PDA

Zobacz pełną wersję : Co wybrać?



Mati_007
08-10-2007, 17:25
Wiem, że takich wątków jest wiele. Ale naprawdę mam zgryz:) Proszę was o pomoc w wyborze. Będe miał ok. 1500 zł do wydania i nie wiem co kupić. Potrzebuję uniwersalnego zooma, oraz dobrej portretówki. Mam takie 3 typy:

N18-70 + SB600
N18-70 + 50 1.8D
Tamron 17-50 2.8

Nie wiem czy opłaca się inwestować w Tamrona Czy lepiej N18-70+SB60. Ewentualnie zestaw 18-70 + 50 1.8. Bede robił zdjęcia mojemu małemu synkowi wię za bardzo nie chciałbym używać lampy... przynajmniej na początku. Ale z drugiej strony lampa się przydaje. Proszę o pomoc!

mini21
08-10-2007, 17:28
Ja radziłbym nr. 3 czyli Tamrona.
Wiem, że Nikkor 18-70 to świetna sprawa, sam go posiadam i chwalę go sobie, ale jednak Tamron ma światło 2.8 (pod warunkiem, że trafisz na dobry egzemplarz).
Jeśli nie to, to proponowałbym 18-70 + SB-600.

Xathloc
08-10-2007, 18:35
Jeśli syn jest żwawy, to Tamron może sobie czasem nie poradzić. Najbardziej uniwersalny jest zestaw nr 1. Musisz tylko pamiętać o odbijaniu światła od ściany lub sufitu. 50/1.8 to żyleta, ale portretówka to to nie jest (proszę nie kopać po nerkach :P).

robin102
08-10-2007, 18:44
jedynka lub dwójka , no trójka też może być, ale tak naprawde bez lampy nie ma życia.

mrfreak
08-10-2007, 20:53
Tak lampa się przydaje ale jak już masz ją kupywać to lepiej chybaod razu SB800. Sam też chyba na gwiazdke sobie sprawie sabinkę:D:D

Mati_007
09-10-2007, 19:46
Widzę, że temat umarł ale mimo wszystko Proszę o dalsze sugestie:)

prz3mo
09-10-2007, 19:47
Bierz opcję nr 1 :)

bartoszek
09-10-2007, 20:15
N 18-70 to dobry kit-->o czym zresztą na pewno wiesz,ale jest ciemny.Więc jeśli go chcesz to bierz
z sabinką 800 a nie 600.Opcja N18-70 + N50 1.8 też jest sensowna,bo sabinkę dokupisz jak będa kolejne fundusze.
Podsumowując wachałbym sie między 1 a 2 zestawem.
Jeśli chodzi o N18-70 to byłem z niego bardzo zadowolony.Teraz nie używam,leży w torbie,a na body założona jest
moja mała nikorusia 50 1.8 w której jestem zakochany i pewnie zejdzie z niego na chwilkę jak kupię kolejna stalkę.
Ale decyzje ostateczną musisz podjąć sam,bo każdy będzie ci radził inne rozwiązanie.

Jabolix
09-10-2007, 20:18
Bierz N18-70 (może z drugiej ręki) + SB-800 (dobra lampa to fajna rzecz, lampę zmienia się o wiele rzadziej niż obiektywy)

prz3mo
09-10-2007, 20:43
Przeciez autor napisal, ze ma 1500pln, wiec 18-70 + sb800 raczej nie przejdzie....
sb-600 jest takze bardzo dobrą lampą i nie musi to byc koniecznie 800-tka.

pioter m
09-10-2007, 21:13
Bierz N18-70 (może z drugiej ręki) + SB-800 (dobra lampa to fajna rzecz, lampę zmienia się o wiele rzadziej niż obiektywy)
A po co mu sb-800? SB-600 tez spokojnie wystarczy.

Mati_007
09-10-2007, 21:19
Dzięki za odpowiedzi. Rzeczywiscie narazie SB-800 raczej nie przejdzie. Niestety nie mogę kupić używek poniewaz potrzebuję F-VAT:) Państwo mnie do tego zmusza:) Dziwi mnie, że tak małe poparcie otrzymał Tamron. Ciekawe czym to jest spowodowane? Coraz poważniej myślę o N18-70 + SB-600 bądź 50. Dżięki za podpowiedzi. Jak ktoś ma jeszcze inne propozycję to chętnie posłucham.

Xathloc
09-10-2007, 21:34
Bo jasne szkło bez lampy sprawdzi się mniej niż ciemnejsze szkło z lampą.
Przed momentem fociłem T17-50/2.8 jesienny koszyk, który moja córka zabiera jutro do szkoły. Lampa została w firmie, więc ISO 800 i ISO 1600 nie schodziło. Inaczej musiałym jechać ze statywu.
Jasne szkło to nie jest lek na małą ilość światła. Pamiętaj też o GO. Nie zawsze mała GO jest dobra.

Zikon
09-10-2007, 21:58
Mam taki zestaw: 18-70 + 50mm F/1.8, i chociaż w pomieszczeniach wolałbym mieć szkło jaśniejsze od 18-70 to pięćdziesiątka nie sprawdza się przy fotografowaniu ruchliwego dziecka - długo ustawia ostrość, a jak już ustawi to mój synek już jest w zupełnie innym miejscu. Większość zdjęć robię 18-70 na wyższych czułościach do ISO 800, rzadko 1600 - szum jest wtedy znośny a czasy 1/60 i mniej. (5 żarówek 100W w żyrandolu trochę pomaga:)

Mati_007
09-10-2007, 23:35
No narazie moje dziecko jest u mamy w brzuchu:) ale z tego co tam wyczynia wnioskuję, że będzie ruchliwe:) Chyba jednak skuszę się na 18-70 + sabinka. Ale wciąż czekam na wasze opinie.

Zbigniew
09-10-2007, 23:49
Moja sugestia to 50/1.8 + SB600 (ew. 35/2 + SB600 - zmieścisz się spokojnie w 1500). Swoim dzieciom (mają 2 miesiące) robię 99% zdjęć tandemem 30/1.4 + 60/2.8, przy czym często im pobłyskuję. Jak chcesz mieć ładne zdjęcia, to tylko stałka. A szeroki kąt sobie z czasem dokupisz. Jak coś to dostęp do mojego chlewika ze zdjęciami o których mówię jest tutaj (http://83.18.187.75/blizniaki/).