PDA

Zobacz pełną wersję : Nagrywarka dvd- jaka?



ozzy
24-09-2007, 22:50
Pytanie jak w temacie...
Potrzebuję czegoś do katalogowania zdjęć- do tej pory wrzucałem na cd, ale kolekcja rośnie w zastraszającym tempie;) więc potrzebuję większych pojemności. Problem tylko taki, że jestem w tym zielony...

Wymagania:
- niezawodność/minimalna awaryjność
- do wsadzenia w kieszeń w obudowę (w sensie że nie zewnętrzna;) )

Ktoś pomoże?

david555
24-09-2007, 22:56
LG. Poszukaj w tej marce. Nie są może najszybsze, ale czytają wszystko. No i zapisują wszystkie płytki, a to nieczęste. Tanio można kupić np. w BANSEK-u ul.Piotrkowska 85.

hcman
24-09-2007, 22:58
http://www.cdrinfo.pl/

Tam na pewno znajdziesz odpowiedź. Ja polecam coś firmy Teac albo Lite-on.

david555
24-09-2007, 23:07
LG GSA-H12N.:)

DuroneK
25-09-2007, 08:35
Asus, do LG i samsungow mam chyba pecha bo wszystkie szlag trafil w dosc szybkim tempie a z Asusem nie ma problemów żadnych

PaSkal
25-09-2007, 10:52
Ja akurat mam Sony. Od ponad roku działa bez zarzutu. Liteon też w porządku - moja nagrywarka CD ma już 5 lat i nic nie wskazuje, żeby życie się jej nudziło.

Postaraj się dowiedzieć jakie oprogramowanie dołączają do sprzętu, żeby nie była jakaś okaleczona wersja. Wiem, że można kupić pisemko, ale po co?

Jak już kupisz sprzęt, to do archiwizacji kupuj dobre płyty! Wiem, że 3,50 za płytkę to "chora cena", ale pomyśl co będzie jak 4,7 GB zdjęć pójdzie się..........
Zawsze rób dwie kopie. Jak jesteś prawdziwym profesjonalistą-paranoikiem, to jedną z tych kopii będziesz trzymał w mieszkaniu, a drugą gdzieś indziej (np. u Babci).

HTH
Paweł

mikkay
25-09-2007, 11:04
Ja miałem kilka różnych napędów i przyznam, że najlepiej się sprawuje Pioneer oraz Nec...

No i jak pisze PaSkal, nie ma sensu szarpnąć się na porządną wypalarkę, gdy oszczędzasz na płytkach i hawk'i kupujesz...

vertigo
25-09-2007, 11:19
Ja też mam nieciekawe doświadczenia z LG. Działa, ale jest nieprzewidywalna. Czasem coś odczyta, czasem nie. Słyszałem - bo nigdy nie miałem, więc to info z drugiej ręki - że LiteOn są dobre.

ozzy
25-09-2007, 11:23
na płytach oszczędzać nie będę... z tego co się orientuję, to na razie najlepszą korekcję błędów mają: Samsung, LG i Pionki...

art44
25-09-2007, 11:25
Witam,
z niczym lepszym niż BenQ 1640 się nie spotkałem, ale one już są niedostępne.
Polecam, zatem, Pioneera. Art

Rafał_Sz
25-09-2007, 15:40
To ja trochę inaczej. Nie ma obecnie złych ngrywarek DVD, można najwyżej mieć pecha do jakiegoś egzemplarza

fotone
25-09-2007, 19:45
Są złe nagrywarki...HP, na licencji Lite-on'a, popełniłem ten błąd 2 lata temu, dobrze, że w "wiarygodnym" sklepie z 2 letnią gwarancją, odsyłam popsutą i przysyłają nowszy model, mam juz 3-cią, ale drugi raz tego błędu nie popełnie.

ozzy
25-09-2007, 19:53
obiło mi się o uszy, że Liteon wycofuje się z rynku napędów optycznych... poza tym kilku znajomym zdarzały się z nimi problemy więc ta marka raczej odpada. Wybór zawężam raczej do Sammsunga, Lg i Pionera

david555
25-09-2007, 19:54
ozzy, kupuj LG i nie wybrzydzaj. To dobre napędy i szkoda czasu na poszukiwania. W BANSEK-u są tanio i od ręki.;)

bukowy dziad
25-09-2007, 22:19
NEC AD7170S SATA 100zl z niewielkim haczykiem.

akurat do lg, czy lite-onow to bym jakiegos mega-zaufania nie mial - wynika to zarowno z osobistych doswiadczen, jak i z rozmow z serwisantami tych urzadzen.

matka997
25-09-2007, 22:28
może ktoś gdzieś ostatnio spotkał się z jakimś testem nagrywarek?

david555
25-09-2007, 22:43
... i z rozmow z serwisantami tych urzadzen.

Daj spokój, tego się nie serwisuje, tylko wyrzuca i kupuję następny napęd.:)

david555
25-09-2007, 23:17
może ktoś gdzieś ostatnio spotkał się z jakimś testem nagrywarek?

Odwiedź lub kup CHIP-a. Najlepiej niemiecką edycję.

Kundzior
26-09-2007, 00:33
Miałem liteona 2 lata działał be zarzutów, teraz mam samsunga od 3 miesięcy i mimo ze mam awersje do tej marki ap ropo sprzętu komputerowego typu napędy to się szarpnąłem i narazie jest ok. Model Samsunga mojego to SH-S182M.

A ten LightScribe fajny bajer.

Peter
26-09-2007, 08:14
Pytanie jak w temacie...
Potrzebuję czegoś do katalogowania zdjęć- do tej pory wrzucałem na cd, ale kolekcja rośnie w zastraszającym tempie;) więc potrzebuję większych pojemności. Problem tylko taki, że jestem w tym zielony...

Wymagania:
- niezawodność/minimalna awaryjność
- do wsadzenia w kieszeń w obudowę (w sensie że nie zewnętrzna;) )

Ktoś pomoże?[/quote]

Mam 2 nagrywarki dvd. LG 4167b oraz Samsung SH-S182D. Obydwie działają. Są różnice w wypalaniu CD.
Moim zdaniem LG cdr wypala trochę lepiej. Samsung działa ciszej, jest ciut wolniejszy. Co do jakości wypalania.
Najlepszą opinię w napędach jeśli chodzi o wypalanie płyt dvd ma Pioneer (najmniej błędów). Można sobie poczytać na cdrinnfo i cdrlab. Moja rada: dobre płytki (Verbatim, ewentualnie TDK, sprawdza się też Platinum) oraz wolne nagrywanie (prędkość x 4) i będzie dobrze. Nie warto nagrywać szybko na kiepskich płytkach, za kilka miesięcy płytka nie da się czytać i co wtedy? A miałem takie doświadczenia. Np. na płytce Esperanza odkleiła się folia (label) i już nie do oczytu. Warto zwrócić uwagę na górną stronę nośnika. Wbrew pozorom pod tą cienką powierzchnią znajduje się warstwa z zapisem. W przypadku uszkodzenia utleni się i będzie kłopot większy niż z drobnymi ryskami od spodu (tu powinna zadziałać korekcja).

pozdrawiam

Gabryel
26-09-2007, 11:44
obiło mi się o uszy, że Liteon wycofuje się z rynku napędów optycznych... poza tym kilku znajomym zdarzały się z nimi problemy więc ta marka raczej odpada. Wybór zawężam raczej do Sammsunga, Lg i Pionera

Liteon'y miałem 2. Bo kiedyś były najtańsze. Nigdy więcej nie kupie nic z tym logo. Obydwa padły w dość krótkim przedziale czasowym. Więc tutaj masz rację.
Obecnie ceny nagrywarek nie różnią się jakoś kosmicznie, więc można dołożyć 40 zł i kupić jakiegoś Pionera np (też słyszałem o nich dobre opinie).
Obecnie mam 2 nagrywarki nec'a i nie narzekam.
No i to co mówili już poprzednicy - jeśli Ci się nie spieszy to nagrywać najwolniej jak się da.

wavman
26-09-2007, 13:12
Jeżeli zależy Ci na jakości zapisu to zdecydowanie Plextor (755, 760) i Pioneer (111, 112) lub ich odpowiedniki na SATA. Dawno temu zacząłem od Yamahy (kosztowała miesięczną pensję) i od tej pory miałem praktycznie większość sprzętu wartego uwagi. Na przestrzeni lat mogę powiedzieć, że najrówniej prezentował się Plextor, miałem 4 takie nagrywarki (nie licząc 2 obecnych - 760 i 810 (to oem'owy Pioneer). Na dłuższą metę sprzęt nie do zarżnięcia, czego nie można powiedzieć o większości nagrywarek dostępnych dzisiaj.

stig
26-09-2007, 13:18
Od ponad 2 lat mam Lite-On'a. Wypalilem na nim przez ten czas okolo 200 plyt DVD i okolo setki CD. Nie uswiadczylem najmniejszych problemow... Aaaa... kupilem urzedzenie tej marki, bo rowniez poprzednia narywarka CD nie chciala umrzec przez ponad 3 lata.

sokrates
26-09-2007, 13:46
z "cywilnych" to bierz LG. Jak chcesz mieć wypas i pewność jakości to Plextor. Co do Lite-On'ów to miałem 3 szt i wszystkie poszły do piachu w niespełna 2 lata - a wcale tak dużo nie wypaliły - max 100 płyt / szt. wypadło. Teram mam LG i nie narzekam.

Kekacz
26-09-2007, 14:06
Pioneera 112 lub coś z LG jak słusznie prawi kolega Marcin

ozzy
26-09-2007, 15:29
wlasnie na tego pioneera 112 mam ochote... zobaczymy, poczytam jeszcze troche recenzji... na razie wydaje sie ze jest najrowniejszy w kwestii nagrywanie/odczyt

Power88
26-09-2007, 18:26
Jeżeli szukasz sprzętu nie do zużycia polecam firmę nec - owym sprzętem wypaliłem od ponad roku dość sporą ilość płyt nigdy mnie nie zawiódł. A nagrywarkę tej samej firm cd-r mam już 4 lata i też nigdy nie miałem z nią problemów.

david555
26-09-2007, 21:20
Jeżeli szukasz sprzętu nie do zużycia polecam firmę nec - owym sprzętem wypaliłem od ponad roku dość sporą ilość płyt nigdy mnie nie zawiódł. A nagrywarkę tej samej firm cd-r mam już 4 lata i też nigdy nie miałem z nią problemów.

Przepraszam Cię, ale tu nie chodzi o opinię, że Tobie określona nagrywarka nie sprawia kłopotów, tylko o to, która marka ma najlepszą opinię na naszym rynku. Na Twój 'sukces' składa się wiele czynników, a między innymi, określony sposób użytkowania, używane nośniki i wiele innych, a tu chodzi o testy całych partii. Dużo cenniejszą opinią o wartości sprzętu byłaby od kogoś z dużej firmy, gdzie co najmniej przez rok używane były sprzęty tej samej firmy. Niemniej lepiej polegać na opiniach testerów. Moja opinia o nagrywarkach LG, pochodzi od testerów CHIP-a.

robertode
26-09-2007, 22:16
jezeli ma byc dobra to tylko Plextor, asus

robertode
26-09-2007, 22:17
Przepraszam Cię, ale tu nie chodzi o opinię, że Tobie określona nagrywarka nie sprawia kłopotów, tylko o to, która marka ma najlepszą opinię na naszym rynku. Na Twój 'sukces' składa się wiele czynników, a między innymi, określony sposób użytkowania, używane nośniki i wiele innych, a tu chodzi o testy całych partii. Dużo cenniejszą opinią o wartości sprzętu byłaby od kogoś z dużej firmy, gdzie co najmniej przez rok używane były sprzęty tej samej firmy. Niemniej lepiej polegać na opiniach testerów. Moja opinia o nagrywarkach LG, pochodzi od testerów CHIP-a.

zobacz wczesniej kto sponsorował test :)

david555
26-09-2007, 22:26
zobacz wczesniej kto sponsorował test :)

Gdyby sprawy miały się tak jak mówisz i były takie oczywiste, to nikt z szanującej się komputerowej braci nie czytałby CHIP-a, a jednak tak nie jest. LG, to dobre napędy. I nikt mnie nie sponsorował.:):):)

robertode
27-09-2007, 08:23
Gdyby sprawy miały się tak jak mówisz i były takie oczywiste, to nikt z szanującej się komputerowej braci nie czytałby CHIP-a, a jednak tak nie jest. LG, to dobre napędy. I nikt mnie nie sponsorował.:):):)

OJ nie chce sie wymadrzac ale np. firma w ktorej pracuje mój brat wielokrotnie sponsorowała testy to do chipa, PWC, Entera, wiec wiem co pisze. Sam zreszta jestem informatykiem i od długich lat w tym siedzie wiec uwierz mi na słowo.

stig
27-09-2007, 08:27
Gdyby sprawy miały się tak jak mówisz i były takie oczywiste, to nikt z szanującej się komputerowej braci nie czytałby CHIP-a, a jednak tak nie jest. Bardzo sie mylisz... Cala prasa branzowa w ten sposob dziala, i nie jest to od dluzszego czasu zadna tajemnica. Dziwie sie, ze o tym nie wiesz.
Poza tym -- czytanie pisma, a sugerowanie sie wynikami testow w nim publikowanych -- to nie to samo.

robertode
27-09-2007, 08:31
Bardzo sie mylisz... Cala prasa branzowa w ten sposob dziala, i nie jest to od dluzszego czasu zadna tajemnica. Dziwie sie, ze o tym nie wiesz.
Poza tym -- czytanie pisma, a sugerowanie sie wynikami testow w nim publikowanych -- to nie to samo.

stig dokładnie tak, pozdrawiam

kabanos
29-09-2007, 15:05
na cdrlab.pl sa testy nosnikow i nagrywarek

david555
29-09-2007, 15:20
Bardzo sie mylisz... Cala prasa branzowa w ten sposob dziala, i nie jest to od dluzszego czasu zadna tajemnica. Dziwie sie, ze o tym nie wiesz.
Poza tym -- czytanie pisma, a sugerowanie sie wynikami testow w nim publikowanych -- to nie to samo.

Ależ wiem i nie powiem, żeby mnie to cieszyło, jednak spośród prasy fachowej, to CHIP jest najbardziej obiektywny.

ozzy
29-09-2007, 15:24
dziękuję wszystkim za rady, po przejrzeniu wieeelu testów i recenzji wybór padł na LG 44 :)

kabanos
29-09-2007, 15:33
dziękuję wszystkim za rady, po przejrzeniu wieeelu testów i recenzji wybór padł na LG 44 :)

ja ostatnio kupilem asusa 1814blt choc w testach nie wypadal najlepiej to dawniej mialem cd asusa ktory byl nie do zdarcia i nagrywarke cd tez wiec sugerowalem sie trwaloscia a kupilem tego asusa za 117zl wersja black SATA BOX

david555
29-09-2007, 15:34
dziękuję wszystkim za rady, po przejrzeniu wieeelu testów i recenzji wybór padł na LG 44 :)

Mądry wybór. Gratuluję.:)

kabanos
29-09-2007, 15:37
Mądry wybór. Gratuluję.:)
lg 4167 padl mi po roku to znaczy dalo sie nagrywac ale z max predkoscia 6x bo na szybszych gubil bufor i plytka kaszanka znajomy mial ten sam problem z liteonem 832s

david555
29-09-2007, 15:52
lg 4167 padl mi po roku to znaczy dalo sie nagrywac ale z max predkoscia 6x bo na szybszych gubil bufor i plytka kaszanka znajomy mial ten sam problem z liteonem 832s

Już była o tym mowa, że na poprawną pracę napędów składa się bardzo wiele czynników. Z wilgotnością pomieszczenia, w którym stoi komputer włącznie. Także to nie jest żaden argument.

zakwas
29-09-2007, 18:11
Już była o tym mowa, że na poprawną pracę napędów składa się bardzo wiele czynników. Z wilgotnością pomieszczenia, w którym stoi komputer włącznie. Także to nie jest żaden argument.


Taa, trzeba jeszcze sprawdzić czy na żyle wodnej nie stoi. A po zapuszczeniu nagrywania - obowiązkowe zdrowaśki, ew. rytualne obrzędy z laleczką voodoo :twisted:.
Takie gusła pochodzą z czasów kiedy nagrywarka CD kosztowała ponad 1000 pln i nagrywała jak chciała. A jak nie chciała to nie nagrywała. Loteria. Ludziska zaczęli szukać wtedy jakiś wytłumaczeń, z wilgotnością powietrza włącznie, bo nikt nie wpadł na to, że urządzenia były po prostu wadliwe.


A teraz poważnie.
Pioneer - mam teraz taką, jest cicha i bez problemu nagrywa, ale są czasem poważne problemy z odczytem. Generalnie nie polecam, chyba, że do odczytu będziesz miał drugi napęd.

Liteon - napędy CD-RW były świetne, ale nagrywarki DVD już raczej poniżej średniej, no, chyba, że się ostatnio coś poprawiło. Miałem Liteona ponad rok temu i byłem z niej niezadowolony.

Jeśli interesuje Cię bezkompromisowa jakość to PLEXTOR.
Na jaką markę byś się nie zdecydował to przy zakupie wybieraj modele z odczytem i zapisem płyt DVD-RAM.

maly5
01-10-2007, 21:12
Gdyby sprawy miały się tak jak mówisz i były takie oczywiste, to nikt z szanującej się komputerowej braci nie czytałby CHIP-a, a jednak tak nie jest. LG, to dobre napędy. I nikt mnie nie sponsorował.:):):)

Lg ostatnio to dobre napedy, owszem, poprawili sie bardzo. ale jesli uwazasz ze nikt nie sponsoruje tych tekstow to zupelnie nie masz pojeciac o tym rynku od strony praw jakimi rzadza sie te testy.

david555
01-10-2007, 21:17
Lg ostatnio to dobre napedy, owszem, poprawili sie bardzo. ale jesli uwazasz ze nikt nie sponsoruje tych tekstow to zupelnie nie masz pojeciac o tym rynku od strony praw jakimi rzadza sie te testy.

Dobrze zatem, że mam Ciebie.:)

zakwas
01-10-2007, 21:40
Maly ma rację, testy CHIP-a, często zawierają zadziwiające wyniki, sprzeczne z testami innych redakcjii. Kilka razy się na tych wynikach rankingów przejechałem. Pytanie tylko czy to sponsoring czy niekompetencja redaktorów.

david555
01-10-2007, 21:58
Maly ma rację, testy CHIP-a, często zawierają zadziwiające wyniki, sprzeczne z testami innych redakcjii. Kilka razy się na tych wynikach rankingów przejechałem. Pytanie tylko czy to sponsoring czy niekompetencja redaktorów.

Prościej zrobić samemu, szczególnie kiedy pracuje się w firmie handlującej sprzętem komputerowym. Mówię zupełnie serio, ale jak zwykle nikomu się nie chce. Samo życie.

maly5
01-10-2007, 22:05
ale rynek na bierzaco weryfikuje jakos poszczegolnych produktow. ostatnimi czasy z nagrywarek LG, Nec i jak zwykle Pionek. Liteon niebardzo jakos mam zaufanie. dawno temu troche glebiej w tym siedzialem i brali wszyscy: chip, kurier, world komp.. zreszta w innych branzach tez tak jest.

Jurek1
11-10-2007, 20:21
Mam pytanko. Czy ktoś otarł się o nagrywarkę ATAPI DVD A DH16A1L, nigdzie nie mogę znależć opisu do niej?

Łukasz F.
11-10-2007, 23:40
Mam pytanko. Czy ktoś otarł się o nagrywarkę ATAPI DVD A DH16A1L, nigdzie nie mogę znależć opisu do niej?

jesli nie ma jej w Guglach, to najprawdopodobniej nie istnieje :mrgreen:

Jurek1
12-10-2007, 14:18
Istnieje bo ja takową posiadam! Jest montowana w HP Pavilion Media Center m8120n TV PC