PDA

Zobacz pełną wersję : D200 i sigma EF-500 DG Super iTTL



krzys123
23-12-2005, 23:39
czy ktos uzywal tej lampy z D200,bo jakos moja nijak nie chce gadac z D200 i mam problem :?
z D70 dzialala bez zarzutow

gmoszkow
24-12-2005, 01:24
Napisz co nie działa. Jak masz zapiętą na sankach, czy chodzi o tryb zdalnego sterowania???

Grzegorz

Pawel Pawlak
24-12-2005, 02:49
Mi tez nie działa... Wyświetlacz dziwnie miga (i lampa i aparat) i nie błyska :(

krzys123
24-12-2005, 07:38
rocznik70, dokladnie ten sam objaw kurna o co znowu biega?
http://www.sigma-photo.co.jp/english/flash/comp_500dg_sup.htm

o tyle mamy tylko kto dał dupy?

Władca Pixeli
24-12-2005, 08:22
... o co znowu biega?
To nie jest tylko problem z lampą.
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=17760

Duże firmy nie lubią jak ktoś im wchodzi w drogę i specjalnie wprowadzają one taki kod do aparatu aby osprzęt innych firm nie działał poprawnie. Ponoć Canon robi to bardzo często.

Prawda jest taka, że Nikon jak i Canon nie udostępniają wszystkich danych technicznych swojego sprzętu innym firmom. Sigma zmuszona jest więc do łamania kodów co nie jest w pełni legalne. W odpowiedzi firmy zamiast się procesować wprowadzają takie zmiany aby użytkownicy mieli problemy i w ten sposób zniechęcić potencjalnych nabywców do osprzętu tych firm.

Sigma robi dobrą minę do złej gry i pisze o błędach, które będzie poprawiać ale wina jest po obu stronach.

Gawronnek
24-12-2005, 13:09
po obiektywach to kolejny argument dla mnie, żeby nie kupować D200, musiałbym połowe sprzętu wymienić

admin
24-12-2005, 15:06
Male slowo wyjasnienia. Nie widze powodow aby oczerniac Nikona w tej sytuacji. Koncern ma swoje instrukcje i za ich wykupienie powinien zaplacic niezalezny producent. Dlaczego radzi sobie z tym np. Tamron czy Tokina? Kupuja licencje i nie maja problemow. Sigma od lat nie placi ani Canonowi (choc tu sie ponoc juz dogadali) ani teraz Nikonowi, bazujac na uzytkownikach obu systemow i podpierajac sie nazwa koncernu przy bagnecie szkla czy korpusie lampy. Pewnie, cierpi na tym uzytkownik, ale postawmy sie w roli producenta ktoremu pod nosem produkuje sie szkielka o 2/3 tansze :)

nin
24-12-2005, 15:11
admin po wiekszosci twoich postow wnioskuje ze za nikona oddal bys zycie
pytanie czy warto ?

admin
24-12-2005, 15:18
nin, zle wyciagasz wnioski. Zycie oddalbym za rodzine. Sprzet to sprzet, nic wiecej. Dziwie sie ze ktos rozsadny moze napisac cos takiego... Wybacz dygresje i wczytaj sie w sens tego co napisalem.

nin
24-12-2005, 15:23
ja nie mowie o poscie wyzej ale o wiekszosci twoich komentow adminie
gdzie kolwiek ktos cos zlego napisze na nikona odrazu bronisz go jak by ci za to placili
albo nie wiem co

dla mnie sprzet jest sprzetem i to nie wazne jakiej firmy
a opini na temat nikona czy jego medeli jest tak wiele jak wiele jest ludzi

co nie zmieni faktu ze i tak wiekszosc ludzi nie obchodzi to ze sigma nie wykupila licencji, poprostu NIE DZIALA i w tym jest sek

admin
24-12-2005, 15:29
Wiec napisze Ci wprost, nie placa, za to ja place. To zmienia postac rzeczy? Pisze to co mysle o tym sprzecie i tym co jest z nim zwiazane. Sila rzeczy prowadzac forum Nikona pisze o Nikonie, czesto wiecej wiedzac na ten temat niz inni jego uzytkownicy. Jest w tym cos dziwnego?


dla mnie sprzet jest sprzetem i to nie wazne jakiej firmy
a opini na temat nikona czy jego medeli jest tak wiele jak wiele jest ludzi

I co? Mam zamienic pisanie o Nikonie na pisanie o Minolcie? Nie mam Minolty. Nie wiem do czego zmierzasz. To forum Nikona a ja jestem jego swiadomym uzytkownikiem.


co nie zmieni faktu ze i tak wiekszosc ludzi nie obchodzi to ze sigma nie wykupila licencji, poprostu NIE DZIALA i w tym jest sek

Sek w tym ze pewni mniej uswiadomieni uzytkownicy obwiniaja za to Nikona a nie Sigme, co nie ma sensu bo nie serwis Nikona bedzie usuwal nieodplatnie ta usterke. Proste.

nin
24-12-2005, 15:34
moze by tak pisac o wszystkim? a nie uwazac nikona za jedyna swietosc ?

Pawel Pawlak
24-12-2005, 15:35
moja sigma nie działa... Ale nie mam za to pretensji do Nikona. Bo i dlaczego ? Jak już to mogę się wpienić na siebie że dokonałem tego zakupu albo na sigmę że nie zapewniła w 100% zgodności protokołu komunikacji.

admin
24-12-2005, 15:42
moze by tak pisac o wszystkim? a nie uwazac nikona za jedyna swietosc ?

Widze ze nie chcesz zrozumiec tego co napisalem. Nie wkladaj mi w usta tego czego nie powiedzialem, szczegolnie w kwestii wyimaginowanej swietosci. O wszystkim pisze tam gdzie jest miejsce na wszystko. EOT jak dla mnie w tej kwestii w tym watku.

nin
24-12-2005, 15:45
poprostu to jest tylko i wylacznie moje odczucie

groseb
24-12-2005, 16:06
Panowie spokojnie , w kwestii Sigmy , nie jestem jeszcze pewny na 100%
ale ponoć Serwis Sigmy będzie usuwał tą wadę nie odpłatnie albo za jakieś symboliczne kwoty.
Wszystko to wyjaśni się po 1 Stycznia.

Pawel Pawlak
24-12-2005, 16:10
spoko :) na razie sie nie martwię :)

groseb
24-12-2005, 16:17
spoko :) na razie sie nie martwię :)

I dobrze bo wydaje mi się ze nie ma poco :)

trigger
25-12-2005, 00:16
Troche OT: Tokina płaci Nikonowi za dostęp do danych technicznych, to Tokina 12-24 działa ok z D200, tzn. nie będzie problemów ala Sigma ? - tak pytam bo mnie interesuje T12-24.