PDA

Zobacz pełną wersję : [relacja] Kotlina Jeleniogórska - Dolina Pałaców



zdyboo
07-10-2007, 08:12
Witam!

Jest sobie Kotlina Jeleniogórska, a w niej są pałace i zamki. Wszystko zgromadzone na stosunkowo niewielkim obszarze. Problemem jest natomiast słaba inwentaryzacja obiektów. Nie udało nam się znaleźć spisu, który w sposób jasny podawałby przynajmniej położenie, nie wspominajac o stanie i dostepności obiektów.
Część obiektów popada w ruinę, część ma się dobrze i w świetnym stanie pełni role hoteli, szkół czy muzeów.
Z tego co nam się udało zobaczyć, to podam tylko nazwy miejscowości: Jelenia Góra, Miłków, Staniszów, Sosnówka, Mysłakowice, Łomnica, Dąbrowica, Wojanów, Bukowiec, Bobrów, Karpniki, Kowary, Janowice Wielkie i Mniszków.
Teraz kilka informacji logistycznych. Mieszkalismy w Mysłakowicach w Tyrolczyku. 35PLN za dobę od osoby, za pokój z łazienką. Mozliwość dokupienia śniadań i obiadokolacji. Warunki bardzo dobre.
Dojazd pociągiem i dalej rowerami. Rowery służyły nam za środek transportu pomiedzy kolejnymi miejscami fotografowania. Podróżowanie po drogach asfaltowych i szutrowych. Odległości nie były duże, bo w trzy dni zrobiliśmy raptem 110km i raczej po płaskim, bo wyszło 1125 m przewyższeń.
Rower ma tą zaletę nad samochodem, że jak po drodze trafi się jakieś fajne miejsce na fotografowanie, to raz, że łatwiej je zauwazyć, dwa, łatwiej się zatrzymać. No i wjechać można tam gdzie samochód nie da rady.
Efekty trzydniowego pleneru, są na mojej stronie, jakby ktoś miał chęć oglądnięcia.

vertigo
07-10-2007, 17:07
Bardzo miła wycieczka. Bardzo dobry pomysł. Myślę, że się kiedyś wybiorę. :-) Dziękuję za podzielenie się informacją.
Pytanko: Czy piechotą dałoby radę? Nie za duże odległości? Robi się zimno, a jazda po śniegu na rowerze nie bardzo mi odpowiada.

I w rewanżu: polecam zbocza poczciwej Ślęży i Raduni. Chodzenie po lesie z mapą i kompasem może przynieść naprawdę nie lada odkrycia. Wspomnę tylko o starych sztolniach, zarośniętych poniemieckich szlakach i źródełkach. Naprawdę bomba.

Mała dygresja: ja tam onanistą nie jestem, ale przydałoby się, żebyś choć dmuchnął gruszką w matrycę. :-)

Pozdrawiam!

zdyboo
07-10-2007, 17:42
Pytanko: Czy piechotą dałoby radę? Nie za duże odległości?

Może być cieżko, czasem to jest 1,5km, czasem 10. Na pewno wszystkiego nie da się przejść na piechotę, no chyba, żeby na tydzień sie wybrać. Problem jest też inny, krótki dzień. Słońce jest bardzo nisko, czesto włazi w kadr lub robi duże kontrasty. Ja co prawda lubię takie "tłuste" światło o poranku lub zmierzchu. Ale czasem to był spory kłopot.


Mała dygresja: ja tam onanistą nie jestem, ale przydałoby się, żebyś choć dmuchnął gruszką w matrycę.

Chodzi o tą fotę (http://zdyb.subtech.pl/07_09_22-25_kotlina_jel/imagepages/image5.htm)?
To ptaki :). Matryca jest w miarę czysta nawet ostatnio sprawdzałem i na F32 coś tam widać, ale grucha już nie daje rady.

vertigo
07-10-2007, 17:57
Chodzi o tą fotę (http://zdyb.subtech.pl/07_09_22-25_kotlina_jel/imagepages/image5.htm)?
To ptaki :). Matryca jest w miarę czysta nawet ostatnio sprawdzałem i na F32 coś tam widać, ale grucha już nie daje rady.

:-D a to wredne ptaszyska!

karpko
21-08-2008, 22:22
zobaczcie stronę www.dolinapalacow.pl