PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwalanie Bowens Gemini za pomocą SB-800



philig
03-10-2007, 19:29
Witajcie,

dzis dojechal zestaw Bowens Travel Kit. Troche pokombinowalem w terenie. Niestety prace koncze po czwartej, w obecnym mieszkaniu nie mam miejsca, wiec czasu na zabawy bylo malo (zmierzch).

Mam D70s, Bowens dal kabelek synchro, ktory pasuje do sabinki. Uzywalem wszystko z blyskiem SB, ktora wyzwalala przez fotocele Bowensy.

Czy jest jakas inna opcja, bez dodatkowego osprzetu, ktora umozliwi mi blyskanie Bowensami, bez blysku Sabiny? Jak wylacze blysk w lampie na aparacie, wtedy nie ma dalej sygnalu przez kabel, a chcialem korzystac tylko z lampki wspomagajacej autofocus.

Ma ktos w tej materii doswiadczenie?

I drugie pytanie: gdzie dostane w Poznaniu wyzwalacz radiowy albo chociaz dlugi przewod duzy jack - stopka?
Mam czas do weekendu cos wykombinowac ;)

fIlek
03-10-2007, 19:33
http://www.funsports.pl/index.php?cPath=24 - co prawda to Łódź, ale jutro wyślą, w piątek odbierzesz :)

philig
03-10-2007, 19:39
Problem z funsportem jest taki, że korzystają z Opeku. Gorszej spedycji nie ma w całej Polsce. Pracuję w logistyce i na codzień mam niestety z nimi do czynienia. No gorsi są może jeszcze ludzie z łapanki DSV.

Pan Heniu, który jest odpowiedzialny za mój rejon, po kilku wizytach, nadal nie wie jak się do nas dojeżdzą. A namierzyć paczkę...zapomnij. Wystarczy chociażby spojrzeć, jak mają zrobioną stronę internetową.

Firm wysyłkowych jest w Polsce wiele ale ja potrzebuję rozwiązania na Poznań, nie chcę ryzykować. U nas jest niestety tylko Fotodura, do których jutro przedzwonię. Pewnie za kabelek będą chcieli 100zł :/

fIlek
03-10-2007, 19:45
Chyba, że poprosisz życzliwego forumowicza, coby jutro nabył to w funsporcie i puścił do Ciebie wybranym kurierem :)

KJO
09-10-2007, 00:04
Witajcie,

dzis dojechal zestaw Bowens Travel Kit. Troche pokombinowalem w terenie. Niestety prace koncze po czwartej, w obecnym mieszkaniu nie mam miejsca, wiec czasu na zabawy bylo malo (zmierzch).

Mam D70s, Bowens dal kabelek synchro, ktory pasuje do sabinki. Uzywalem wszystko z blyskiem SB, ktora wyzwalala przez fotocele Bowensy.

Czy jest jakas inna opcja, bez dodatkowego osprzetu, ktora umozliwi mi blyskanie Bowensami, bez blysku Sabiny? Jak wylacze blysk w lampie na aparacie, wtedy nie ma dalej sygnalu przez kabel, a chcialem korzystac tylko z lampki wspomagajacej autofocus.

Ma ktos w tej materii doswiadczenie?

I drugie pytanie: gdzie dostane w Poznaniu wyzwalacz radiowy albo chociaz dlugi przewod duzy jack - stopka?
Mam czas do weekendu cos wykombinowac ;)

daj 1/64 mocy i palnik w drugą stronę i masz święty spokój :mrgreen:

sailor
13-10-2007, 13:04
Jak wylacze blysk w lampie na aparacie, wtedy nie ma dalej sygnalu przez kabel

wylacz lampe. bedzie dzialac jako kostka synchro,lub kup za 25pln kostke


I drugie pytanie: gdzie dostane w Poznaniu wyzwalacz radiowy albo chociaz dlugi przewod duzy jack - stopka?
Mam czas do weekendu cos wykombinowac ;)

fotodura na ratajczka

philig
15-10-2007, 08:21
Na pomysł z wyłączeniem lampy nie wpadłem :) Próbowałem jedynie w menu wyłączyć błysk - wtedy jednak kostka też sygnału nie podawała dalej.
A na Ratajczaka mieli tylko jakiś kabelek i zestaw IR za 190zł chyba :/

Ale dziękuję za odpowiedzi.