Zobacz pełną wersję : statyw dla osoby mierzącej 2 metry
kynioo80
07-10-2007, 19:51
czy są takie duże statywy żeby osoba pod 2 metry nie musiała sie zginać w pól aby zajrzeć w wizjer ?
czy są takie duże statywy żeby osoba pod 2 metry nie musiała sie zginać w pól aby zajrzeć w wizjer ?
Niestety, nawet najwyższy statyw często nie jest rozkładany na całą wysokość. I tak się trzeba zginać :D
Najlepiej kupić zwykły statyw 160-170 cm i wizjer kątowy do aparatu.
Wiem, że jakiś Manfrotto jest (wielki i właśnie tak bardzo bardzo wysoko rozkładany) ale nie pamiętam symbolu.
Z Manfrottek >2m to sa modele:
028 (http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/offonce/pid/2281?livid=68&lsf=68&child=1)227.0 cm 4.15 kg 12.00 kg
028B (http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/offonce/pid/2282?livid=68&lsf=68&child=1)227.0 cm 4.15 kg 12.00 kg
058 (http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/offonce/pid/2287?livid=68&lsf=68&child=1)217.0 cm 6.15 kg 12.00 kg
058B (http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/offonce/pid/2288?livid=68&lsf=68&child=1)217.0 cm 6.15 kg 12.00 kg
161MK2 (http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/offonce/pid/2285?livid=68&lsf=68&child=1)267.0 cm 7.95 kg 20.00 kg
161MK2B (http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/offonce/pid/2286?livid=68&lsf=68&child=1)267.0 cm 7.95 kg 20.00 kg
Gdzie pierwsza liczba to max wysokosc, druga to waga statywu [straszne kloce z tych frotek], a 3cia to ile moze udzwignac.
Sa jeszcze nogi Velbon Sherpa Pro seria CF-730 [190cm] oraz CF-830 i 840 [200cm].
I pewno oprocz tego jeszcze pare innych ;)
A ja ide spac bo 3cia w nocy ;) a tajfun coraz blizej :mrgreen:
p.s. Oczywiscie jak do tego dojdzie glowica i aparat [wiec + XX cm, gdzie X to cyferka z zakresu 0-9:mrgreen:] to nie bedzie zle ;)
Ja mam statyw F1RST C3570 rozkłada się na ponad 2m i jest tani bo 150zł a nawet bardzo stabilny
Valdek_Tychy
09-10-2007, 21:52
Ten który mam w stopce czyli Gold Photo 324 po rozłożeniu w całości ma jakieś 2 m
kynioo80
09-10-2007, 22:50
dziękuję za odpowiedzi ;)
kronos28
09-10-2007, 23:23
Ten który mam w stopce czyli Gold Photo 324 po rozłożeniu w całości ma jakieś 2 m
206cm dokładnie - od wizjera d80 z gripem do ziemi :)
czy są takie duże statywy żeby osoba pod 2 metry nie musiała sie zginać w pól aby zajrzeć w wizjer ?
Mam 2m wzrostu. Używam Manfrotto. Polecam - na pewno nie będziesz musiał się pochylać.
Pozdrawiam
Remek
Ja się nie schylam, tylko kucam.
Nie lubię zdjęć z ptasiej perspektywy :-D
grzegorzant
10-10-2007, 19:07
206cm dokładnie - od wizjera d80 z gripem do ziemi :)
O Kronosie ! tegom szukał (196cm) do oka ;)
pozdrawiam
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.