PDA

Zobacz pełną wersję : statyw dla osoby mierzącej 2 metry



kynioo80
07-10-2007, 19:51
czy są takie duże statywy żeby osoba pod 2 metry nie musiała sie zginać w pól aby zajrzeć w wizjer ?

pebees
07-10-2007, 19:54
czy są takie duże statywy żeby osoba pod 2 metry nie musiała sie zginać w pól aby zajrzeć w wizjer ?
Niestety, nawet najwyższy statyw często nie jest rozkładany na całą wysokość. I tak się trzeba zginać :D

shaolin
07-10-2007, 20:05
Gitzo GT5560SGT ;)

wrocek
07-10-2007, 20:16
Najlepiej kupić zwykły statyw 160-170 cm i wizjer kątowy do aparatu.

Imago
07-10-2007, 20:22
Wiem, że jakiś Manfrotto jest (wielki i właśnie tak bardzo bardzo wysoko rozkładany) ale nie pamiętam symbolu.

shaolin
07-10-2007, 21:09
Z Manfrottek >2m to sa modele:



028 (http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/offonce/pid/2281?livid=68&lsf=68&child=1)227.0 cm 4.15 kg 12.00 kg
028B (http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/offonce/pid/2282?livid=68&lsf=68&child=1)227.0 cm 4.15 kg 12.00 kg
058 (http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/offonce/pid/2287?livid=68&lsf=68&child=1)217.0 cm 6.15 kg 12.00 kg
058B (http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/offonce/pid/2288?livid=68&lsf=68&child=1)217.0 cm 6.15 kg 12.00 kg
161MK2 (http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/offonce/pid/2285?livid=68&lsf=68&child=1)267.0 cm 7.95 kg 20.00 kg
161MK2B (http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/offonce/pid/2286?livid=68&lsf=68&child=1)267.0 cm 7.95 kg 20.00 kg


Gdzie pierwsza liczba to max wysokosc, druga to waga statywu [straszne kloce z tych frotek], a 3cia to ile moze udzwignac.

Sa jeszcze nogi Velbon Sherpa Pro seria CF-730 [190cm] oraz CF-830 i 840 [200cm].

I pewno oprocz tego jeszcze pare innych ;)

A ja ide spac bo 3cia w nocy ;) a tajfun coraz blizej :mrgreen:

p.s. Oczywiscie jak do tego dojdzie glowica i aparat [wiec + XX cm, gdzie X to cyferka z zakresu 0-9:mrgreen:] to nie bedzie zle ;)

mrfreak
09-10-2007, 20:57
Ja mam statyw F1RST C3570 rozkłada się na ponad 2m i jest tani bo 150zł a nawet bardzo stabilny

Valdek_Tychy
09-10-2007, 21:52
Ten który mam w stopce czyli Gold Photo 324 po rozłożeniu w całości ma jakieś 2 m

kynioo80
09-10-2007, 22:50
dziękuję za odpowiedzi ;)

kronos28
09-10-2007, 23:23
Ten który mam w stopce czyli Gold Photo 324 po rozłożeniu w całości ma jakieś 2 m

206cm dokładnie - od wizjera d80 z gripem do ziemi :)

remek
10-10-2007, 09:30
czy są takie duże statywy żeby osoba pod 2 metry nie musiała sie zginać w pól aby zajrzeć w wizjer ?

Mam 2m wzrostu. Używam Manfrotto. Polecam - na pewno nie będziesz musiał się pochylać.

Pozdrawiam
Remek

Mamrot
10-10-2007, 14:51
Ja się nie schylam, tylko kucam.
Nie lubię zdjęć z ptasiej perspektywy :-D

grzegorzant
10-10-2007, 19:07
206cm dokładnie - od wizjera d80 z gripem do ziemi :)
O Kronosie ! tegom szukał (196cm) do oka ;)
pozdrawiam