PDA

Zobacz pełną wersję : 10k na studio - z możliwością rozbudowy



philig
25-09-2007, 23:28
Witam,

kwota mała. Wiem. Z czasem chcę to rozbudować. Do dyspozycji będę miał garaż 7 na 10 metrów. Sprzęt może być używany.
Do czego? Moda, glamour, portrety.

Przeglądałem forum. Opcji jest kilka, jednak ja mam jeszcze jedno dodatkowe wymaganie. Chcę mieć możliwość zabrania ze sobą chociaż dwóch lamp w teren, gdzie jedyne źródła zasilania to czasami 12V z auta.
Myślałem, żeby spróbować najmocniejsze Quantuumy i w tym kierunku mniej więcej mam już sprecyzowaną listę zakupów. Frapuje mnie jednak zasilanie w terenie, a zakup generatora raczej odpada. Wolałbym firmę, która ma w ofercie odpowiedni aku i/lub transformator. Niestety ta nowa na polskim rynku firma na chwilę obecną niczego takiego nie ma w ofercie. Mailowo zapewniają, że coś szykują ale ja już za miesiąc chcę zacząć wyposażać swoje studio.

Co, w jakich ilościach, jakie na początek ekonomiczne tła, na czym przyoszczędzić, na czym lepiej nie (nie mówię już o samych lampach).

Wyobraźcie sobie, że macie na wydanie ok. 10 tys. Co robicie?

Andy_O
25-09-2007, 23:51
Z tego co się orientuję, większość osób budujących nowe studia popełnia błąd próbując gromadzić sprzęt każdego rodzaju. A może przemyśl, jakiego oświetlenia używasz/ chciałbyś używać i zacznij od jednej bogato wyposażonej lampy i jednej skromnej, pomocniczej?
Wg mnie najważniejszy jest boom aby ze światłem "wjechać" w dowolne miejsce przestrzeni. I szare/czarne ściany/sufit.

KJO
26-09-2007, 00:07
za 8kzł masz zestaw bowens'a 2x500ws z travel pack'iem parasolkami, softboxem, torbą itp

Eryk
26-09-2007, 12:10
Za 2,5 tysiąca masz akumulator z FOMEI.
Choć nie wiem czy nie lepsze by były dwie lampy Bowensa z travel packiem (propozycja KJO)... i może jakaś dodatkowa Quantuum?

philig
26-09-2007, 12:21
Od rana właśnie przeglądam ofertę bowensa. Ciekawi mnie, czy pod ten Travel Pack, da się podpiąć lampy quantuum'a. Wiem że są one kompatybilne jeżeli chodzi o mocowania np. pod softboksy itp ale nie wiem jak to się ma z drugiej strony. Niestety producent quantuumów w tej kwestii nie ma pojęcia :/

Eryk
26-09-2007, 15:34
Wątpie...

Kabel Quantuum to zwykła Polska wtyczka 230V, a w TravelPack:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotosg.nl/images/Verhuur-BowensTravelPack.jpg)

Pozostaje zasilacz FOMEI, cena podobna.

philig
29-09-2007, 10:27
No i po bólu. W poniedziałek wysyłają mi zestaw Bowensa - Travel Kit. Kupiłem w Niemczech, bo o 1300zł taniej niż gdziekolwiek w Polsce :/ Szkoda, że nie mamy jeszcze cen jak w USA - 4800zł.

Teraz pytanie do ludzi doświadczonych w obsłudze tego systemu. Wprawdzie jest w Bowensie rozwiązanie bezprzewodowe - Pulsar. Natomiast cena za granicą za nadajnik/odbiornik to ok 1000zł. To na chwilę obecną dla mnie za dużo, a po drugie nie zrozumiałem po lekturze o później godzinie w nocy, na czym ma polegać, że jedno urządzenie to zarówno nadajnik jak i odbiornik...a co do lampy się podłącza?

Czy ktoś może stosował wyzwalacze radiowe innych firm z lampami Esprit Gemini 500?

philig
29-09-2007, 10:53
W porządku, nie będę robił zza ściany. Napiszesz proszę coś więcej o swoim wyzwalaczu?

KJO
29-09-2007, 12:55
No i po bólu. W poniedziałek wysyłają mi zestaw Bowensa - Travel Kit. Kupiłem w Niemczech, bo o 1300zł taniej niż gdziekolwiek w Polsce :/ Szkoda, że nie mamy jeszcze cen jak w USA - 4800zł.

Teraz pytanie do ludzi doświadczonych w obsłudze tego systemu. Wprawdzie jest w Bowensie rozwiązanie bezprzewodowe - Pulsar. Natomiast cena za granicą za nadajnik/odbiornik to ok 1000zł. To na chwilę obecną dla mnie za dużo, a po drugie nie zrozumiałem po lekturze o później godzinie w nocy, na czym ma polegać, że jedno urządzenie to zarówno nadajnik jak i odbiornik...a co do lampy się podłącza?

Czy ktoś może stosował wyzwalacze radiowe innych firm z lampami Esprit Gemini 500?

dedykowanego nie używałem ale jakiś noname IR w miarę dobrze się sprawował. Aha do bowensa warto dokupić jeszcze dodatkowy akumulator, z tym że nie warto brać bowensowskiego bo kosztuje 400zł kiedy taki sam można kupić za 60zł w każdym sklepie z akumulatorami do kamer itp.

i tak jak Eryk napisał, do travelpack'a można tylko lampy bowens'a podłączyć

marszull
04-10-2007, 13:39
No i po bólu. W poniedziałek wysyłają mi zestaw Bowensa - Travel Kit. Kupiłem w Niemczech, bo o 1300zł taniej niż gdziekolwiek w Polsce :/ Szkoda, że nie mamy jeszcze cen jak w USA - 4800zł.

a moglbys podac namiary i napisac czy wystawiaja faktury vat?

philig
04-10-2007, 14:15
http://www.calumetphoto.de/

Towar wysłany w poniedziałek, wczoraj był u mnie. Za wysyłkę płaciłem 41 EUR. Wystawiają faktury - tylko w formularzach nie ma pola na NIP - trzeba podać mailowo. Bardzo dobry kontakt mailowy i telefoniczny,

marszull
04-10-2007, 17:46
dzieki
i jeszcze tylko jedno pytanko jak jest z vatem?
tzn te ceny co maja na stronie sa netto czy brutto?
i czy jak masz VAT eu to mozesz nie placic vatu?