PDA

Zobacz pełną wersję : Ściana



yans
30-09-2007, 02:08
Zrobione wewnątrz starej katedry

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Światło sztuczne, bez lampy

lechupe
30-09-2007, 10:52
Ano ściana. W świetle sztucznym :-)

ameba
30-09-2007, 16:28
Nie wiem dlaczego, ale nie podobają mi się ujęcia na których w oknie widać tylko sufit.

yans
30-09-2007, 18:17
Nie wiem dlaczego, ale nie podobają mi się ujęcia na których w oknie widać tylko sufit.

To nie sufit. Za murem jest kolejny równoległy korytarz.

Radosso
30-09-2007, 18:35
Sztuczne mówisz? Bez lampy? hehe spoko. A gdzie ta katedra?

yans
30-09-2007, 20:55
Sztuczne mówisz? Bez lampy? hehe spoko. A gdzie ta katedra?

W Pradze, Katedra św. Jerzego.
Robi wrażenie, tak z zewnątrz jak i w środku.
Dość, że budowali ją prawie 600 lat.

ameba
30-09-2007, 20:59
To nie sufit. Za murem jest kolejny równoległy korytarz.
... który ma sufit widoczny w owym oknie. Chyba, że się mylę - nie wiem bo nie byłem.:)

jacoslavgth
02-10-2007, 16:55
... który ma sufit widoczny w owym oknie. Chyba, że się mylę - nie wiem bo nie byłem.:)

dokladnie to triforium a nie takie tam okno :)
zdjécie slabe :(
nie wiadomo o co chodzi, moze odpowiedznia konwersja bo B&W podniosla by jego wartosc :)
sprobuj

yans
03-10-2007, 16:51
jacoslavgth - "triforium" tak, tego słowa mi brakowało.
Zauważ, że nie umieściłem tego w architekturze tylko tu w "martwa natura, abstrakcja".
W związku z tym, co jest tu "słabe" wg Ciebie?

jacoslavgth
03-10-2007, 17:06
poniewaz trifurium jest czesciá skladowá i jednym z elementow podzialu, wedlug ktorego powstala klasyfikacja architektury sakralnej gotyku, nieodláczny element tejze architektury, element pomiedzy arkadami a oknami w scianie pomiédzy nawá glowná a boczná, element ktory byl nieodláczná czesciá katedry gotyciej, zdjécie to zaliczyc winnismy do kategorii architektury :)
dlaczego slabe ? bo nie wywolalo u mnie zadnych wrazen, poza stwierdzeniem iz triforium na zdjéciu tym widnieje.
jest nieostre, malo kontrastowe, wydaje mi sie ze WB jest nieco skopany, degradacja i brak szczegolow poprzez wysokie ISO,
poprostu zwykle triforium, nie ma gry swiatla, nic sie nie dzieje, monotonia.
to sá tylko moje subiektywne wrazenia.
a poza tym nie ma nic do rzeczy, w ktorej kategori zostalo umieszczona, zdjécie jest nieciekawe i tyle.

harb
06-10-2007, 14:03
poniewaz trifurium jest czesciá skladowá i jednym z elementow podzialu, wedlug ktorego powstala klasyfikacja architektury sakralnej gotyku, nieodláczny element tejze architektury, element pomiedzy arkadami a oknami w scianie pomiédzy nawá glowná a boczná, element ktory byl nieodláczná czesciá katedry gotyciej, zdjécie to zaliczyc winnismy do kategorii architektury :)
dlaczego slabe ? bo nie wywolalo u mnie zadnych wrazen, poza stwierdzeniem iz triforium na zdjéciu tym widnieje.
jest nieostre, malo kontrastowe, wydaje mi sie ze WB jest nieco skopany, degradacja i brak szczegolow poprzez wysokie ISO,
poprostu zwykle triforium, nie ma gry swiatla, nic sie nie dzieje, monotonia.
to sá tylko moje subiektywne wrazenia.
a poza tym nie ma nic do rzeczy, w ktorej kategori zostalo umieszczona, zdjécie jest nieciekawe i tyle.

ponadto patrzac na te fotke ma sie wrazenie ze kadr jest w rombie ,jakos tak pod dziwnym katem zrobione