PDA

Zobacz pełną wersję : Różne średnice filtrów - Jak sobie radzicie?



ddMON
24-10-2004, 19:17
Mam KITA - śr. 67, chcę kupić 50 - śr. 52?, 70-300 G - śr. 62 lub może jaśniejszy 80-200 - śr. 77?.
Kasy mało, chęci dużo - UV, a w szczególności polary drogie.
Jak sobie z tym radzicie, bo większość ma już zestaw trzech wymienionych przeze mnie obiektywów, żeby nie popaść w depresję finansową i niepotrzebnie nie nosić worka filtrów?
Podajcie swoje spostrzeżenia odnośnie redukcji, dekli, osłon przeciwsłonecznych, winietowania bo najcieńszy jaki widziałem polar Marumi WPC C-PL za 287,00 PLN miał około 7 mm grubości.
Wielkie Dzięki przy okazji Wojtkowi J.K. za poświęcony czas i cenne informacje przekazane mi telefonicznie.
POzdro! :wink:

@nia
24-10-2004, 20:35
ja również dołączam się do pytania potrzebuję filtry do:

50mm/1.8 D - śr.52mm
70-300/4-5.6 ED i 20mm/2.8 D - śr.62 mm

jakie filtry w szczególności przydadzą się do powyższych obiektywów:
ND, CPL, UV ?
Jakie polecacie filtry szare - jaśniejsze, ciemniejsze, zestaw?
i jeszcze jedno jakich firm - nie chcę wydać całego majątku ;-) ale też żeby do czegoś ten sprzęt się nadawał? Marumi, HOYA ???

Gumers
25-10-2004, 00:42
UV - tylko ochrona fizyczna, nie ma przecież błony
Szarych i połówkowych nie ma albo są w cenie kosmicznej. Na giełdzie warszawaskiej brak. Mam zamiar przetestować redukcje, widziałem je na giełdzie i w Raysfoto. Jak przetestuję - napiszę

ddMON
25-10-2004, 00:56
ja również dołączam się do pytania potrzebuję filtry do:

@niu temat tego wątku jest całkowicie inny - chodzi o dopasowanie rozmiarów filtrów do różnych rozmiarów szkieł, a nie o wybór filtru jako takiego.
Proszę wpisz w szukaj w pozycję: Szukaj Słów Kluczowych - "filtry",
zaznacz Pokaż Wyniki Jako: "posty"
Na obecną chwilę znajdziesz 92 pozycje.
Jeżeli czegoś będzie dalej brakowało, to zadasz pytanie dopisując się do jednego z już istniejących wątków na temat wyboru rodzju filtra.
Dzięki i pozdrawiam :wink:

Kekacz
25-10-2004, 08:10
http://www.foto-akcesoria.com.pl/index.php?i=produkt&nr=6

Ja sie zastanawiam nad kupnem przejsciowki filtr 49 na 52 w nikkorze, raczej nie powinno winietowac.

szymony
25-10-2004, 11:15
Dlatego kupiłem Cokina P :D
tylko polara mam 52mm, ale to nie jest wielkim problemem, na cos dłuższego niż standart raczej nie zakładam filtrów, ze względu na spadek ostrości.

vuki
25-10-2004, 15:36
Tez mam Cokin'a. To jest najlepsze wyjscie. Zmienisz obiektywy, filtry zostaja i pasuja wszystkie - kupujesz tylko przejsciowke. Z uwagi na to ze przeszedlem na cyfre zastanawiam sie nad ich sprzedaza. Wiem w cyfrze tez sa przydatne ale ...... Ktos chetny? Ok. 10 szt. w tym polar.