PDA

Zobacz pełną wersję : SB 800-filterki. Czy to jest niezbędne ?



leszeg
22-12-2005, 22:54
Kupiłem lampe w której był tylko jeden filterek do światła żarowego. Opakowanie zamkniete,nie było widac śladów grzebania, a w pudełeczku poprostu tylko jeden. Czy tego lilterka czesto się używa, czy warto sprzedajacemu truć? Brakuje filtra do światła fluoroscencyjnego.

szymony
22-12-2005, 23:55
Warto truć dla samej zasady. Jak coś jest w komplecie, to powinno to być.
Osobiście kożystałem z obu tych cudów, w zależności od panujących warunków.

pooley
23-12-2005, 01:51
wg mnie warto truc... czesto obiekty sa oswietlone wewnatrz oswietleniem fluoroscencyjnym... praktycznie zawsze, bo jest ekonomiczne, dlatego szeroko stosowane... jezeli bedziesz w ogole uzywal tych filtrow barwnych to w glownej mierze wlasne tego... ktorego Ci brakuje :?

fiorel
23-12-2005, 06:09
moim zdaniem nie warto, chyba raz dla sprawdzenia używałem. a tak leży bezużyteczne

leszeg
23-12-2005, 08:11
Sprzedajacy obiecał wiec poczekam. Swoją droga ja mam osobliwe szczęście do zakupów, zawsze cos musi być nie tak wiec całe szczęscie ,że w tym przypadku tylko tak sie skończyło.

pooley
23-12-2005, 08:56
A wg mnie warto... nie ma nic gorszego niz dwa rozne zrodla swiatla o roznej temperaturze... uzywajac blyskograta tylko pierwszy plan bedzie mial prawidlowy balans bieli, dzieki filterkom temperatury flasha i swiatla zastanego powinny byc juz bardziej do siebie zblizone. Ostatnio robilem fotki na wystawie kotow w BlueCity, nie zalozylem filterka czego bardzo zaluje... :( wiec jezeli mozesz filterek miec nie ponoszac kosztow (tym bardziej ze ten filterek jest w podstawowym wyposazeniu, wiec dlaczego mialbys go nie posiadac) warto truc tylek sprzedawcy ;) Z czasem docenisz potege tej cieniutkiej folijki :mrgreen:

leszeg
23-12-2005, 09:03
tak sobie pomyślałem już na poczatku gdu otworzyłem pudełko, że w końcu czemuś to słuzy i dlaczego mam nie mieć. No to truję :)

mziel
23-12-2005, 10:34
Też się zastanawiałem nad tym czytając PDFa po angielsku (lampę od Hesji dostanę dopiero dzisiaj). Nigdy nie wiziałem takiego filterka na warsztatach/zlocie. Wszyscy jechali bez... Jak już dostanę zabawkę to sprawdzę z całą pewnością. W pokoju mam 2 różne źródła światła (sufitowe - żarówa, biurkowe - jarzeniówa) więc sprawdzę oba światła. Nawet Mix zrobię ;-)

leszeg
23-12-2005, 11:20
a może ktoś wie gdzie to mozna kupić bo przeciez to sie zużywa.