PDA

Zobacz pełną wersję : [ Reportaż ] Siostra



Mała
21-12-2005, 19:53
No ogólnie to ja niechętnie swoje zdjecia umiszczaam.. Znaczy swoje w sensie przeze mnie zrobione :] Tutaj moja siostra. Ładne czy brzydkie? :) Bo mi sie podoba, ale ja amator jestem... :] Jakby ktoś miał jakieś propozycje jak by je można było upiększyć i miałby chwilkę to mógłby je obrobić, nie pogniewam się :mrgreen: Bo to w ogóle jest zeskanowane zdjęcie...

http://img339.imageshack.us/img339/3514/kopiaasiaiola00010eo.jpg

pozdrawiam
Karolina

Jogi
21-12-2005, 21:15
Jak bym miał taką siostrę, to bym też ją non-stop fotografował :mrgreen:
Ale czasem to, że z danym zdjęciem wiąże się wiele wspomnień
i darzy się je sentymentem, nie oznacza jeszcze, że jest ono
dobre technicznie. Szkoda, że skaner taki słaby, bo jeszcze popsuł
efekt - trochę romyte wszystko i za dużo purpury się wkradło.

A zdjęcie było zrobione w trudnych warunkach, gdzie światło
przebij się przez gałęzie i rzuca plamy tam gdzie nie trzeba.
I tu nogi są oświetlone, a twarz w cieniu. A ta różnica kontrastów
utrudnia oglądanie i poprawne obrobienie tego zdjęcia, bo zawsze
coś będzie przepalone. Nie wiem też, czy nie powinno się więcej
twarzy pokazać. Ale ogólnie fajny klimat. :wink:

sailor
21-12-2005, 22:45
nie widze tu trudnych warunkow oswietleniowych ..
widze natomiast zajefajna brzoze .. olbrzymia i chyba stuletnia ladnie oswietlona popoludniowym sloncem.. oo zza brzozy cosik wystaje ... aaaaa to jest ta siostra??? :))))

Mała .. postaraj sie pomyslec nad kompozycja .. co ma byc glownym tematem zdjecia .. tu jest nim brzoza .. postaraj sie wyeksponowac na zdjeciu to co chcesz pokazac... tu mozna bylo podejsc blizej i zrobic sliczny portrecik przy brzozie .. albo postac ale ujac jej wiecej w kadrze..

aha .. i nie przejmuj sie zlosliwymi komnetarzami sailora .. ten wredny typ juz tak ma :)

ps. ale brzoza fajna jest :D:D:D

Mała
21-12-2005, 23:54
Ależ nie szkodzi :) Ja i tak zmieniłam to zdjęcie, bo brzozy w oryginale jest duuużo więcej :) Więc jeśli jesteś fanem starego drzewostanu to mogę Ci wysłać oryginał :]

Zdjęcie robiłam 3 lata temu... I masz rację, można bylo zrobić ładny portrecik :) Ale nie pomyślałam, a szkoda... Chociaż powiem Ci, że nigdy nie odebrałam tego zdjęcia tak, że na nim jest drzewo i moja siostra.. Raczej moja siostra i drzewo :] Może to przez wartości sentymentalne związane ze zdjęciem :] Ale teraz, kiedy ten błąd został mi wytknięty, widzę to. W małym stopniu, ale widzę, bo mnie to aż tak bardzo w oczy nie kole :)

Dziękuję bardzo za opinie :) Liczę na więcej :) Po mnie można jechać :)

pozdrawiam
Karolina

kwasik
23-12-2005, 14:33
sredniej jakosci skan troche utrudnia odbior. w sumie moglas troche inaczej wykorzystac kontrasty, bo sloneczko ladnie wpadalo przez drzewka= poszukac innego kadru, no i modelke bym raczej widzial w całosci, ew w kadrze amerykanskim, a brzozka moglaby byc spokojnie tematem innego zdjecia. 8)

żółto-czarny
25-12-2005, 14:11
"Średniej jakości skan"... Momentalnie przypomniał mi się mój stary Plustek, którego już nie używam, a który na normalnym kontastrowym zdjęciu potrafił zrobić przepały :evil: Nie napisałaś, jakim sprzętem sfociłaś siostrę i przy jakim typie pomiaru. Może to by coś wyjaśniło?

Tomaszek
31-12-2005, 01:49
Pozwoliłem sobie na taką trzyminutową zabawę z Twoim zdjęciem. Skany mają to do siebie, że zwykle widać, że to są skany. W tym zdjęciu:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotoduszek.katowice.pl/images/kopiaasiaiola.jpg)
Skorygowałem nieco kolory bo było za żółte, dodatkowo zmniejszyłem nasycenie koloru na twarzy i odrobinę przyciemniłem najjaśniejsze partie tzn. pień na dole po lewej i oświetloną trawę po prawej (choć w oryginale nie wyglądają źle ale to dlatego, że żółte plamy dużo mniej nam przeszkadzają na zdjęciach niż białe), usunąłem też gałązkę (chyba) co sterczała z głowy i całość wygładziłem, żeby usunąć szum. Wydaje mi się, że tak wygląda lepiej. Oczywiście można z tego zdjęcia wyciągnąć jeszcze więcej, ale na napisanie tego co czytasz poświęcilem więcej czasu niż na poprawki w zdjęciu. Pozdrawiam :)

sailor
03-01-2006, 01:17
Tomaszku wybacz .. ale .. imho skopales ta poprawke skanu :/ nie chodzi o to ze malo nad nia popracowales ale o to ze w zlym kirunku i wyszlo zupelnie nienaturalnie :/

Tomaszek
03-01-2006, 17:18
sailor!
Oczywiście, że wybaczam :P Cóż, mnie się wydaje, że tak jest lepiej niż w oryginale. Tobie natomiast nie pozostaje teraz nic innego, jak zaprezentować dobry kierunek 8)

żółto-czarny
04-01-2006, 09:15
Gdybym miał 3 minuty (z zegarkiem na ręku) na zmiany, to przyszedłby mi do głowy ten sam zestaw zmian co Tomaszkowi :)

Mała
04-01-2006, 23:19
Ogólnie bardzo dziękuję za poświęcenie czasu mojemu zdjęciu :)

Tomaszku, co do Tej przeróbki to jestem pełna podziwu, ale nie podoba mi się to, że zdjęcie u ciebie jest takie zimne... Tzn. wydaje mi się, ze moja forka jest cieplutka.. Może tylko mnie :]

Żółto-czarny, ja jestem amatorką, więc zdjęcie było zrobione jakimś starym najzwyklejszym Cannonem, ktorego dostałam na komunię.. :]

żółto-czarny
05-01-2006, 11:46
Canon?! WRRR! Chyba pomyliłaś forum :wink: