PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] Kasia



swiatlo
07-10-2007, 06:27
Oto Kasia.
Dodane: Wyjaśnię że zrobione w ramach studiowania światła zastanego. Stylistyka po części inspirowana Dawidem Hamiltonem.


http://www.themarts.com/galeria/Kasia_10_06_39_720.jpg

Radosso
07-10-2007, 08:06
Bardzo mi się podoba. Świetne światło. Bez przepaleń - może troche na oknie mogło by być jednak ciemniej. Dobry kontrast lewa-prawa. Ładne oczy. Kompozycyjnie bardzo zrównoważone. Zdjęcie "niby" domowe ale bije od niego wypracowanym warsztatem. Pozdrawiam.

Vooda
07-10-2007, 11:39
naturalne, fajne, przyjemne. Udane. Pozdrawiam

david555
07-10-2007, 13:02
To dokładnie ten kierunek, ten w którym podążasz.:) Rozjaśniłbym mroki słabym światłem, ale foto naprawdę 'w porzo';).

Skrzat
07-10-2007, 18:57
ciekawe, klimatyczne ujęcie
mnie prowokuje do zadumy

vertigo
07-10-2007, 19:07
Bardzo udane zdjęcie. Podoba mi się. :-)

Powiedz tylko, jeśli mogę zapytać, czy blask w oczach dodajesz w trakcie obróbki czy to jest może odbicie okna?
Jestem nowy w te klocki. :-)

grzegorzant
07-10-2007, 19:51
Jak dla mnie, pięknie.
pozdrawiam

misialo
07-10-2007, 20:02
co tam sie z oczami dzieje..? bo jakies straszne rzeczy tam widze...

pozdrawiam

m

swiatlo
07-10-2007, 21:08
co tam sie z oczami dzieje..? bo jakies straszne rzeczy tam widze...

pozdrawiam

m

Haha, odbicie okna, nic nie robiłem aby to specjalnie uzyskać. Było nawet podobne na ustach które jednak stonowałem. Na oczach jednak zostawiłem. Jak się nie podoba to trudno, trudno zawsze wszystkim dogodzić.. :)

misialo
07-10-2007, 21:10
Haha, odbicie okna, nic nie robiłem aby to specjalnie uzyskać. Było nawet podobne na ustach które jednak stonowałem. Na oczach jednak zostawiłem. Jak się nie podoba to trudno, trudno zawsze wszystkim dogodzić.. :)

...no nie ma bata... podostrzanie lokalne musialo podbic kontrast w tym miejscu... te bliki sa zbyt jasne..

pozdrawiam

m

david555
07-10-2007, 21:18
...no nie ma bata... podostrzanie lokalne musialo podbic kontrast w tym miejscu... te bliki sa zbyt jasne..


Się czepiasz i tyle.:) Jak swiatlo mówi, że nic nie robił, to tak było.:) Nasze pokolenie nie mówi nieprawdy w błahych sprawach.

misialo
07-10-2007, 21:21
...czyli uwazasz, ze ostrzenia nie bylo przed publikacja..?

pozdrawiam

m

swiatlo
07-10-2007, 21:24
...czyli uwazasz, ze ostrzenia nie bylo przed publikacja..?


Oczywiście że było ostrzenie i w pewnym stopniu to ostrzenie wyeksponowało te odbicia. Ale lubię otrzymany efekt więc go zostawiam. W moim własnym mniemaniu jest to nawet pewną zaletą. A swoje zdjęcia robię w końcu pod swój gust, prawda? :)

david555
07-10-2007, 21:25
...czyli uwazasz, ze ostrzenia nie bylo przed publikacja..?

pozdrawiam

m

Po zmniejszeniu, czyli zgodnie z zasadami sztuki zmniejszania.:)

misialo
07-10-2007, 21:27
no i jestesmy w domu... wszystko jasne...

tak, czy inaczej za ostre sa moim zdaniem i niepotrzebnie przykuwaja uwage... zmniejszenie ich jasnosci nie pozbawi zdjecia "blikowego" efektu a wyszloby mu to na dobre.... moim zdaniem...


pozdrawiam

m

temporalis
07-10-2007, 21:45
Bardzo dobry portret. Miłe światło.
Z wielką ulgą zobaczyłem twoje nowe zdjęcie.
Bałem się trochę, że będziesz "lampić" jak w poprzednim.

Bonzo
07-10-2007, 22:35
swiatlo piękna fotka :) nic dodać nic ująć :) brawo !!! :) ludzie i nie szukajcie dziury w całym ;) jakaś taka moda nastała że nawet w dobrej fotce każdy niby cos znajduje :)

baku127
08-10-2007, 14:59
Kolego fotka niczego sobie.Dobrze oświetlona modelka i tyle.Delikatna i subtelna.Wolę jednak twoje zdjecia z serii "Krajobraz".

harb
08-10-2007, 15:38
jestem mile zaskoczony ze tak ladnie mozna pokazac osobe w takiej innej ,powiedzialbym relaksowej pozycji ,swoboda i naturalizm -pozdrawiam (o warsztacie nie bede pisal bo to widac)

Dr. Evil
09-10-2007, 10:48
zachwytów nie ma końca... i nic dziwnego bo zdjęcie bardzo sympatyczne! :)
tylko nie daje mi spokoju jedna rzecz o której nikt nie wspomniał i zastanawiam się czy ze mną jest wszystko o.k.? mianowicie imo wygładzanie - szczególnie na oczach trochę mi przeszkadza, są takie mydlane... roślinka za oknem już mnie tak nie przeszkadza. :)

więc jak był blur czy okulista sie kłania?

ozzy
09-10-2007, 13:34
buzia zbyt gładka (w zasadzie nie tylko buzia- całość zbyt softfocusowa;) ), wywaliłbym też z kadru to okno- jest duzo jaśniejsze niż reszta sceny, przyciąga uwagę a nic nie wnosi. Z lewej też bym przyciął- do poziomu ramienia:)

swiatlo
09-10-2007, 15:27
buzia zbyt gładka (w zasadzie nie tylko buzia- całość zbyt softfocusowa;) ), wywaliłbym też z kadru to okno- jest duzo jaśniejsze niż reszta sceny, przyciąga uwagę a nic nie wnosi. Z lewej też bym przyciął- do poziomu ramienia:)

1. Softfocusowa - taka miała być. To chciałem osiągnąć. Zdjęcie zainspirowane Dawidem Hamiltonem.
2. Przejście z ciemnej strony ku oknu jest elementem kompozycji. Chodziło mi o przejście - graduację - z ciemności ku oknie. Jak obetnę lewą stronę i okno to zostanie goły portret. A mi chodziło o grę światłem. Zdjęcie zrobione w ramach studiowania światła zastanego.

P.S. Jak teraz się patrzę na to zdjęcie po czasie, to jedynym elementem jaki mi się nie udał, to ułożenie dłoni. Powinno być bardziej relaksujące, mniej spięte. Dłoń na wpół zaciśnięta w piąstkę nie pasuje mi do softfocusowej kompozycji. Palce powinny być ułożone na kolanach. Ale już za późno...

Artur
09-10-2007, 23:46
Naprawde ladnie. Tylko w oczkach za ostre bliki.