PDA

Zobacz pełną wersję : głowice kulowe manfrotto



mar
26-09-2007, 18:47
jak w temacie
jakie spostrzezenia, zastanawiam sie nad głowica do 055XPROB. pracuje na d80tce.
co polecacie?

mar
26-09-2007, 18:49
:)

bukowy dziad
26-09-2007, 19:09
322rc2 spisuje sie fajnie.

mar
26-09-2007, 19:15
322rc2 spisuje sie fajnie.


właśnie jest to jedna z opcji, tylko że nie miałam jej jeszcze w rekach, tylko zaczytuje sie informacjami o niej w necie i na forach no i nie pracowałam na niej i zastanawia mnie czy rzeczywiscie tak funkcjonalna i wygodna.

bukowy dziad
26-09-2007, 19:19
no cóż - ma swoje wady (jak kazda glowica), ale generalnie jest naprawde fajna. prosze - nie pytaj jakie to wady - probowalem sobie wyobrazic jak to opisac i mi sie nie udalo:)

mar
26-09-2007, 20:00
a jakie opinie na temat 488RC2??

pebees
26-09-2007, 20:05
mar 386 rc2 ma pewnie sporo osób. W tym ja :) Z d50 i niezbyt ciężkimi szkłami spisuje się znakomicie. Z cięższymi .. nie wiem, nie mam :D

yaqb
30-09-2007, 01:57
Sam posiadam statyw 055XPROB z głowicą 322RC2. I jak dotąd na niego nie nażekałem (napewno jest lepszy niż mój poprzedni statyw 3D jaki mialem). Szybko się nim ustawia dana pozycję i cału ten zestaw jest ogólnie stabilny, szczególnie jak mam założony na głowicy zestaw: D200 z gripem, teleconwerter 2x i teleobiektyw Sigma 50-500.

rafal1979
01-10-2007, 16:36
Yaqb81 jak Twoja Sigma spisuje sie z TC2x ? Chodzi mi o jakość optyczną fotek oraz działanie autofokusa.
Sam mam Sigme 100-300 f4 z TC1.4x spisuje sie rewelacyjnie ale chcialem troche wydłużyć ogniskową i najprostrzym ( jak i najtańszym ) sposobem
byłoby kupienie TC2x. Boję się tylko o mydełko...
Pozdrawiam

yaqb
01-10-2007, 19:52
Yaqb81 jak Twoja Sigma spisuje sie z TC2x ? Chodzi mi o jakość optyczną fotek oraz działanie autofokusa.
Sam mam Sigme 100-300 f4 z TC1.4x spisuje sie rewelacyjnie ale chcialem troche wydłużyć ogniskową i najprostrzym ( jak i najtańszym ) sposobem
byłoby kupienie TC2x. Boję się tylko o mydełko...
Pozdrawiam

Sama Sigma 50-500 jest nieziemska a z TC2x powala na kolana. Fotki są super a o autofocusie można zapomnieć. Tylko manual wchodzi w gre. Ale wtedy jest lepsza zabawa. Do tego też potrzebny jest dobry statyw z dobrą głowicą, bo cały zestaw sporo waży i za dlugo nie da się go utrzymać w rękach. Ale odkąd dostałem statyw z głowicą kulową Manfrotto nie przejmuję się ciężarem:)

mar
01-10-2007, 21:01
a ja dalej swoje jak w temacie.
teraz mam ostatnie pytanko i czekam na odpowiedzi
głowica 488RC0
ktoś korzysta?
ktoś zna jakieś plotki??
:)
pozdrawiam

nimlot
01-10-2007, 22:21
Sama Sigma 50-500 jest nieziemska a z TC2x powala na kolana. Fotki są super a o autofocusie można zapomnieć. Tylko manual wchodzi w gre. Ale wtedy jest lepsza zabawa. Do tego też potrzebny jest dobry statyw z dobrą głowicą, bo cały zestaw sporo waży i za dlugo nie da się go utrzymać w rękach. Ale odkąd dostałem statyw z głowicą kulową Manfrotto nie przejmuję się ciężarem:)


hehehe
jak w reklamie tv ktore dotyczy mixera :))
od kiedy mam .... juz sie nie przejmuje :D

rafal1979
04-10-2007, 15:44
[QUOTE=yaqb81;430335]Sama Sigma 50-500 jest nieziemska a z TC2x powala na kolana.

:) No to się cieszę tylko musiałbym jeszcze poznać Twoją skalę oceniania . Mam rozumieć , że "nieziemska"to jednak trochę lepiej niż "powala na kolana" ( bo jak ktoś powalony to mu raczej bliżej ziemi niż nieba ) :) Oczywiście żartuje:) Dzieki za odpowiedź . Bedę się zastanawiał nad TCx2.

Pinki
04-10-2007, 19:06
a ja dalej swoje jak w temacie.
teraz mam ostatnie pytanko i czekam na odpowiedzi
głowica 488RC0
ktoś korzysta?
ktoś zna jakieś plotki??
:)
pozdrawiam

488RCO mam od niedawna wiec nie do konca ja poznalam.
Ciezka jest ale wygodna w uzyciu, wszystko ma jakos tak
intuicyjnie porozmieszczane. Z moimi szkielkami spisuje sie
swietnie a nie sa lekkie.
Nie mialam innych wiec ciezko mi porownywac.

mar
08-10-2007, 15:27
488RCO mam od niedawna wiec nie do konca ja poznalam.
Ciezka jest ale wygodna w uzyciu, wszystko ma jakos tak
intuicyjnie porozmieszczane. Z moimi szkielkami spisuje sie
swietnie a nie sa lekkie.
Nie mialam innych wiec ciezko mi porownywac.



Dzieki Pinki Beato za cenne informacje
no i raczej sie juz zdecydowałam na tą własnie głowice
pozdrawiam
M

himin
02-06-2008, 13:02
witam , przymierzam sie tez do kupna statywu i glowicy ...
wczoraj pierwszy raz mialem okazje przetestowac glowice MF w pewnym sklepie w birmingham..
przyznam ze najbardziej przypadlo mi do gustu rozwiazanie 322RC2... chyba najszybciej dziala? czy się mylę?
co myslicie na temat tej glowicy? warto ją kupić , czy raczej polecacie cos innego? nie wiem czy kupic kulową czy 3d... kompletnie się na tym nie znam i nie wiem co jest lepsze , pewniejsze , wygodniejsze , bardziej precyzyjne...
jesli chodzi o sam statyw ,tez mam z tym problem.. pewnie kupię cos w miarę ciezkiego zeby nie bujalo mi sie na wietrze.. planuje robic duzo zdjec nad morzem , gdzie czesto dosc mocno wieje...
myslalem o 055MF4 , bo z tego co wyczytalem jest chyba najkrotszy po zlozeniu a na tym mi mocno zalezy bo chce go przypiac do plecaka, z tym ze jest juz nieco drozszy niz reszta... macie jakies tansze rozwiazania w podobnym rozmiarze ?
z gory dziekuje za pomoc

marszull
02-06-2008, 22:16
Bardziej precyzyjna bedzie 3d, szybsza kulowa
Ja mam taka i taka chociaz kulowa (222) kupilem z mysla o monopodzie. raz ze go wydluza, dwa szybko sie operuje aparatem.