PDA

Zobacz pełną wersję : Obrobka zdjec - a'la Glamour



Piotr Szmidt
07-10-2007, 16:18
Na prosbe innych wrzucam tutaj tutka w tej sprawie :)

http://www.piotrszmidt.com/tutoriale/glam/

Zdjecie nad ktorym pracowalem jes autorstwa Borowa - Uzytkownika Forum Nikon

Dyziek
07-10-2007, 17:10
THX Piotrze:) Dobra robota.

fushiro
07-10-2007, 20:04
Przejrzysty i doskonały tutorial! Na pewno wielokrotnie skorzystam na początku mojej przygody z fotografią. Link do strony trafił już u mnie na swoje miejsce w zakładkach. Wielkie dzięki :)

Sebastiann
08-10-2007, 09:27
Świetna robota, dzięki wielkie za tutka

fendero
08-10-2007, 09:31
Wielkie dzięki, fajny i przejrzysty.

JanuszWaw
08-10-2007, 20:57
Na prosbe innych wrzucam tutaj tutka w tej sprawie :)...
Panie Piotrze,
jakby coś jeszcze Panu do głowy przyszło - proszę pisać.
Jest co i po co czytać ! Dzięki i pozdrawiam -

piotereks
08-10-2007, 22:40
niesamowicie piekna robota. dziekuje za tak wspaniała lekcje.Hm czekam na wiecej

tasmaniec
10-10-2007, 19:13
dobrze, że niektórzy dają szansę nauki. Dzięki za tutka

Terespl
11-10-2007, 09:56
Świetny TUT. Fajnie, że coś takiego piszesz

shaddixx
11-10-2007, 12:09
teraz bedzie wysyp glamurowych zdjec na forum;)

haszz
06-11-2007, 17:39
fajny i prosty tutek, na pewno sie przyda, dzieki, juz jest w ulubionych

WARNER
06-12-2007, 11:21
świetny tutek. Oby takich więcej

piterdm
04-01-2008, 01:01
świetny tutek. Oby takich więcej


Może i tak, ale jak ja mam to przełożyć na mojego psa 6,0CE wersja polska, angielskiego nieznam, wszystkie obecne tutoriale są robione pod najnowszego psa:(

Borowa
04-01-2008, 10:11
Może i tak, ale jak ja mam to przełożyć na mojego psa 6,0CE wersja polska, angielskiego nieznam, wszystkie obecne tutoriale są robione pod najnowszego psa:(

Niestety z każdą nową wersją wychodzą nowe dodatki, ułatwienia guziki, skróty itd. wersja poniżej bodaj CS2 nie otwiera RAWów,
To co możesz zrobić to zainstalować triala PS CS3 pobawić się przez 30dni, jeśli jesteś studentem to możesz go kupić od połowy stycznia za 175zł, jeżeli masz 2900zł to możesz kupić pełną wersję dla innych zostaje internet, lub przyzwyczajenie się do np. GIMPa

Paweł

grissley
04-01-2008, 13:24
Zaraz zaraz...
Studenci mogą kupićpełną wersję CS3 za 175zł...???
Czy chodzi tylko o "elements"?

mikkay
04-01-2008, 13:30
Zaraz zaraz...
Studenci mogą kupićpełną wersję CS3 za 175zł...???
Czy chodzi tylko o "elements"?

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=45592 :)

mariuszreszka
06-01-2008, 23:41
wiecie co?? żygać mi sie chce jak ja na was patrze. po co wy sobie kupujecie aparaty i akcesoria za kilkanaście tysięcy zlotych skoro i tak wasze wszystkie zdjęcia są przerabiane w programach. jesli to ma być dla siebie zeby sobie na ściane powiesić to owszem ale nie jeśli ktoś na forum chce wystawić :( bo po co ktoś ma oglądaćprace programu jeśli my chcemy oglądac to co zarejestrowal aparat :P a nie jakieś inne badziewia. jesli byście chcieli tak robic to wystarczą wam zwykłe kodaki i tyle bo przeicież cała prace by zrobił program dosłownie brak mi słów na takich pajaców i poprostu żal.pl wita

Onsajt
07-01-2008, 00:52
wiecie co?? żygać mi sie chce jak ja na was patrze. po co wy sobie kupujecie aparaty i akcesoria za kilkanaście tysięcy zlotych skoro i tak wasze wszystkie zdjęcia są przerabiane w programach. jesli to ma być dla siebie zeby sobie na ściane powiesić to owszem ale nie jeśli ktoś na forum chce wystawić :( bo po co ktoś ma oglądaćprace programu jeśli my chcemy oglądac to co zarejestrowal aparat :P a nie jakieś inne badziewia. jesli byście chcieli tak robic to wystarczą wam zwykłe kodaki i tyle bo przeicież cała prace by zrobił program dosłownie brak mi słów na takich pajaców i poprostu żal.pl wita

Jesteś jednym z moich ulubieńców Tu więc odpiszę: wyluzuj się trochę, poczytaj jakąś literaturę fachową, dorośnij, znajdz dziewczynę/chłopaka, pocałuj ją/jego i ciesz się życiem...
Ps. czekam z utęsknieniem na twe ..hmm..prace - prosto z puszki (myśl, że są nieobrabiane)
Pozdro

sailor
07-01-2008, 01:43
brak mi słów na takich pajaców i poprostu żal.pl wita

bardzo ladnie o sobie piszesz :)

fushiro
07-01-2008, 01:55
wiecie co?? żygać mi sie chce jak ja na was patrze. po co wy sobie kupujecie aparaty i akcesoria za kilkanaście tysięcy zlotych skoro i tak wasze wszystkie zdjęcia są przerabiane w programach. jesli to ma być dla siebie zeby sobie na ściane powiesić to owszem ale nie jeśli ktoś na forum chce wystawić :( bo po co ktoś ma oglądaćprace programu jeśli my chcemy oglądac to co zarejestrowal aparat :P a nie jakieś inne badziewia. jesli byście chcieli tak robic to wystarczą wam zwykłe kodaki i tyle bo przeicież cała prace by zrobił program dosłownie brak mi słów na takich pajaców i poprostu żal.pl wita

Rzygać, to po pierwsze


brak mi słów na takich pajaców

no właśnie, lol

szymony
07-01-2008, 10:36
wiecie co?? żygać mi sie chce jak ja na was patrze. po co wy sobie kupujecie aparaty i akcesoria za kilkanaście tysięcy zlotych skoro i tak wasze wszystkie zdjęcia są przerabiane w programach. jesli to ma być dla siebie zeby sobie na ściane powiesić to owszem ale nie jeśli ktoś na forum chce wystawić :( bo po co ktoś ma oglądaćprace programu jeśli my chcemy oglądac to co zarejestrowal aparat :P a nie jakieś inne badziewia. jesli byście chcieli tak robic to wystarczą wam zwykłe kodaki i tyle bo przeicież cała prace by zrobił program dosłownie brak mi słów na takich pajaców i poprostu żal.pl wita

Po pierwsze:
Możesz mieć swe własne zdanie, w tej kwestii, jak zresztą w każdej innej.
Po drugie:
To co cię tak oburza, w fotografii było stosowane od zawsze. Poczytaj trochę o technikach: naswietlania, wołania, stosowania filtrów, że o retuszu nie wspomnę, itp. itd. np. "filtr duto". Dziś robi się to samo tylko technika inna.
Po trzecie:
Argumenty "ad personam" są nagradzane ostrzeżeniami.

jery
07-01-2008, 11:48
Za takie zachowanie ostrzeżenie, ale z tego co widzę to najlepiej od razu wyrwać chwasta.

bukowy dziad
07-01-2008, 15:28
hahahah - nowa maskotka forum:D:D:D kurcze- dlaczego jak jest wybor orzeł czy reszka, to zawsze pada na reszke?;)

mariuszreszka
07-01-2008, 16:52
a ty dziadzie sie uspokuj bo dostaniesz wrzodów na żołądku

glisek
07-01-2008, 17:22
no i drugi post w tym watku i drugie ostrzezenie. Dojdziemy do trzeciego?

Rajek
09-01-2008, 00:16
Na prosbe innych wrzucam tutaj tutka w tej sprawie :)

http://www.piotrszmidt.com/tutoriale/glam/

Zdjecie nad ktorym pracowalem jes autorstwa Borowa - Uzytkownika Forum Nikon

Witam, czy link do tego tutka jest nadal aktualny? Bo nie mogę się dostać.

Borowa
09-01-2008, 00:44
Witam, czy link do tego tutka jest nadal aktualny? Bo nie mogę się dostać.

mi laduje

Rajek
09-01-2008, 11:33
Dzięki. Dzisiaj już działa. Pozdr, Łukasz

Rajek
09-01-2008, 11:49
Dzięki. Dzisiaj już działa. Pozdr, Łukasz

neofoto
11-01-2008, 09:10
Teraz wszyscy będą gładcy na buzi.:-D

vASQ
04-02-2008, 17:27
Wpuscic chamstwo na salony ! Kiedys gdzies czytalem ze jesli tylko jest cos co moze poprawic jakosc zdjec to jak najbardziej powinno sie tego uzywac, i takie programy do tego sa. Mariuszreszka wyluzuj...

haszz
04-02-2008, 17:45
no co Wy? Uważacie że szybkie samochody zostały stworzone do szybkiej jazdy? Niektórzy jeżdzą nimi powoli, otwierają okna i krzyczą "Hej lala masz ochode na przejażdzkę?" Ale na to raczej nic nei łapią a jak juz to ślinę między oczy więc chyba lepiej używać ich do tego do czego między innymi służa... PS KING! :mrgreen:

barracuda
04-02-2008, 22:00
Przejrzałem posty użytkownika mariuszreszka (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=14537) i jestem za tym żeby wyrzucić gościa z forum w trybie natychmiastowym. Facet nie reprezentuje sobą żadnego przyzwoitego poziomu i psuje dobrą atmosferę forum.

blue_21
08-02-2008, 19:11
ciekawy tutek, wielkie dzięki - z pewnością wykorzystam:)

Piotr Szmidt
22-11-2010, 17:41
dawno mnie nie bylo i niektore linki sie pozmienialy.

obecnie tutek znajduje sie tu: http://www.studio-colorbox.pl/data/old_ftp/tutoriale/glam/

morzon
22-11-2010, 18:04
dawno mnie nie bylo i niektore linki sie pozmienialy.

obecnie tutek znajduje sie tu: http://www.studio-colorbox.pl/data/old_ftp/tutoriale/glam/

W punkcie 5 i 6 w zalinkowanym tutku nie widać zdjęć.

Edit:
"Efektu końcowego" też.

avatarr
22-11-2010, 18:53
fajny tutek ale..
podstawa jest dobre oświetlenie, dobry makijaż, ogólnie bardzo dobry materiał wyjściowy.
Nawet najprostszymi metodami czy to w gimpie czy w PS-ie jesteśmy w stanie uzyskać świetne zdjęcie pod warunkiem bardzo dobrego materiału wyjściowego.
Dlatego ważniejsze jest opanowanie oświetlenia, pozy, sztuki makijażu, kadrów itp aby przy ewentualnym retuszu było jak najmniej do poprawy bo nie sztuka jest siedzieć nad zdjęciem pół dnia i doprowadzić go do oglądalności lecz sztuka jest wypluć zdjęcie które potem będzie miodne do poprawiania .

de Fresz
23-11-2010, 19:12
fajny tutek ale..
podstawa jest dobre oświetlenie, dobry makijaż, ogólnie bardzo dobry materiał wyjściowy.

We. Materiał WEjściowy. ;-) A tutek, hmmm, słaboprzeciętny w mojej ocenie. Po pierwsze autor coś robi, nie tłumacząc dlaczego to coś robi (chwilami mam wrażenie, być może błędne, że sam do końca nie wie), innymi słowy jaki jest cel działania i czemu wybrał akurat to narzędzie.
Z rzeczy które najbardziej rzuciły mi się w oczy, a radził bym ich NIE robić, to: duplikowanie na wstępie tła (krok bez większego sensu, chyba że nie ogarniamy zupełnie potęgi narzędzia jakim są warstwy) oraz nadużywanie Levelsów, którym to narzędziem bardzo łatwo popsuć sobie zdjęcia, gdy używane nieostrożnie, a zwłaszcza wielokrotnie (tu widać to po zabitych cieniach na włosach, czy rzęsach). Zamiast nich znacznie lepiej używać krzywych, którymi można zrobić dokładnie to samo oraz znacznie więcej.

cheyenne
27-11-2010, 21:14
strona zdechła :(

ryszkut
28-11-2010, 18:10
i krzaczy się trochę.
tutek nie przemawia.
zamiast levelsów polecam krzywe, bardziej subtelnie można wszystko zrobić.

Macienty
30-11-2010, 09:54
link umarł :(

Shreku
30-11-2010, 10:47
link umarł :(
U mnie to samo:(

YarekM
02-01-2011, 19:20
http://www.digitalphotoshopretouching.com/

coś o retuszu fotografii między innymi w stylu glamur. Sami oceńcie, czy warto "kaleczyc" zdjęcia czy nie ;-)

Hosaka
03-01-2011, 04:37
Piotr dzięki za reup linka, tutek majstersztyk. Bałem się że już go nie znajdę. Więcej takich proszę jeśli można. Pozdrawiam

music2000
03-01-2011, 10:56
fajny link dzieki

a tu kolejne, stare juz co prawda i nie wiem czy nie bylo tego ale moze komus sie przyda ,
Part 1: [link]

Part 2: [link]

http://nienna1990.deviantart.com/journal/28623923/#comments

pozdro

shpadel
04-01-2011, 15:17
nienna jest boska... jej obrobka jest perfekcyjna a ona ma dopiero 20 lat i niesamowity talent. milo z jej strony ze udostepnia swoje metody psd video na swoim blogu ale trzeba zwrocic uwage na zdjecia ktore dostaje do obrobki: sa wyprane z kontrastu, koloru nawet makeup nie jest dokladnie przygotowany...

MZ trzeba brac pod uwage ze one sa tak robione po to zeby grafik mial latwiejsza prace. to juz bardziej grafika komputerowa niz fotografia lepiej zainwestowac w podklady kosmetyczne, zadbac o bardzo miekkie swiatlo, brak niechcianych cieni itp niz pozniej w PS z tabletem w dloni sleczec pare ladnych godzin

Gio
07-01-2011, 00:17
Z rzeczy które najbardziej rzuciły mi się w oczy, a radził bym ich NIE robić, to: duplikowanie na wstępie tła (krok bez większego sensu, chyba że nie ogarniamy zupełnie potęgi narzędzia jakim są warstwy)

Hmmm... A kopiowanie tła to nie jest właśnie tworzenie nowej warstwy? Wielu nauczających poleca ten właśnie sposób jako jedną z dróg powrotu do punktu wyjścia jeśli namieszamy za bardzo. Czemu radzisz tego nie robić?

de Fresz
07-01-2011, 02:17
nienna jest boska... jej obrobka jest perfekcyjna

Nie jest perfekcyjna, bo niedoróbki wychodzą nawet przy tak śmiesznej wielkości foty. Fakt że w trudnych miejscach, ale widać.



Hmmm... A kopiowanie tła to nie jest właśnie tworzenie nowej warstwy? Wielu nauczających poleca ten właśnie sposób jako jedną z dróg powrotu do punktu wyjścia jeśli namieszamy za bardzo. Czemu radzisz tego nie robić?

Bo bez sensu rozdmuchuje plik, a można obrabiać fotę tak, że wszystko (lub niemal wszystko, jeśli nie w smak nam korzystać z wyjątkowo nędznie zoptymalizowanych smart filtrów) jest na osobnych warstwach i w każdej chwili można powrócić do niemal dowolnego etapu i coś tam sobie poprawić, czy zmienić. W PSDku Nienny, którą powyżej koledzy się tak ekscytują widać, że pracuje w tym samym stylu, o którym pisałem (choć widać w nim przy okazji trochę mało sensownych ruchów, ale już mniejsza z tym).

ML86
13-01-2011, 15:26
To czekamy na kolejne :)

małgoś
21-01-2011, 14:26
Piotrze, Twój link przestał być aktywny, a tak tu zachwalają, że aż żal ściska serce, że nie mogę zobaczyć tego tutka. Czy możesz go przesłać jeszcze raz?:smile:

Laku
26-01-2011, 21:20
fajny link dzieki

a tu kolejne, stare juz co prawda i nie wiem czy nie bylo tego ale moze komus sie przyda ,
Part 1: [link]

Part 2: [link]

http://nienna1990.deviantart.com/journal/28623923/#comments

pozdro

Po co ludzie produkują takie tutoriale?
Chyba po to żeby pokazać maluczkim (tzn. niezawodowym obrabiaczom w PSie takim jak m. in. ja :) "Patrzcie ile wam jeszcze do mnie brakuje"
Bo walor edukacyjny żaden IMHO.
Zero komentarza , 5x przyspieszone i jakość taka abyś przypadkiem nie zobaczył na paletach jakie filtry lub narzędzia autor stosuje.
Filmik o włosach jakoś się jeszcze broni bo coś tam widać ale ten drugi "jezd bes sęsu" jak mawiał pewien klasyk ;D

fushiro
26-01-2011, 22:17
Po co ludzie produkują takie tutoriale?
Chyba po to żeby pokazać maluczkim (tzn. niezawodowym obrabiaczom w PSie takim jak m. in. ja :) "Patrzcie ile wam jeszcze do mnie brakuje"


Wszystko podane na talerzu. Do podobnych rezultatów dochodzi się długimi miesiącami ćwiczeń. Brakuje zdolności, żeby opanować technikę? Ćwicz, albo poskarż się autorce.

Laku
26-01-2011, 23:08
Fushiro
Ściągnąłem filmik żeby tą technikę podpatrzeć i ew. się czegoś nauczyć.Jakbym był Sailorem albo Stig-iem w kwestii obróbki to bym się pewnie nawet nie zainteresował. Niestety film jest niewyraźny, brakuje komentarza. Wyraziłem swoją opinię na jego temat. Nie rozumiem Twoich osobistych wycieczek pod moim adresem

fushiro
27-01-2011, 00:26
Fushiro
Ściągnąłem filmik żeby tą technikę podpatrzeć i ew. się czegoś nauczyć.Jakbym był Sailorem albo Stig-iem w kwestii obróbki to bym się pewnie nawet nie zainteresował. Niestety film jest niewyraźny, brakuje komentarza. Wyraziłem swoją opinię na jego temat. Nie rozumiem Twoich osobistych wycieczek pod moim adresem

Mój komentarz jest tak samo osobisty w stosunku do ciebie jak twój w stosunku do autorki tutoriala. A w jakiej innej formie miałby być? Trzecioosobowej? Odniosłem wrażenie, że złościsz się, że nie potrafisz opanować techniki. Dokładnie taki wydźwięk ma twój post. Podobnie jak ty nierzadko denerwuje się, że nie potrafię ogarnąć złożonych, lub pracochłonnych metod retuszu, ale zamiast skarżyć się że nie podano mi na talerzu wszystkiego i nie poprowadzono za rękę biorę się do pracy. Stąd moja rada: ćwicz. Podobnych tutoriali w sieci wiele. Nie można nie-zrozumieć.

Laku
27-01-2011, 01:07
Jeśli odniosłeś takie wrażenie po moim poście jak piszesz to zapewniam Cię że nie to chciałem przekazać.
Poprostu na mój poziom zaawansowania niewiele z tego filmu wynoszę. Dużo łatwiej było by mi pewnie gdyby filmik był w większej rozdzielczości ( choćby takiej jak część o włosach ) i nie leciał jak oszalały. Pisząc o "pokazywaniu maluczkim" może rzeczywiście przesadziłem.
Na YT jest wiele podobnych filmików szczególnie jeśli chodzi o make-up. Kobitka robi makijaż ponad pół godziny a filmik skompresowany do 6 minut np. Dla pro wizażystki pewnie też jest wszystko na talerzu podane. Ale ja bym po oglądnięciu, makijażu nie zrobił. I tak samo niestety jest z tym filmem
Ale dobra.... koniec OT

fushiro
27-01-2011, 01:13
Jeśli odniosłeś takie wrażenie po moim poście jak piszesz to zapewniam Cię że nie to chciałem przekazać.
Poprostu na mój poziom zaawansowania niewiele z tego filmu wynoszę. Dużo łatwiej było by mi pewnie gdyby filmik był w większej rozdzielczości ( choćby takiej jak część o włosach ) i nie leciał jak oszalały. Pisząc o "pokazywaniu maluczkim" może rzeczywiście przesadziłem.
Na YT jest wiele podobnych filmików szczególnie jeśli chodzi o make-up. Kobitka robi makijaż ponad pół godziny a filmik skompresowany do 6 minut np. Dla pro wizażystki pewnie też jest wszystko na talerzu podane. Ale ja bym po oglądnięciu, makijażu nie zrobił. I tak samo niestety jest z tym filmem
Ale dobra.... koniec OT

Masz rację! Na tym niestety polega problem. W większości przypadków to mozolna dłubanina. Znamy metodę, mamy zarys całego workflow, pozostaje ćwiczyć. Prosta droga nie istnieje. Nie da się skopiować czyjegoś wieloletniego doświadczenia nawet nie-wiadomo jak dokładnym filmem. Łatwa droga nie istnieje.

de Fresz
27-01-2011, 01:34
Po co ludzie produkują takie tutoriale?
Chyba po to żeby pokazać maluczkim (tzn. niezawodowym obrabiaczom w PSie takim jak m. in. ja :) "Patrzcie ile wam jeszcze do mnie brakuje"
Bo walor edukacyjny żaden IMHO.
Zero komentarza , 5x przyspieszone i jakość taka abyś przypadkiem nie zobaczył na paletach jakie filtry lub narzędzia autor stosuje.

Więcej wniosków niż z filmu, można wyciągnąć z zamieszczonego PSDka, który film tylko ułatwia zrozumieć. Może dla Ciebie jest to dalej poziom za wysoki, innym, z większym zaparciem do ćwiczenia i jakąś tam bazową znajomością narzędzia, powinien wiele rozjaśnić.