylem ani razy w epsonie.
kupilem 3170 bo to w zupelnosci wystarcza. i tak mnie opierd.... ze za duze zdjecia sle do redakcji.
skany moge pokazac ale po nowym roku ( nie mam w tej chwili nic pod reka). tylko sie przypomnij na priv po nowym roku.

Marcin U.
20-01-2006, 18:16
ciekawe jakie odbitki wychodza po skanach z negatywów jakie proponujecie ;o) chyba ,ze tylko jako skanery do archiwizacji . TY także powinienes zastanowi\c sie do czego bedzie Ci potrzebny skan negatywu : archiwizacja tylko ,czy pozniejsze obrabianie plików .

bradley
20-01-2006, 19:54
Jak sobie sam dobrze zeskanujesz klatke, to na pewno bedziesz mieć lepszy efekt niż gdybyś oddał do "pierwszgo lepszgo" (byle jakiego) cyfrowego labu. Zwłszcza jeżeli zależy ci na dużych powiekszeniach.

Marcin U.
22-01-2006, 22:19
zajrzyj do oferty Epsona , bo chyb anie warto inwestowac w plusteka nad którym zastanawiasz się

kronos28
31-01-2006, 19:37
Jak sobie sam dobrze zeskanujesz klatke, to na pewno bedziesz mieć lepszy efekt niż gdybyś oddał do "pierwszgo lepszgo" (byle jakiego) cyfrowego labu. Zwłszcza jeżeli zależy ci na dużych powiekszeniach.

no wlasnie o to chodzi :) nie dosc ze w mojej wsi wolaja za skanowanie 36 klatek 70 zlociszy to jeszcze robia to na max na odp#$#%l. Naprawde mam juz tego dosc. Zaczyna sie luty i kupuje Epsona 4490 bo najbardziej do mnie przemawia.

Bądzcie gotowi bo zaczne wstawiac (w koncu) swoje marnawe wypociny co byscie mogli se na mnie po uzywac :wink:

pAtRyK
24-06-2006, 20:30
a czy korzystaliście może z plusteka7200i??? jest 300zł droższy od modelu 7200 bez "i" i ponoć ma lepsze właściwości?

Leon13th
24-06-2006, 21:57
a czy korzystaliście może z plusteka7200i??? jest 300zł droższy od modelu 7200 bez "i" i ponoć ma lepsze właściwości?

W takie bajki to ja już im nigy nie uwierze,nie bierz nigdy tego skanera :!:

[ Dodano: Sob 24 Cze, 2006 ]
Weź lepiej tego Epsona 4490

pAtRyK
24-06-2006, 22:48
to i tak na nieco dalszą przyszłość. idą wakacje, więc nie wydam teraz 1100zł na tego EPSONA ale jestem po prostu ciekaw. czy ma ktoś sample z tego skanera albo jakis link gdzie mozna zobaczyć co ten EPSON potrafi? oczywiście chodzi mi o skany negatywów/pozytywów, nie zaś efektów użycia w innym celu. szukałem na forum ale nie znalazłem. w necie też szukałem ale bez rezultatów.