PDA

Zobacz pełną wersję : SB 800 i tulipan.



mario
19-12-2005, 19:48
Witam.
W najbliższym czasie będę musiał wykonać trochę zdjęć z imprezy weselnej.
A na weselu jak to na każdej podobnej imprezie, trafiają się ludzie o różnym temperamencie
oraz różnej tolerancji na alkohol - nie zawsze panują nad ty co aktualnie trzymają w dłoni :wink: .
Będę focił D70 + SB800 z założoną mydelniczką + Tamron 28-75/2,8 lub Tokiną 12-24.
Pomyślałem sobie że tulipan będzie stanowił pewną ochronę dla przedniej soczewki obiektywu.
Ale tu mam pewne wątpliwości czy nie spowoduje on powstania jakiś paskudnych cieni,
które zauważę dopiero po fakcie.
Może macie jeszcze inne wskazówki dla żółtodzioba w tej dziedzinie fotografi.

phantomek
19-12-2005, 19:50
U mnie kit 18-70 + SB800 i nie ma żadnych cieni przy 18 :)

viz
19-12-2005, 20:52
Witam

Ja również nie zauważylem zadnych cieni przy Tamronie 28-75/2.8 czy Tokinie 12-24/4 kiedy był zalożony tulipan. Oczywiscie ze tulipan sie przydaje, podobnie jak filtr. Juz kilka razy dostalem w obiektyw "z lokcia", równierż na filtrze znalazly sie czyjes palce badz ciecz.

Pozdr.

phantomek
20-12-2005, 09:25
Oczywiscie ze tulipan sie przydaje, podobnie jak filtr.

Przydaje przydaje, ostatnio upadł mi aparat z zapiętą Sigmą 70-200, i dobrze ze upadl na osłone przeciwsłoneczną i tylko ona pękła :)

M_Kuron
20-12-2005, 12:18
Ja też mogę potwierdzić, że problemów być nie powinno. Palnik jest zamontowany dość wysoko, co zapewnia bezpieczeństwo przy fotografowaniu z tulipanami itp.

Władca Pixeli
21-12-2005, 18:45
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=52728&is=REG&addedTroughType=search

Takie proste ale bardzo przydatne.
- Lampa jest dalej od obiektywu, więc na pewno nie będzie problemy z przysłanianiem lampy
- Lampa jest dalej od obiektywu, więc mniejsze prawdopodobieństwo wystapienia czerwonych oczu
- Lampa jest zawsze dokładnie nad obiektywem (czy to w pozycji poziomej czy pionowej), więc cienie za osobami nie są widoczne.
- Wyglądasz bardziej profesionalnie :mrgreen:

Niestety trzeba jeszcze dokupić kabelek do połączenia lampy z aparatem :(