PDA

Zobacz pełną wersję : książka - jakie różnice pomiędzy PS CS a CS 2 ?



moshica
22-12-2005, 23:08
Witam

Zamierzam kupić książkę aby poznać dobrze Photoshopa ale nie mam pojęcia która pozycja książkowa jest dobra dla osoby średnio zaawansowanej ?
Chodzi mi o to aby była na dobrym poziomie edytorskim i posiadała jakieś przykłady (aczkolwiek nie wiem czy takowe są).
Wiem że Helion ma jakieś pozycje a w ogóle to jest tyle książek że jedna bardziej "krzykliwa" od drugiej.
Co polecacie kupić. Zależy mi aby były dobrze opisane prace z warstwami, profilami, etc.

Drugie pytanie dot. kwestii różnic pomiędzy programem PS CS a CS 2, jakie one są ogólnie mówiąc?
Czy mając wersję CS dużo tracimy jeśli chodzi o obróbkę plików i warto przejść na wersję CS 2 ?
Od tego też zależy jaką książkę wybrać czy do CS czy CS 2 ?
PS CS mogę mieć po polsku a CS 2 po angielsku, więc w którą wersję "wejść" oraz która książka będzie dobra ?

Pozdrawiam
Moshica

Mok
22-12-2005, 23:54
Scott Kelby "Fotografia cyfrowa - edycja zdjęć "

http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/433609
To moim zdaniem najlepsza książka dot. edycji zdjęć. Wszystko napisane łopatologicznie. Mam starsze wydanie tej książki i bardzo je sobie chwalę.

Pozdrawiam

Mok

stig
23-12-2005, 02:47
Kup taka ksiazke, jaki masz program. :)
Generalnie zawsze polecam "Biblie PhotoShopa" -- dobierz sobie wydanie w zaleznosci od tego w jakim Shopie chcesz pracowac. Kiedys dostalem ja w prezencie (kiedy juz i tak mialem Shopa w paluszku) i moge z czystym sumieniem powiedziec, ze jest to chyba najobszerniejsza pozycja -- traktujaca nauke tego programu od samego poczatku az po bardziej zaawansowane techniki i rozwiazania.
Wspomniany wyzej Kelby czy jakakolwiek inna ksiazka ustawiona bardziej tematycznie -- owszem, bardzo sie przyda -- ale jako uzupelnienie, a nie podstawowa lektura do nauki programu.

moshica
24-12-2005, 16:24
Znalazłem jeszcze taką pozycję w Helionie :
Photoshop CS/CS PL. 50 praktycznych projektów: http://helion.pl/ksiazki/pcs5pp.htm
Książka jest zaawansowana i chciałem się zapytać czy ktos z Was z niej korzystal i jest dobra od strony realizacji złożonych efektów, celem późniejszych wydruków na papier, płótno,etc. Chcę się nauczyć tworzenia efektów takich jak na stronach Janee :
http://myjanee.home.insightbb.com/tutorials.htm . Czy znajdę tam właśnie takowe przykłądy i czy ksiażka ta przygotuje mnie do samodzielnego myślenia nad własnymi ?
Wychodzi na to że muszę kupić 2 pozycję : Biblię CS, aby poznać pracę z warstawi i te 50 projektów. Szkoda że nie ma takowej 1 pozycji książkowej, łączącej te 2. Skupić chcę się nad efektami końcowymi co już wiadomo.

Pozdrawiam
Moshica

stig
25-12-2005, 15:35
Wychodzi na to że muszę kupić 2 pozycję : Biblię CS, aby poznać pracę z warstawi i te 50 projektów. Szkoda że nie ma takowej 1 pozycji książkowej, łączącej te 2. Skupić chcę się nad efektami końcowymi co już wiadomo.

Dobrych efektow koncowych nie osiaganiesz bez doglebnej znajomosci samego programu. Wiekszosc efektow jakie sa prezentowane w tutorialach czy "opisach projektow" na moje sa koszmarnie banalne, infantylne czy po prostu "staromodne". Opisy tych projektow moga Cie na cos naprowadzic, ale jesli nie bedziesz znal dobrze narzedzia, to jedynie bedziesz "małpował" to co jest tam napisane, nie wprowadzajac zadnych swoich modyfikacji (bo nie bedziesz wiedzial jak, albo jakim narzedziem/opcja, zastapic opisany krok). Moja rada -- skup sie na samej nauce programu, a jesli jestes kreatywny -- nie beda Ci potrzebne zadne ksiazki czy opracowania, bo sam bedziesz potrafil wykorzystac zdobyta wiedze do stworzenia ciekawych, nieszablonowych i estetycznych projektow.