PDA

Zobacz pełną wersję : Laptop + LCD



xpablito
29-09-2007, 15:57
Witam!
czy może mi ktoś doradzić jak mogę ostawić LCD z Laptopem? problem jest z rozdzielczością ponieważ w laptopie mam rozdzielczość 1280x800.. a monitora jest większa..i wyglada to tragicznie..

Skipper
29-09-2007, 16:36
daj dual nie mirror i masz rozne rozdzielczosci na monitorach przy czym najpierw okresl co chcesz uzyskac i jakie mozliwosci ustawien masz w komputerze. bedzie latwiej doradzic

charmside
29-09-2007, 17:08
xpablito - jaki monitor kupiles? Pytam bo tez jestes z Dublina i mnie chyba tez niedlugo to czeka...

zakwas
29-09-2007, 17:45
A jakiego masz lapka?

xpablito
29-09-2007, 18:20
.. Mam Toshibę equium m 70
.. chce w psie miec na LCD zdjecie a na laptopie narzedzia jezeli jest to mozliwe.. ale kompletnie nie wiem jak to zrobic..no ewentualnie bede zmuszony dzialac na samym LCD bez laptopa..i wtedy obraz jest igla.. testuje na samsungu 940bw

monitor ktore chce kupic to albo panorama albo standard!
Samsung SM931BW
Samsung SM206BW
moze Acer AL2216Ws ma niezle na skapcu opisy..
lub cos z pivotem
Samsung SM970P
Samsung SM971P ale sa trudno dostepne.. :(

moze podpowiecie jakis monitorek godny w cenie do 1200zl

zakwas
29-09-2007, 19:10
Twoja Toshiba ma zintegrowaną kartę graficzną Intel 900. Na stronie Intela znalazłem informację:

Advanced Display Technology
Intel GMA 900 graphics is Intel’s first desktop platform to
support Dual Independent Display technology. This capability
allows two separate displays to be connected to the system
at the same time. One way to use this capability is to create
a larger desktop work surface spanning multiple displays.
Applications can be moved from one monitor to another,
or can be displayed on more than one monitor simultaneously.
Another example of this feature is playing digital media on one
display, while using chat or e-mail on the other.
zatem taka możliwość istnieje, przynajmniej potencjalnie. Musisz poszukać w opcjach ustawienia ekranu parametrów pracy na dwu ekranach. Każdy producent ma to trochę inaczej rozwiązane. Jeśli byś czegoś takiego nie znalazł to wgraj najnowsze sterowniki, a jeśli i to nie pomoże, to poszukaj na necie, może są jakieś programiki, które coś takiego umożliwiają, zacznij od strony Toshiby.

Co do monitorów, to przewidywania są takie, że panorama w przyszłym roku ma stać się standardem. W FotoWSzopie takie proporcje są bardzo ergonomiczne - wszelkie listwy narzędziowe "upychasz" po bokach, i miejsce na zdjęcie ma bardziej użyteczną powierzchnię. Zastanów się nad pivotem, czy naprawdę jest Ci to potrzebne. Przemyśl sprawę powierzchni ekranu - matowa czy lustrzana, oraz, czy monitor ma mieć wbudowany tuner TV.

lukas_78
30-09-2007, 13:48
myślę że to Ci pomoże:

http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=35370

zakwas
30-09-2007, 17:10
Tego Acera sobie daruj, a ściśle mówiąc daruj sobie wszystko co robi Acer ;)
Acha, jeszcze jedna ważna sprawa. Twoj notek nie jest demonem szybkości. Jeśli miałby obsłużyć dwa ekrany, z których drugi ma rozdzielczość 1680 x 1050 pikseli (w przypadku Samsunga SyncMaster 206BW) , całość może bardzo wolno chodzić. Procka masz serii M, bardzo udanej, ale to dwie epoki wstecz. Do tego dochodzi szybkość i zużycie pamięci. Na pewno masz jakąś wersję Windowsa 32 bitowego, a to oznacza, że system obsłuży do 3GB. Intel GMA900 zużywa do 224 MB pamięci współdzielonej i na pewno zużyje ją w całości. Do tego zużycie pamięci na system, na FotoWSzopie, a jeszcze pewnie w tle jakiś program antywirusowy... może lepiej zdecyduj się na monitor o mniejszej rozdzielczosci.

xpablito
05-10-2007, 21:27
Dzieki wam wszystkim za pomoc..juz mam monitorek.. i jestem bardzo zadowolony z wyboru..Samsung SM971P to jednak dobry sprzet w cenie do 1500zl..