PDA

Zobacz pełną wersję : Wrześniowe zdjęcia tematyczne



jakubs
01-10-2007, 00:12
Dziękuję wszystkim, którzy nadesłali zdjęcia :)
Sam, rzutem na taśmę dałem wreszcie coś świeżego (w sensie - nowego;))






Zbigniew


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/09/f639f8338470429c-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)




flyski


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/09/4a36b1f137d1b5b7-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)




darsedz


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/09/d46aba126c80dce2-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)




anchel


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/09/3b90e205979348dc-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)




vanity


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/09/5ba5649c04326b6d-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)




jm


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/09/0081d69dda2ed99d-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)




eef
“trzy w drodze”


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/09/5712e4c296373d5d-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)




Gemini
“... a trzy... w drodze”


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/09/e1487f1319265678-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)




Rob123


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/09/b35bcd1050424306-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)




Cold
“Bicykle”


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/09/cc9c8d4e6265bfc8-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)




sawi


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/09/d7a869cf057da15b-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)




jakubs


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/09/8e222a0713440612-1.jpg
źródło (www.fotosik.pl)

Zbigniew
01-10-2007, 00:23
Różnorodność prac zachwyca :) Muszę przeanalizować całość na spokojnie, ale wstępnie Bicykle zrobiły na mnie baaaardzo pozytywne wrażenie.

PS.: J. - dziękujemy za pracę organizacyjną :)

eef
01-10-2007, 00:55
jakubs - dzięki

flyski
01-10-2007, 10:09
jakubs na razie jak w PM - przyłączam się do podziękowań za trud organizacyjny :)

a do prac (jakże różnorodnych) muszę jeszcze parę razy zaglądnąć.

Cieszy mnie to że ludziska się garną, (co to znaczy mieć konkretny cel działania!) :)

darsedz
01-10-2007, 10:59
Cieszy mnie to że ludziska się garną, (co to znaczy mieć konkretny cel działania!) :)

zawsze to jakieś nowe doświadczenie...

adrian
01-10-2007, 11:54
Panowie, bardzo ekstra :) Dużo lepszy poziom niż w konkursach na zdjęcie tygodnia :)

Zbigniew
01-10-2007, 12:00
Panie też ekstra - żeby nie było wątpliwości :-D

vanity
01-10-2007, 14:08
Konkurencja też ekstra. :-D


jakubs - dziękuuuujeeemy :mrgreen:

Gemini
01-10-2007, 14:13
Z szacunkiem postrzegam różnorodność punktu widzenia ...! THX Jakubs :)

flyski
01-10-2007, 15:02
Panie też ekstra - żeby nie było wątpliwości :-D

Właśnie, panie nam latoś obrodziły...
i to trzy panie, a w obu tematach jest Ich po równo!

anchel
01-10-2007, 22:13
Nie no dobre jest wszystko!
Ale bicykle są przepiękne...

Ja tez sie napatrze i coś skrobne jak odetchne.

Pzdr.

jakubs
02-10-2007, 11:03
Dzięki za podziękowania :)

Co do zdjęć, to mnie rozwalił Gemini. Wygięcie tych dwu gwoździ jest świetne, bardzo sugestywne.

Najbardziej profesjonalnie wg mnie zaprezentował się Zbigniew, chociaż z wysunięciem języka to pojechałeś, chyba lepiej było by położyć większy nacisk na usta.

jm
03-10-2007, 20:17
Konkurs miał się odbyć - i się odbył.
Prace nadesłano - nadesłano.
Oczekiwalibyśmy jakiejś dysusji- a tu dyskusji niet:(((

No to ja sobie posnuje takie swoje ...bajdurzenie;)
Różnorodnośc prac jest dla mnie zachwycająca zarówno w jednym jak i w drugim temacie. Motyw drzwi w pociągu albo kapliczek przydrożnych...niby oczywistość ale mnie nawet przez myśl podobne pomysły nie przeszły...
Rowery (czyli bicykle) są fajne - nawet bardzo jednak traktują temat dośc dosłownie (podobnie zresztą jak moja fota - w drodze...;)). Ponadto mam wrażenie, że fotka rowerowa była wykonana już jakiś czas temu i teraz wyciągnięta została z zasobów szufladowych - jeśli się mylę - bez urazy - to nie jest zarzut a tylko takie "marudzenie".
Dla mnie absolutnym numerem jeden jest "trylogia" Zbigniewa - jest pomysł, jest temat, jest realizacja! Bardzo do mnie gada to foto, bardzo. Miałam fazę, kiedy zastanawiałam się czy bym nie zmieniła kolejności komponentów w tej trylogii - ale już mi przeszło... dobrze jest jak jest.

Wszystkie prace fajne i wyjątkowo chyba wszystkie odpowiadają celnie na zadane tematy:)

PS - kiedy rusza edycja październikowa?:)

Gemini
03-10-2007, 20:42
Się nasyciłem i prace przemyślałem:

Zbigniew - szacuneczek za pomysł i wykonanie, choć za głosem poprzedników ... subtelny języczek zamieniłbym na drapieżne ząbki :)
Flyshki - no bokeh cud wyszedł...
Darsedz - czuć, ze fotka żyje!
Anchel - pięknie wyodrębniony szczegół, a kolorki zestawione wzorcowo...
Vanity - no... masz oko... tak w biegu je ustrzelić ;)
Jm - normalnie mam odczucie jak po pierwszym odcinku "Lost" ... czekam na cd...
Eef - a może ciut w górę całym kadrem, bo złapane ciekawie
Rob123 - no... niby takie zwykła "cuś", a zwraca uwagę...
Cold - biel ściany pięknie wkomponowana w ramkę ;) ładnie bike pokazane... czuć retro!
Sawi - fotka klimat trzymie... a może nieco ciemniej?
Jakubs - oj wypatrzone ipięknie pokazane... ale to nie "zwidki"?
Gemini - ...nie wiem co bierzesz, ale stanowczo czas to odstawić ;)

jakubs
03-10-2007, 22:46
jm-23 ;) ja sobie myśle, że to normalny stan z tym brakiem dyskusji, poznajemy się, nie zawsze i nie do końca wiemy, co powiedzieć, żeby nie zrobić źle... Dla mnie ważne jest, że kilka osób już zaczyna mieć świecką ;) tradycję spotykania się w tym miejscu i dzielenia swoją twórczością, to naprawdę dużo... zobaczymy, czy wytrwamy... a z czasem może i przyjdzie czas na jakieś odważniejsze uwagi i zachwyty. Nie jest łatwo prowadzić przyjacielską i merytoryczna dyskusję nad swoimi dziełami, które mogą zawierać jakieś niedociągnięcia.

Ale OK, w ramach zagajenia dyskusji złożę konstruktywna krytykę i wygłoszę pochwalne przemówienie :)

Na moim zdjęciu wyakcentowane miały być grzybki, a im dłużej patrzę, tym bardziej widzę, że głównym motywem jest węzeł trawy, który wydaje się coraz ostrzejszy i do tego umieszczony w mocnym punkcie, no ale jest to skutek tego, iż przyjechałem z wycieczki i stwierdziłem, że to właśnie zdjęcie dam. Brak kilku minut refleksji :(
A pochwalne przemówienie będzie na cześć vanity, nie wiem, jaki tytuł prywatnie dałaś temu zdjęciu, ale dla mnie funkcjonuje ono jako 'w drodze', po prostu absolutnie nie mogę się oprzeć komizmowi wędrówki trójki ślimaków :)

Gemini ty prześmiewco ;), ale polemika kiedy indziej.

Zbigniew
03-10-2007, 22:47
Jakubs - chyba pisaliśmy równocześnie :)

----

OK, do rzeczy. Nie komentowałem szczegółowo, bo ostatnio nie mam chwili spokoju ... :( No i chyba jej nie znajdę, dlatego napiszę krótko i brutalnie :twisted:

Generalnie jestem baaardzo miło zaskoczony różnorodnością i poziomem wykonania zdjęć. Przede wszystkim jednak liczą się pomysły - to, że zdjęcia są tak odmienne, a jednocześnie dotyczą tematu, nad którym każdy z nas główkował, jest świetną szkołą i zabawą.

Odnośnie wykonania i szczegółów technicznych - trudno komentować, bo to detale - np. Flyski - szkoda, że nie wszystko ostre, eef - chyba za dużo dołu, Zbigniew - ten języczek ;) - ale czy rzeczywiście jest sens komentować takie pierdółki? Chyba nie, bo liczy się ogólny odbiór zdjęcia - a ten w przypadku każdego kadru jest jak dla mnie pozytywny.

I jeszcze jedno - nie umniejszając konkursom tygodniowym, ale coraz więcej zdjęć z ZT mogłoby spokojnie pojawiać się w takich konkursach i wygrywać :)

darsedz
03-10-2007, 22:50
no to myślmy nad następnymi... choc my juz Zbyszku mamy ... "dzieci" na koniec m-ca;)

Zbigniew
03-10-2007, 22:54
Wiem, i to mnie zaczyna trochę stresować. No cóż - może będę pierwszym, który odda pojedynek walkowerem ... :( Z tego co słyszałem w takich przypadkach osoba jest również zobowiązana przekazać cały posiadany sprzęt fotograficzny na poczet forum ... :)

jm
03-10-2007, 22:54
I jeszcze jedno - nie umniejszając konkursom tygodniowym, ale coraz więcej zdjęć z ZT mogłoby spokojnie pojawiać się w takich konkursach i wygrywać :)

o tym dyskusja już była nawet chyba wielokrotnie..?

Jak widać nie każdemu odpowiada formuła konkursu tygodniowego. Mnie nie odpowiada więc zrezygnowałam z udziału. W zadaniach tematycznych znajduję jakąś motywację do szukania pomysłu i potem sposobu na realizację tegoż. Myślę, że dobrze jest jak jest:)
No i czekam na ciąg dalszy....

jakubs
03-10-2007, 22:59
:)

No taaaak... jest sens komentować takie pierdółki, bo z tych pierdółek składają się zdjęcia... Na świecie są miliadry zdjęć i jeśli fotografia jest faktycznie naszą pasją, to powinniśmy te zdjęcia robić perfekcyjne technicznie i kompozycyjnie, i całe nasze pokazywanie tych zdjęć ma tylko taki sens. Fajnie, że się podopieszczamy, ale jeśli nie jest dla nas ważne stopniowe żegnianie się z błędami i robienie coraz lepszych zdjęć, to nie jesteśmy pasjonatami. Może teraz będę idealistom, ale chciałbym osiągnąć kiedyś taki stan, żeby patrząc przez wizjer widzieć efekt końcowy. A do tego jest potrzebne wytykanie malutkich błędów :)...

Zbigniew
03-10-2007, 23:05
Cholerka, a myślałem, że chociaż w ZT zrobimy sobie sielankę i rodzinną pogawędkę :) :) :) Ale ok, racja - trzeba się rozwijać. Tylko ten się nie cofa, który idzie do przodu 8)

jakubs
03-10-2007, 23:11
Nawiasem mówiąc, jesli ktoś już ma jakąś koncepcję na następny temat to walcie śmiało :) Myślę, że przez weekend ankieta i w niedzielę lub poniedziałek otwarcie maszyny losującej i wszyscy na start.

Zaraz dam obwieszczenie w podpisie ;)

Zbigniew
03-10-2007, 23:16
Jak coś to można zawsze sięgnąć po garść poprzednich, które nie zostały wybrane. Napisałem teraz chyba oczywistą oczywistość :oops:

jm
03-10-2007, 23:43
Wysłałam propozycję tematu, a co!;)

Cold
04-10-2007, 08:11
... Rowery (czyli bicykle) są fajne - nawet bardzo jednak traktują temat dośc dosłownie (podobnie zresztą jak moja fota - w drodze...;)). Ponadto mam wrażenie, że fotka rowerowa była wykonana już jakiś czas temu i teraz wyciągnięta została z zasobów szufladowych - jeśli się mylę - bez urazy - to nie jest zarzut a tylko takie "marudzenie"...

Śpieszę upewnić Cię w przekonaniu, że się mylisz. Fotografie wykonałem na tarnowskim rynku 20 września 2007 roku. Zdjęcie było aranżowane specjalnie dla zadania tematycznego "trzy". Więcej fotografii na ten temat możesz zobaczyć Tu (http://coold.digart.pl/) lub Tu (http://fototok.tkb.pl/pt/author.php?a=me) lub w galerii foto na miejskim portalu (http://www.tarnow.pl/galeria/galeria_pod_szcz_gwiazda/index.php).

To byłoby na tyle z mojej strony w tym temacie.

jm
04-10-2007, 09:03
Cold - tylko spokojnie, tylko spokój może nas uratować.
Właśnie te fotki, które pokazujesz powyżej widziałm już gdzieś wcześniej. Moja niedoskonała pamięć sprawiła, że wydawało mi się, że widziałam je ...wcześniej (niż we wrześniu). Stąd takie moje bajdurzenie w tym temacie.

flyski
04-10-2007, 12:51
No to może w końcu ja coś dopiszę (trochę się musiałem opatrzyć z fotkami a trochę nie było czsu)

Zbigniew - ciekawie pokazane trzy formy występowania winogron, widać koncepcję i całkiem ciekawą realizację , język dodaje pikanterii :)

flyski - ewidentene "iście" na łatwiznę, idziesz w łąkę i znajdujesz trzy badylki rozmywasz tło w PS i już? Weź się człowieku za coś innego.... ;)

darsedz - ciekawe ujęcie ja bym to nazwał "droga w drodze", jednak bardzo brakuje mi dołu czyli tych panopków w kaskach i maszyn

anchel - dla mnie jedno z lepszych zdjęć, najbardziej przemawia do mne kolor (czerwony) i pomalowana nim klamka

vanity - ślimoki są świetne, zima idzie to grzeją skorupkę od skorupki... :)

karolina - starsza kobieta w drodze pod górę i przez skały, lepiej trudu podróży chyba się przedstawić nie da, całość dramatyzmu podkreśla monochrom

eef - koncepcja fajna i ciekawe same obiekty, jednak podkreślił bym w jakiś sposób ich obecność, albo inną kompozycją kadru (trochę imo zbyt dużo tej drogi dołem), albo np obróbką w B&W, ale podkreślam że koncepcja jak najbardziej mi pasuje

Gemini - świetny pomysł i zakręcone (fajne) wykonanie, zawsze jak patrzę na tę fotkę to mi się wesoło robi, dla mnie chyba najlepsza fotka w tematach

Rob123 - też fajny pomysł, jednak ja może bym inaczej kolorki poustawiał (ale tu koncepcji może być wiele)

Cold - bardzo dobra fota, w zasadzie nie można znaleźć jakiegoś "ale", tym bardziej mi się podoba, że moje (i jak się okazało nie tyko moje) podejrzenia o wcześniejsze wykonanie zostały zdementowane

sawi - temat pokazany klasycznie, bez podtekstów i dobrze jako ćwiczenie, jednak szukamy w fotografii tego czegoś co bezwiednie przyciągnie naszą uwagę, czasem jest to światło, czasem jakiś efekt, czasem kompozycja, kolor itp. tu widziałbym lepsze zagranie właśnie kolorem co zwiększyłoby imo oddziaływanie fotki

jakubs - nieźle wypatrzone ujęcie i w dodatku zawierające 2x po "trzy" :) bo trzy grzybki i trzy faktury, od lewej drewienko/kamień, grzyb i splątana trawa/pnącza

reasumując: (do końca nie wiem co to znaczy ;))
wszyscy spisali się dzielnie i należy oczekiwać dalszego, ciągłego podnoszenia poziomu prac w następnych edycjach ZADAŃ, które niechybnie znając Was (nas) nastąpią :)

darsedz
04-10-2007, 13:22
"droga w drodze"... raczej nie droga a "wózek" kombinowany z 4 szt. 2 osiowych... ale w faktycznie wciągany na górę... dzięki :)

jchyra
13-10-2007, 08:28
Cold “Bicykle” - powaliło mnie na kolana. Ta perfekcja techniczna, dojrzałość formy, oszczędność w wyrazie. Mistrzostwo świata. Nawet ciemniejszy kawałek granitu (PD) znajduje tu uzasadnienie.

Cold
15-10-2007, 17:38
Cold “Bicykle” - powaliło mnie na kolana. Ta perfekcja techniczna, dojrzałość formy, oszczędność w wyrazie. Mistrzostwo świata. Nawet ciemniejszy kawałek granitu (PD) znajduje tu uzasadnienie.

Nie cukruj mi tak bo sie zaczerwieniłem :)
Bardzo mi miło, że fotografia sie spodobała, ale mam przez nią teraz niezłego nerwa. Płyta DVD na której miałem archiwum z całej sesji fotograficznej została uszkodzona tak skutecznie, że część fotografii jest nie do odczytania... między innymi i rzeczona. Na skutek siły odśrodkowej w czytniku (tak mniemam) pojawiło się pęknięcie długości około 3 cm począwszy od środka a biegnące na zewnątrz płyty. Znacznej części plików nie da sie odczytać. Znajomy zawodowo zajmujący się odzyskiwaniem danych uratował część zdjęć, niestety nie wszystko :(

jchyra
15-10-2007, 19:26
Nie cukruj mi tak bo sie zaczerwieniłem :)
Bardzo mi miło, że fotografia sie spodobała, ale mam przez nią teraz niezłego nerwa. Płyta DVD na której miałem archiwum z całej sesji fotograficznej została uszkodzona tak skutecznie, że część fotografii jest nie do odczytania... między innymi i rzeczona. Na skutek siły odśrodkowej w czytniku (tak mniemam) pojawiło się pęknięcie długości około 3 cm począwszy od środka a biegnące na zewnątrz płyty. Znacznej części plików nie da sie odczytać. Znajomy zawodowo zajmujący się odzyskiwaniem danych uratował część zdjęć, niestety nie wszystko :(
:-) nieźle
Przyszła mi do głowy chochlika myśl, gdybym o tym wcześniej wiedział, zaproponowałbym zakupienie tej fotografii za 100 tyś zł - tak aby jeszcze bardziej pognębić :-D.

Jak bym się jednak czuł, gdybyś zaproponował prawie identyczne ujęcie, powiedzmy za jedną dziesiątą tej sumy :-D

Koniec żartów. Zdjęcie bardzo mi się podoba i szkoda, że przepadła jego oryginalna, jak się domyślam w dobrej rozdzielczości wersja. Szkoda

Cold
17-10-2007, 12:43
:-) nieźle
Przyszła mi do głowy chochlika myśl, gdybym o tym wcześniej wiedział, zaproponowałbym zakupienie tej fotografii za 100 tyś zł - tak aby jeszcze bardziej pognębić :-D. ...


To by było tak:
1. Kurs do Łodzi w obie strony jakieś - 400
2. Wynajęcie Modela wraz z rowerami jakieś... a niech ma - 3000 :)
3. Asystent z blendą tez niech zarobi godziwie - 500 :)
4. Skorumpowanie Straży Miejskiej żeby przez godzinkę "dopilnowała planu zdjęciowego" około 1000
5. gorące napoje w knajpce obok - 100
RAZEM 5000

Czyli 95 tys. minus fiskus..... Niezły zarobek i gwarantuję, że nie zorientowałbyś się że to dubel :)

Zapomniałem jeszcze przeznaczyć skromne 5000 na skorumpowanie osoby odpowiedzialnej za podmianę "obrazów referencyjnych" na portalu www.nikon.org.pl (http://www.nikon.org.pl) (na pozostałych portalach usunąłbym rzeczone zdjęcie):D