PDA

Zobacz pełną wersję : Softbox do studia



piwkoo
06-10-2007, 20:28
Planuje zakup w najbliższym czasie lamp do mojego pierwszego amatorskiego "studia". Wybór padł na dwie lampy prawdopodobnie Quantuum, jedna 300 druga 600Ws. Później dokupię jeszcze jedną sześćsetke. Mam takie małe pytanie do posiadaczy studia, jakie do tych lamp dokupić softboxy, czy są jakieś różnice pomiędzy producentami w stosunku do zmiękczania/rozpraszania światła ? czy lepiej nie zawracać sobie tym głowy i zakupić jakieś tanie z A.np: TYCH (http://allegro.pl/item251646658_prof_softbox_osmiokatny_150cm_rozpra szacz_w_wa.html) czy lepiej wziąć tego samego producenta Quantuum (http://allegro.pl/item251403273_profesjonalny_softbox_oktagonalny_12 0cm_quantuum.html).
Wszelkie sugestie mile widziane

beachcomber
07-10-2007, 12:00
mam dokladnie taka okte z elteca. uzywam czesto, choc to straszna kobyla. w porownaniu z firmowymi softami (np. elfo) jakosc wykonania jest duzo gorsza, ale efekt zmiekczania jest taki sam. dobrym pomyslem jest zakup elteca i wzmocnienie u krawca brzegow, tak, zeby druty nie uszkadzaly naroznikow (mam tak w przypadku elteca 60x90). druga sprawa to sposob mocowania - nie wiek jak quantuum, ale eltec jest unmiwersalny. naklada sie ten pierscien mocujacy na sama lampe, softbox jest ciezki, trzeba mocno dokrecic, tak wiec istnieje mozliwosc lekkiego wgiecia obudowy (u mbnie tak sie stalo). ostatnia rzecz, pamietaj: duzy softbox "traci" wiecej swiatla, tak wiec taka duza okta IMHO tylko do 600Ws.

piwkoo
07-10-2007, 12:42
Tą okte planuje właśnie na lampę 600Ws. W każdym bądź razie Quantuum jest 2 razy droższa i nie widzi mi się jak na razie wydawać do amatorskich zastosowań tyle kasy, dlatego raczej zdecyduje się na elteca.
Jeszcze małe pytanko, istnieje jakaś inna alternatywa do lamp o mocy 300-600Ws niż Quantuum, chodzi mi o ten sam przedział cenowy. Akurat ceny lamp są bardzo interesujące i nic innego w tej cenie nie znalazłem, ale być może źle szukałem ;)
Elfo nie wchodzi w gre, nie na moją kieszeń, co do Bowensów i Funsportu to z tego co widzę też są droższe od Quantuuma. Jakieś inne pomysły?

kruszyna
16-10-2007, 22:42
Rzadko się udzielam bo nie mam czasu na wchodzenie na forum ostatnimi czasy. Ale kiedyś też potrzebowałem pomocy więc coś skrobnę..
Quantuuma mam jedną trzysetkę i dwie szescsetki i nawet do okty 180cm 300tka starcza jak ma się małe studio i na maxa i tak byś musiał domykać do jakichś prawie F8 a 600 to juz nprawde mocny błysk. teraz realnie mysle o dokupieniu trzech lamp i myślę że jak nie trzy to dwie napewno będą to 300ws. Moc jest naprawdę duża, 600ws zostawię sobię do plastra miodu i do strumienicy która zabiera najwięcej światła. Softbox hmm jak małe studio to nie pakuj się w bydlaki typu 120x80 niby fajne i duże ale gdzie je pomieścić? A i światło nieciekawe (czytaj mało modelujące) Zależy tez co chcesz robić. Fajniejsze światło dają w moim przypadku wąskie softy czyli powiedzmy 30x120 wtedy jest fajne światełko ale być może tylko w moim przypadku, focę tylko postaci. Jeszcze taka mała pomocna porada. Przy 600tkach nie ma opcji otworzenia do f2.2 a już napewno f1.8 więc pamiętaj żeby uzyskać porządaną GO musiał byś na softa wrzucić kilka dodatkowych prześcieradeł:)))) albo odsunąć o parę "dobrych" metrów...

Pozdrawiam

piwkoo
17-10-2007, 16:05
Dzięki za rady, na pewno mi się przydadzą :)

kh29228
15-07-2011, 14:15
??? odgrzebałaś suchara sprzed 4 lat, tylko po to, żeby podzielić się z nami swoją opinią, która nic nie wnosi:)

Rumbum
15-07-2011, 17:57
I jeszcze osoba zarejestrowana w Lipcu, brzmi jak reklama. Jak dla mnie do kasacji bo się robi syf na forum.

Co do samych softboxów Q to są dobrze zrobione, ale dosyć drogie, jak na chińskie wykonanie. Można znaleźć równie dobre ale tańsze, trzeba tylko celować w softy z możliwością zamocowania plastra miodu.

kh29228
15-07-2011, 20:18
dokładnie, z ciekawości popatrzyłem na inne posty tego użytkownika i albo jakieś głupoty albo reklama quantuuma:)

christipoher
18-07-2011, 00:52
kup sobie softboxa elfo- jest wykonany o wiele lepiej niż quantumm i daje dobre światło, niektóre softboxy quantuum zmieniają temperaturę barwową, najlepiej sprawdzic sobie kolorymetrem