PDA

Zobacz pełną wersję : d100 czy d70?



donau
22-12-2005, 17:56
mam dylemat. zastanawiam sie nad zestawem z sigma 17-35/2,8-4. Nie wiem ktory z tych bedze dla mnie lepszy. duzo podrozuje wiec, bardziej sklaniam sie ku d100.
Co sadzicie o tej sigmie, jak wypada podlug nikkora 18-70?
jeszcze jedno. cena za taki zestaw body d100 + sigma 17-35 - ile byscie dali?
mam mozliwosc kupna za 3500! dobra cena?

lesheck
22-12-2005, 17:59
zamiast sigmy lepiej nikkor 18-35/3,5-4,5

donau
22-12-2005, 18:02
tyle ze nie mam tyte pieniedzy tyle. nikkor chyba drozszy o jakies 500zl... to dla mnie duzo

lesheck
22-12-2005, 18:05
naniemieckim ebayu mozna za jakies 1100-1200 kupic. Za nowa sigmeo ile pamietam chca jakies 1350. Moim zdaniem lepiej brac nikkora, nawet jak uzywany to jakosc zdjec bedzie znacznie lepsza. No i oczywiscie d100. Ja wlasnie sie przymierzam do wymiany mojego d70 na d100. Jak dobrze trafisz to za calosc zaplacisz jakies 3600 pln.

donau
22-12-2005, 18:05
a jak byscie ocenili jakosc obrazu i wykonanie tej sigmy w porownaniu z 18-70? oczywiscie w podobnych zakresach czyli do 35mm

[ Dodano: Czw 22 Gru, 2005 ]
kurcze a ile mozna dostac za uzywana sigme?

[ Dodano: Czw 22 Gru, 2005 ]
bo on chce za nia ok 1tys

[ Dodano: Czw 22 Gru, 2005 ]
i jeszcze jedno jake polecacie tele tak do 700zl?

LinKuei
22-12-2005, 18:59
Witaj,

Ja miałem coś takiego...
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=77440238
Fajny tele za rozsądną cene, jak dla mnie robi dobre zdjęcia i ma funkcję macro.. ja polecam...

Tutaj masz przykładowe fotki z tego obiektywu...
http://linkuei.mlodzi.pl/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=32
http://linkuei.mlodzi.pl/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=30
http://linkuei.mlodzi.pl/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=52

Pozdrawiam.

lesheck
23-12-2005, 00:04
A jezeli o tele chodzi to ja proponuje 70-210 f4. To bedzie moj nastepny zakup.

donau
05-01-2006, 12:44
padlo na d100 z sigma 24-70 /2.8. jak na razei rewelka. nareszcie moge skupic sie na fotografowaniu :)

najt
05-01-2006, 22:46
a lepiej D50 czy D100? chodzi mi o funkcjonalnośc.

Rave
06-01-2006, 00:27
a lepiej D50 czy D100? chodzi mi o funkcjonalnośc.

pewnie ze d100.

patrycjusz
06-01-2006, 00:36
Ja tez mialem dylemat czy d70 czy d100. Kupilem d70. Narazie jestem zadowolony, ale tez mysle o zamianie za rozsądne pieniadze:) Czy d100 wykonana jest z tego samego materialu co d70? Czy jest bardziej pewna w trzymaniu i czy w ogole roznice w jakosci zdjec są zauwazalne... ? prosze o odpowiedz


Pozdrawiam, Patrycjusz

Rave
06-01-2006, 01:00
roznice w jakosci zdjec..hmm oba aparaty robia rozne.. wykonanie jest moim osobistym zdaniem fajniejsze w d100..inny rodzaj plastiku na d100 i d100 posiada wewnetrzne aluminiowe oslony na elektronice podczas gdy d70 tylko na sensorze od tylu.

donau
06-01-2006, 11:10
a lepiej D50 czy D100? chodzi mi o funkcjonalnośc.

to dwa diametralnie rozne aparaty, d50 jest pozbawiony wielu funkcji w porownaniu do d100, jednak 50 to nowszy aparat i jesli brac pod uwage kryterium nowszy=bardziej funkcjonalny to stowka przegrywa...


Ja tez mialem dylemat czy d70 czy d100. Kupilem d70. Narazie jestem zadowolony, ale tez mysle o zamianie za rozsądne pieniadze:) Czy d100 wykonana jest z tego samego materialu co d70? Czy jest bardziej pewna w trzymaniu i czy w ogole roznice w jakosci zdjec są zauwazalne... ? prosze o odpowiedz

d100 przypomina anaologowa f80, jednak diametralnej roznicy w ergonomi pomiedzy 100 a 70 nie ma. D100 jest wykonana z plastiku + stop magnezu. Trzyma sie bardzo pewnie, nic nie trzeszczy, po prostu kawal dobrego sprzetu. Denerwuje mnie troche ruszajaca sie klapka od CF, jak sie ja dociska to smiesznie stuka...tez tak macie???
Jesli chodzi o jakosc zdjec, to sa porownywalne, jednak slyszalem , ze d70 generuje bardziej surowe kolory niz d100. Te z 100 sa jakby bardziej naturalne. Zreszta czytalem ostatnio post NINa i to potwierdzalo by ze faktycznie moze to byc zauwazalne.

ale szczerze mowiac lepiej zainwestowac pieniadze w lepsze szklo niz zmieniac body...
chociaz grip do d100 jest wyborny....:)

pozdrawiam



[/b]

nin
06-01-2006, 12:50
nie wypowiadam sie juz na temat tej klapki :D
przylepilem tasma dwu stronna z takim grubym podkladem
tylko ze gorna czesc kleju oderwalem wiec klapka opiera sie
na tym czyms ale chyba to wyrzuce bo glupio bez stukajacej klapki : P

no i D100 ma wiekszy wizjer (jak dla mnie slepego przewazylo szale)

i jedno o czym napewno trza napisac to to ze 70 robi napewno ostrzejsze zdjecia
czasami az za ostre :/ no i jest to nowsza konstrukcja
choc moim zdaniem D100 mimo ze ma juz 3-4? lata nadal przewyzsza
funkcjonalnoscia i jakoscia zdjec wiele nowych dslr innych firm

donau
06-01-2006, 13:05
mi brakuje jeszcze troche lepszego uszczelnienia w d100(np.ukochanej klapki:) oprocz tego wszystko jest ok.
mialem juz kilka dlsr na dluzej, ale d100 i olympus e-1, to dla mnie kwintesencja fotografii - zadnych zbednych bajerkow itd. sama przyjemnosc z naciskania spustu migawki. na koncu rankingu jest minolta 7D...
PS. tak na marginesie, jaki byscie polecali ob. do makro w cenie do 800zl? chodzi mi po glowie 50/2,8 sigmy 1/1 ???

Rave
06-01-2006, 16:17
oo tak d100 ma odrobine wiekszy wizjer. Generalnie ja powiem tak, pomimo ze d100 juz ma troche latek, to jego fotograficzne zdolnosci nie zmalaly ani nie wzrosly. Jezeli fotografujesz od lat,, masz wiedze o postprodukcji, bardziej zadowolony w praktycznym dzialaniu aparatu bedziesz z d100.

JEzeli sobie cykac chcesz bo chcesz wez d50, on dopali ci w puszcze bardziej zdjecia niz d100 ktory zostawia wszystko tobie.

ars
06-01-2006, 16:26
A skoro juz zeszlo na wielkosc wizera w D100, moze ktos wie czy wizjer w D200 jest taki jak w D100 czy to raczej inna linie i D200 dziedziczy to po 70tce ?
ArS

Rave
06-01-2006, 16:32
A skoro juz zeszlo na wielkosc wizera w D100, moze ktos wie czy wizjer w D200 jest taki jak w D100 czy to raczej inna linie i D200 dziedziczy to po 70tce ?
ArS

d200 ma wizjer z klasy d2x

patrycjusz
06-01-2006, 16:47
D100 jest wykonana z plastiku + stop magnezu. Trzyma sie bardzo pewnie, nic nie trzeszczy, po prostu kawal dobrego sprzetu.

Wlasnie o to mi chodzi. Jestem przyzwyczajony do solidnego sprzetu typu f801s, f90x.


Jezeli [...] masz wiedze o postprodukcji, bardziej zadowolony w praktycznym dzialaniu aparatu bedziesz z d100.

Własnie chodzi mi o aparat solidny i pozbawiony wielu pierdół. Nie potrafie się przyzwyczaic do d70. (chociaz to dobry aparat).

Dzieki za odpowiedzi.

gregoire7
07-01-2006, 14:42
D100 bez szemrania, dobry do potrzymania i do robienia zdjęć, a na allegro ostatnio w dobrym stanie i cenie bywa

Jacek_Z
10-01-2006, 01:09
zdanie mam inne, ale to indywidualna sprawa, wolno mi chyba. D100 wymaga wiedzy (Auto WB do kitu) i obrabiania zdjęć. Kilka lat to niemal połowa epoki fotografii cyfrowej. Tu sprzęt się starzeje szybciej niż komputerowy.
D 100 polecam tylko jeśli ważna (i to bardzo) jest jego mechaniczna wytrzymałość, trudne warunki focenia.
To zupełnie inna sprawa niż w fotografii analogowej, gdzie jakość zdjęć zależała tylko od optyki. Tu ważniejsze jest body (a właściwie matryca i soft na niej), a to jest stare.
Polecam - D50 jeśli chcesz nikona i dobry obraz (lepszy od D70 choć ta sama matryca - upłyneło niewiele czasu, a już mocno poprawiono soft!), albo D200 - na wiele lat (czyli tak ze 3)
Jeśli zależy ci na wytrzymalszym od D50 body to weź D70 - sa już dośc tanie.
Jeśli nie masz za duzo kasy na sprzęt, a tak to rozumiem, to polecam D50 a zaoszczędzoną kasę przeznacz na jak najlepszą optykę.
jak za kilka lat zmienisz body na solidne D300 :) to przynajmniej będziesz miał dobrą optykę

nin
10-01-2006, 01:16
Jacek_Z nie wiem jak inni ale dla mnie wb w aparecie
naprawde schodzi na ostatni plan (za to kocham rawy)
w kompie to dwa klikniecia by miec kolory jakie sie chce
dziwie sie ze ktos przy zakupie lustra bierze pod uwage awb

Jacek_Z
10-01-2006, 01:25
jaki z tego wniosek - ?
że zależy czy lubimy komputer i obrabiać zdjęcia (wtedy D100) - znam osoby które lubią ciemnię i robienie odbitek
czy lubimy tylko fotografowanie a obróbkę nie bardzo, wolimy gotowe dobre efekty (wtedy D50).
na marginesie - osoby przyzwyczajone do pierwszych cyfrówek bedą na wyższym poziomie wtajemniczenia bo musieli !!! obrabiać zdjęcia.
bawiąc się D200 mogłem się zdać na Auto WB, zostało to dopracowane (i nie tylko to)
poza tym jaka jest dalej cena odsprzedaży sprzętu - jak się ma pierwsza cena D100 do tego co kosztuje dzisiaj? I dlaczeg tak jest? bo nie bez powodu.

nin
10-01-2006, 01:32
sory wielkie ale ja zyje ze swiadomoscia ze komputer to taka
ciemnia ( dla cyfrzakow )
cyfra daje ta mozliwosc wywolanie (raw) zdjecia takie jak bysmy chcieli
a nastepnie zrobienia z tym co nam sie jawnie podoba

po za tym dla mnie ciemnia b&w to magia a co dopiero color


jak ktos chce korzystac z ciemni (nie komperowej) to po co
walac kase na cyfre jak za 2tys mozna miec konkret analoga ?

twoj przyklad obrazuje moj przyklad:
mam ferrari enzo ale jezdze nim 50km/h bo lubie bezpieczna jazde

a co z reszta mozliwosci ferrari? (cyfry?)

krzysztof jot
10-01-2006, 01:55
aby zazbytnio nie odbiegać od zadanego pytania - bo rozumiem, ze dotyczy ono
zakupu body w granicach 2-2.5tys to jesli nie D100 (ma słabe czyli "małoostre" JPG,
i mały bufor pamieci, choc i ze sportem sobie radziłem - reszta lepsza od D70) to tylko
i zdecydowanie D70s. To wbrew temu co chcialiby usłyszec posiadacze D70 nie jest
"to samo" z wiekszym LCD :). No i D70 byl i jest bardzo awaryjny - kupsz uzywke
i mozesz miec spory kłopot - tam psuje sie wszystko " i nagle i nieoczekiwanie" wiec
jesli juz to D70s. D100 to faktycznie troszke juz muzeum, ale fotki robi identyczne jak
dwa lata temu - czyli dobre, a jest dośc solidny i maławaryjny. Jednak 3500 z sigma to
zbyt drogo - sigmy sie nie kupuje, sigme sie dostaje ;) a body D100 warte jest obecnie
1800-2300 max.

Jacek_Z
10-01-2006, 02:03
pierwsza część wypowiedzi zgadzam się - tak można, ale nie trzeba!
Też uważam, że komputer to ciemnia dla cyfrzaków.

Ciemnia to dla jednych była przykra konieczność, a dla drugich tajemnicze misterium.
U nas pokolenia sie wychowały na fotografowaniu od A do Z. W jakiejś części to było związane z kosztami. Samemu było taniej i lepiej w dodatku.
Ale na "zachodzie" wiele wcześniej dokonał się podział na laboratoria i fotografów.
Nie ma nic złego w tym, że robimy zdjęcia (nawet w jpg), a odbitki niech nam zrobi kto inny (w końcu i tak teraz do tego doszło, ale z konieczności, nikt teraz nie ma labu w domu, a gdzieś zanosi pliki, chyba że je sobie drukuje na atramentówce)
Lepiej tego nie podważaj - za czasów analogów sporo czołowych fotografów nie wchodziło w ogóle do ciemni. Ci naj, naj nawet nie wymieniali rolek filmów w aparacie - oddawali aparat asystentowi a ten podawał im drugi załadowany. I tak bywa do teraz.

Przy czym cie zaskocze - ja zaczynałem przygode z fotografią od ciemni i zafascynowało mnie, jak to jest, że się w kuwecie na papierze cz-b wyłania nagle obraz.
Ale teraz nie mam czasu na obróbkę (komputerową) i chce by body dawało max idealny obrazek. Jak dobrze poustawiam przed zdjęciem, to nawet w jpg.

Nie jest dla mnie na pewno atutem aparatu, ze muszę umieć poustawiać parametry w kompie przy wywoływaniu NEFa, a potem jeszcze poprawić w PS. Choć podstawy mam dobre, z ciemni kolorowej na papierze z fotonu ciężej było uzyskać dobry kolor niż teraz z NEFa zapewniam cię.

ludzie nie po to kupują cyfrówki by na komputerach obrabiać obrazki. A przynajmniej nie wszyscy. Ale po to by móc więcej fotografować.

krzysztof jot
10-01-2006, 02:12
czołowych fotografów nie wchodziło w ogóle do ciemni. Ci naj, naj nawet nie wymieniali rolek filmów w aparacie - oddawali aparat asystentowi a ten podawał im drugi załadowany
zanim jednak mogli sobie na to pozwolic - gwarantuje Ci, ze i zmieniali rolki i godzinami siedzieli w ciemni. Na bank.

Jacek_Z
10-01-2006, 02:31
zapewne tak.
Ale mi chodzi o to, ze można interesować sie tylko momentem fotografowania. I nie jest to nic złego.
A tak - postrzegane jest trochę wywoływanie RAW - jako sztuka - jak dawniej ciemnia która nobilituje.
Idzie ku ułatwieniu sobie zycia, zauważcie panowie. Postęp powoduje, że coraz więksi amatorzy otrzymują dobre technicznie fotki. Co zaawansowanych fotografów może wkurzać, tyle nauki niepotrzebnie (?)
W każdym razie ja jestem za dobrym jpg (albo tiff) już z body.
Umiem ocenić plan zdjęciowy a potem wg tego ustawiać WB, kontrastowość, nasycenie, wyostrzenie itd - przed zrobieniem zdjęcia. Potem fotografuję. I to (prawie) koniec. Mam dobry plik.
Jeśli mam małe doświadczenie - to mogę poustawiac na auto, a aparat z dobrym przybliżeniem to mi zapewni. D100 - bo o nim jest temat tego nie daje. Wymaga doswiadczonego fotografa (grafika). dlatego polecałem D50. Wybór zależy od umiejętności i czy kto woli focenie czy obróbkę.

donau
13-01-2006, 21:50
mam pytanie.
mialem kilka paprochow na zdjeciach, wiec doszedlem do wniosku ze szykuje sie przedmuchanie matrycy, a ze aparacik jest u mnie od 1 miesiaca wiec zabralem sie do tego pierwszy raz....
zerknalem w instr. oblugi co madre glowy napisaly i czytam ze jest funkcja podniesienia lustra przy jednakowej dezaktywacji matrycy. Mysle super, czyli standardzik. Z gruszka w dloni smigam po menu, ale za cholere nie moge uaktywnic tej funkcji... mysle sobie moze trzeba zmienic cos w ustawieniach....ale zerkam jeszcze raz na intrs(po ang.) a tam wyraznie napisane ze funkcja jest aktywna WYLACZNIE z ZASILACZEM SIECIOWYM!!!! SIC!!!!

mysle sobie, ze nigdy go nie mialem, nie mam i najprawdopodobniej miec nie bede... to smigam w ustawienia manualne , czas BULB , jedna reka trzymam spust migawki druga dmucham dmuchadelkiem. Na razie jest luz, ale nie wiem czy jest to bezpieczna metoda, dlatego moje zapytanie:

MACIE INNE SPOSOBY CZYSZCZENIA MATRYCY W D100???? (oprocz opcji blokady lustra z zsilaczem)


za wszelkie inf. serdecznie dziekuje . PAPA

krzysztof jot
13-01-2006, 22:22
Na razie jest luz, ale nie wiem czy jest to bezpieczna metoda,

no, niebezpieczna jak puscisz spust :) Pozatym chyba nie szkodzi, ja tak czysciłem
tzn.dmuchałem moje D100 ponad rok i nic sie nie działo - oczywiscie staraj sie to
robic rozsadnie, na wszelki wypadek nie kieruj na mocne źrodło światła... ale nie
wiem czy to moze zaszkodzic. Ale uważaj na spust :)

Rave
13-01-2006, 22:23
ja wkladam wezyk, robie bulba, rach ciach i czyste. Ale tobie nie radze probowac, nie biore za twoj sprzet odpowiedzialnosci;)

donau
14-01-2006, 04:22
dzieki za odpowiedzi :)
bez obawy udalo sie raz touda sie i drugi!!! :P
pozdro

equaliber
04-02-2006, 03:19
No i dalej nie jestem pewien.. - ciezko jak cholera cos tutaj wybrac.
- d100 - nie wiem dlaczego mnie przyciaga (pomimo, ze sie pisze o jego podeszłym wieku, jpg cienkie i szybkosc..)
- d70s - jakos do mnie nie przemawia - sam nie wiem czy to nie jest ppoprostu utrudnianie sobie zycia...

Nie wiem czy uda mi sie wejsc w jaki kolwiek system, jak narazie nie moge sobie pozwolic na stanowczy wybor i opuszczenie chociaz na chwile hybrydy.

Tak sobie mysle o innym systemie, ale jak narazie wszystko mnie kieruje do NIKONa...

Moze ktos mi wybije z glowy d100? albo d70s? tylko nie proponujcie d200 - to nie dla mnie jednak półka, za niska cena.. ;-/ (d100 w DE za grosze, ze tak powiem - taniej i to czasami sporo nizeli d70s i tutaj mnie to jeszcze popycha w strone d100)

Zle kombinuje?

Rave
04-02-2006, 04:48
No i dalej nie jestem pewien.. - ciezko jak cholera cos tutaj wybrac.
- d100 - nie wiem dlaczego mnie przyciaga (pomimo, ze sie pisze o jego podeszłym wieku, jpg cienkie i szybkosc..)
- d70s - jakos do mnie nie przemawia - sam nie wiem czy to nie jest ppoprostu utrudnianie sobie zycia...

Nie wiem czy uda mi sie wejsc w jaki kolwiek system, jak narazie nie moge sobie pozwolic na stanowczy wybor i opuszczenie chociaz na chwile hybrydy.

Tak sobie mysle o innym systemie, ale jak narazie wszystko mnie kieruje do NIKONa...

Moze ktos mi wybije z glowy d100? albo d70s? tylko nie proponujcie d200 - to nie dla mnie jednak półka, za niska cena.. ;-/ (d100 w DE za grosze, ze tak powiem - taniej i to czasami sporo nizeli d70s i tutaj mnie to jeszcze popycha w strone d100)

Zle kombinuje?

chcesz robic foty? ja zarabiam na d100 i robie dla siebie na d100. D100 bije niektore moje negatywy, jestem bardzo zadowolony. Po zakupie d200 d100 zostaje w torbie na backup pewnie;)

donau
04-02-2006, 12:23
moj d100 wlasnie grzeje sie w serwisie. Czekam na odp. sprzedajacego , ale na 100% przyjdzie nowy model
szukam tez gripa do d100 - wiem ze za granica mozna dostac za 300-400zl. w posce ok 800zl za uzywke
niesstety nie mam mozliwosci kupic z ebaya bo nie mam karty kredytowej, stad moje prosba - jesli ktos by jechal w poszukiwaniu sprzetu gdzies na zachod to prosilbym o kontakt i jesli nie bylo by to problemem kupno mi mb-d100

wracajac do twojego postu, d100 to swietny aparat i bez znaczenia ile nowszy jest d70s nie zamienilbym go za chiny. Ergonomia prawie jak w E-1, wytrzymalosc i jakosc zdjec odpowieda mi w 100% POLECAM

equaliber
04-02-2006, 13:28
No to już więcej nie czytam głupot - bo przez takie coś trace szacunek do internetu. Każdy chwali swoje - przy czym neguje inne z czym nie miał doczynienia w ogóle. Tacy "internetowi znawcy" - jaki wiele.

No to nic, ja się będę rozglądał za d100 - wchodze do bractwa NIKON - donau, jest taka opcja, że może będę rozmawiał z rodziną w DE i jeżeli już ułoże sobie wszelkie wydatki a to sie odezwe i będę mogł zaproponować Ci wspolne zakupu w DE (bez ruszania sie z domu). Ale jak mowie to nic pewnego, bo mam jeszcze kilka b.ważnych wydatkow i może teraz sobie to odpuszcze. (jeszcze istnieje możliwość z FR)

PS: tak na marginesie to jestem wdzięczny - bo naprawde "pociąga" mnie ta stówa!

EDIT:
Własnie o to mi chodziło - tak samo mnie irytował e-1, no ale bałem sie o jego wiek.. Co do tego grip'a - to jakby co to ja jeszcze dam znac, sam nie wiem jak to będzie, ale wstepnie mowie, ze jest taka mozliwosc.

donau
04-02-2006, 13:39
equaliber: to milo ze istnieje taka mozliwosc :) narazie mi sie nie spieszy. W kazdym razie musze miec gripa do czerwca-lipca bo wyjezdzam sobie pozwiedzac swiat i bedzie niezbedny.
Nie mysl ze odradzam kupno d70 - w rzadnym wypadku to tez swietny aparat ale moim zdaniem d100 ma dusze i charakter, ktory mi bardzo odpowiada - to taki husky wsrod aparatow - nie do zdarcia :)
pozdrawiam

nin
04-02-2006, 18:58
tez bym chetnie kupil gripa za 300-400 :wink:

donau
04-02-2006, 19:42
w interfoto jest za 600zl uzywany, ale jak kupowalem aparat to wzialem go do reki i obmacalem. Super lezy tyle ze byl pekniety :(
na ebayu zza oceanu nowe gripy widzialem za ok 200zl !!!!!!!!!!!!!!!!!

maniacoss
07-02-2006, 19:13
A ja niedawno stalem sie szczesliwym posiadaczem D70 i jestem z niej zadowolony, malo tego nawet jak schrzanie foty to nie bede mogl zwalic tego na sprzet bo(i pisze to z przekonaniem) jest b.dobry... cooz moze tak uwazam bo do tej pory robilem kilkunastoletnia,z zepsutym AF i wysluzona juz 801s :P !!

donau
07-02-2006, 19:46
A ja niedawno stalem sie szczesliwym posiadaczem D70 i jestem z niej zadowolony

gratuluje. najwazniejsze jest twoje odczucie. Zycze udanych fotek :) pozdrawiam

[ Dodano: Nie 12 Lut, 2006 ]
mam dobre wiesci :)
znam goscia ktory moze załatwic nowe battery packi do d100 z roczna gwarancja, kompletem firmowym czyli karton + instrukcje itd. CENA BARDZO ATRAKCYJNA - 450zl. Jesli ktos jest chetny to prosze sie meldowac - 2 raz taka okazja moze sie nie powtorzyc :wink:
pozdrawiam

zegar_z_kukulka
12-02-2006, 20:21
taniocha, stowe drozej niz delta do d70

Rave
12-02-2006, 20:29
taniocha, stowe drozej niz delta do d70

ty chyba nie wiesz co probujesz porownywac. te 350 zloty za ten pseudogrip to zdzierstwo okrutne.

nin
12-02-2006, 20:31
kurde wyplukalem sie na szkla :/
a chetnie bym sie pisal na te 450zl...

donau
12-02-2006, 20:42
kurde wyplukalem sie na szkla :/
a chetnie bym sie pisal na te 450zl...

nie ma problemu. zapomnialem napisac ze gripy beda w polsce dopiero w polowie marca do tego czasu mozesz zbierac kase. Jedynie o co prosil mnie ten gosc to o deklaracje ze na 100% bede chetny, ale gripow moze przywiezc w opor...

nin
12-02-2006, 20:53
ok wiec sie deklaruje
pod koniec marca z pewnoscia juz bede mial na to

z gory dizeki

donau
12-02-2006, 20:56
jak ktos bedzie chetny to podam namiary na typka i mozecie sie dogadywac. sam bede bral jednego i jak na razie tez jestem splukany, ale za taka cene to cos wykombinuje do tego czasu.

[ Dodano: Nie 12 Lut, 2006 ]
Sprawa wyglada tak:
gosc ma wystawionego na allegro gripa mb-d100 za 600 i zestaw d100 z 28-80. W aukcji z body wyczytalem ze ma grip do sprzedania za 450. Napisalem do niego maila ze za 450 to bylbym chetny. Odzwonil do mnie i nie specjalnie mu sie usmiechalo, ale w koncu mowi ze ok.
Wiec gosc jest ze stanow i 15 marca wraca do Polski i moze przywiesc co tylko Ci sie zamarzy:) (pytalem sie go o d1x ale ma drogo 3tys.) w kazdym razie gripy beda do odbioru w Gliwicach 16 marca.
Kwestia tego zeby Ci nie powiedzial wyzszej ceny najlepiej napisz do niego maila ze proponujesz mu 400 albo 450zl i podaj swoj tel. powinien odzwonic.
Aha. chcial tez zeby w ramach zapewnienia wplacic mu jakas symboliczna kwote : np 20zl. to tyle
PS. jesli nie masz teraz kasy to nie bedzie problebu bo mi mowil ze pieniadze dopiero przy odbiorze.
mail do niego: boku@highstream.net
strona z gripem: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85773722

pozdrawiam

[ Dodano: Nie 12 Lut, 2006 ]
nin daj znac co zalatwiles :wink:

nin
15-02-2006, 00:12
nie no spkojnie
narazie byl 24mm i 85 :D

ale prosze cie o podanie maila do tego goscia
jak bede mial flote to sie poprostu do niego odezwe

z gory dzieki

donau
16-02-2006, 11:44
spoko. mail taki jak w. podalem: boku@highstream.net

Ps. dzisiaj dostalem nowego d100 + grip :) ciesze sie niezimiernie

[ Dodano: Pią 17 Lut, 2006 ]
ale mam kilka hotów :/

gregoire7
21-02-2006, 15:31
donau, daj maila to prześlę Ci soft do maskowania HOTów, a swoją drogą widzisz je w JPG i w RAWach ?, sprawdź

donau
23-02-2006, 12:37
w rawach i jpgach. Noise reduction nic nie daje. Dzwonilem do serwisu mowili mi ze niebieskich nie da rady wylaczyc / zmapowac. No nic bede musial z tym zyc :)

MAM OGROMNA PROSBE - uzywacie moze NIKONA D1H ? kolega chce kupic w atrakcyjnej cenie (2800 -nowy- rok gwarancji). Ja sadze ze to swietny sprzet pomimo wieku i 3 mln. pikseli(2,66). Co o nim sadzicie ? dobra cena?

patrycjusz
23-02-2006, 13:23
:) ja dalej choruje na d100 :) Ktos chce kupic d70 ?:-)

Pozdrawiam

donau
27-02-2006, 20:22
znalezione w kopalni okazji :) zestaw prawie jak moj - PRAWIE ROBI WIELKA ROZNICE :wink:
PS. mysle ze to lepsze niz wymieniony na forum CYFROMAN


http://www.allegro.pl/item89348296_nikon_d100_sigma_24_70_2_8_sigma_70_3 00_4_5_6.html

[ Dodano: Sro 01 Mar, 2006 ]
jak na chwile obecna cena jest conajmniej zadowalajaca. Gdyby w tym czasie co ja kupowalem sprzet kosztowal tyle co teraz ... ehhh