PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa Soligor i D50



JohnnyB
21-12-2005, 14:40
Witam wszystkich Forumowiczów po raz pierwszy. Jutro lub pojutrze dotrze do mnie nowo zakupiony D50 więc na forum pozwolę sobie bywać częściej :)
Chciałbym spytać/poradzić się doświadczonych wyjadaczy chleba. Jestem w posiadaniu nowej lampy Soligor DG-340 AZ którą kupiłem do posiadanego Fuji S5500 ze względu na jej możliwości dobrej współpracy z tamtym aparatem (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69946534-tutaj jej dane tech.). Lampa posiada gorącą stopkę ale ciekawi mnie to czy będzie działała/będzie bezpieczna dla D50.
Prawdopodobnie nikt takiej z nikonem nie używa ale mimo to będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi - nie wiem czy sprzedawać czy też na razie mogę jej używać w trybie calkowicie manualnym.

szymony
22-12-2005, 02:10
Będzie działać na tyle, na ile umi to błyskograt. Sam D50 ma nieco więcej do zaoferowania w tym temacie. Praca tylko w manualnych ustawieniach aparatu.

JohnnyB
22-12-2005, 16:08
Dotychczas mi wystarczała więc będzie musiała wystarczać nadal - ma dwa miesiące i na razie nie narzekałem. A automatyki oczywiście nie oczekiwałem po tej "klasie" ;-)
Dziękuję za odpowiedź!

Lolek
22-12-2005, 16:39
Niedawno rozmawiałem ze znajomym, który ma sklep foto, a w nim także lampy Sunpaka, Metza i Soligora. Szukałem u niego taniej lampy do Dimage'a A200, ale spotkałem się ze zdecydowaną reakcją odmowną. Pomimo że był bardzo zainteresowany pozbyciem się zalegających mu fleszy, stwierdził że przy nowszych systemach lepiej trzymać się lamp oryginalnych, bo na kundle ma sporo reklamacji. Dotyczą one niemal zawsze cyfrówek, bo z jego praktyki wynika że ADI, czy E-TTL w wykonaniu Metza czy Sunpaka w lustrzankach na film niemal zawsze pracują bez zarzutu, ale w lustrzankach i bridge'ach cyfrowych już niekoniecznie.

ALF
23-12-2005, 12:39
Lolek, wrzucanie metza i soligora do jedej skrzynki to małe niporozumienie...to tak jak byś porównywał filtry heliopana i hamy :wink:
racja jest jedna...soligor ładnie współpracował z prakticami :)