PDA

Zobacz pełną wersję : Światło ciągłe 5500 K



nadgob
03-10-2007, 12:12
Witam
Potrzebuję żarówki ( tylko w grę wchodzi światło ciągłe) i znalazłem coś takiego.
http://www.allegro.pl/item251285128_zarowka_swiatla_stalego_85_400_barwo wa_5500k_energ.html
ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi zarówkami?

madburn
04-10-2007, 01:38
nie liczylbym na pelne spektrum swiatla - jarzeniowki prominuja UV ktore pobudza luminofor na sciance banki
w zaleznosci od skladu luminoforu uzyskuje sie cieple lub zimne swiatlo
zeby miec te 5500 to tylko metahalogen (choc nie jest tak kompaktowy) - da sie wcisnac palnik w standardowe obudowy halogenow 500W - tylko balast jest na zewnatrz ;)

nadgob
04-10-2007, 08:06
a możesz napisać to ludzkim pismem :)

madburn
04-10-2007, 11:29
przy jarzeniowkach kolory sie piernicza - widmo swiatla co to sprawdz na google
dodatkowo UV wycieka z jarzeniowki - niektore rzeczy zaczynaja swiecic (widziales na dyskotece jak swieca np biale tkaniny ? - co prawda my tego nie zauwazymy bo jest swiatlo widzailne - ale np aparat juz fisiuje
WB mozesz ustawic na jarzeniowe - owszem skoryguje ale nie skutkuje to za dobrze

robilem ringlighta z okraglej jarzeniowki 60cm - o ile jakies duperele, male przedmioty wychodza spoko na fotke do aukcji
to np przy portrecie jest masakra - w UV zaczyna sie zmieniac kolorystyka - naczynka krwionosne staja sie fioletowe a tluszczowe zmiany podskorne - zolte - w efekcie tam gdzie skora jest ukrwiona - widac naczynka mocno - tam gdzie wiecej tluszczu to zolta jak wosk + wszelkie syfki swieca na zolto ;)

a do tego jeden niuans - 100Ws (watosekund) swiatlo blyskowe ma moc 100W - tylko ze blysk trwa okolo 1/2000s (tylko drogie lampy maja przy full power krotsze czasy, zminiejszanie czasu blysku przez redukcje mocy)
wiec 100W *2000 to 200 000W ! - tyle bys musial miec w zarowkach zeby osiagnac podobne natezenie
roznica jest taka ze przy 500W halogenie z 3m na f2.8 nie zrobisz wiecej jak 1/60s - przy 100Ws to z 3m musisz dac min f5.6 bo przepali

zamiast jarzeniowek to woalbym zarowki blyskowe - nie trzeba walczyc z WB i poruszonymi zdjeciami

nadgob
04-10-2007, 14:44
zamiast jarzeniowek to woalbym zarowki blyskowe - nie trzeba walczyc z WB i poruszonymi zdjeciami

Dzięki za wyjaśnienie
O wyższości lamp błyskowych jestem zdecydownie przekonany bo takowe posiadam. Te żarówki chciałem wykorzystać do czegoś innego (...oświetlenie dla kamery...) a nie mam doświadczenia z energooszczędnym światłem ciągłym.

madburn
04-10-2007, 15:14
nie mowiles do czego to
no do kamery to palnik HID czyli ksenon - komplet do samochodu 2szt kosztuje ~360zl (2 palniki i 2 przetwornice)
do tego jakis aku zelowy 12V i masz swoje 5500K (palnik zre 35W - ja wlasnie przerabiam soczewki w samochodzie bo jasniej swieci a mniej pradu zuzywa niz 55W halogen) i voila ;)

do kamery taka jarzeniowka starczy ale zauwaz ze ona ma banke jak polowa kamery
moze np zastosowac tzw rastry - oprawy swietlowkowe na 2x18W swietowki ? jakis statyw do tego i ewentualne wrota i calkiem calkiem

z daleka jarzenniowe do portretu starczy - ale natezenie swiatla spada z kwadratem odleglosci ;(
z bliska wychodza ficzersy swiatla UV (z bliska = cala twarz w kadrze na 50mm 1.8 )

slawek007
04-10-2007, 16:46
Witam!

A może coś takiego: http://www.fomei.com/fomeinew/PL/katalog.php?graph=sls&class=23

Pozdrawiam
slawek007

nadgob
05-10-2007, 10:15
Witam!

A może coś takiego: http://www.fomei.com/fomeinew/PL/katalog.php?graph=sls&class=23

Pozdrawiam
slawek007

jest gdzieś tam na stroniej cennik, czy o wszystko trzeba pytać?

slawek007
07-10-2007, 21:34
O wszystko trzeba pytać... mnie bo tam pracuję. Poproszę o maila na adres: s.maka@medikon.pl - odeślę szczegółowy cennik na wszystko + katalog w formacie *.pdf.

Wstępnie:

Lampa DESK-64 (czyli 64W) - 810,- PLN brutto
Lampa DESK-330 (330W) - 1213,- PLN brutto

W komplecie mleczna płytka dyfuzora zmiękczajaca światło, którą dosyć szybko można zdemontować + wrota, które można przełożyć na czarną lub lustrzaną stronę + zasilacz. Lampy posiadają prostą regulację mocy światła poprzez włączanie/wyłączanie skrajnych świetlówek. Światło 5000K bez żadnych pików barwnych, wysoka częstotliwość pozwala na video (nie ma efektu migotania).

Pozdrawiam
slawek007