PDA

Zobacz pełną wersję : Pkd



tomajk
01-10-2007, 21:34
Z pewnością znajduje się na forum nie jeden użytkownik, który zajmuje się fotografią zawodowo, prowadząc działalność gospodarczą.
Mam problem, mianowicie nie mogę odnaleźć kodu PKD dotyczącego usług fotograficznych i w związku z tym pytanie, czy w zgłoszeniu było 92.53.2 lub 93.05.2 i opis, czy może jednak jest numer odpowiadający temu profilowi.
Muszę dopisać do zgłoszenia o działalności również takie usługi, dlatego zwracam się z prośbą o podpowiedź.

holka
01-10-2007, 21:36
poszukaj pod haslem "dzialalnosc fotograficzna"
74.81.Z

tomajk
01-10-2007, 21:45
Takie proste a ja szukałem pod usługami, ale ciapa ze mnie.
holka bardzo dziękuję za pomoc.

holka
02-10-2007, 08:12
nie ma za co :)

elanek
03-10-2007, 11:46
74.40.Z - reklama
Proponuję dopisac

tomajk
03-10-2007, 16:36
74.40.Z - reklama
Proponuję dopisac
Bardzo dobra podpowiedź , właśnie jutro miałem iść w tej sprawie do gminy, dzięki :D

holka
03-10-2007, 17:40
hmmm... tylko nie chce zaplatac sprawy... ale... z tego co pamietam to z ta wpisana reklama jest jakis problem, tzn nie kazdy typ rozliczania podatkowego z nia dziala, np. karta podatkowa i cos tam jeszcze... albo jakos tak, w kazdym razie cos mi sie po glowie tlucze w tym temacie, ze jak ja chcialam dopisac to mi odradzili bo cos tam...
no wiec generalnie wszystko zalezy od tego w jaki sposob rozliczasz sie z US

tomajk
03-10-2007, 18:09
Rozliczam się na podstawie KPiR + VAT
Mam w planie również wypożyczanie sprzętu fotograficznego, troszkę będę musiał się popytać. :)

fIlek
03-10-2007, 18:20
Rozliczam się na podstawie KPiR + VAT
Mam w planie również wypożyczanie sprzętu fotograficznego, troszkę będę musiał się popytać. :)

To luzik :) Proponuję wpisać sobie wszystko oprócz handlu bronią i narkotykami ;) Tak zawsze bezpieczniej, a nie wiesz co będziesz robił za rok. Przy karcie podatkowej usługi fotograficzne mogą być, reklama już nie. VAT powyżej zdaje się 10000€ sprzedaży. A po osiągnięciu takiej kwoty obrotów dla odbiorców idywidualnych kasa fiskalna :twisted:

holka
03-10-2007, 18:42
aaaa, no czyli dobrze mi sie kojarzylo, no to ufff ze z moja pamiecia nie jest tak zle...

samek
03-10-2007, 18:56
Dopisz:
72.30.Z - przetwarzanie danych
Bardzo uniwersalne z pozycji komputera.

tomajk
03-10-2007, 22:29
Dopisz:
72.30.Z - przetwarzanie danych
Bardzo uniwersalne z pozycji komputera.
W czasach fotografii cyfrowej jak najbardziej uzasadnione, przyda się. :)
Podobno można mieć wpisane nawet takie rzeczy na które trzeba mieć koncesje, i inne zezwolenia, ale dopóki się tego nie robi to jest spoko, zawsze można mieć w planach, na tej zasadzie mam produkcję i dystrybucję energii elektrycznej, miały być wiatraki, ale dowództwo wojsk lotniczych nie zgadza się na budowę wyższych konstrukcji niż 30m i klapa, ale zgłoszenie jest. :-D

samek
04-10-2007, 00:03
...Podobno można mieć wpisane nawet takie rzeczy na które trzeba mieć koncesje, i inne zezwolenia, ale dopóki się tego nie robi to jest spoko, zawsze można mieć w planach, na tej zasadzie mam produkcję i dystrybucję energii elektrycznej, miały być wiatraki, ale dowództwo wojsk lotniczych nie zgadza się na budowę wyższych konstrukcji niż 30m i klapa, ale zgłoszenie jest. :-D

Tylko, że pokaże Ci się w zaświadczeniu UWAGA:
Niniejsze zaświadczenie nie stanowi podstawy do wykonywania działalności, która wymaga zezwolenia, licencji lub koncesji.

fIlek
04-10-2007, 01:09
W czasach fotografii cyfrowej jak najbardziej uzasadnione, przyda się. :)
Podobno można mieć wpisane nawet takie rzeczy na które trzeba mieć koncesje, i inne zezwolenia, ale dopóki się tego nie robi to jest spoko, zawsze można mieć w planach, na tej zasadzie mam produkcję i dystrybucję energii elektrycznej, miały być wiatraki, ale dowództwo wojsk lotniczych nie zgadza się na budowę wyższych konstrukcji niż 30m i klapa, ale zgłoszenie jest. :-D

Tak, ale kilka rzeczy Ci odpadnie - np. część edukacji możesz dopisać po dodatkowym zezwoleniu miejscowego wydziału oświaty.

Aeon88
20-03-2014, 09:47
-- ok znalazłem --