Zobacz pełną wersję : Co wybrać?
Mati_007
08-10-2007, 17:25
Wiem, że takich wątków jest wiele. Ale naprawdę mam zgryz:) Proszę was o pomoc w wyborze. Będe miał ok. 1500 zł do wydania i nie wiem co kupić. Potrzebuję uniwersalnego zooma, oraz dobrej portretówki. Mam takie 3 typy:
N18-70 + SB600
N18-70 + 50 1.8D
Tamron 17-50 2.8
Nie wiem czy opłaca się inwestować w Tamrona Czy lepiej N18-70+SB60. Ewentualnie zestaw 18-70 + 50 1.8. Bede robił zdjęcia mojemu małemu synkowi wię za bardzo nie chciałbym używać lampy... przynajmniej na początku. Ale z drugiej strony lampa się przydaje. Proszę o pomoc!
Ja radziłbym nr. 3 czyli Tamrona.
Wiem, że Nikkor 18-70 to świetna sprawa, sam go posiadam i chwalę go sobie, ale jednak Tamron ma światło 2.8 (pod warunkiem, że trafisz na dobry egzemplarz).
Jeśli nie to, to proponowałbym 18-70 + SB-600.
Jeśli syn jest żwawy, to Tamron może sobie czasem nie poradzić. Najbardziej uniwersalny jest zestaw nr 1. Musisz tylko pamiętać o odbijaniu światła od ściany lub sufitu. 50/1.8 to żyleta, ale portretówka to to nie jest (proszę nie kopać po nerkach :P).
robin102
08-10-2007, 18:44
jedynka lub dwójka , no trójka też może być, ale tak naprawde bez lampy nie ma życia.
Tak lampa się przydaje ale jak już masz ją kupywać to lepiej chybaod razu SB800. Sam też chyba na gwiazdke sobie sprawie sabinkę:D:D
Mati_007
09-10-2007, 19:46
Widzę, że temat umarł ale mimo wszystko Proszę o dalsze sugestie:)
bartoszek
09-10-2007, 20:15
N 18-70 to dobry kit-->o czym zresztą na pewno wiesz,ale jest ciemny.Więc jeśli go chcesz to bierz
z sabinką 800 a nie 600.Opcja N18-70 + N50 1.8 też jest sensowna,bo sabinkę dokupisz jak będa kolejne fundusze.
Podsumowując wachałbym sie między 1 a 2 zestawem.
Jeśli chodzi o N18-70 to byłem z niego bardzo zadowolony.Teraz nie używam,leży w torbie,a na body założona jest
moja mała nikorusia 50 1.8 w której jestem zakochany i pewnie zejdzie z niego na chwilkę jak kupię kolejna stalkę.
Ale decyzje ostateczną musisz podjąć sam,bo każdy będzie ci radził inne rozwiązanie.
Bierz N18-70 (może z drugiej ręki) + SB-800 (dobra lampa to fajna rzecz, lampę zmienia się o wiele rzadziej niż obiektywy)
Przeciez autor napisal, ze ma 1500pln, wiec 18-70 + sb800 raczej nie przejdzie....
sb-600 jest takze bardzo dobrą lampą i nie musi to byc koniecznie 800-tka.
pioter m
09-10-2007, 21:13
Bierz N18-70 (może z drugiej ręki) + SB-800 (dobra lampa to fajna rzecz, lampę zmienia się o wiele rzadziej niż obiektywy)
A po co mu sb-800? SB-600 tez spokojnie wystarczy.
Mati_007
09-10-2007, 21:19
Dzięki za odpowiedzi. Rzeczywiscie narazie SB-800 raczej nie przejdzie. Niestety nie mogę kupić używek poniewaz potrzebuję F-VAT:) Państwo mnie do tego zmusza:) Dziwi mnie, że tak małe poparcie otrzymał Tamron. Ciekawe czym to jest spowodowane? Coraz poważniej myślę o N18-70 + SB-600 bądź 50. Dżięki za podpowiedzi. Jak ktoś ma jeszcze inne propozycję to chętnie posłucham.
Bo jasne szkło bez lampy sprawdzi się mniej niż ciemnejsze szkło z lampą.
Przed momentem fociłem T17-50/2.8 jesienny koszyk, który moja córka zabiera jutro do szkoły. Lampa została w firmie, więc ISO 800 i ISO 1600 nie schodziło. Inaczej musiałym jechać ze statywu.
Jasne szkło to nie jest lek na małą ilość światła. Pamiętaj też o GO. Nie zawsze mała GO jest dobra.
Mam taki zestaw: 18-70 + 50mm F/1.8, i chociaż w pomieszczeniach wolałbym mieć szkło jaśniejsze od 18-70 to pięćdziesiątka nie sprawdza się przy fotografowaniu ruchliwego dziecka - długo ustawia ostrość, a jak już ustawi to mój synek już jest w zupełnie innym miejscu. Większość zdjęć robię 18-70 na wyższych czułościach do ISO 800, rzadko 1600 - szum jest wtedy znośny a czasy 1/60 i mniej. (5 żarówek 100W w żyrandolu trochę pomaga:)
Mati_007
09-10-2007, 23:35
No narazie moje dziecko jest u mamy w brzuchu:) ale z tego co tam wyczynia wnioskuję, że będzie ruchliwe:) Chyba jednak skuszę się na 18-70 + sabinka. Ale wciąż czekam na wasze opinie.
Zbigniew
09-10-2007, 23:49
Moja sugestia to 50/1.8 + SB600 (ew. 35/2 + SB600 - zmieścisz się spokojnie w 1500). Swoim dzieciom (mają 2 miesiące) robię 99% zdjęć tandemem 30/1.4 + 60/2.8, przy czym często im pobłyskuję. Jak chcesz mieć ładne zdjęcia, to tylko stałka. A szeroki kąt sobie z czasem dokupisz. Jak coś to dostęp do mojego chlewika ze zdjęciami o których mówię jest tutaj (http://83.18.187.75/blizniaki/).
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.