PDA

Zobacz pełną wersję : [ Glamour/Beauty ] Soft Girl vol.2



Borowa
06-10-2007, 00:31
Witam

Wrzucam dodatkowe zdjęcie z tej samej sesji z Agatą


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img503.imageshack.us/img503/3924/soft2atj6.jpg)


Paweł

swiatlo
06-10-2007, 00:46
Jeżeli moja opinia się liczy to zdjęcie jest wspaniałe. Oglądam różne albumy, ostatnio najwięcej Hamiltona, wiem że za niego w Polsce pewnie do ancla wsadzają, ale zdjęcia robi cudne, i to zdjęcie jakby w tym stylu. Łagodne i delikatne. I to światło!
Obróbka według mnie mistrzowska. Światło wygląda na naturalne, czyli takie jakie lubię. Jeżeli to lampa, to przynajmniej delikatna i robiona na naturalne.
Przepiękne zdjęcie.
Skóra naturalna jest też przepiękna. Broń boże nie daj zglamourować tego zdjęcia jak to poprzednie. Chyba że ktoś chce je zepsuć.

P.S. No znowu wracam do tego zdjęcia. Zahipnotyzowało mnie...

Vooda
06-10-2007, 00:51
znakomite, tylko bym troszke oczka podostrzyl na potrzeby forum. Na papierze z pewnością będzie super. Pozdrawiam.

Artur Jonik
06-10-2007, 01:06
OOOOOOO to mi sie bardzo podoba.
Lubie taki klimacik.
Gratulacje. jak dla mnie wspaniale.

Bonzo
06-10-2007, 14:50
zdjęcie jest poprotu piękne :) gratulacje :) przycinałem u siebie na kompie w formacie 3:2 w pionie wygląda dużo lepiej ;) chodzi o sam format bo reszta odlotowa :)

Piotr Szmidt
06-10-2007, 15:05
borowa naprawde fajnie ci wyszlo. Odezwe sie do ciebe wieczorem :) mam dla ciebie pewna propozycje :P

Gemini
06-10-2007, 15:11
no ładniutko... aże miło tu zagościć :)

najt
06-10-2007, 18:39
miooodziooo kolory, światło i cała reszta :)

Borowa
11-10-2007, 09:45
Dziękuję wszystkim za ocenę, serce się cieszy a ręce chca chwycić za aparat....

Paweł

Phoenix
11-10-2007, 09:57
zdjecie pod wzgledem swiatla , modelki , ujecia tematu bardzo dobre, nie zgodze sie natomiast co do obrobki, w takiej formie jak teraz jest idealne do dzialu portret i jest extra, w tym dziale dopieszczenie skory jest jak najbardziej wskazane, i wcale nie mowie a plastiku, tylko o takiej obrobce jaka dla przykladu stosuje stig.

Borowa
11-10-2007, 13:48
, nie zgodze sie natomiast co do obrobki, w takiej formie jak teraz jest idealne do dzialu portret i jest extra, w tym dziale dopieszczenie skory jest jak najbardziej wskazane, i wcale nie mowie a plastiku, tylko o takiej obrobce jaka dla przykladu stosuje stig.

No nie zgodzę się z Tobą -

Myślałem żeby najpierw to zdjęcie wrzucić do działu portret ale

jest to zrobione w studio

twarz/skóra jest czyszczona i to metodą a'la Stig

to zdjęcie może służyć jako zdjęcie do ewentualnej reklamy (czego to tu nie ma znaczenia)

skupiłem się na pokazaniu delikatności i naturalności urody modelki

cel sesji zrobienie zdjęć do portfolio modeliki i fotografa

a czemu nie do porteru
- przejrzałem wiele tamtejszych zdjęć - które swoją wartością techniczna są od poziomu przeciętnego to super hiper itd, ale a ogół są to zdjęcia zrobione w miejscach zamieszkania, czy knajpach a nawet podczas wakacji,
- wiele zdjęć jest na pograniczu zdjęć rodzinnych okolicznościowych i są to często zdjęcia sentymentalne (wystawiający pokazują swoich bliskich, a obserwujący często zupełnie inaczej te zdj odbierają)
- typowe portrety robione w studio i zupełnie inaczej wyglądają - przynajmniej j aje tak odbieram
- w typowych portretach retusz skóry zawęża się do HEAL"a syfków itd - tu jet ciut więcej a co to juz tajemnica... :D

Kolejna sprawa że dla mnie Fassion/Glamour wcale nie oznacza skóry a'la plastik czy użycia 6 lamp studyjnych, nie znam się na fotografowaniu tej tematyki jak bym chciał, ale każdy z nas obiera i przedstawia swój styl ....


Pozdrawiam
Paweł

Vooda
11-10-2007, 14:43
Borówa - lub jak tam masz na imie :D napisz mi proszę jakim sklem zrobiles takie czyste i ostre zdjecie ? tylko nie mów, ze kitem :D. Pozdrawiam.

harb
11-10-2007, 14:53
za kolegami ,swietne

swiatlo
11-10-2007, 15:21
- w typowych portretach retusz skóry zawęża się do HEAL"a syfków itd - tu jet ciut więcej a co to juz tajemnica... :D


Dla mnie ten portret był jednym z piękniejszych. Oglądam go po raz setny i według mnie wyniósł on Ciebie do poziomu mistrzów w tej naszej forumowej społeczności.
Co do tej tajemnicy o której piszesz, to oj dużo bym dał abyś jej trochę wyjawił... :)

Borowa
11-10-2007, 15:33
Borówa - lub jak tam masz na imie :D napisz mi proszę jakim sklem zrobiles takie czyste i ostre zdjecie ? tylko nie mów, ze kitem :D. Pozdrawiam.

jak dobrze pamietam - sesja SOFT GIRL była zrobiona na 80-200 portret 200mm plecki 80mm
z tym zdjęciem nie pamiętam ale raczej 80-200D ED i pewnie 200
f/10
tu jedna boczna lampa z softboxem ale więcej szczegółów popatrz w oczy modelce

jeżeli nie to 50/1.4 przymknięte

a zdjęcie czyste otrzymuję się w drodze PSucia

BTW robiłem zdj kitem przy okazji festiwalu tatuażu - małe studio w garderobie i nic złego kitowi nie mogłem zarzucić....

piwkoo
11-10-2007, 15:46
Zdjęcie znakomite, bardzo mi się podoba - dodaje je do forumowego albumu ;)

tomiu
11-10-2007, 17:28
Ekstra. :)

szloser
12-10-2007, 02:19
a mi brakuje błysku w oku.
Cała fota jest rozmyta.
moje oko nie ma się gdzie zaczepić.

Chyba się za dużo zdjęć naoglądałem w sieci i mi wymagania rosną.

Osobiście też bym tak chciał robić foty ale widzieć lepiej

Borowa
12-10-2007, 09:30
Widzisz dla jednch to zdjęcie (i inne z tej sesji) jest tak ostre że pytają się ,czemu przez pończochę nie robiłem - lub ewentualnie czemu nie zastosowałem rozmycia w PSuju, a ty jesteś pierwszą osoba która mówi że fotka jest rozmyta. A
A zrobić delikatnej dziewczynie super ostre zdjęcie, na którym zobaczysz wszytskie pory na skórze - wg mnie takie zdjęcie nie będzie ciekawe, - no chyba że przy super ostrym zdjęciu zastosujesz remont twarzy a'la plastic z BRAVO GIRL a to już syf.....

Ja nie chce i nie zrobię szklistego oka w PSie (choć jest to łatwe) bo mi się ten efekt nie podoba - nie jest to naturalne ludzkie oko

Paweł

szloser
12-10-2007, 09:36
Widzisz dla jednch to zdjęcie (i inne z tej sesji) jest tak ostre że pytają się ,czemu przez pończochę nie robiłem - lub ewentualnie czemu nie zastosowałem rozmycia w PSuju, a ty jesteś pierwszą osoba która mówi że fotka jest rozmyta. A
A zrobić delikatnej dziewczynie super ostre zdjęcie, na którym zobaczysz wszytskie pory na skórze - wg mnie takie zdjęcie nie będzie ciekawe, - no chyba że przy super ostrym zdjęciu zastosujesz remont twarzy a'la plastic z BRAVO GIRL a to już syf.....

Ja nie chce i nie zrobię szklistego oka w PSie (choć jest to łatwe) bo mi się ten efekt nie podoba - nie jest to naturalne ludzkie oko

Paweł

Ale jakiś mały błysk w oku ?

Borowa
12-10-2007, 09:38
Ale jakiś mały błysk w oku ?

Uwierz podczas obróbki próbowałem - nie podobało mi się to co zobaczyłem, ale być może chodzi ci o coś innego niż mi....

Sebastiann
12-10-2007, 09:46
rewelacja! zdjęcie przepiękne!

jchyra
13-10-2007, 21:05
podoba się
kolor skóry - kolor oka, bardzo się podoba
pozycja, bardzo się podoba