PDA

Zobacz pełną wersję : moja perwsza strona www



Crevius
26-09-2007, 18:21
proszę o jakieś wskazówki
http://www.pelc.home.pl/

jak trzeba zrobić żeby oja strona była widoczna w google?

szumszak
26-09-2007, 18:29
wpisac w google to samo pytanie, ktore zadales :)

legionize
26-09-2007, 19:03
Powrzucaj do katalogów stron google, wp, onet. Może troszke podziałaj z meta name.

dominik77
26-09-2007, 22:46
Zacznij od zdefiniowania metatagów, bo teraz ich brakuje. Potem katalogi i inne miejsca - im więcej odwołań do Twojej strony tym lepiej. Zastanów się tylko dla jakich słów chcesz być widoczny. I linkuj adres pod dane słowa.

PS. Treści na stronie są we flashu. To utrudnia współpracę z google...
PS2. Fajne zdjęcia robisz. Foty z rajdu Nikona były z filtrem połówkowym czy to jest winieta takie przyciemnienie?

boobass
26-09-2007, 23:19
DSC_3867 w kategorii inne, drugie zdjęcie... co to q...rna za obiekt? wygląda jak z Tomb Raidera, jeszcze zanurzony w wodzie.

grypsy
26-09-2007, 23:54
dodaj strone do katalogu google. GoogleBot ja zindeksuje. Google udostepnia narzedzia do sprawdzenia poprawnosci strony i statystyk jej indeksowania. Im wiecej stron o podobnej tematyce ma linki do Twojej strony tym wyzej bedzie ona notowana w wynikach.

temporalis
27-09-2007, 00:31
Moja strona też jest zmontowana Flashem i mam ten sam problem.
Mimo, że regularnie była meldowana w googlach to jest praktycznie niewidoczna.
Spece od www sugerowali oprócz oddania im pod opiekę i zlecenia na pozycjonowanie ;) to przepisanie w html'u bo google niechętnie dostrzegają flasha.

prz3mo
27-09-2007, 11:34
Moja strona też jest zmontowana Flashem i mam ten sam problem.
Mimo, że regularnie była meldowana w googlach to jest praktycznie niewidoczna.
Spece od www sugerowali oprócz oddania im pod opiekę i zlecenia na pozycjonowanie ;) to przepisanie w html'u bo google niechętnie dostrzegają flasha.

Dodaj do tej pierwszej strony kod w html, z jakims tekstem, ale tak by ten tekst nie był wyswietlany i juz :)

fIlek
27-09-2007, 11:43
Wystarczy na dole strony podać otwartym tekstem słowa kluczowe. Oczywiście o meta-tagi również trzeba zadbać. Niestety, w praktyce strona flashowa ma małe szanse na tak wysokie pozycjonowanie jak jej odpowiedniki w html czy php. Dla rozjaśnienia kilka porad jest tutaj: http://superhost.pl/pozycjonowanie.php?PHPSESSID=4quic6q568tff7jh8tsa7 bmbk2 - oczywiście nie mówię o komercyjnym skorzystaniu z ich usług, a jedynie o przeczytaniu porad. Jeśli nie radzisz sobie nawet z podstawami htmla, to tutaj masz generator meta-tagów. Wystarczy wypełnić formularz i wstawić wygenerowany kod na początku pliku index.html na Twoim serwerze: http://www.hotscripts.pl/?req=meta_generator

rychu_cmg
27-09-2007, 12:32
radze zmienić galerie na jakąś opartą na PHP i ewentualnie na MySQL będziesz mógł ją łatwiej aktualizować i pozycjonować w wyszukiwarkach
Ja polecam IMGallery:
http://www.imgallery.zor.pl/

samek
27-09-2007, 13:38
proszę o jakieś wskazówki...

Po lewej nad fotą pokazuje się nazwa. Nie najlepiej to wygląda. Raz nazwa nadana przez aparat, a innym razem Twoja nazwa. Sugeruję usystematyzowanie nazw fot.

grypsy
14-03-2008, 11:12
jesli masz strone we flashu i google nie potrafi jej prawidlowo zindeksowac sprobuj dodac mape witryny (opcja w narzedziach webmasterow na koncie google). Bedziesz zmuszony rowniez do zweryfikowania wlasnosci Twojej strony ale jest to bardzo proste i polega albo na umeiszczeniu w w kodzie odpowiedniego meta tagu albo na umeiszczniu odpoweidniego pliku w / serwera. Odradzam uzywania ukrytych tekstow na stronie bo ma to negatywny wplyw na pozycje strony w wynikach. Dobrym sposobem jest dodanie linka do Twojej strony na innej stronie o podobnej tematyce, ktora ma wysoki pagerank. Mechanizmy indeksowania google zmieniaja sie co jakis czas.

hedgehog
14-03-2008, 11:33
Pozwolę sobie zabrać głos, bo SEO to to, czym param się na co dzień (poza fotografią :)

Meta-tagi można sobie włożyć w pupę. To nie te czasy - nie z google. Dzięki nim nigdzie się nie zajdzie. Liczy się zawartość tekstowa strony i jej semantyczna, uporządkowana struktura. Poprawnie napisany mark-up, HTML lub XHTML, najlepiej podparty porządnym CSS.

Solidna struktura tagów, od h1 w dół, mądrze napisana treść zoptymalizowana pod słowa kluczowe i kombinacje tych słów, linki prowadzące od serwisu do innych stron i inne strony linkujące do naszej i można mieć szansę, że coś z tego wyjdzie.

Flash to największa kupa, w jaką można się wpakować z punktu widzenia SEO/SEM. To są wektorowe, binarne animacje; dla Google zupełnie nieczytelne. Obiekty bez wyrazu.

Treść to podstawa - jest ważniejsza niż cokolwiek innego. Musi być mądrze sformułowana i napisana naprawdę z głową. I ujęta w prawidłowe tagi...

grypsy
14-03-2008, 12:16
jesli chodzi o Meta-tagi to oczywiscie masz racje. Google nie zwraca na nie uwagi. Mowilem jedynei o meta-tagu, ktory weryfikuje wlasciciela wirtyny(za pomoca narzedzi google webmasters). Najwiekszym bledem jaki mozna zrobci to proby oszukiwania google'a wtedy mozna poleciec ze strona.

No a flash to oczywiscie tak jak piszesz beznadziejna sprawa z punktu widzenia SEO. Wiec pozostaje tresc nieflashowa no i linki prowadzace do Twojej strony rowniez z glowa sformatowane.

hedgehog
14-03-2008, 12:26
jesli chodzi o Meta-tagi to oczywiscie masz racje. Google nie zwraca na nie uwagi. Mowilem jedynei o meta-tagu, ktory weryfikuje wlasciciela wirtyny(za pomoca narzedzi google webmasters). Najwiekszym bledem jaki mozna zrobci to proby oszukiwania google'a wtedy mozna poleciec ze strona.

W rzeczy samej. :)


No a flash to oczywiscie tak jak piszesz beznadziejna sprawa z punktu widzenia SEO. Wiec pozostaje tresc nieflashowa no i linki prowadzace do Twojej strony rowniez z glowa sformatowane.

Prawda. Pamiętajcie o atrybucie title dla linku i dobierajcie opis z głową... Przykład? Załóżmy, że zajmujemy się fotografią budyniu i kurczaków. W sygnaturce na forum mamy:



<a href="http://www.mojastrona.com" title="Moja strona">Moje portfolio</a>


- bez sensu. Działa, ale dla Google znaczy tyle co nic. Ale...



<a href="http://www.mojastrona.com" title="Ziutek G - fotografia budyniu i kurczaków, Warszawa">Budyń, kurczaki, fotografie</a>


ma sensu więcej, bo zawiera interesujące nas słowa kluczowe...

Takich tricków jest cała masa i większość jest bardzo prosta. Tyle, że do ich poprawnego zastosowania konieczna jest choć minimalna wiedza o XHTML lub HTML i poprawnym jego wykorzystaniu (bo znajomośc to jeszcze nic).

Kurdę, chyba powinienem napisać jakiś tutorial dla fotografów, pod kątem SEO :)

lupazoom
14-03-2008, 12:29
firefoks przy otwartych kilku zakladkach ma problem z miniaturami. sa umiejscowione pod zakladkami na gorz ekranu... rugi bol to przy rozdzielczosci 1600 ma 1200 odnosniki(menu) sa bardzo male i wywalone na lewy gorny rog ...

pio2w
28-03-2008, 23:23
niestety ale flesz to zło wcielone przeglądarki go nie cierpią i dupa z dobrym SEO nielepkiej zrobić pierwsza stronę w html a dopiera resztę flesz a podstawy to linki duuuuuuuuuuuuuuuuuużżżżżżżżżżo linków