PDA

Zobacz pełną wersję : Akumulatorki AA - zagwozdka ???



Robert_P
26-09-2007, 22:05
Na aukcjach widać akumulatorki AA mające pojemność nawet 3800 mAh czy to są realne pojemości czy tylko chwyt reklamowy ?
A jeśli jest to tylko reklama to jakie na chwilę obecną są realne pojemności ?
Domyślam się że markowe aku nie mają zawyżonych w/w wartości , lecz czy jest gdzieś strona która podaje takie info a może jest też gdzieś ranking w miarę na bieżąco uzupełniany bo wiadomo że technika w miejscu nie stoi.
Pozdrówka

yaqb
27-09-2007, 06:50
Na aukcjach widać akumulatorki AA mające pojemność nawet 3800 mAh czy to są realne pojemości czy tylko chwyt reklamowy ?
A jeśli jest to tylko reklama to jakie na chwilę obecną są realne pojemności ?
Domyślam się że markowe aku nie mają zawyżonych w/w wartości , lecz czy jest gdzieś strona która podaje takie info a może jest też gdzieś ranking w miarę na bieżąco uzupełniany bo wiadomo że technika w miejscu nie stoi.
Pozdrówka

Jak na mój gust to dobre akumulatorki o takiej pojemności napewno by nie kosztowały w granicach 5 zł za sztuke jak to jest na aukcjach. Teraz powszechnie są używane aku o pojemności od 2000 mAh do 2500 mAh. Są najbardziej sprawdzone. Jak poczytasz sobie na forum to sam zobaczysz. Ja sam używam Eneloopów o pojemności 2000 mAh i uważam że są naprawdę dobre.
Co do rankingu to nie udało mi się znaleźć w miare bierząvego. Ale żadne testy nie zastąpią Ci opini użytkowników którzy używaja tych aku.

Rafał_Sz
27-09-2007, 07:48
Energizer 2500. Zawsze ma zadeklarowana pojemność i dość długo trzyma dosyć wysokie napięcie. Tylko że, aku o dużych pojemnościach lubią mocny prąd ładowania, min. 500mA.
I żadnych hiper super pojemnych NONAME.

pdzran
27-09-2007, 07:51
Uzywam Forever , jak na razie dzialaja elegancko , w pilotach , buzikach , jakis czas w SB-800 , cisnieniomierz babci itp.
Mam ladowarki procesorowe , uzywam akumulatorkow AA , AAA i tych 9V.

Robert_P
27-09-2007, 09:09
Jak na mój gust to dobre akumulatorki o takiej pojemności napewno by nie kosztowały w granicach 5 zł za sztuke jak to jest na aukcjach. Teraz powszechnie są używane aku o pojemności od 2000 mAh do 2500 mAh. Są najbardziej sprawdzone. Jak poczytasz sobie na forum to sam zobaczysz.

Myślisz że nie czytam forum ? :twisted:

Panowie nie odpowiedziliście na żadne moje pytanie , kto jakie używa i które nie zawodzą to jest na forum , mnie interesuje:
1. Realne obecnie pojemności
2. Gdzie można przeczytać o w/w

Większość pisze że noname są be i ich np. 3800 mAh to fikcja , lecz jeśli tak jest to gdzie jest UOK ??
Bo przecież to jest jawne nabijanie ludzi w butelkę.
Sam używam markowych aku lecz nie powiem taki pojemny magazynek fajnie by było zapodać do Sabinki :)

robin102
27-09-2007, 11:15
Używam tylko i wyłącznie tego producenta ogniw profesjonalnych www.haopengbattery.com (http://%3Cfont%20color=%22Red%22%3Ewww.haopengbattery.com %3C/font%3E)
Gwarantuje ralne pojemności i są nie do zajeżdzenia. Szczególnie przydatne tam gdzie trzeba duży prąd oddać w krótkim czasie czyli do lamp błyskowych. naprawdę polecam. Szukajcie i kupujcie.

ps.
potocznie u nas zwane HFR lub HPE

fIlek
27-09-2007, 11:30
No i dochodzą jeszcze BYD oraz SAFT - max 2100mAh, ale na mur-beton takie pojemności. Ceny co prawda wysokie, ale ta jakość.... Ja zwykle używam GP 2700mAh, ale mam komplet SAFTów 2100 i nie mają sobie równych.