PDA

Zobacz pełną wersję : Mały kompakt jako uzupełnienie D70s



B.S.
29-09-2007, 21:14
Witam!
Proszę o radę. Potrzebuję kupić mały, bardzo mały aparat który mógłbym wykorzystywać gdy nie mogę użyć lub nie mam przy sobie D70s. Pod uwagę biorę Fuji F31fd lub Sony T100. Może inne typy? Ponieważ większość zdjęć to ulica,
powinien być w miarę szybki AF. Tryb sport, manual i dość dobre wyniki w kiepskim świetle.
Z góry dziękuję,

B.S.

_______________________________________________
D 70s, Nikkor 18-70, 70-300, 50/1,8

david555
29-09-2007, 21:16
Soniaka jakiegoś kup. To bardzo dobre małpy są.:) Np. SONY S90 za jedyne 900 złociszy.;)

kronos28
29-09-2007, 21:43
coś z serii Canon Ixus - małe i robi świetne zdjęcia - wieeeelki wyświetlacz

fistaszek20
29-09-2007, 21:47
A coś takiego jak lumix fz8 ? Sama tez sie zastanawiam nad dokupieniem czegos malego...

david555
29-09-2007, 21:50
Sama tez sie zastanawiam nad dokupieniem czegos malego...

Ja tam wolę duże;), ale jeśli potrzebujesz małego, to przynajmniej dobieraj z dobrą optyką, bo niewymienna.:)

lechupe
29-09-2007, 22:08
w ostatnim Foto Kurierze jest od groma porównań kompaktów. Idz do jakiegos empiku i pooglądaj/poczytaj.

turbo
29-09-2007, 22:11
Ja rozglądam się od jakiegoś czasu w kierunku aparatu szturmowego w górki, gdy zabieranie D70 jest nieopłacalne ze względów na mobilność i będę celował w kierunku Canona A610. Może nie mikroskopijny, ale już z powodzeniem zmieści się w kieszeni kurtki.

prz3mo
29-09-2007, 22:19
Polecam któregoś Canona z serii PowerShot Axxx

B.S.
29-09-2007, 22:41
Seria AXXX canona jest faktycznie za duża. Co sądzicie o IXUS 860IS ?


________________________________________________
D 70s, Nikkor 18-70, 70-300, 50/1,8

kronos28
29-09-2007, 23:26
stabilizacja, 8mp, duży wyświetlacz - no fajna małpka :)

Tomo567
29-09-2007, 23:29
Jak dla mnie wśród "małp" musisz poszukac w wyrobach naszego przyjaciela ;p CANON'a bardzo fajna seria Axxx lub cos mniejszego na akumulator Ixus

piotr w
30-09-2007, 12:26
Warto też zwrócić uwagę na nowe Olympusy (FE-280, FE-300, mju 820), mają nowy procesor, są w miarę szybkie, małe, tylko karty xD są totalnym niewypałem.

pioter m
30-09-2007, 13:14
Fuji f30, 31 lub 40. Male, szybkie i swietne matryce maja. Brakuje troche pelnego manuala, ale powiem szczerze, ze manipulowanie glebia ostrosci przy matrycach o takim rozmiarze jest i tak znikome. Gdyby byl tanszy, to ja osobiscie chcialbym coolpixa p5000. Znakomicie lezy w reku. Mozna zapiac lampe i ma pelny manual.
Z canonow podoba mi sie a710/720. Szumi wiecej niz fuji, ale to swietne aparaty. Podoba mi sie bardziej niz a6x0. Te sa wielkie i ciezkie, jak cegly.
We wszystkich kompaktach brakuje dobrego szerokiego kata. Na eBayu UK mozna jeszcze czasem wylapac fuji E900. To jest fajna zabawka ma szerszy kat i RAW.

konopia
30-09-2007, 21:44
też myślałem na ten temat i wyszło mi, że najlepiej kupić coś takiego:
OLYMPUS µ 790 SW (albo jakikolwiek inny z oznaczeniem SW)
on jest odporny na wstrząsy, wodę i mróz.
wszędzie tam gdzie bałem się zabrać D80, będę mógł zabierać kompakta :mrgreen:
tylko że poczekam z zakupem do przyszłych wakacji

pjolofoto
30-09-2007, 21:57
Mam G 5 ,ale duzy.
Extremalnie uzywam Samsunga D 70 (S 730)
iso 1000 ,stabilizacja , szybki af.
Zwroc na niego uwage ,polecam.

horn3t
30-09-2007, 22:03
Nie szata czyni króla (czytaj nie aparat robi zdjęcia) więc polecem Sony Ericsson K810i wszędzie można zabrać robi ładne fotki i dodatkowo można zawodnić do teściowej. ;)
A tak na poważnie taniej i lepiej jest nosić ze sobą D70s tylko się trzeba przyzwyczaić.

piotr w
01-10-2007, 10:32
Ja rozwiązałem problem inaczej. Zakupiłem 50/1.8, teraz kupuję 35/f2. Zestaw jest dwa razy lżejszy, mniejszy i super jakościowo.

Rafał_Sz
01-10-2007, 17:23
le jest w giełdzie (naszej) takie coś:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=37753

pioter m
01-10-2007, 20:16
Ja rozwiązałem problem inaczej. Zakupiłem 50/1.8, teraz kupuję 35/f2. Zestaw jest dwa razy lżejszy, mniejszy i super jakościowo.
To moze sie przestawic na pentaxa. Tam to dopiero sa prawdziwe "nalesniki". Szkielka typu nikkor 50/1.8D to przy takich kolos.

big lebowski
01-10-2007, 20:40
a co sądzicie o tym kompaktowym Ricoh Caplio GR z bardzo jasnym obiektywem f2.4 ?
http://www.olbrycht.pl/ricoh/capliogrdigitalopis.htm

FlashGordon
09-10-2007, 00:48
Panowie i Panie, dorzucę małe pytanko. Mam D40, ale czasem chcę coś zabrać do kieszeni. Rzadko. Z założenia nie ma to robić zdjęć ;) a jedynie takietamfotki... No i musi kręcić jakieś dość dobre filmiki córeczki (koniecznie z dźwiękiem, ale to już chyba wszystkie małpy mają?). Filmiki muszą być konwertowalne do jakiegoś poludzkiego formatu - ot, żeby się na dvd odtwarzały (a więc możliwość konwersji choćby w VirtualDubie do avi kompresowanego xvidem).

Nie chcę wydać na ten interes więcej niż 400-450 złociszy. Trochę takich małpek na Allegro jest, ale nie wiem co wybrać. Poprzednio miałem Sony H1, którego ni huhu do kieszeni nie wpakujesz, ale filmy kręcił niezłe.

Innymi słowy, są ograniczenia co do wielkości i funduszy, nie ma jakiegoś wyznacznika jakościowego, ale dobrze by było, żeby była najlepsza jak się da za takie grosze. Kumpel coś podpowiadał o Casio, ale ja w to nie bardzo wierzę. Myślałem też o jakimś najtańszym ultra compact Sony albo o Nikon L10.

Jakieś sugestie? Poradźcie...

atibor
09-10-2007, 12:05
jak chcesz ładne filmiki to zainteresuj się samsungiem L700 lub L73, małe ładne i całkiem niezłe fotki - wada szumią od iso 400 i ponoć bardziej się psują niż inne marki. Ale na 1GB zmieścisz 45 min filmu w divx'e.
Ja mam F31 i jestem bardzo zadowolony, szybki, ładne kolorki (bardzo ładnie nasycone), manual, filmiki (ok), mieści się w kieszeni ;-). Wady f31?? Słaba lampa przy tele (cannon a510 dużo lepiej sobie radzi przy iso 100 niż fuji przy iso 1600) i charakterystyczny "szum" już od iso 200 (efekt taki jakby się postacie "rozpadały" - nieostre krawędzie), ale jestem zadowolony.

sil
10-10-2007, 13:59
koniecznie NIKON. Jeżeli zmienisz system to obiektywy z d70s nie będą pasowały :mrgreen:

ropusz
10-10-2007, 21:14
Ja polecam Fuji. Sam mam F30 w zapasie (a właściwie to żona ma). Mały, szybki, małe szumy do ISO 800, lampa dość słaba ale to problem wszystkich kompaktów. Na imprezę i na wesele jak znalazł.

kronos28
11-10-2007, 16:43
jakby kto jeszcze szukał "kompakta" to Olek Mju770SW dobra zabawka i "twarda" - tu test (http://optyczne.pl/index.php?test=aparat&test_ap=56)z optycznych